ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לסרי לנקה- כולל יום במומביי, 10 ימים

זהו טיול מאורגן לסרי לנקה האי ציילון לשעבר, אי ליד הודו, בו מגדלים את התה הטוב בעולם. ארץ טובלת בנופים ירוקים, בעלת תרבות בודהיסטית מרתקת ועתיקה. היא ידועה מאז ימי קדם כאי של תבלינים, אבנים יקרות ושנהב - יש חוקרים הטוענים כי היא תרשיש הקדומה, איתה סחר שלמה המלך. שילוב נפלא של חופים יפים עטורי דקלים וכפרי דייגים מסורתיים, הרים גבוהים בהם ערים עתיקות ומסתוריות חצובות בסלע ועל גבי מצוקים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בסרי לנקה? 

 

מסלול קצר וקולע – שימו לב כי טיול זה על אף היותו מקיף ומכיל בתוכו הן את האתרים ההיסטוריים של צפון האי והן את שמורות הטבע שבדרומה והחופים הקסומים של אזור בנטוטה, השתדלנו לעשות אותו קצר ככל האפשר ולאפשר לרבים להשתתף בו.  

 

הדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לסרי לנקה רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים, את טיולנו בסרי לנקה מדריכים מדריכים מקצועיים ומצויינים, פרטים אודותיהם בחלק האחרון של התכנית.  

 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לסרי לנקה


 

יום 1-2> תל אביב –בומבי - סרי לנקה


נצא בטיסת אל על לבומבי ונמשיך לסרי לנקה. ננחת בערב ונעבור למלון ליד שדה התעופה.

 

יום 3> שוק הדגים בנגומבו, פילים, מקדש מערות הזהב בדָמְבּוּלָה

עם בוקר ניסע לנגומבו – עיירת חוף ובה נמל דייגים צבעוני ומרכזים לעיבוד הדגים. נבקר בחוף בו מעבדים את הדגים ומייבשים אותה, ולצידו שוק לממכר דגים, ססגוני (וריחני!) במיוחד. בדרך למרכז האי נעצור בפינאוולה, לביקור באתר 'בית יתומים' לפילים. המקום החל ב 1975 עם 7 פילים יתומים וכיום הם יכולים לראות אפילו נכדים! הפילים נעים באופן חופשי המאפשר להם להכיר זה את זה. נצפה בהם משתכשכים בנהר ופעילים באזור גידולם, חוויה ייחודית שמשלבת טבע. מקום שמאות סרטי טבע, ספרים ומאמרים נכתבו עליו. נמשיך צפונה לדמבולה- לביקור במתחם ובמקדש מערות הזהב הנזירים הבודהיסטים. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לסרי לנקה. המערות מכוסות בציורי קיר ונחשבות לאחד מהמרכזים הבודהיסטים החשובים באי. נבקר קומפלקס של חמש מערות, מהמרשימים בסרי לנקה בו ציורי קיר ותקרה בשטח של למעלה מ-880 מ"ר. לינה בהבראנה. (ב,ע)

 

טיולים מאורגנים לסרי לנקה טיול מאורגן לסרי לנקה טיול לסרי לנקה

 

יום 4> סִיגִירִיָה: טיפוס אל סלע סיגיריה , "יום בכפר", הברנה ספארי ג'יפים

עם בוקר נבקר בסיגיריה, 'סלע האריה', צוק סלע אדיר ששימש מקום מושב המלך המורד קאשייפה במאה ה-5 לספ'. המקום הוכרז כאתר מורשת עולמי היסטורי ע"י יונסק"ו בזכות עוצמתו וציורי הפרסקו של הנערות השמימיות שנשמרו עד ימינו. בדרכנו אליו נעבור דרך גני המים ונטפס אל הפסגה דרך רגלי האריה לתצפית מרהיבה על הנוף שמסביב. מפה נמשיך לביקור בכפר שישלב הליכה רגלית, שייט באגם, נסיעה בכרכרות מובלות בידי שוורים וביקור בבתיהם ובשדותיהם, כולל ארוחת צהרים אוטנטית.אחר הצהרים נצא לספארי רכבי 4X4 בעקבות פילים ובעלי החיים האחרים באחת משמורות הטבע שבאזור, ובעקבות העופות במקווה המים שבשמורה. לינה בהבראנה. (ב,ע)

 

יום 5> חוות התבלינים במטאלה – קנדי: מקדש השן, פולקלור (יער גשם)

לאחר ארוחת בוקר נצא דרומה אל העיר קנדי. בדרכנו נבקר בחוות תבלינים בעיר מטאלה בה נתוודע למגוון צמחי המרפא והתבלינים שהביאו לאי את פרסומו. נלמד כיצד מפיקים את מקלות הוניל, סוגי הפלפל, הקקאו, אגוז המוסקט ואחרים. נמשיך לקנדי, מרכז התרבות הסינהלית שהייתה עיר הבירה האחרונה של מלכי סרי לנקה (עד בוא האנגלים ב-1815). במידת האפשר נבקר ביער גשם מלכותי המרשים המאופיין בעצים גדולי גזע, חלקם אנדמיים. עוד בקנדי נצפה במופע ריקודים מסורתיים. ונבקר ב"מקדש השן" - מקדש בודהיסטי בו נשמרת אחת משיניו של בודהה מהחשובים ביותר בעולם הבודהיסטי הטרה-וודי. המקום מוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. לינה בקאנדי. (ב,ע)

 

יום 6> פרדניה: הגנים הבוטניים, מישורי הורטון, נווארה אליה

לאחר ארוחת בוקר נבקר בגנים הבוטניים המלכותיים בפרדנייה, מהיפים והעשירים שיש. בהם מגוון רחב של צמחים, מטפסים, פרחים, סחלבים ועצים אדירים בחלקם נדירים. נצפה בסחלב 'הרקדנית הסרי-לנקית', נבקר במרכז צביעת בדים בשיטת הבאטיק ובמרכז אבני חן. נקודת ציון נהדרת במסגרתו של טיול מאורגן לסרי לנקה.ניסע בנוף חקלאי וטבע יחודי הררי אל שמורת הטבע המפורסמת מישורי הורטון,בגובה 2,000 מ'. כאן נערוך מסלול הליכה אל 'קצה העולם', נקודת תצפית מפתיעה ממנה ניתן לצפות על מישורי החוף ויערות עד שבצמרותיהם חיים קופי הדוב הגדולים האנדמיים. נעבור בתוך יער ערפל יחודי של עצי מחט ננסיים מכוסים בטחב ושרכים, ונהלך בשביל צבעוני של מינרליים שונים שמרכיבים אותו. בשולי השמורה נפגוש ביחמורים ובתרנגול הבר ( העוף הלאומי הסרי לנקי).
לקראת ערב נגיע לנווארה אליה, 'אנגליה הקטנה', הגבוהה בערי סרי לנקה (1889 מ'). האקלים פה מושלם, אוויר נקי, קצת קריר בערב, שינוי מרענן לאקלים הטרופי השורר בכל האי. לינה בנוארה אליה (ב, ע)

 

יום 7> נוּואָרַה אליה, מפלים, לחוף

נתחיל לרדת מאזור ההר לכיוון החוף, כאשר אנחנו עוצרים במפלי סנט קלייר ודבון, כדי ליהנות משפע המים השוצפים. נעבור (אם הכביש יאפשר) במקום בו צולמה סצנה מהסרט "הגשר על נהר קוואי:" ונמשיך לכיוון החוף. לינה במלון קרוב לחוף הים. (ב,ע)

 

יום 8> אטרקציות החוף המערבי: גול, צבי ים.

את תחילת היום נקדיש ליהנות מחוף האוקיינוס והמלון. אחרי ארוחת בוקר מאוחרת נצא לסיור באזור החוף הדרום מערבי של האי. נבקר בגאלה, "תרשיש" המקראית לפי חלק מהחוקרים, עיר נמל קולוניאליסטית עתיקה מוקפת חומה אדירת מימדים המשמרת את הסגנון ההולנדי ועל כך הוכרזה כאתר מורשת היסטורי עולמי. נבקר במכרה של אבני חן ה-Moon stone שמצויים רק כאן, נעצור במוזיאון מסיכות מסורתיות ונראה את תהליך הכנתן ונראה את האזור שנפגע באירועי הצונמי הנוראי שהתרחש ב-26/12/2004. פה נוכל להתרשם מעוצמת האסון.נסיים במדגרה של צבי ים, פרויקט ייחודי שהוקם לשמור על צבי הים מהכחדה. נלמד על אופן הפעולה שמבטיחה את הישרדותם. לינה בחוף. (ב,ע)

 

יום 9> שייט נהרות, מקדש הסטופה קלוטרה, קולומבו

לאחר ארוחת בוקר מאוחרת נצא לשייט באזור בלפיטיה. זהו כפר קטן של דייגים, אשר יושב ליד שפך נהר מדו גנגה. נשוט לתוך אזור מים מתוקים אלו, אשר מתערבבים במי הים, נעבור בין האיים ויערות המנגרובים – העצים שגדלים במים ונצפה על שפע של ציפורים. תושבי האזור מגדלים בעיקר קינמון לקליפה ושמן. בסיום השייט ניסע לכיוון קולומבו. בדרכנו נבקר במקדש הסטופה הייחודי בעיר קלוטרה. מבנה בטון שמזכיר את כנסיית הבשורה שבנצרת, ומציג את התפישה הבודהיסטית באופן מיוחד. נמשיך לסיור קצר באתרים המרכזיים והחשובים בקולומבו, עיר הבירה הגדולה בערי סרי לנקה. בה מצויים בתי הממשל והמרכז הפיננסי של המדינה. נבקר בכיכר העצמאות המייצגת את חירות העם הסינהלי. ונעבור ברובעיה המפורסמים של העיר. לינה ליד שדה התעופה. (ב,ע)

 

יום 10> קולומבו- מומבי

בשעת בוקר מוקדמת נצא את המלון אל שדה התעופה לטיסת בוקר למומבי. עם הנחיתה נצא לסיור מקיף בעיר, הכולל את המכבסה הגדולה, שער הודו והשווקים התוססים. פה נוכל לראות את מקורות ההשפעה ההודים על סרי לנקה, על בליל הריחות, הצבעים וההמולה. לקראת ערב נעבור לשדה התעופה לטיסת לילה של אל על לישראל. נחיתה ביום ה 11 של הטיול.

 
ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

 

אפשרות המשך לאיים המולדיביים (טיסה קצרה שעה ועשרים דקות)

האיים המולדיביים מורכבים משרשראות איי האלמוגים הגדולות בעולם, המהווים את הפנטזיה האולטימטיבית של איי גן העדן. האיים מוקפים מי טורקיז צלולים ורוגעים, חול לבן זוהר ושוניות אלמוגים מן המרהיבות בעולם. גן עדן לשחייה, שנירקול צלילה והתרגעות. אפשר לראות שם מגוון דגים מן הגדולים בעולם, סוגים שונים של כרישים, צבי ים, דגי מנטה ולויתנים. בשל גודלם של האיים כל כפר נופש ממוקם על אי משלו, מה שמקנה תחושה של בידוד והתנתקות.

 
יום 10> מקולומבו לאיים המולדיביים

נעבור לשדה התעופה ונצא בטיסה מקולומבו לאיים המולדיבים ושייט לאי. הגעה בצהריים, חופשי באי לפעילויות השונות. לינה באי.

 

יום 11> האיים המולדיביים

יום חופשי באי לפעילויות השונות. לינה באי.

 

יום 12> האיים המולדיביים

יום חופשי באי לפעילויות השונות. לינה באי.

 

יום 13> למומביי ולישראל. חצי יום חופשי באי

אחר הצהריים שייט לשדה התעופה וטיסה ממלה למומביי/קולומבו, ומשם המשך בטיסת לילה לישראל. נחיתה בישראל ביום ה 14.
מחיר לאדם בחדר זוגי:

חדר רגיל: 1,235 $
וילה על המים: 2425 $


המחיר כולל:

מלונות אפשריים: Bandos , Hudarnafushi, Sun Island, Paradise

העברה לשדה התעופה בקולומבו

שייט לאי/ טיסה לאי
מלון בדרגת ארבעה כוכבים
חצי פנסיון
טיסה מקולומבו למלה
טיסה ממלה למומביי/קולומבו

המחיר לא כולל:

מדריך
פעילות באי
ארוחות צהריים

 

לכל הטיולים המאורגנים לסרי לנקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
טיולי ג'יפים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015