ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לאורך הריין,ממרומי האלפים לאלזס וליער השחור, 10 ימים

מסע  לאורך הריין ויובליו - מהרי האלפים ליער השחור ואלזס

נהר  הריין מתפתל לאורך 1,320 קילומטרים (הנהר הארוך במערב אירופה) ומקורותיו בהרי האלפים ששווייץ. בדרכו לים הצפוני הוא מטייל בין המראות הקסומים של לב אירופה; בשווייץ, בגרמניה, ליכטנשטיין, אוסטריה, צרפת והולנד .  משמעות השם "ריין" היא "זה אשר זורם" ומקורו בשורש הקלטי "reie", שמשמעותו להזיז, לזרום, לשטוף ולרוץ. ואכן לאורך הדורות שימש ערוץ הנהר כנתיב מים חשוב. וסביבו התפתחו אגדות ומסורות, פולקלור ותרבות גבוהה.   מתפתל בנוף קסום, זורם ושוצף לו הריין. לעתים מרגיע ולעתים מסעיר. טירות עתיקות ועיירות מנומנמות מתחלפות לסירוגין, ואין במראה השלו דבר שיסגיר את עברו הסוער של האזור.  

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ 
Facebook Favorites

מסלול הטיול  לשוויץ צרפת וגרמניה


 

יום 1 > תל אביב - מפלי הריין - שטיין אם ריין - לוצרן

נמריא מנתב"ג לציריך. לאחר הנחיתה נעלה על האוטובוס וניסע צפונה לביקור במפלי הריין, בשאפהאוזן, המפורסמים, האדירים ביותר באירופה. נמשיך לסיור בשטיין אם ריין, עיירה הקסומה המשמרת את אווירת ימי הביניים ומהווה כשמה, אבן חן על גדות הריין. נשוטט ברחובות העתיקים ונהנה משפע ציורי הקיר הצבעוניים המכסים את חזיתות המבנים הישנים, המתארים תמונות מאווירת ימי הביניים בעיר במאות 17-16. נמשיך ללוצרן- השוכנת על גדתו של אגם לוצרן רב הזרועות. נשוטט על פני גשר העץ מפורסם בעולם, הוא גשר "הקפלה" העתיק, המתוח מעל נהר רוס לאורך יותר מ 200 מטרים. נטייל בעיר העתיקה המוקפת ביצורים ומגדלי השמירה מרשימים. באחד המגדלים אף מקובע השעון העתיק של העיר. לינה באזור לוצרן.

 

יום 2> לוצרן - 3 הפסים - קניון נהר הארה - לוצרן

הבוקר נצא לטייל במעברי האלפים המפורסמים. ניסע לאורך אגם לוצרן למעבר ברוניג וממנו נרד לעיירה מיירינגן ונבקר בקניון נהר הארה, אחד האתרים המרשימים באזור. במשך אלפי שנים חצב נהר הארה את הקניון הצר שקירותיו התלולים מתנשאים עד לגובה של כ-180 מ'. נטייל במסלול הליכה על גשרוני עץ ונלווה את זרימת המים הגועשים. נמשיך לגרימזל פס, נראה את האגם והסכר ונמשיך לפורקה פס בנוף של של האלפים: חטיבה הררית הנישאת לגבהים שמעל 4000 מטרים מעל פני הים. נוף רב הוד העוצר כל נשימה המצטיין בפסגות משוננות המכוסות שלג עד, עמקי קרחונים, מפלים שוצפים, כרים אלפינים מבודדים, שבהם משגשגת צמחייה ייחודית, בקתות רועים ולצידם עדרי פרות מצלצלים, כל אלה פרסמו את האזור כאחד ממוקדי הנוף האלפיני המרשימים בעולם. נרד לאנדרמאט וואסן ומהן נעלה לסוסטן פס, נראה את הקרחון המרשים, נרד לעמק שנוצר מהתחתרות הקרחון ונמשיך ללינה באיזור

 


יום 3> אינטרלקן - מפלי טרומלבאך – טון - ברן

הבוקר נטייל במפלים הספירליים של טרומלבאך ,המנקזים מי הפשרת שלגים של הר היונגפראו. נמשיך לטיול בעיר אינטרלקן היושבת בין אגם ברינז לאגם טון, נטייל בעיר טון שיש בה מרכז עתיק אוטנטטי, גשרי עץ ואוירה של ימי הביניים ולסיום נגיע לברן, בירת שוויץ. נטייל לאורך הרחוב הראשי, נראה את בית הפרלמנט, הקתדרלה הגדולה, בית העירייה וכלוב הדובים שנתנו את שמם לעיר. לינה בברן.

 

יום 4> מערב שוויץ - האזור הפחות מוכר: פריבורג – גרוייאר – מורטן - באזל

הבוקר נדרים לפריבורג, עיר בת 45,000 תושבים, בירת קנטון היושבת על פיתול נהר סארין, שהוקמה בשנת 1157 ע"י הדוכס ברטולד הרביעי. נראה את בית העיריה העתיק, נמשיך לביקור בקתדרלה ע"ש ניקולה. נרד לנהר לגשר צרינגן ונטייל בין סמטאות עתיקות באוןירה של ימי הביניים. נמשיך לגרוייאר לביקור בעיירה ובמחלבה בה מייצרים את הגבינה המפורסמת, נמשיך למורטן - עיירה קטנה, עתיקה מוקפת חומה, עליה נטייל. ברחוב הראשי נטעם ממעדניית המקום ונראה את שערי האבן המרשימים כשבאופק נשקף נוף הרי היורה. את היום נסיים בסיור בעיר באזל, בה נערך הקונגרס הציוני הראשון בשנת 1897. נראה את בית העירייה הבנוי אבן חול אדומה, את נהר הריין ואת המרפסת המפורסמת עליה נשען הרצל, שקוע בהרהורים, והקתדרלה המונסטר הענקית מהמאה ה-12. לקראת ערב נגיע למלוננו בבאזל.

 

יום 5> עיירות דרך היין, קולמאר, אגישהיים וריקוויר

היום נטייל לאורכה של דרך היין המפורסמת. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לאזור זה. נפסע בין כפריי היין העתיקים המתמחים מזה מאות בשנים בגידול איכותי של ענביי יין לבן. כפרים אלה מאופיינים בסמטאות צרות המעוטרות בשלל עציצים, עמוסי פרחים צבעוניים המקשטים את בתי האבן והעץ העתיקים הצבועים בשלל צבעי פסטל. בכל עיירה מבחר פונדקים קטנים ויקבים שבהם ניתן לטעום מיינות הריזלינג, גהוורצטרמינר, והפינו בלאן, המפורסמים בכל העולם. נפסע בינות מרבדי פריחה, חרושות וכרמיי גפנים בעלי עלווה רעננה וירוקה שצצה אחר שנת חורף ארוכה) האופיינית לאלזס. נתחיל בסיור בקולמר – הידועה בכינויה "ונציה הקטנה", עיר עתיקה שחלקה הגדול הינו מדרחוב המהווה מעין מוזיאון פתוח. נראה בין היתר את העתק פסל החירות המוצב בעיר לכבודו של הפסל יליד קולמר, פרדריק אוגוסט ברתולדי, אשר עיצב אותו ונערוך סיור קרוניות מיוחד. נטייל בעיר העתיקה, המכונה וונציה שעל הריין בשל תעלות המים החוצות אותה. בסמטאות העתיקות נבחין גם ברמזים דקים לקיומה של חברה יהודית ששיגשגה כאן בעבר. ניפרד מקולמר ונמשיך לאגישהיים אשר נוסדה ע"י הרומאים שייצרו כאן יין כבר לפניי 1800 שנה. סגנון הבניה המיוחד שלה נועד להתגונן מפני חורשי רע. עיירה יפה ונושנה זו נבחרה לפני שנה על ידיי הצרפתים כעיירה היפה בצרפת. את היום נסיים בעיירה הציורית ריקוויר - שבתיה וסמטאותיה כאילו נלקחו מספר האגדות. לינה באזור.

 

יום 6> שטרסבורג - אוברניי הוט - קוניגסבורג

יום זה מוקדש לטיול בשטרסבורג המקסימה בירת חבל אלזס, מקום מושבה של מועצת אירופה והפרלמנט האירופאי. לב העיר מוקף בתעלות מים הזורמות לנהר הריין. נטייל ברחובות הציוריים, בכיכרות הגדולות ובגנים הנהדרים. נבקר ברובע "צרפת הקטנה", שבו עומדים בניינים ישנים על שפת המים. נשוט על הנהר ונבקר בקתדראלה המדהימה ונשוט בתעלות המיוחדות. נמשיך לאוברניי, אחת העיירות היפות באלזס. העיירה אוברניי מוזכרת כבר במאה ה-7 לסביבה בתור מקום לידתה של אודיל הקדושה ביתו של אחד מדוכסי אלזס. בשנת 1240 הפך הכפר אוברניי לעיירה והחלה לצמוח במהירות, אשר הגיעה לשיאה במהלך המאה ה-16 בעת ביקורו של הקיסר פרדיננד ה-1 בשנת 1562. העיירה נפגעה במהלך מלחמת 30 השנה (1618-1648) אך החלה להתאושש מכך, כאשר בשנת 1679 סופחה, יחד עם כל אלזס, לצרפת. כמו כמעט כל העיירות באלזס גם אוברניי עברה מצרפת וגרמניה ובחזרה מספר פעמים בין השנים 1870-1945 דבר שניכר באופי המאוד גרמני של המקום. נמשיך לטירה המרשימה הוט-קוניגסבורג, אליה נעפיל, לטייל ביער סביב חומותיה ולהשקיף ממנה על מישור הריין. לינה באזור.

 

יום 7> היער השחור: פרייבורג - מפלי טודנאו - אגם טיטי – פורטוונגן

הבוקר נצא לטיטיזיי, עיירת הנופש שקיבלה את שמה מהאגדה המספרת כי טיטוס טבל באגם, כאשר שימש בתפקיד המושל צבאי של האימפריה הרומית. נטייל בעיירה ונערוך שייט באגם, שעל גדותיו שוכנת העיירה. נמשיך לפרייבורג, בירת היער השחור - עיר אוניברסיטאית יפה ותוססת. נטייל לאורך תעלות המים ולאורך השדרות, בשוק המסורתי, סביב הקתדראלה ובכיכרות ראטהאוז ומינסטר. מפרייבורג נמשיך לביקור במוזיאון השעונים בפואטוונגן וממנו למפלי טודנאו. בתום הביקור נשוב למלוננו.

 

יום 8> היער השחור: באדן באדן – מומלזיי – גגנבאך

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבאדן באדן, עיר מרחצאות המרפא עוד מהתקופה הרומית, הבנויה בשולי היער השחור. הסופר ויקטור הוגו והמלך אדוארד ה-7 בילו חלק גדול מזמנם במקום. ב- 1853 נבנה בה הקזינו הראשון והמפואר ביותר בגרמניה .נסייר בעיר ונטייל בטיילת לאורך נהר האוסבאך החוצה את העיר. נמשיך בכביש 500 לאורך היער השחור לטיול רגלי סביב אגם מומלזיי וממנו ברגל במורד מפלי טריברג ולעיירה גגנבאך. נלון בהיידלברג.

 

יום 9> היידלברג – וורמס - שייט על הריין

הבוקר נצא להיידלברג המקסימה, פנינת ימי הביניים, הבנויה משני עברי נהר נקר. עיר האוניברסיטאות העתיקה ביותר בגרמניה ומהיפות שבה. נבקר בעיר העתיקה על שלל אתריה. נטייל עד הגשר הישן מהמאה ה-17 ממנו נשקף מראה נהדר של העיר העתיקה והארמון. נראה חלק ממבני האוניברסיטה הפזורים ברחבי העיר, את כיכר השוק ובית העירייה. נבקר במצודה המרשימה וביקב שלה בה מצויות חביות היין מהגדולות בעולם. נמשיך לוורמס, היא וורמייזא ,בה פעלה קהילה יהודית מעל 1000 שנה, אחת מ-3 קהילות שו"ם-שפייר, וורמס ומגנצה. נראה את ביהכ"נ העתיק, שעלה בלהבות בליל הבדולח וגם את בית מדרשו של רש"י. בהמשך נצא לשייט על נהר הריין בין טירות ועיירות מופלאות. בתום השייט נועבר למלון. נלון בקובלנץ .

 

יום 10> עמק נהר המוזל - פרנקפורט תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך נהר המוזל נשים פעמינו לעיר טרייר שהוקמה בשנת 16 לפנה"ס והייתה שנייה בחשיבותה רק לרומא. נראה מולנו שער שחור ומרשים - Porta Nigra זהו סמלה של העיר וניתן לטפס עליו לתצפית על האזור. את הסיור בטרייר נתחיל במדרחוב של העיר, ברחוב Simeon ונצעד עד לכיכר העליזה ב- Hauptmarkt בעיר שלל של רחובות נעימים שכיף לשוטט בהם. בתום הביקור נצא לפרנקפורט ונעלה על טיסת החזור לתל אביב.

 
*יתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך.

לכל הטיולים המאורגנים לשוויץ
לכל הטיולים המאורגנים לצרפת
לכל הטיולים המאורגנים לגרמניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015