ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

"בודהיזם על גג העולם" – סיור מנזרים בטיבט וקטמנדו, 16 יום

"בודהיזם על גג העולם" – סיור מנזרים בטיבט וקטמנדו, 16 יום

טיבט נחשבת לאחד המחוזות המרתקים ביותר למסע. הרמה הגבוהה קרויה "גג העולם" ומשתרעת מגובה 3,500 מטר ועד  לפסגות ההימלאיה בגובה האדיר של 8,850 מטר. היא מקור המים לכל רחבי יבשת אסיה אבל רובה מדברית. יש בה מרחבי נוף עצומים ומגוונים – רכסים מושלגים, מישורים נרחבים, עמקים מעובדים ואגמים צלולים הנושקים לשמיים אינסופיים בהם שטים עננים רבי רושם. גולת הכותרת של טיול מאורגן לטיבט הינה הטיבטים עצמם: עם בודהיסטי פתוח ונעים המנהל את חייו בתנאי מחייה קיצוניים, כפי שניהלו אותם לפני מאות שנים. חלקם לובשים עדיין את הלבוש המסורתי, הכולל תסרוקות ייחודיות, תכשיטים ועיטורי טורקיז בשיער, בגדי משי משולבים עם עורות וכובעי פרווה. נבקר במנזרים החשובים במרכז טיבט, אשר למרות ההרס הרב שזרה הכיבוש הסיני, עדיין  מתהדרים בעושר אומנותי רב. דרך המפגש עם הנזירים נכיר את הבודהיזם הטיבטי, על מגוון טקסיו רבי הרושם, נכיר את היבטיו הציוריים ונתוודע אל סיפורים המרתקים את בני המערב מזה זמן. במסגרת טיול מאורגן לטיבט, החצייה הרכובה של רכס ההימלאיה מטיבט לנפאל מאפשרת לנו לחוות בעוצמה את מימדי הרכס הגבוה בתבל ואת האופן בו הוא מפריד את תת יבשת הודו מיתר אסיה. למרות תנאי שטח קשים זהו טיול בלתי רגיל שהוא גם חשיפה רוחנית.   

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיבט ונפאל?

 

מסע ייחודי - במרבית הטיולים הנמכרים לטיבט משולב הביקור בטיבט בפרק זמן קצר יחסי במסגרת טיול כללי לסין אל מחוזות כלליים הנושקים לטיבט וכוללים ביקור על פי רוב בלהסה בלבד. בטיול זה אנו מעמיקים ומכירים גם את המקומות הרחוקים ממסלול התיירים השחוק ויוצאים גם אל מחוץ למסגרת התיירותית של להסה. 

 

השילוב של נפאל במסלול - שילוב נפאל במסלול הטיול מאפשר חצייה יבשתית של רכסי ההימלאיה בנקודות תצפית בלתי נשכחות שנדמה ומעטים הם אלו שזכו להגיע אליהם, קל וחומר במסגרת טיולים מאורגנים.

  

הכרות מקיפה עם היעד - את מסלול הטיול לטיבט ונפאל בנתה עירית להב, מנהלת מחלקת מזרח אסיה באיילה גיאוגרפית שגרה במשך מספר שנים בטיבט.  

 

קבוצה קטנה-  אצלנו הקבוצות הן עד 21 מטיילים בלבד

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, קיץ

 

טיול אותנטי

המסע שלנו לטיבט הוא מסע ייחודי המשלב גם מפגש בלתי אמצעי עם תושביו הטיבטים ומגיע גם אל הפינות הנידחות של טיבט ונפאל שמחוץ למסגרת הטיולים המאורגנים הקלאסיים. ההכרות העמוקה עם היעד פותחת בפנינו גם צוהר אל האנשים ואל התרבות המרתקת והפחות מוכרת. 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לטיבט ונפאל 


 


ימים 1-2 > ת"א – בייג'ינג


נצא בטיסה מת"א לבייג'ינג, ונגיע למחרת. לאחר החבירה למדריך המקומי נצא לסיור ככל שהזמן יאפשר. נתחיל בביקור באזור 798 , בו נמצא גלריות ובתי קפה אופנתיים. נמשיך לעיר האסורה. בתחילת ביקורנו נסייר בכיכר טיאנאנמן, הכיכר הקרויה על שם "שער השלווה השמימית" המוביל אל העיר האסורה, משתרעת על פני שטח עצום של 440 מטר רבוע ומוכרת לתייר המערבי מאירועים היסטוריים שונים שהתרחשו בה. בתחילת ביקורנו נתצפת על המאוזילאום המוקדש לזכרם של גיבורי המהפכה, בו גם חנוטה גופתו של היו"ר מאו צה טונג. נערוך הכרות עם היכל העם, בניין הפרלמנט הסיני, עם המוזיאון הלאומי ונכנס דרך השער בו מתנוססת בגאון עד עצם היום הזה דמותו של היו"ר אל העיר האסורה. שם נבקר בין ההיכלות השונים המשמשים כיום כמוזיאון הפתוח לכלל אך בעבר הותרה הכניסה לאזור רק לקיסר, סריסיו ופילגשיו עת שימש המקום כארמונו. אחר הצהריים נסייר ברחוב המשוחזר ג'יוליצ'נג על בתי הקפה הקטנים שבו. בערב נצא לצפות במופע מסכות הזהב המרשים ביופיו לאחר המופע נשוב אל המלון ללינה. לינה בבג'ינג.

 


יום 3> להסה

עם בוקר נצא בטיסה ללהסה (Lhasa), הנמצאת בגובה 3,595 מ' מעל פני הים הינה בירת טיבט. בימים הראשונים צפויה לנו הרגשה לא טובה בשל מחלת גבהים. את היומיים הבאים נקדיש להכרות עם העיר, שהייתה מסתורין במשך מאות שנים. תחת השלטון הסיני העיר עוברת תהליך של מודרניזציה והריסת המורשת הטיבטית. לאחר נחיתה (בשעות הצהריים) ניסע לעיר, נתארגן במלון ונצא לטיול רגלי בעיר. לינה בלהסה (3,595 מ').

 

  

טיול מאורגן לטיבט ונפאל טיולים מאורגנים לטיבט ונפאל

 

יום 4> היכרות עם בירת טיבט

נבקר בשני מנזרים חשובים מאוד: מנזר דרפונג ((Drepung, הנמצא מערבית, ומנזר סרה (Sera) שנהרס במהלך מהפכת התרבות וכיום הולך ונבנה מחדש. ננסה לראות את תהליך ההתדיינות שנעשה בחצר בין הנזירים.כמו במסורת הטיבטית נעשה שלושה סיבובים בבארקור (Barkhor)- סיבוב הקפת המקדש, גדוש עולי רגל ובשפע דוכנים לממכר תשמישי קדושה, בגדים, תכשיטים ואבני טורקיז. נכנס לקודש הקודשים של העיר – מקדש הג'וקאנג (Jokhang), המוכר גם כמקדש הקדום ביותר בטיבט ובו פסל בודהה מוזהב. לינה בלהסה (3,595 מ').

 

יום 5> להסה

היום נבקר בגולת הכותרת – הפוטאלה (Potala), שהוכר לאחרונה גם אתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. זה היה מקום שבתו של הדלאי למה, ראשי הנזירות ומקום התכנסות השרים הטיבטים עד הכיבוש הסיני. נמשיך לנורבליגנקה ((Nurblingka, מעון הקיץ של הדלאי לאמה. לינה בלהסה (3,595 מ').

 

יום 6 > עמק להסה: מנזר גנדן

היום ניסע דרום מזרחית מהעיר אל המנזר הגדול השלישי בטיבט: גנדן (Ganden), מנזר שנוסד על ידי צונג קא פה (Tsong Ka pa), אשר ייסד את זרם הגלוקפה (Geluk pa), "הכובעים הצהובים". בראש הזרם יושב הדלאי למה וראש המנזר נחשב מורה החשוב ביותר בזרם הגלוקפה. המנזר נבנה במיקום מרהיב גבוה מעל העמק ומאפשר תצפיות מרשימות על האזור. בעונה זו נוכל למצוא גידולי שעורה וחרדל באזורים הפוריים ליד הנחלים. חזרה ללינה בלהסה. (3,595 מ')

 

יום 7> אל שיגאצה

עם בוקר נצא נסיעה אל שיגאצה (Shigatse), אחת מנקודות היישוב הגדולות ביותר בטיבט. בהגיענו נבקר בשוק המקומי ונטייל ברחובות העיר. לינה בשיגאצה.(3,840 מ)

 

יום 8> שיגאצה- גיאנצה

נבקר בקומפלקס העצום של מנזר טאשי לומפו (Tashilumpo), מקום מושבו המסורתי של הפנצ'ן לאמה (Panchen Lama). באחד מהיכלי המנזר שוכן פסל בודהה מאיטראה (Maitreya, הבודהה של העתיד) מצופה זהב שגובהו 27 מטרים. בסיום הסיור ניסע אל העיירה גיאנצה (Gyantse), לאחר ההגעה אל גיאנצה נבקר בסטופת קומבום (Kumbum) המפורסמת שנבנתה במאה ה- 15 ומכילה אלפי פרסקאות מקוריים. לינה בגיאנצה. (3,980 מ')

 

טיולים מאורגנים לטיבט ונפאל טיול לטיבט ונפאל טיול לטיבט ונפאל

   

יום 9> אגם ימדרוק, מנזר סמדינג, צדנג

נצא בנסיעה אל אגם ימדורק (Yamdrok Tso), אגם שצורתו כשל עקרב וצבעו טורקיז. זהו אחד מארבעת האגמים הקדושים בטיבט. בהתאם לכושר שלנו ייתכן וניסע לכפר ננגרטסה ומפה בהליכה רגלית (כשעתיים) למנזר סמדינג, ממנו נשקף נוף יפה על אגם ימדרוק והאגם הקטן דומו שבמרכזו. ראש המנזר הינה אשה. נלון בעיירה הקטנה צדנג. (3,630 מ')

 

יום 10> מנזר מינדרולינג, סאמיה

נחצה את הנהר במעבורת ונמשיך בנסיעה לאורך גדתו הנגדית, אל כפר ומנזר סאמיה (Samye), המנזר הראשון בטיבט (מאה 8). המנזר בנוי במתכונת דיאגרמה קוסמית, הקרויה מנדלה. לפי המסורת בסאמיה נערך ויכוח תיאולוגי חשוב בין שני מורי דת בודהיסטים – האחד סיני והאחר הודי. לתוצאות הויכוח היו השלכות מרחיקות לכת על עתידו של הבודהיזם הטיבטי. ניסע חזרה ללהסה לאורך גדות נהר יארלונג צנגפו (Yarlung Tsangpo), או בסנסקריט הברהמפוטרה עד מנזר מינדרולינג, המנזר החשוב ביותר של זרם הניגמה במרכז טיבט. לינה בלהסה (3,595 מ')

  

ימים 11-12-13-14-15-16 טיסה לקטמנדו


לאחר ארוחת הבוקר נעבור לשדה התעופה של להסה לטיסה ישירה לקטמנדו, בירת נפאלנסיים את מסענו בשהות של 6 ימים במנזר קופאן בו נתגורר ונחווה את החיים במנזר טיבטי ביחד עם הנזירים והמורים הבודהיסטים.
מנזר קופאן השוכן על ראש גבעה צפונית לבודהאנאת הוא ביתם של יותר מ-300 נזירים, מורים ועובדים המקדישים את חייהם ללימוד ותרגול הבודהיזם הטיבטי. מנזר קופאן שייך לזרם הגאלוג (Gelug) בבודהיזם הטיבטי, אליו משתייך גם הדלאי לאמה. מן המנזר נשקף נוף מדהים ועוצר נשימה על האזור ובקרבתו מנזרים נוספים – שגם בהם נבקר במהלך שהותנו במנזר קופאן. מנזר קופאן בנוי בצורה מודרנית, חיים בו גם נזירים מערביים והוא נוהג לארח מערביים באופן קבוע. מקום ייחודי זה מאפשר לנו לאכול, לישון, לחיות, לחוות את חיי היום יום, ולהשתתף בפולחן הדתי והתפילות של הבודהיזים הטיבטי. נתפלל עם הנזירים, נתהלך ונתנהג בהתאם לרוח המקום.השהות והחיים במנזר יאפשרו לנו לעבור חוויה רוחנית מדהימה שנשזרים בה נוף נפלא, רוח, בודהיזם, מדיטציה ועבודה פנימית.בכל בוקר נתחיל את היום במדיטציה, התכנסות, התבוננות והקשבה פנימית.במהלך היום נעבוד על דברים שמפעילים אותנו כמו כעסים, פחדים וקנאה. את היום נסיים במדיטציה מרגיעה שתעביר אותנו אל שלוות הלילה במנזר. ביום הראשון לאחר שנתארגן ונתמקם נחווה חוויה בודהיסטית של שקט והתבוננות - זה יהיה יום של שקט. בו לא נדבר אלא רק נקשיב ונתבונן. בדיוק כפי שהנזירים עושים כשהם מבקשים לקבל תשובות ותובנות על עצמם.
באחד הימים נצא לטייל בטאמל וביזור.במהלך השהות נבקר במפעל המייצר קערות טיבטיות אותן נוכל לרכוש לעצמנו.

 

ימים 17-18> קטמנדו- בומבי/דלהי ישראל


נעבור עצמאית לשדה התעופה של דלהי או מומבי ומשם בטיסה דרך יעד ביניים לישראל

 


יתכנו שינויים במסלול עקב הטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לטיבט
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015