ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול עומק בטוסקנה בדגש אמנות ואדריכלות בערש הרנסנס, 6 ימים

חבל טוסקנה ובירותיו הקדומות פירנצה סיינה לוקה ופיזה, הן אבן שואבת לשוחרי אמנות, אדריכלות אסתטיקה, נופים ,אוכל, יין, והיסטוריה. פרי פרץ מופלא של כשרונם של אלפי אומנים, סופרים, פילוסופים משוררים, מוזיקאים, מדענים, ממציאים אדריכלים פוליטיקאים ועוד. ענקי רוח  שפעלו כאן במקביל בתקופת הרנסנס. "הלידה מחדש"-  אירוע ייחודי שאין שני לו בהיסטוריה של תרבות המערב ומכאן השפעתו הניכרת. 6 ימים נשוטט בסמטאות עיירות ימי בינימיות ציורית, הטובלות בנופי גבעות מוריקות עטורות כרמי זיתים וענבים.6 ימים נטייל ונהנה משפע הפאר והפשטות, וכמובן מהאוכל הטוסקני . תאווה לחך ולעיניים ולרוח האדם.

טיול עומק בטוסקנה בדגש אמנות ואדריכלות בערש הרנסנס, 6 ימים

  התמונות צולמו על ידי רז מור וגלית דקל

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטוסקנה?

 

בזכות המסלול הייחודי -הטיול תוכנן על ידי המומחים של איילה גיאוגרפית כדי ליצור חוויה רבת חושים יוצאת דופן הכוללת ביקורים במיטב המוזיאונים ואתרי המורשת העולמית, בשילוב עם סיורים בטבע וטעימות מהמטבח והיקב הטוסקניים המפורסמים. חוויה  חושית חד פעמית ובלתי נשכחת לחובבי האסתטיקה ההיסטוריה והאומנות.


בזכות הפשטות - במהלך הטיול נשהה בשני מלונות, הממוקמים בליבה הכפרי של טוסקנה.טיסה ישירה אחת תביא אותנו למחוז חפצנו והנסיעות באוטובוס המרווח הן יחסית קצרות. 

בזכות תכניו המרתקים של הטיול - 

נבקר במבחר מוזיאונים ותצוגות ונלמד להכיר מקרוב את גיבורי הרנסנס השונים על שלל כישרונותיהם ועיסוקיהם המגוונים. נבקר בקתדרלות, בארמונות ובגנים ונחזה מקרוב בנפלאות היצירה שהשפיעה עמוקות על תרבות המערב והרימה אותה לגבהים חדשים.
את הטיול ידריך רז מור, מוסמך תואר שני בתולדות האדריכלות והאומנות. מלבד המדריך הישראלי ילוו את הטיול בנקודות מסוימות מדריכים מקומיים מצוינים כמחויב בחוק. והכל כלול במחיר הטיול.

  

 שיאי הטיול:

 

 • פירנצה – היכרות מעמיקה עם סודות העיר
 • כניסה לקתדרלה הגדולה של פירנצה
 • מוזיאון האופיצי
 • מוזיאון ברג'לו
 • כנסיית סנטה קרוצ'ה
 • גני בובולי
 • קתדרלת אורבייטו
 • הקתדרלה של סיינה
 • ספריית פיקולומיני
 • ביקור ביקב בחבל קיאנטי
 • סן ג'מיניאנו
 • מונטפולצ'יאנו
Facebook Favorites

מסלול טיול "משהו קצר וטוב"

בחבל טוסקנה ופירנצה


 

 

יום 1>  תל אביב – אומבריה והעיר המבוצרת אורוויטו. 

נמריא מנתב"ג לרומא, ניפגש עם האוטובוס וניסע צפונה נעלה צפונה לאורך נהר הטיבר וחיש מהר ניכנס בשערי חבל אומבריה, הידוע בעיירות המבצר שלו, היושבות על רכסי טוף וולקני. בדרך ייחודית נעפיל לביקור ב"עיר העתיקה" אורוויטו, ונפסע בין שכיות החמדה של העיירה. נבקר בקתדרלה של העיר פאר האדריכלות הגותית המיוחדת לאיטליה.  חזיתה של הקתדרלה עמוסה כולה בפסיפסים נהדרים ותגליפי אבן משוכללים. החלל הפנימי של הדואומו (קתדרלה)   מצטיין בתמשיכי קיר (פרסקאות) שצוירו על ידי מיטב אומניי הרנסנס . נמשיך לכיכר פופולו וכיכר הרפובליקה, נעלה לתצפית מרשימה מחומות העיר הצופות אל נופיו המיוחדים של חבל אומבריה .לקינוח נטעם יין לבן מקומי הנקרא-אורבייטו קלאסיקו.  בשעות אחר הצהרים נמשיך אל מלוננו שבטוסקנה.

  

 
יום 2> אל סיינה  - הבירה הכפרית עתיקה של טוסקנה.

נעזוב את מלוננו ובדרך נוף פסטורלית, בין הכפרים נעלה אל העיר סיינה, היושבת על 3 גבעות חרסית נישאות המוקפות חומות איתנים. החרסית האדומה העניקה את  צבעה לכל בנייני העיר. במאות 13-14 כיכבה הרפובליקה של סיינה כמרכז חשוב לאדריכלות ואמנות של סוף ימי הביניים. סימונה מרטיני, בן העיר, היה דמות מרכזית בהתפתחות הציור האיטלקי המוקדם, ונחשב כאומן המבשר את בואו של הרנסנס. בתקופת הרנסנס הפכה סיינה ליריבה מרה של פירנצה. עוצמתה הכלכלית איפשרה נסיונות מרתקים באדריכלות לשם כך נבקר בקתדרלה המרשימה-שנבנתה במאה ה-13,נתפעל מעושר עיטוריה שעוצבו על ידי ג'ובאני פיזאנו. נבקר בספריית פיקולומיני, המכילה אוסף מרשים של ציורי קיר ספרים ... ונוף. ובבית הטבילה העטור בתמשיחי קיר מהמאה החמש עשרה. נרד עם הסמטאות לפיאצה דל קאמפו-  כיכר הצדפה,  הנחשבת למושלמת בעולם. אל הכיכר מובילים 11 רחובות והיא סוגרת חלל הרמוני הנשלט על ידי "הפאלאצו פובליקו"-בית העירייה. נבקר במבנה המפואר,  המשמש היום כמוזיאון המציג את יצירתו של האומן החשוב סימונה מרטיני . בשעות אחר הצהרים המוקדמות נעלה על ה - קיאנטיג'יאנה – הדרך העתיקה והיפה שחוצה את מחוז קיינטי הציורי. מחוז זה נודע בעולם בשל יינותיו המופקים מענבי הסן ג'ובזה.  אם יתאפשר נבקר ביקב. בדרכנו חזרה למלוננו נעצור בכפר או שניים ונצא להליכה קצרה בנוף. עם ערב נשוב למלוננו. 

 

יום 3> פירנצה - בירת הרנסנס, המוזיאון הגדול בעולם

פירנצה, המכונה בירת האומנות העולמית היא למעשה מוזיאון ענק לאדריכלות, פיסול, ציור ועיצוב. נפתח בביקור מודרך במוזיאון האופיצי, האוצר בחובו את האוסף הגדול החשוב והמרשים בעולם של ציור הרנסאנס. כאן נבחן את ציוריהם של אומנים כמו: ג'יוטו, בוטיצ'לי, מיכלאנג'לו, הלורי, בורנזינו דה וינצ'י ועוד רבים וטובים. נצא מהמוזיאון לכיכר הסיניוריה - המרכז האזרחי של העיר- המוקפת ב"לוג'יה", המעוטרת באוסף פסלים מרשימים שפוסלו על ידי מייטב פסלי הרנסנס והבארוק.
נראה את הקתדרלה המפורסמת סנטה מרייה דה לה פייורי ואת בית הטבילה הנושא את השם "שערי גן העדן" שעוצבו ע"י גיברטי. נמשיך ל"פונטה וקיו" - הגשר הישן. גשר עתיק זה שעליו ממוקמות 40 חנויות של צורפי זהב ומתח בכבדות מעל לנהר הארנו - מקשר בין האופיצי לבין ארמון הפיטי, נטעם גלידה מעולה בדרכנו חזרה אל האוטובוס, נחזור ללינה במלוננו לאחר יום מעשיר העמוס רשמים.

 

טיול עומק בטוסקנה

התמונות צולמו על ידי רז מור וגלית דקל

  
יום 4>  בין שתי כנסיות ושני שווקים – פירנצה קצת אחרת

הבוקר נשוב אל פירנצה ונפגוש תחילה בצד השכלתני האליטיסטי של פירנצה. נתחיל במתחם הדומניקני, שבמרכזו מתנוססת הכנסייה והמנזר סנטה מריה נובלה, שנבנתה על ידי האדריכל הרנסנס המפורסם והמשפיע אלברטי. נחצה את העיר העתיקה אל המתחם בו שלטו חברי המסדר הפרנציסקני שפעלו בקרב דלת העם. במרכזו של המתחם הזה ניצבת כנסיית הצלב הקדוש שהיא בבחינת הפנתאון בו נקברו גדולי הרוח של הרנסנס נסייר בכנסיה בין הקברים ומצבות הזיכרון . נמשיך מכאן אל שני שווקיה של פירנצה; שוק האוכל הדו- קומתי, נסייר בין דוכני השוק הצבעוניים ונמשיך לשוק המפורסם והססגוני מרקטו סן לורנצו. השוק הממוקם מסביב לכנסיה העתיקה בזיליקת סן לורנצו שחלקים ממנה תכנן מיכאל אנג'לו עבור בני משפחת מדיצ'י. מיכאלאנג'לו שהיה גם אדריכל מוכשר תכנן במתחם ספריה, וחדרי קבורה עבור שושלת דוכסי טסקנה הענפה, שלאורך דורות שלטה ביד ברזל בטוסקנה והייתה פטרונית חשובה של אומנות ואומנים. בהפסקת הצהרים יוכלו המעוניינים לסעוד במסעדה טוסקנית מסורתית. לאחר הביקור בפירנצה נעלה אל העיירה ההיסטורית פייזולה הפרושה על הגבעות מעל פירנצה, לתצפית מיוחדת על העמק הגדול שמתחתיה, במרכזו ניצבת פירנצה.
נספר את סיפורה של העיירה המתחיל כבר בימי האטרוסקיים, מאות שנים לפני הספירה הנוצרית נזכיר את אנשי הרוח המפורסמים שפעלו כאן לאורך הדורות . אחת היצירות המפורסמות שנכתבו כאן הוא ספרו של בוקצ'ו- סיפורי דקמרון. בתום היום מרתק נשוב למלוננו .

 

טיול עומק בטוסקנה

התמונות צולמו על ידי רז מור וגלית דקל

 

 

יום 5> אל מערב טוסקנה;  הרי וערי שיש ופיסת חוף אחת

נסיעה לא ארוכה ממלוננו תוביל אותנו אל לוקה, העיר האלגנטית של טוסקנה. לוקה מוקפת בסוללת חומה רחבה ומרשימה. קו ביצורים משוכלל שנבנה בתקופת הרנסנס ונחשב המתקדם מסוגו, נצא לטיול בוקר על החומה ונשקיף על גגות העיר המקסימה, שהייתה עיר חשובה כבר בתקופה הרומית. מאז משמרת העיר את אותו תכנון רומאי עתיק. בימי הביניים המוקדמים לוקה הייתה בירתה של טוסקנה. בחלוף העתים את העיר היפה הזו העניק נפוליאון לאחותו אנה לואיז. נבקר בקתדרלת סן מרטין שנבנתה בשנת 1063. דווקא מבנה מיוחד זה מיטיב לשקף את תקופת מסעי הצלב. נשוחח על טוסקנה של ימי הביניים ועל האדריכלות הייחודית של מערב טוסקנה העושה שימוש רב בשיש בהיר, המפורסם.
מלוקה ניסע אל החוף הטוסקני, הנפרש לרגלי רכס הרי קררה. נעלה אל ההר ממנו נחצבו הבלוקים של השייש ששימשו לציפוי מבני הציבור אבל גם את מיכאלאנג'לו הפסל שילדותו עברה בהרי השיש נשאים אלו. לאחר הסיור המרתק בהרים נרד אל פיזה. העיר שהיא יותר מאגדה שהייתה אחת מארבעת הרפובליקות הימיות של איטליה. נבקר בעיר וננסה לעמוד על מקור עוצמתה. לאחר יום מפרך נחזור למלוננו.

 

יום 6> עיירות וכפרים נושנים המשובצים בנוף פסטורלי בדרכנו לרומא ומשם לתל אביב 

גם ביומו האחרון של הטיול נמשיך לגמוע את הנופים הרומנטיים של טוסקנה; כרמי זיתים וגפנים, בתי חוות עתיקים וכפרים טיפוסיים החופנים: אומנות, אדריכלות, יצירה, המצאה והיסטוריה אנושית מרתקת. לאחר נסיעה בת שעה בדרך נוף יפה, נגיע אל הכפר וינצ'י בו נולד איש הרנסנס המפורסם לאונרדו דה וינצ'י, נחלוף ליד בית ילדותו ונמשיך למוזיאון המעניין המוקדש לאומן החוקר והממציא. ממרפסת המוזיאון נשקיף לעבר הנוף הטוסקני החלומי. נמשיך אל עיירת האריסטוקרטים הקדומה שבעברה שימשה כמרכז צבעות בדים חשוב, בשל מיקומה ויופייה האדריכלי העיירה  זכתה לכינוי-"סן ג'ימיניאנו דלה בלה טורי" שפירושו סן ג'ימיניאנו של המגדלים היפים. במאה ה-12 קומונה עצמאית ומשגשגת זו ממנה בניית עשרות מגדלים מסתוריים. ננסה ללמוד את סוד בנייתם ותכליתם. נסייר בעיר ונתרשם מהמגדלים הרבים הצופים אל מרכז העיירה. נשוטט בסמטאות הציוריות בין כיכר לכיכר נתפעל מבתי הממכר המגוונים של  העיירה סן ג'ימיניאנו , בהם פזור הונה האסטטי והקולינרי של טוסקנה כולה. בסיום הסיור הצבעוני נצא דרומה לכיוון רומא אל שדה התעופה הבין לאומי על שם .....לאונרדו דה וינצ'י כמובן. בדרכנו חזרה הביתה . 

 

טיול לטוסקנה

התמונות צולמו על ידי רז מור וגלית דקל

 


 

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015