ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

ערש הרנסאנס, כרמים ואומנות – 5 ימים מלאים בפירנצה וחבל טוסקנה

חבל טוסקנה והעיר פירנצה הם אבן שואבת למטיילי שוחרי אומנות, הממלאים אותה בכל ימות השנה. העושר האומנותי האדיר של פירנצה, בה פעלו ויצרו אומנים דגולים בתקופת הרנסאנס והקימו לתחייה את האומנות הקלאסית, מציע מגוון של מוזיאונים, גלריות וכנסיות מרשימות ומפוארות. שוטטות בסמטאות העיר לוקחת את המטייל למסע בזמן לתקופה בה היתה העיר מרכז כלכלי ותרבותי ובתחומיה נבנו כמה מהמבנים המפורסמים והאופייניים לתקופת הרנסאנס. במהלך הטיול בחבל טוסקנה לא נוותר על סיור בעיירות הציוריות הרבות המעטרות את ראשי הגבעות וגם נכיר מקרוב את הכרמים והיקבים של קיאנטי הנודעים בעולם כולו.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית?

 

בזכות המסלול הייחודי - הטיול תוכנן על ידי המומחים של איילה גיאוגרפית כדי ליצור חוויה מלאה ויוצאת דופן הכוללת ביקורים במיטב המוזיאונים ואתרי המורשת, אשר יחד עם סיורי טבע וטעימות יין יוצרים חוויה חד פעמית ובלתי נשכחת.


בזכות הפשטות - במהלך הטיול נשהה במלון אחד בלבד, הממוקם בליבה הכפרי של טוסקנה וטובל ביערות, שדות וכרמים. נוכל להתרווח בחדרנו וליהנות מכל שירותי המלון המפנק במהלך כל הטיול ללא טרחת האריזה. טיסה ישירה אחת תביא אותנו למחוז חפצנו והנסיעות באוטובוס המרווח הן קצרות וקרובות.

 
בזכות עומק הטיול - אנו נבקר במבחר המוזיאונים של פירנצה ונלמד להכיר מקרוב את אמני הרנסאנס השונים, נבקר בכנסיות, בקתדרלות ובארמונות ונחזה מקרוב בנפלאות היצירה, והכל כלול במחיר הטיול

 

 שיאי הטיול:

 

 • פירנצה – היכרות מעמיקה עם סודות העיר
 • כניסה לקתדרלה הגדולה של פירנצה
 • מוזיאון האופיצי
 • מוזיאון ברג'לו
 • כנסיית סנטה קרוצ'ה
 • גני בובולי
 • קתדרלת אורבייטו
 • הקתדרלה של סיינה
 • ספריית פיקולומיני
 • ביקור ביקב בחבל קיאנטי
 • סן ג'מיניאנו
 • מונטפולצ'יאנו
Facebook Favorites

מסלול טיול "משהו קצר וטוב"

בחבל טוסקנה ופירנצה


יום 1>  תל אביב – לטוסקנה

נמריא מנתב"ג לרומא, ניפגש עם האוטובוס וניסע צפונה לביקור בין שכיות החמדה של אורבייטו. נתחיל בקתדרלה המופלאה הנחשבת בין היפות בעולם, שחזיתה עשויה פסיפסים נהדרים ,פסלים, תגליפים ועיטורים מרשימים. נמשיך לכיכר פופולו וכיכר הרפובליקה, נטעם יין לבן מקומי הנקרא-אורבייטו קלאסיקו, בהתאם לזמן שבידינו נמשיך בנסיעה צפונה למונטפולצ'יאנו-עיירה טוסקנית טיפוסית היושבת על פסגת לוע געשי, ממנו נשקפים נופים מרשימים של כרמי זיתים וגפנים. נעלה לפיאצה גרנדה אותה מקיפים בית העירייה-פאלאצו קומונלה, הקתדרלה , ארמון נובילי טארוג'י והבאר המפורסמת המעוטרת בפסלי אריות, הנושאים אל על את שלטי הגיבורים של משפחת מדיצ'י. לעת ערב נמשיך צפונה למלוננו ליד פירנצה.

 

טיול איילה גיאוגרפית לטוסקנה ופירנצה

 
יום 2> מוזיאון האופיצי – שכיות חמדה ואומנות הרנסאנס

את כל היום נקדיש לפירנצה, בירת הרנסנס. עיר שהיא בעצם מוזיאון ענק של יצירות אמנות של גדולי אמני הרנסאנס. נפתח בביקור מודרך במוזיאון האופיצי-האוצר בחובו אוסף גדול ומרשים של אמנות הרנסאנס; ג'יוטו,בוטיצ'לי, מיכלאנג'לו , ליאונרדו דה וינצ'י ועוד ועוד. נצא לכיכר הסיניוריה-המרכז האזרחי של העיר-עליה שולט הארמון הישן , ומוקפת ב"לוג'יה" המעוטרת באוסף הפסלים מרשימים. נראה את הקתדרלה המפורסמת ואת בית הטבילה הנושא את "שערי גן העדן" שעוצבו ע"י גיברטי. נמשיך ל"פונטה וקיו" - הגשר הישן המקשר בין האופיצי לבין ארמון פיטי הניצבים משני צידי נהר הארנו, החוצה את העיר ומכאן נמשיך לביקור בגני בובולי הפרושים מכל עברי הארמון. נחזור ללינה במלוננו.

 

יום 3> מוזיאונים וכנסיות בפירנצה

היום נמשיך לחקור ולגלות את נפלאות העיר פירנצה. נבקר במוזיאון הברג'לו, השוכן במבנה ששימש בעבר כבית כלא ובו נאספו שכיות חמדה מרחבי העולם, ובמיוחד אוספי פסלים של האומנים רפאלו, דונטלו וג'יאמבולוניה שיצרו בפירנצה בשיא תקופת הרנסאנס.  נמשיך להכיר את הכנסיות העיקריות של העיר, נבקר בכנסיית סנטה קרוצ'ה ונפקוד את מצבות הקבר של גדולי התקופה, נבקר גם בכנסיית סנטה מריה נובלה בו נוכל לחזות במגוון פרסקאות וציורי קיר ידועים. נמשיך לשוק המקורה להתרשמות ולארוחת צהריים ואחר כך נמשיך לטייל באווירת ימי הביניים ברחובות ,הסימטאות והכיכרות בהן כמו עמד הזמן מלכת. לעת ערב נחזור למלוננו.

 

טיול איילה גיאוגרפית לטוסקנה ופירנצה

 
יום 4> עיירות עתיקות ומבוצרות בטוסקנה

את הבוקר נבלה בסיור מודרך בסיינה המוקפת חומות איתנות, ומשתרעת על שלוש גבעות חרסית אדומה שהעניקה את צבעה לכל בנייני העיר. הרפובליקה של סיינה היתה במאות 13-14 מרכז חשוב לאמנות של סוף ימי הביניים. סימונה מרטיני, בן העיר, היה דמות מרכזית בהתפתחות הציור האיטלקי המוקדם, והייתה לו השפעה רבה על התפתחות הסגנון הגותי הבינלאומי. נבקר בקתדרלה המרשימה-הדואומו מהמאה ה-13,נתפעל מעושר עיטוריה שעוצבו על ידי ג'ובאני פיזאנו. נבקר בספריית פיקולומיני,המכילה אוסף מרשים של ציורי קיר וספרים. נמשיך לבית הטבילה העטור בפרסקאות מהמאה החמש עשרה ומוקדש ליוחנן המטביל. נרד עם הסמטאות לפיאצה דל קאמפו-הכיכר הנחשבת למושלמת בעולם-אליה מובילים 11 רחובות והיא סוגרת חלל הרמוני ונשלטת על ידי "הפאלאצו פובליקו"-בית העירייה שמשמש היום כמוזיאון. הכיכר פעמיים בשנה הופכת הכיכר לזירת מירוץ ה"פאליו"-תחרות פרשים המייצגים את רובעי העיר-במסורת מפורסמת מאז ימי הביניים. לאחר הפסקת צהריים ניסע למונטלצ'ינו (Montalcino). חיפשתם את הקלאסיקה של הקלאסיקה בטוסקנה? הכירו את מונטלצ'ינו. מעל העמק הטוסקני, ניצבת העיירה שלא השתנתה במשך דורות רבים, ובמרכזה סמטאות שכדאי ללכת בהן לאיבוד, גן ציבורי של עצי אלון עתיקים והנוף הנשקף ממנה מרהיב לא פחות מהרחובות הצרים. נמשיך לעיירה הקטנה והציורית מימי הביניים באניו ויניוני (Bagno Vignoni). , שבניגוד לכפרים ועיירות אחרים, במקום כיכר נמצא במרכזה בריכה טבעית של מים מינרליים. בתום הביקור נשוב למלוננו.

 

טיול איילה גיאוגרפית לטוסקנה ופירנצה

 

יום 5> הכרמים והעיירות של חבל קיאנטי

נמשיך לגמוע את הנופים הרומנטיים של טוסקנה; כרמי זיתים וגפנים, בתי חוות עתיקים וכפרים טיפוסיים. ולאחר נסיעה קצרה נגיע לסן ג'ימיניאנו היושבת על פסגת הר מעוזי האצולה של פעם, שהעניקו לה את הכינוי-"סן ג'ימיניאנו דלה בלה טורי" שפירושו סן ג'ימיניאנו של המגדלים היפים, העיר היתה במאה ה-12 קומונה עצמאית משגשגת ונבנו בה עשרות מגדלים מסתוריים. ננסה ללמוד את סוד בנייתם ותכליתם. נעלה לכיכר הבאר, נבקר בקתדרלה ונתרשם מהמגדלים הרבים מימי הביניים הצופים אל מרכז העיירה. ונשוטט בסימטאות הציוריות בין כיכר פופולו וכיכר הדואומו הנהדרות ומכאן . נמשיך לדרך הקיאנטי המובילה לפירנצה כשלאורכה עיירות,כפרים ויקבים לרוב. נעצור לביקור בגרבה אין קיאנטי ונמשיך לאורך הדרך בנופי כרמים ויקבים לפירנצה. מכאן נמשיך דרומה לכיוון שדה התעופה לטיסת הלילה שתשיבנו ארצה לפנות בוקר המחרת.

 

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015