ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

פניני טוסקנה ואומבריה, נופים אמנות ואוכל טוב , 7 ימים

עשרה קבין של יופי נטלה איטליה. חשעה מהן עוטפים את טוסקנה ואומבריה.נופי  הרים וגבעות,כפרים ועיירות,אגמים ונהרות.ארמונות וכנסיות-מהיפות בעולם .האור הרך המלטף את גבעות טוסקנה ואומבריה, הגולש בין כרמי הגפנים והזיתים,השפיע  ונתן השראה קסומה על גדולי אמני הרנסנס שבאו לעולם-רובם משני מחוזות אלה.עונת האביב היא המרגשת ביותר בטוסקנה ואומבריה. שדות הפריחה בשיאן, מתגלגלות אל האחו הירוק שלרגלי הפסגות המלבינות עדין משלגי החורף.בטיולנו  נגיע לעיירות קטנות ונסתרות כמו פיטיליאנו וסובנה,הצופנות  היסטוריה יהודית מרגשת,נבקר ב אורוייטו ומונטפולצ'יאנו, ערים עתיקות הנאחזות במורדות הרי געש    ניסע בין כרמי הגפנים והזיתים בדרך הקיאנטי המפורסמת. 2 לילות נבלה בבירת הרנסנס-פירנצה כולל ביקור מודרך במוזיאון האופיצ'י, האוצר את  יצירות אמנות הרנסנס החשובות בעולם. נבקר כמובן גם בסיינה וסן ג'ימיניאנו, ונקנח את טוסקנה בארצו וקורטונה הבלתי ידועות. באומבריה נסייר בגוביו, אסיזי –עיר הולדתו של פרנציסקוס הקדוש, ונסיים בספולטו המפתיעה .


מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטוסקנה ובחבל אומבריה? 

  

בגלל המסלול- מסלול מיוחד-היחידי שמשלב את שני האזורים הנהדרים במרכז איטליה טוסקנה ואומבריה, נופי גבעות פסטורליות לרגלי ועיירות ציוריות. לא נוותר על ביקורים במוזיאונים חשובים, המציגים את מיטב אוצרות רומא והרנסנס 

 

נטייל בעונת הסתיו הקסומה. כל הערים מתקשטות לקראת חג המולד.

נלון בלב הערים העתיקות בבתי מלון מיוחדים.

סיור עומק מודרך במוזיאון אופיצי 

אמנות,שווקים  

קולינריה מיוחדת

אויר צח וצלול

קבוצה קטנה

מדריך מנוסה

 
בגלל ההדרכה- בהדרכת אריה קורן, דובר איטלקית ומתמחה באיטליה

 

  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי:
קלה
........................................................ 
קהל היעד:
בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
אביב, קיץ, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול לחבל טוסקנה ואומבריה


 

יום 1> תל אביב –רומא-פיטיליאנו- סובנה -אורוויטו

נמריא מנתב"ג לרומא, ניפגש אם האוטובוס וניסע לאורך חוף הים צפונה ל פיטיליאנו(Pitigliano). 
העיירה הציורית מכונה גם "ירושלים של טוסקנה" בשל הנוכחות ארוכת השנים של הקהילה היהודית .פיטיליאנו משתרעת בנינוחות על מצוקי הטוף הוולקני הגולש בתלילות אל הנהר במתפתל בעמק הירוק . העיר העתיקה של פיטיליאנו מוקפת חומות ובתוכן בית כנסת עתיק, "סינגוגה" , שנהרס במפולת סלעים ב-1971 ושוחזר על ידי הכורמים האיטלקים . נבקר בבית הכנסת ונשוטט בסימטאות העתיקות ונהנה מהאוכל והיין המקומי.

נמשיך לסובנה- וסנטוריה-עיירות אטרוסקיות קטנות ונסתרות. האפופות באוירת ימי הביניים. נמשיך ללינה בלאורווייטו .

 

 טיול מאורגן לאיטליה, איילה גיאוגרפית

 פיטיליאנו. צילום:אריה קורן

 

יום 2> אורוויטו- מונטפולצ'יאנו-פיאנצה--סיינה

נשכים לביקור בין שכיות החמדה של אורוויטו.נתחיל בקתדרלה המופלאה הנחשבת בין היפות בעולם, שחזיתה עשויה פסיפסים נהדרים ,פסלים,תגליפים ועיטורים מרשימים. נמשיך לכיכר פופולו וכיכר הרפבליקה, נטעם יין לבן מקומי הנקרא-אורוויטו קלאסיקו וניסע

למונטפולצ'יאנו-עיירה טוסקנית טיפוסית.היושבת על פסגת לוע געשי, ממנו נשקפים נופים מרשימים של כרמי זיתים וגפנים. נעלה בעזרת מיניבוס לפיאצה גרנדה אותה מקיפים בית העירייה-פאלאצו קומונלה, הקתדרלה , ארמון נובילי טארוג'י והבאר המפורסמת המעוטרת בפסלי אריות,הנושאים אל על את שלטי הגיבורים של משפחת מדיצ'י.לאחר הפסקת צהריים נמשיך
לפיינצה (Pienza). עיירה קטנה ורומנטית בדרום טוסקנה, הניצבת על גבעה מוקפת חומות עם חרכי הצצה לנופי העמקים הירוקים הסובבים אותה,. ב-1996 החליטו באונסק"ו להפוך את מרכז פיינזה לאתר מורשת עולמית ולא קשה להבין מדוע. -Piazza Pio II, הכיכר המרכזית הרמונית ויפה, מוקפת במבנים היסטוריים נאים עד מאוד (קתדרלה ושלושה ארמונות) נטייל בין סמטאותיה המקושטות בעציצים. נטעם את גבינת הפקורינו הידועה. בדרך עמק האורצ'ה המרהיב ניסע לסיינה, כאן נלון בשני הלילות הבאים.

 

 אוריוויטו, PIXABAY

  

יום 3> סיינה-מונטלצ'ינו -בניו ויניוני-סיינה

את הבוקר נבלה בסיור מודרך בסיינה המוקפת חומות איתנות, ומשתרעת על שלוש גבעות חרסית אדומה שהעניקה את צבעה לכל בנייני העיר. הרפובליקה של סיינה היתה במאות 13-14 מרכז חשוב לאמנות של סוף ימי הביניים. סימונה מרטיני, בן העיר, היה דמות מרכזית בהתפתחות הציור האיטלקי המוקדם, והייתה לו השפעה רבה על התפתחות הסגנון הגותי הבינלאומי.

נבקר בקתדרלה המרשימה-הדואומו מהמאה ה-13,נתפעל מעושר עיטוריה שעוצבו על ידי ג'ובאני פיזאנו. נבקר בספריית פיקולומיני,המכילה אוסף מרשים של ציורי קיר וספרים. נמשיך לבית הטבילה העטור בפרסקאות מהמאה החמש עשרה ומוקדש ליוחנן המטביל.
נרד עם הסמטאות לפיאצה דל קאמפו-הכיכר הנחשבת למושלמת בעולם-אליה מובילים 11 רחובות והיא סוגרת חלל הרמוני ונשלטת על ידי "הפאלאצו פובליקו"-בית העירייה שמשמש היום כמוזיאון. הכיכר פעמיים בשנה הופכת הכיכר לזירת מירוץ ה"פאליו"-תחרות פרשים המייצגים את רובעי העיר-במסורת מפורסמת מאז ימי הביניים. לאחר הפסקת צהריים ניסע למונטלצ'ינו (Montalcino).
חיפשתם את הקלאסיקה של הקלאסיקה בטוסקנה? הכירו את מונטלצ'ינו. מעל העמק הטוסקני, ניצבת העיירה שלא השתנתה במשך דורות רבים, ובמרכזה סמטאות שכדאי ללכת בהן לאיבוד, גן ציבורי של עצי אלון עתיקים והנוף הנשקף ממנה מרהיב לא פחות מהרחובות הצרים.
נמשיך לעיירה הקטנה והציורית מימי הביניים באניו ויניוני (Bagno Vignoni). , שבניגוד לכפרים ועיירות אחרים, במקום כיכר נמצא במרכזה בריכה טבעית של מים מינרליים.
בתום הביקור נשוב למלוננו בסיינה.

 

טיול מאורגן לאיטליה, איילה גיאוגרפית 

סיינה , PIXABAY

 

יום 4> סיינה-סן ג'ימיניאנו – דרך הקיאנטי- פירנצה

נמשיך לגמוע את הנופים הרומנטיים של טוסקנה; כרמי זיתים וגפנים, בתי חוות עתיקים וכפרים טיפוסיים. ולאחר נסיעה קצרה נגיע לסן ג'ימיניאנו היושבת על פסגת הר מעוזי האצולה של פעם, שהעניקו לה את הכינוי-"סן ג'ימיניאנו דלה בלה טורי" שפירושו סן ג'ימיניאנו של המגדלים היפים, העיר היתה במאה ה-12 קומונה עצמאית משגשגת ונבנו בה עשרות מגדלים מסתוריים. ננסה ללמוד את סוד בנייתם ותכליתם. נעלה לכיכר הבאר,נבקר בקתדרלה ונתרשם מהמגדלים הרבים מימי הביניים הצופים אל מרכז העיירה. ונשוטט בסימטאות הציוריות בין כיכר פופולו וכיכר הדואומו הנהדרות ומכאן . נמשיך לדרך הקיאנטי המובילה לפירנצה כשלאורכה עיירות,כפרים ויקבים לרוב.

נעצור לביקור בגרבה אין קיאנטי ונמשיך לאורך הדרך בנופי כרמים ויקבים לפירנצה. נעלה לתצפית מרהיבה על העיר המיוחדת מכיכר מיכלאנג'לו ונרד למלון בו נתארח בשני הלילות הבאים.
בערב נצא למרכז העיר להתרשמות ראשונה ולארוחת ערב חופשית באחת מהמסעדות הטובות בעיר.

 

יום 5> פירנצה

את כל היום נקדיש לפירנצה, בירת הרנסנס. עיר שהיא בעצם מוזיאון ענק של יצירות אמנות של גדולי אמני הרנסנס. נפתח בביקור מודרך במוזיאון האופיצ'י-האוצר בחובו אוסף גדול ומרשים של אמנות הרנסנס; ג'יוטו,בוטיצילי, מיכלאנג'לו , ליאונרדו דה וינצ'י ועוד ועוד. . נצא לכיכר הסיניוריה-המרכז האזרחי של העיר-עליה שולט הארמון הישן , ומוקפת ב"לוג'יה" המעוטרת באוסף הפסלים מרשימים. נמשיך ל"פונטה וקיו" - הגשר הישן המקשר בין האופיצ'י לבין ארמון פיטי הניצבים משני צידר נהר הארנו, החוצה את העיר. נבקר בקתדרלה המפורסמת ובבית הטבילה הנושא את "שערי גן העדן" שעוצבו ע"י גיברטי. נמשיך לשוק המקורה להתרשמות ולארוחת צהריים ואחר כך נמשיך לטייל באווירת ימי הביניים ברחובות ,הסימטאות והכיכרות, כמו עמד הזמן מלכת.

בערב נצא לעיר לארוחת ערב חופשית.

 

יום 6> ארצו- קורטונה- גוביו

הבוקר נצא לארצו מהערים האטרוסקית העתיקות בדרום מזרח טוסקנה. נבקר במרכז העיר המיוחדת, אשר שימשה רקע לסרטו המפורסם של רוברט בניני- “החיים יפים”. נבקר בפיאצה גראנדה המוקפת מבני ציבור מימי הביניים ומתקופת הרנסנס. 

נלמד על פטררקה המשורר והוגה הדעות החשוב, נבקר בבסיליקת סן פרנסיסקו ונתפעל מהפרסקאות מעשי ידי האמן פיירו דלה פרנצסקה.
נמשיך לקורטונה- עיירה קטנה ושלווה מוקפת חומות שהוקמה על גבעה נטועה עצי זית ושימשה החל מהמאה ה-14 אבן שואבת לציירים ואמנים רבים, בהם בן העיר הנזיר פראנג'ליקו ולוקה סיניורלי. נתרשם גם מארמון הפרטורים ונבקר בכיכר הדואומו ובמוזיאון ההגמונות המכיל אוסף אמנות מדהים של הציירים הידועים-דוצ'ו,סיניורלי פראנג'ליקו ואחרים.
ניפרד מטוסקנה היפה וניסע לחבל אומבריה השכן. נבקר בגוביו,עיירה קטנה הנפרשת על מדרונות הר אינג'ינו. החומה העתיקה מקיפה בתים מאבן גיר צהובה,עטורה מגדלים גבוהים המשרים אוירה קסומה של ימי הביניים.
מאז ימי הביניים מתמחים אומני גוביו ביצור כלי חרס מעוטרים במאיוליקה, סוד שנשמר בקפדנות מאמני העיירות השכנות.
נבקר בפיאצה גרנדה שבלב העיר העתיקה, אליה מובילים רחובות צרים ותלולים. נראה את ארמון הקונסולים, ארמון הדובסים וכמובן את הדואומו. לינה וא ערב בגוביו.

 

יום 7> אסיזי- ספולטו- תל אביב

אסיזי התפרסמה כעיר הולדתו של פרנציסקוס הקדוש. מאז ימי הביניים מהווה ה עיירה מוקד עלייה לרגל של מיליוני ציליינים. את ביקורנו כאן נתחיל בבזיליקה, הנושאת את שמו של פרנציסקוס. נראה את קברו ואת עשרות ציורי הקיר המופלאים בשתי קומותיה של הכנסייה-ציורים של סימונה מרטיני,מאסו,צ'ימבואה וג'וטו שעבודותיהם מציינות את תחילת הרנסנס.

נעלה למרכז העיירה לכיכר הקומונה המוקפת במקדש הרומי מהמאה ה-1 לפנה"ס שהוקם לכבוד מינרבה. נראה את ארמון הקפיטנים ומגדל העיר, ובתום הביקור נמשיך לספולטו שהיתה בירת דוכסות לומברדית חשובה בימי הביניים. נעלה לכיכר הדואומו שבלב העיר,נמשיך לתצפית מרחבת גשר המבצר ולאחר הפסקת צהריים נשים פעמינו לשדה התעופה של רומא בדרכנו חזרה הביתה.
נחיתה ביום שלמחרת.

 
• ייתכנו שינויים במסלול עקב הטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015