ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למצרים כולל קרוז 5 כוכבים ,11/12 ימים

טיול מאורגן למצרים כולל קרוז 5*

אנו שמחים להציע לכם אפשרות מחודשת להצטרף לטיול מקיף באתריה של מצרים, לאחר הפסקה ארוכה של טיולים לשם. הטיול הנו חוויה יוצאת דופן להכיר ולהתרשם מנפלאות העולם העתיק כפי שהשתמרו במצרים בצורה שאין לה אח ורע בעולם. רגע לפני כיבוש קהיר , באוגוסט 1798, מול אלפי חייליו, הכריז נפוליון:  "חיילים, ארבעת אלפי שנות היסטוריה מביטות עליכם ממרומי הפירמידות". גם אנחנו נהיה שם. 

**שימו לב: הטיול למצרים מאופיין בעיקרו בסיורים באתרים היסטוריים ארכיאולוגים מתקופת  מצרים העתיקה וקצת מהתקופה המוסלמית. ההסברים באתרים אלו סביב המונומנטים ארוכים יחסית לטיול רגיל  ועל המטייל להיות מודע לכך. אין הליכות ארוכות

 

סוג הטיול: עומק משולב עם שייט קרוז
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד:  בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: מסוכות עד פסח

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למצרים כולל שייט


 

 

יום 1> טיסה לקהיר. סיור בקהיר העתיקה- פוסטאט

נטוס בטיסת צהרים לקהיר.  נסע לצא בחצי השני של היום לסיור בקהיר העתיקה מקום ייסוד העיר, הלא הוא פוסטאט על שלל אתריה המיוחדים לשלשת הדתות. נבקר בכנסיה קופטית ונלמד על הדת הנוצרית הגדולה, נמשיך אל בית הכנסת העתיק ע"ש איבן עזרא, היכן שנמצאה הגניזה הקהירית בסוף המאה ה 19 ונספר את הסיפור החשוב.. משם נסע למלון שלנו. הערה- במידה והטיסה תהיה טיסת ערב נשלים את המתוכנן ביום אחר

 

יום 2> יום סקארה על שלל אתריה , ממפיס

יום שכולו יתמקד בראשית הממלכות העתיקות במצרים. בבקר ניסע דרומה לסיור קצרצר בממפיס (מוף המקראית) בירתה הקדומה של מצרים. את עיקר חלקו שני של היום ננצל לסיור בסקארה ואתריה. כאן נבנו המנונמנטים הקדומים ביותר בהיסטוריה הארכיאולוגית של מצרים , ראשית בניית הפירמידות. נבקר בפירמידת המדרגות הנחשבת למבנה האבן המונומנטלי הקדום בעולם, בקברי האצילים (מצטבות), היכן שנקברו האצילים ואשר על קירות הקבר מחזות מרגשים מחיי היומיום במצרים העתיקה – אומנות מופלאה מלפני כ 4300 שנים. נמשיך אל הסרפאום- בית קברות תת קרקעי בו נקברו פרים קדושים "האפיס" בסרקופגים של מעל 60 טון !!
יום אלכסנדריה- בטיולי 12 ימים נצא ביום 2 ליום אלכסנדריה. נסע דרך המדבר כ 3 שעות לאלכסנדריה ומשך היום נסייר באתרים החשובים: הקטקומבות- מערכת קבורה תת קרקעית רומית מיוחדת, מצודת קעאת ביי-מקום המגדלור העתיק אחד משבעת פלאי עולם (שלא שרד), הספרייה החדשה. ביום זה גם נצ'פר את המטיילים בארוחת דגים לצהריים. לפנות ערב נחזור למלון בקהיר

 

טיול מאורגן למצרים טיולים מאורגנים למצרים טיול למצרים


יום 3> פירמידות בגיזה, הספינקס. קהיר המוסלמית

יום גדוש ומרשים ואחד משיא של טיול מאורגן למצרים. נצא בבקר מהמלון לאזור גיזה, מיקום הפירמידות הגדולות. נערוך שם סיור ונכלול בו ביקור בפירמידה הגדולה של חופר, וכמובן בספינקס ומקדש העמק של חפרן.). בצהרים נסע חזרה לקהיר העתיקה ונתמקד בתקופה של ראשית התקופה המוסלמית בקהיר ומצרים. נבקר במסגד איבן טולון העבאסי, במסגד סולטאן חסאן הממלוכי ובמידת הזמן גם במסגד ריפעי. בערב נסע לש"ת ונטוס ללוקסור. לינה בלוקסור (לעיתים נשארים עוד לילה בקהיר וטסים ללוקסור למחרת בבקר)

 
יום 4> לוקסור ומקדשי הגדה המערבית

משך היומיים הבאים נכיר לעומק את פאר היצירה המצרית מתקופת הזוהר של הממלכה החדשה. נעבור עם האוטובוס לגדה המערבית של הנילוס היכן שנמצאים כל קברי מצרים העתיקה של אזור לוקסור הלא היא תביי העתיקה. נעצור ליד הממנונים-  זוג פסלי ענק של המלך אמנוחותפ 3 ששרדו בודדים מול מקדש המוות של המלך שהיה במקום ונהרס עד היסוד. משם נצא לסיור ארוך במקדש המוות של רעמסס ה-3 במדינת האבו – שילוב מרתק של ארכיטקטורה , תחריטי קיר צבעוניים במצב שימור נפלא. נלמד  על אירועים היסטוריים חשובים ביותר המתוארים על קירות המקדש, כולל הקשרים לארץ ישראל. משם נסע לבקור במקדש המוות של המלכה חתשפסוט – מקדש ייחודי – הן במיקומו, בארכיטקטורה שלו ובעיקר במידע העצום שאין שני לו במצרים שנשמרו על קירות מהקדש- דת, גיאוגרפיה אזורית, היסטוריה מקומית ומיתולוגיה מצרית עתיקה. לינה בלוקסור

יום 5> לוקסור וקברי הגדה המערבית-אבידוס

בבקר מוקדם מאוד יוכלו המעוניינים לצאת לטיסה בכדור פורח מעל הגדה המערבית שטיילנו בה אתמול (מומלץ ביותר בתוספת תשלום). לאחר חזרת הטסים בכדור  הפורח נצא שוב לגדה המערבית . נכנס לשלשה קברי אצילים , מי שירצה (בתוספת תשלום של כ 90$, החלטה במקום )יוכל להיכנס לקברה המפואר והמדהים של המלכה נפרטארי, אשתו של רעמסס 2 המפואר. זהו הקבר עם מצב שימור המחזות שעל קירותיו הטוב ביותר במצרים ובעוצמה נהדרת שאין לה אח ורע בעולם העתיק (מוגבל בזמן, אסור לצלם). נמשיך לעמק המלכים שם נערוך סיור מקיף. נבקר בקברי המלכים העצומים בגודלם וכמובן לא נוותר על קבר תות אנח אמון, היכן שנמצאו אוצרותיו המפורסמים ( התגלה 4.11.1922 עוד מעט 100 שנים לתגלית החשובה ביותר בעולם הארכיאולוגיה).אחה"צ, לאחר סיום הסיור בגדה המזרחית, נסע כמה שעות צפונה לאורך הנילוס ובערב נגיע לכפר הצמוד למקדש אבידוס שם נלון.

  

יום 6> מקדשי אבידוס ודנדרה

בבקר נלך מהמלון ברגל לסיור במקדש אבידוס הסמוך- מקדש המוות של המלך סתי ה1. ייחודו של המקדש באיכות האומנותית יצאת הדופן של המחזות שעל הקירות במקדש. נלך ברגל גם למקדש קטן של רעמסס 2 (אחד מתוך לפחות חמישה שהוא בנה) שם נראה היטב את קרב קדש לו שבצפון סוריה. משם נסע כשעה ומחצה חזרה ונעצור בכפר דנדרה לסיור במקדש מהתקופה היוונית- תלמית שקודש לאלה חתחור. המקדש במצב שימור מצוין, למעשה שלם. העליה לגג שלו מאפשרת תצפית יפה. עוד כשעה נסיעה ואנו חזרה בלוקסור. נצא לסיור מרתק לילי במקדש לוקסור המואר. נעלה על ספינת הנהר שעליה נבלה 4 לילות.

   

יום 7> מקדש קרנק- תחילת השייט

שיא הטיול למצרים הינו ללא ספק סיור מקיף במפואר במקדשי מצריים, גדול המקדשים בעולם - מקדש קרנק. זהו מקדש המכיל 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. המקדש עצמו הינו למעשה מתחם של הרבה מקדשים, כאשר המקדש המרכזי קודש לאל אמון- האל המקומי שהפך בתקופת הממלכה החדשה לאל מרכזי וחשוב. ברשותנו זמן רב לסייר ככל שנחפוץ במקדש המרכזי ובמקדשים מסביבו ושאר הממצאים כולל המזיאון הפתוח. נחזור בצהרים לספינה שלנו לארוחת צהרים. נתחיל בשייט דרומה לכיוון העיר אדפו. נחצה בלילה את הלוקרים של אסנה ולקראת חצות נעגון באדפו.

 

יום 8> בשייט- מקדש אדפו-מקדש קום אומבו- אסואן

נצא בכרכרות סוסים ונבקר במקדש אדפו מהתקופה ההלניסטית, השלם במקדשי מצריים. נחזור לספינה ונשוט עד הגיענו אחה"צ למקדש קום אומבו- מקדש התנין. לעת שקיעה נבקר בו, נחזור לספינה ובשעות ערב המאוחרות נגיע לאסואן. לינה על הספינה.

 

יום 9> אבו סימבל, סכר אסואן

בבוקר מוקדם נסע באוטובוס אל מקדשי אבו סימבל- מהאדירים במקדשי העולם. הביקור הנו אחד משיאי הטיול המאורגן למצרים ואין מרשים ממנו לסיים את מסענו הארוך מקהיר ועד קרבת הגבול הסודני. המקדש חצוב בסלע ובחזיתו 4 פסלי ענק מעל 20 מטר גובה של רעמסס השני. המקדש הוזז ממקומו והועבר למקומו הנוכחי בעת הצפת עמק הנילוס ע"י אגם נאצר ותהליך ההזזה מודגם יפה. נחזור חזרה לאסואן בשולי מדבר סהרה המזרחי ובדרך נכנס לסיור בסכר הגבוה של אסואן ובמחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור. אחה"צ נגיע לאסואן ונעלה על פלוקות (סירות מפרש מקומיות) לשייט מקסים בין איי הגרניט שבנהר, כולל ביקור בגן הבוטני ע"ש קיצ'נר . נלון באסואן. לילה אחרון על הספינה.

 

יום 10> קהיר המוזיאון הארכיאולוגי, חאן חלילי

בבוקר נטוס מאסואן לקהיר לביקור במוזיאון הארכאולוגי הכולל את מיטב ממצאי מצריים העתיקה וכמובן את האוסף היקר והמדהים בעולם של תות אנך אמון. מהמוזיאון נצא לבזאר חאן חליל- לשיטוט בשווקים הציוריים. לילה אחרון בקהיר.

 

יום 11> מוזיאון הצביליזציות - תל אביב 

 בבוקר נסע למוזיאון הצביליזציות החדש הכולל תצוגה יפה של מטמון מומיות מלכי מצרים הקדומה. נטוס אחה"צ לישראל

**שימו לב: הטיול למצרים מאופיין בעיקרו בסיורים באתרים היסטוריים ארכיאולוגים מתקופת מצרים העתיקה וקצת מהתקופה המוסלמית. ההסברים באתרים אלו סביב המונומנטים ארוכים יחסית לטיול רגיל  ועל המטייל להיות מודע לכך. אין הליכות ארוכות אך יש שהיה ארוכה באתרים ההיסטוריים

  * עניני קורונה- רק בעלי תעודת מתחסן תקפה יוכלו להצטרף לטיול. 

* לידיעה: יועץ ראש הממשלה לטרור ממליץ להימנע מלטייל במצרים

 

לכל הטיולים המאורגנים למצרים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015