ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לעריה היפות של אוזבקיסטן, אל לב דרך המשי, 10 ימים

אוזבקיסטאן, הנמצאת במרכז אסיה, התברכה בהיסטוריה עשירה. דרך המשי העתיקה שעברה בה היתה דרך  מסחר חשובה שחצתה את מדבריות אסיה, כמו גם פסגות הרים גבוהים ומושלגים והיתה החוט המקשר בין  מזרח למערב. אלכסנדר מוקדון הגיע לאוזבקיסטאן במסע המלחמה שלו מזרחה אל עמק ההינדוס לכיבוש העולם העתיק כפי שהיה מוכר אותם ימים. אך יותר מכול, הכובשים הגדולים גינגנס קאן וטימור לנג הטביעו חותמם בהיסטוריה ובתרבות המקומית. בטיולנו נבקר בחאנות מוקפות החומה, במדרסות יפהפיות ונלמד להכיר את הארכיטקטורה והאומנות המפורסמות של מרכז אסיה בטיול שכולו חויה היסטורית תרבותית וויזואלית.

  

   

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  סתיו, אביב
Facebook Favorites

טיול לעריה היפות של אוזבקיסטן אל לב דרך המשי


 

יום 1 >ת"א – טשקנט

נצא בטיסת אייר אוזבקיסטאן מתל אביב לטשקנט, בירתה של הרפובליקה האוזבקית, אליה נגיע בשעות הערב, העברה למלון ללינה. לינה בטשקנט

 
יום 2> טשקנט-סמרקנד

לאחר ארוחת בוקר, העברה לתחנת הרכבת ונסיעה ברכבת המהירה לסמרקנד, אחר הצהרים נצא לסיור היכרות ראשון עם סמרקנד. נבקר בשוק מקומי. לאחר מכן נמשיך לקבר דניאל המקודש לשלושת הדתות. בצהרים נבקר בכפר מקומי בו מפעל המייצר דפי ניר ממשי בשיטות קדומות, נהנה מסדנה בה נלמד על הכנת הנייר ונתכבד בתה וממתק מקומי. לינה בסמרקנד.

 
יום 3> סמרקנד

בבוקר נצא לסיור בפנינת העיר, רחבת הרג'יסטאן, אשר הפכה לסמלה של העיר על שלושת המדרסות המקיפות אותה מהמאות ה- 16 וה- 17. נבקר בשוק הגדול ובמסגד "ביבי- חאנום". נמשיך אל הרובע היהודי הסמוך לו ובית הכנסת המרשים עם הכיפה הכחולה, נבקר בבית העלמין היהודי העתיק הנמצא סמוך ל"שאחי זינדה", בית הקברות של משפחת המלוכה, מבנה מרשים ובו עיטורים ועבודות קרמיקה מקוריות. נבקר בקברו של האמיר טימור ובמצפה הכוכבים של אולוג בק שנבנה במאה ה-15.
לעת ערב נצא לארוחה במסעדה. לינה: סמרקנד.

   

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן טיול לאוזבקיסטן טיול מאורגן לאוזבקיסטן

        צילום: ד"ר יהודה דגן 

  

יום 4 > סמרקנד – שאחרסאבז- בוכרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מעירו של טימור לנג, סמרקנד, אל בוכרה היפה. בדרכנו נעבור את שאחריזאב, "העיר הירוקה", בה נבקר בארמון הלבן ובמסגד יום השישי. נצא את העיר ברכבים קטנים למעבר "Takhta-Karacha", 1788 מ', דרך הכפרים הציוריים וההרים הגבוהים, ניתן לשלב טיול רגלי. לעת ערב נגיע לבוכרה. ארוחת ערב. לינה בבוכרה.

 

יום 5 >בוכרה 

נסייר במרכזה של "בוכרה היפה" – אל מדרסת אולוג בק נכדו של טימור, מסגד קאלון, מסגד 4 המינרטים  ובריכת המים "הלאבי – חאוז", המוקפת עצי תות ובה נמצא את  פסלו של חואג'ה נאסר אדין. נבקר בתעשיות המשי המקומיות ובתי המלאכה לרקמה, לא נפסח על חנויות השטיחים המביאות את מרכולתן מכל רחבי מרכז אסיה. נמשיך את הסיור במוזוליאום של איסמעיל סמנידי, , ובארמון הקיץ של האמיר. בערב, נחזה במופע של ריקודים מסורתיים. לינה: בוכרה.

 

יום 6 >בוכרה – Gijduyan ביקור בכפר

לאחר ארוחת בוקר נצא מבוכרה ליום חוויתי בעיר הסמוכה Gijduyan נכיר מקרוב את חיי הכפר ונפגוש במשפחות מקומיות. ניקח חלק בעבודות היום יום כגון אפיית לחם והכנת חוטים מהכותנה הנקטפת בשדות.נהנה מסדנת בישול וארוחת צהרים מקומית. נבקר במרכז הכפר המשופע בסדנאות ובתי מלאכה של קדרים הממשיכים את האומנות הקדומה מהמאה ה- 6 , נתנסה בסדנת אומן ואחר כך נחזור לבוכרה ונבקר בבית הכנסת כולל מפגש עם הקהילה המקומית. ארוחת ערב ולינה בבוכרה.

 

יום 7> בוכרה- חיווה  

לאחר ארוחת בוקר נצא בעקבות נתיבי מסעו של אלכסדר מוקדון בין המדבריות בדרכנו לחיווה. ניסע לאורכו של נהר האמו דריה והמדבריות קרקום וקיזילקום. ביום זה נחצה קולחוזים ושדות כותנה אדירים שיזמו וביצעו הסובייטים בתקופת שילטונם וגרמו במידה רבה לייבושה של ימת ארל. לקראת שעת בין הערביים נגיע לעיר חיווה,.  במהלך הנסיעה ארוחת צהרים בסגנון פיקניק. לינה בחיווה

 

יום 8> חיווה-אורגנץ'-טשקנט

לאחר  ארוחת בוקר נבקר בחיווה, עיר מוזיאון שנשתמרה על מסגדיה ומדרסותיה, ותושביה הנוכחים מפריחים בה חיים. נצא לתור אחר מיטב הארכיטקטורה האיסלמית והאוזבקית: מדרסות, ארמונות ומסגדים, וכמובן קיברו של הקדוש פחלואן אליו עולים לקבל ברכה. ארוחת ערב ומופע פולקלור של מוזיקה וריקודים. בערב העברה לאורגנץ' לטיסת לילה קצרה חזרה לבירה טשרנט. לינה בטשקנט

 
יום 9 >  טשקנט – הרי צימגאן 

נצא מטשקנט, לטיול נופים וטבע ברכס הרי צימגאן. נערוך תצפיות בשילוב הליכה רגלית ונעלה לאתר הסקי הצופה על טשקנט. נהנה מנופי רכסי הרי טיאן-שאן המערביים. אחר הצהרים חזרה לטשקנט וסיום הסיור בעיר. ארוחת ערב בטשקנט. לינה בטשקנט

 


יום 10 >  טשקנט- טיסת לילה חזרה

לאחר ארוחת בוקר  נצא לסיור עם עיר הבירה טשקנט, נבקר בכיכר העצמאות ובית הפרלמנט. נחצה את העיר ברכבת תחתית המזכירה את התחנות במוסקבה. נבקר בכיכר טימור לנג ובפארק נאבוי, המשורר הלאומי שהפך לסמלה של אוזבקיסטאן. נבקר בשוק  ונסיים בארוחת ערב משותפת, העברה לשדה בלילה לטיסה חזרה.

 

** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לאוזבקיסטן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015