ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לעריה היפות של אוזבקיסטן, 8 ימים

עריה היפות של אוזבקיסטן, 8 ימים

אוזבקיסטן שבמרכז אסיה התברכה בהיסטוריה עשירה. דרך המשי העתיקה שחצתה אותה היתה דרך מסחר חשובה שחצתה את מדבריות אסיה, כמו גם פסגות הרים גבוהים ומושלגים והייתה החוט המקשר בין  מזרח למערב. אלכסנדר מוקדון הגיע לאוזבקיסטן במסע המלחמה שלו מזרחה, אל עמק ההינדוס; ג'ינג'ס חאן וטימור לנג, הכובשים הגדולים, הטביעו חותמם בהיסטוריה ובתרבות המקומית. בטיולנו נבקר ב"חאנות" (היום ערים) המוקפות החומה, במדרסות יפהפיות, במסגדים מרכז אסייניים מרגשים וארמונות מפוארים, ונלמד להכיר את הארכיטקטורה והאומנות המפורסמות של מרכז אסיה. 

  

   

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  סתיו, אביב
Facebook Favorites

טיול לעריה היפות של אוזבקיסטן, 8 ימים


 

יום 1 | טיסה תל אביב–טשקנט, בירתה של אוזבקיסטן

נצא בטיסת אייר אוזבקיסטן מתל אביב לטשקנט (Tashkent), בירתה של הרפובליקה האוזבקית, אליה נגיע בשעות הערב. נצא לסיור היכרות ראשונית עם העיר טשקנט. לילה וארוחת ערב בטשקנט.  

 

יום 2 | עיר שקפא בה הזמן - חיווה 

בשעת בוקר מוקדמת ניסע לשדה התעופה כדי לטוס מערבה, לאורגנץ' (Urgench) עיר מחוז מרכזית, ממנה נצא בנסיעה אל חיווה, עיר מוזיאון. חיווה (Khiva) שנשתמרה כמו בקדמת דנא על מסגדיה ומדרסותיה, ארמונותיה וחומותיה, ורק התושבים הנוכחים מפיחים בה חיים. נצא לתור אחר מיטב הארכיטקטורה האיסלאמית והאוזבקית שבמבניה ולקבל ברכה בקברו של הקדוש פחלוואן. ארוחת ערב עם מופע פולקלור של מוזיקה וריקודים ולינה בחיווה.

 

יום 3 | חציית המדבריות לאורך נהר האמו דריה אל בוכרה היפה  

נצא לנסיעה בנתיבי מסעו של אלכסדר מוקדון בין המדבריות בדרכנו לבוכרה (Bukhara). ניסע לאורכו של נהר האמו דריה ונחצה את מדבריות הקרקום והקיזילקום, מקור המים של אוזבקיסטן. נראה קולחוזים ושדות כותנה אדירים, שיזמו וביצעו הסובייטים בתקופת שלטונם וגרמו במידה רבה לייבושה של ימת ארל (Aral Sea). לקראת שעת בין הערביים נגיע לעיר בוכרה, שהייתה מרכז דתי ותרבותי של מרכז אסיה. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור לילי בעיר. לינה וארוחת ערב בבוכרה. 

  

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן טיול לאוזבקיסטן טיול מאורגן לאוזבקיסטן

        צילום: ד"ר יהודה דגן 

  


יום 4 | בוכרה היפה 

נסייר במרכזה של "בוכרה היפה": מדרסת אולוג בק ע"ש נכדו של טימור לנג, מסגד קלאון, "מסגד 4 המינרטים", מוזוליאום של איסמעיל סאמאני, הרובע היהודי ובית הכנסת הגדול, ובריכת המים לאבי האוז, המוקפת עצי תות ולצדה ניצב פסלו של חוג'ה נאסר א-דין. נבקר גם בתעשיות המשי המקומיות ובבתי המלאכה לרקמה, ולא נפסח על חנויות השטיחים, המייבאות את מרכולתן מכל רחבי מרכז אסיה ועל השוק מהמאה ה-15 המחולק לאזורי מסחר (גוקי): חלפני הכסף, צורפים, תעשיית משי ועוד. בערב נחזה במופע של ריקודים מסורתיים, נאכל ארוחת ערב ונלון בבוכרה.

 

יום 5 | ארמון הקיץ של אמירי חנאת בוכרה ונסיעה ברכבת לסמרקנד

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בארמון הקיץ של אמירי בוכרה, הארמון נמצא מחוץ לעיר ומושך אליו מבקרים רבים; בנוסף ליופיו של המבנה והשקט ששורר במקום ניתן בסיור בתוכו להבין כיצד בילו האמירים את ימי הקיץ החמים. לאחר מכן ניסע לתחנת הרכבת כדי לנסוע ברכבת אל עירו של טימור לנג, סמרקנד (Samarkand), מרכזה המפואר של ממלכה חובקת עולם. לינה וארוחת ערב בסמרקנד.

 
יום 6 | הפאר הארכיטקטוני בסמרקנד

בבוקר נצא לסיור בפנינת העיר, רחבת הרג'יסטן, אשר הפכה לסמלה של העיר על שלושת המדרסות מהמאות ה-17-16, המקיפות אותה. נבקר בשוק הגדול (Siab) ובמסגד בו קבורה אשתו האהובה של טימור לנג ביבי חאנום. נמשיך אל הרובע היהודי, הסמוך לו, ולבית הכנסת המרשים עם הכיפה הכחולה. נבקר גם בבית העלמין היהודי העתיק, הנמצא לא הרחק מ"שאחי י-זינדה", בית הקברות של משפחת המלוכה בו ניצב קברו של האמיר טימור - מבנה מרשים ובו עיטורים ועבודות קרמיקה מקוריות. נבקר גם במצפה הכוכבים של אולוג בק שנבנה במאה ה-15. בתום הביקור ניסע לתחנת הרכבת לנסיעה ברכבת המהירה אל הבירה טשקנט (Tashkent). ארוחת ערב ולינה בטשקנט.

 
יום 7 | טשקנט עיר הבירה המרתקת

לאחר ארוחת בוקר נצא להכיר את עיר הבירה, טשקנט. נבקר במוזיאון האתנוגרפי, בו נמצא אוסף גדול של עבודות יד וכלי נגינה. נמשיך לשוק צו'רסו, לכיכר העצמאות ולבית הפרלמנט. נחצה את העיר ברכבת תחתית, המזכירה את התחנות במוסקבה ולבסוף נבקר בכיכר טימור לנג ובפארק נאבוי, המשורר הלאומי שהפך לסמלה של אוזבקיסטן. ארוחת ערב ולינה בטשקנט. 

 

יום 8 | טיסות טשקנט–תל אביב

העברה לשדה לטיסה חזרה לארץ.

* ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לאוזבקיסטן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015