ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול באוזבקיסטן ובטג'יקיסטן מסע בנתיבי מסחר קדומים, 13 ימים

טיול מיוחד אל מרחבי הסטניות, נבקר במרכז אסיה בערים מפוארות שהיוו חלק מדרך המשי. נתחיל באוזבקיסטאן, הנמצאת במרכז אסיה, מדינה גדולה שהתברכה בהיסטוריה עשירה.נעבור את הגבול אל שכנתה מדרום מזרח טג'יקיסטן, המדינה העניה בין הסטניות שגם לה היסטוריה מפוארת. דרך המשי העתיקה עברה בשתיהן והיותה דרך  מסחר חשובה שחצתה את מדבריות אסיה, כמו גם פסגות הרים גבוהים ומושלגים והיתה החוט המקשר בין  מזרח למערב. אלכסנדר מוקדון הגיע לשתיהן במסע המלחמה שלו מזרחה אל עמק ההינדוס לכיבוש העולם העתיק כפי שהיה מוכר אותם ימים ועקבותיו נמצאים עד היום. אך יותר מכול, הכובשים הגדולים גינגנס קאן וטימור לנג הטביעו חותמם בהיסטוריה ובתרבות המקומית. בטיולנו נבקר בחאנות מוקפות החומה, במדרסות יפהפיות ונלמד להכיר את הארכיטקטורה והאומנות המפורסמות של מרכז אסיה לצד נופים עוצמתיים של הרים ואגמים כחולים. זהו טיול שכולו חוויה היסטורית תרבותית ונופית.

  

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  אביב וסתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לאוזבקיסטן וטג'יקיסטן- מסע בנתיבי מסחר קדומים


 

יום 1 >ת"א – טשקנט 

נצא בטיסת  דרך יעד בינים אל לדושנבה, בירת טג'יקיסטן. הגעה מאוחר בלילה. לינה בדושנבה.

  
יום 2> דושנבה 

היום נתרכז בבירה דושנבה, פירוש השם "יום שני", במקום היה כפר עם שוק גדול שהתקיים בימי שני. בשנות העשרים של המאה הקודמת הפך הצבא האדום את הכפר למרכז הפעילות שלו ובעקבות כך צמח הכפר לכדי עיר וב- 1929 לבירתה של הרפובליקה הסובייטית הטג'יקית ושם העיר שונה לסטלינבאד, העיר הפכה למרכז חשוב של צמר ומשי. כיום דושנבה הינה עיר נקיה ומסודרת עם רחובות רחבים מעוטרים בשדרות עצים. ניתן לראות השפעות סוביטיות לצד שרידים מהכפר שהיא היתה. נבקר במוזיאון המאוחד בו ניתן לראות תערוכות מגוונות בנושאים כגון- טבע, היסטוריה, אומנות ועוד.נבקר בגנים הבוטנים בהם עצים עתיקים ביותר. נראה את הדגל הגדול המתנוסס בגאון ונטייל בין דוכני הבזאר הגדול והומה האדם. לינה בדושנבה.

  

יום 3 > דושנבה- אגם איסקנדר 

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את דושנבה וניסע לעבר אגם איסקנדר. האגם קרוי על שמו של אלכסנדר הגדול שבדרכו לכיבוש המזרח הרחוק עבר דרך האגם. נהנה מארוחת צהרים בסגנון ביתי ואחר כך נצא לגלות את נפלאות האגם. סביב האגם ישנם 5 מעיינות, אגם בצורת נחש, מפל בגובה 38 מטר ועוד שכיות חמדה טבעיות. בתום הביקור נגיע למקום הלינה. נתנסה בלינה בסגנון ביתי מהסוג המכונה Homestay , אירוח בסיסי בתנאים (שירותים ומקלחת בכל חדר) אך עשיר ביחס החם.

  

טיולים מאורגנים לאוזבקיסטן טיול לאוזבקיסטן טיול מאורגן לאוזבקיסטן

        צילום: דר' יהודה דגן 

  

 

יום 4 > יום מסביב לאגם איסקנדר

היום נצא ליום שכולו טבע, ניסע אל הכפר Sary Tag ממנו נצא לטיול רגלי לאורך גדות נהר הקרקול הגדול.נהנה מהנופים, ומשפע המים. במהלך הדרך נערוך פיקניק.

חזרה דרך הגדה השניה, משך ההליכה כ-6 שעות. לינה לילה נוסף באיסקנדר.

 

יום 5 > אגם איסקנדר-7 האגמים-פנג'יקאט

לאחר ארוחת בוקר ניפרד מהמארחים וניסע אל 7 האגמים, יום שכולו שירה של הטבע. לעינינו יתגלו הרים נישאים, ו- 7 אגמים כל אחד יותר כחול ויפה מהשני. נעלה במרום ההרים תוך עצירות לצילומים והליכות קצרות, כמו כן נהנה מפיקניק לצד אחד האגמים. לעת ערב ניסע אל פג'ינקאט. לינה בפנג'יקאט

  

 

   

יום 6> פנג'יקאט-סמרקנד

נסיעה לגבול אוזבקיסטן, נחצה את הגבול וניסע לסמרקנד.

נצא לחצי יום סיור בעיר. נבקר בשוק מקומי. לאחר מכן נמשיך לקבר דניאל המקודש לשלושת הדתות. בצהרים נבקר בכפר מקומי בו מפעל המייצר דפי ניר ממשי בשיטות קדומות, נהנה מסדנה בה נלמד על הכנת הנייר ונתכבד בתה וממתק מקומי. לינה בסמרקנד.

 

יום 7> סמרקנד

בבוקר נצא לסיור בפנינת העיר, רחבת הרג'יסטאן, אשר הפכה לסמלה של העיר על שלושת המדרסות המקיפות אותה מהמאות ה- 16 וה- 17. נבקר בשוק הגדול ובמסגד "ביבי- חאנום". נמשיך אל הרובע היהודי הסמוך לו ובית הכנסת המרשים עם הכיפה הכחולה, נבקר בבית העלמין היהודי העתיק הנמצא סמוך ל"שאחי זינדה", בית הקברות של משפחת המלוכה, מבנה מרשים ובו עיטורים ועבודות קרמיקה מקוריות. נבקר בקברו של האמיר טימור ובמצפה הכוכבים של אולוג בק שנבנה במאה ה-15. לינה בסמרקנד.

 

יום 8 >סמרקנד-בוכרה

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל עבר בוכרה היפה. נגיע לעיא בשעות הצהרים המאוחרות ונצא לסיור ראשון בעיר.

נבקר במוזילאום ובמשכן הקיץ שנבנה במאה ה-19 . נפגוש בתושבי העיר החביבים ונסייר בשוק. לינה בבוכרה.

   

 

  

יום 9 >בוכרה 

נסייר במרכזה של "בוכרה היפה" – אל מדרסת אולוג בק נכדו של טימור, מסגד קאלון, מסגד 4 המינרטים  ובריכת המים "הלאבי – חאוז", המוקפת עצי תות ובה נמצא את  פסלו של חואג'ה נאסר אדין. נבקר בתעשיות המשי המקומיות ובתי המלאכה לרקמה, לא נפסח על חנויות השטיחים המביאות את מרכולתן מכל רחבי מרכז אסיה. נמשיך את הסיור במוזוליאום של איסמעיל סמנידי, , ובארמון הקיץ של האמיר. בערב, נחזה במופע של ריקודים מסורתיים. לינה: בוכרה.

 
יום 10 >בוכרה – Gijduyan ביקור בכפר

לאחר ארוחת בוקר נצא מבוכרה ליום חוויתי בעיר הסמוכה Gijduyan נכיר מקרוב את חיי הכפר ונפגוש במשפחות מקומיות. ניקח חלק בעבודות היום יום כגון אפיית לחם והכנת חוטים מהכותנה הנקטפת בשדות.נהנה מסדנת בישול וארוחת צהרים מקומית. נבקר במרכז הכפר המשופע בסדנאות ובתי מלאכה של קדרים הממשיכים את האומנות הקדומה מהמאה ה- 6 , נתנסה בסדנת אומן ואחר כך נחזור לבוכרה ונבקר בבית הכנסת כולל מפגש עם הקהילה המקומית. ארוחת ערב ולינה בבוכרה.

 

יום 11> בוכרה- חיווה  

לאחר ארוחת בוקר נצא בעקבות נתיבי מסעו של אלכסדר מוקדון בין המדבריות בדרכנו לחיווה. ניסע לאורכו של נהר האמו דריה והמדבריות קרקום וקיזילקום. ביום זה נחצה קולחוזים ושדות כותנה אדירים שיזמו וביצעו הסובייטים בתקופת שילטונם וגרמו במידה רבה לייבושה של ימת ארל. לקראת שעת בין הערביים נגיע לעיר חיווה,.  במהלך הנסיעה ארוחת צהרים בסגנון פיקניק. לינה בחיווה

 

יום 12> חיווה-אורגנץ'-טשקנט

לאחר  ארוחת בוקר נבקר בחיווה, עיר מוזיאון שנשתמרה על מסגדיה ומדרסותיה, ותושביה הנוכחים מפריחים בה חיים. נצא לתור אחר מיטב הארכיטקטורה האיסלמית והאוזבקית: מדרסות, ארמונות ומסגדים, וכמובן קיברו של הקדוש פחלואן אליו עולים לקבל ברכה. ארוחת ערב ומופע פולקלור של מוזיקה וריקודים. בערב העברה לאורגנץ' לטיסת לילה קצרה חזרה לבירה טשרנט. לינה בטשקנט

 

יום 13 >  טשקנט – הרי צימגאן – טיסה חזרה

נצא מטשקנט, לטיול נופים וטבע ברכס הרי צימגאן. נערוך תצפיות בשילוב הליכה רגלית ונעלה לאתר הסקי הצופה על טשקנט. נהנה מנופי רכסי הרי טיאן-שאן המערביים. אחר הצהרים חזרה לטשקנט וסיום הסיור בעיר. ארוחת ערב בטשקנט. העברה לשדה לטיסה חזרה.

 

 

  

 

  * ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לאוזבקיסטן
לכל הטיולים המאורגנים לטג'יקיסטן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015