ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

דרום אמריקה – תכנית מיוחדת כולל חגיגות היאמנז'ה בסלבדור דה באהייה – 23 יום

טיול מאורגן לארגנטינה, צ'ילה וברזיל מתחיל בפלאי פטגוניה: פארק טורס דל פיינה, קרחון פריטו מורנו, מפלי האיגואסו, ריו דה ז'ניירו ונקנח במדינת באהייה בזמן חגיגות אלת הים, יאמנז'ה ושמורת הטבע צ'יאפדה דיאמנטינה בלנסויס.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום אמריקה?

 

טיול מעמיק ומיוחד – טיול זה המכיל את כלל אתרי החובה בחלק הדרומי של דרום אמריקה, נותן דגש גם לחלק הפחות תיירותי של היבשת (שלא בצדק כמובן) מדינת באהייה ושמורת הטבע צ'יאפדה דיאמנטינה (לנסויס) 

 
פולקלור אפריקאי בלתי נשכח – בטיול מסוג זה מושם דגש גם לנושא הפולקלור במפגש המדהים עם חבורות רקדני קפוארה בסלבדור ובהשתתפות בחגיגות היאמנז'ה. 


הדרכה מקצועית – שבוחרים להשקיע סכום כסף גדול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לדרום אמריקה רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים. 

 
רשימת המלונות – בסוף התכנית מופיעה רשימת המלונות המוצעת למסלול שלנו לדרום אמריקה  – אנו מצרפים לא רק את הקישור הרשמי של המלון, שם תמיד התמונה נראית מצוינת.... אלא גם קישור לאתר טריפ אדוויזור – בו כתובה התרשמות מטיילים אחרים מאיכות המלון! 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, 
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לדרום אמריקה


 

 

ימים 1-2> תל אביב – בואנוס איירס

נצא בטיסה מתל אביב לבואנוס איירס (דרך יעד ביניים) עם ההגעה נצא לסיורים בעיר המרתקת, שזכתה גם לכינוי "פאריז של דרום אמריקה", העיר בואנוס איירס. תחילת סיורנו בעיר לה מראה אירופאי, בזכות המבנים הקולוניאליים הרבים המעטרים אותה, תהיה בכיכר מאי, שם נבקר בקתדראלה, בה קבור הגיבור הלאומי של ארגנטינה ושל מדינות רבות בדרום אמריקה, חוזה דה סן מרטין ונוכל להביט על מבנה הקאסה רוסאדה שם נוכל לדמיין את אוויטה הפונה אל ההמונים, משם נמשיך אל שכונת סאן טלמו השומרת על צביונה המיוחד מאז הקמתה, נמשיך אל רובע לה בוקה, רובע האומנים של העיר ובמידה ויישאר זמן נבקר גם בשכונת לה רקולטה, שם קבורים חלק מעשירי העיר. לינה וארוחת ערב בבואנוס איירס.

 

יום 3> בואנוס איירס – ברילוצ'ה

הבוקר נצא בטיסה אל סאן קרלוס דה ברילוצ'ה, עם הנחיתה נצא לסיורים בסביבה הקרובה לעיר המרתקת סאן קרלוס דה ברילוצ'ה, כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים בדרום אמריקה, שם נצא לטיול במסלול המוגדר הסיבוב הקצר, הסירקיטו צ'יקו. בשעות הבוקר נעלה ברכבל אל פסגת הקתדראל הממוקמת בגובה של 2,500 מטרים מעל לפני הים ונתרשם מאוויר הפסגות בהרים הסובבים. משם נמשיך אל נקודת תצפית נוספת הדומה בצורתה לצורת הפעמון ומכאן שמו פסגת הקמפניירו, "פסגת הפעמון", שם נעפיל ברכבל אל נקודת התצפית המרהיבה המשקיפה על האגמים הרבים ועל העיר המיוחדת. לאחר הביקור בתצפית נמשיך אל יער יאו יאו, הממוקם על שפת אגם נהואל הואפי הגדול שם נצא למסלול הליכה אל אגם נסתר נוסף. לקראת ערב נשוב אל העיר סאן קרלוס דה בארילוצ'ה שם נהנה מחנויות השוקולד הרבות הפרושות להן ברחבי העיר. לינה וארוחת ערב בברילוצ'ה

 

יום 4> ברילוצ'ה – שמורת הטרונדור

בבוקר נפגוש את רכבי השטח, הוואנים, שילוו אותנו ביום המחרת ונצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה. נרד בנסיעה דרומה, אל שמורת הר הגעש טרונדור. ללא ספק אחד משמורות הטבע היפות באזור האגמים, נצא להליכות קלות ביער הגשם, באגמים האלפינים ונחזה בנהרות הזורמים ובחיי הטבע העשירים. לקראת ערב נגיע אל תצפית מרהיבה על הקרחון השחור, נהר קרח מרשים הצבוע בשחור – חום, סימן למפולות הבוץ שצבעו את הקרח הלבן. במהלך היום נשלב הליכות רגליות קלות, תצפיות נוף מדהימות והרבה כיף. אחר הצהרים נחזור לברילוצ'ה ללינה וסיור בין הצ'וקולטריות בעיר. לינה וארוחת ערב בברילוצ'ה

 

יום 5 >יום חציית האגמים

הבוקר נעזוב את העיירה הבלתי נשכחת ונצא בנסיעה אל הנמל ממנו נצא בשייט קטמארנים אל חציית רכס האנדים בדרכנו אל המדינה הבאה, צ'ילה. לאחר שייט על אגם נהואל הואפי, נעזוב את הקטמארן ונצא בנסיעה החוצה יער גשם אל שייט נוסף על אגם פריאס ממנו נשקף נוף קסום של הרי הגעש הסובבים את ברילוצ'ה. לאחר השייט הקצר נחצה את הגבול הבינלאומי ונכנס לצ'ילה, שם נצא בנסיעה בפארק הלאומי מנואל פרז בין עצי הענק נעבור במפל שבדרך ונעצור להפסקת צהריים על גדות אגם כול הקדושים, חלקו האחרון של היום יוקדש לשייט על האגם המרשים ביותר במסלול "אגם כול הקדושים" הממוקם למרגלות הר הגעש אוסורנו הנשקף מכול מקום בספינה, אחד השיאים של טיול מאורגן לדרום אמריקה. בסיום השייט נגיע אל העיירה פטרואה שם נחבור אל האוטובוס שיוביל אותנו אל תחנתנו הסופית עיירת התיירות הקסומה פוארטו ואראס. לינה וארוחת ערב בפוארטו ואראס.

 

יום 6> פוארטו ואראס – פוארטו נטאלס

נקום מוקדם לטיסת בוקר מפוארטו מונט לפונטה ארנאס, מעל שרשרת האנדים לכיוון הקצה הדרומי של היבשת. זהו המקום הדרומי ביותר שנבקר בו. נתצפת על מצרי מגלן ונבקר בבית הקברות המיוחד בעיר. נבקר במושבת הפינגווין המגלאני ונמשיך צפונה לפורטו נאטאלס הנמצאת לחופו של פיורד ההזדמנות האחרונה "אולטימה אספרנצה". נהנה ביחד בארוחת ערב משותפת. לינה וארוחת ערב בפורטו נאטאלס.

  

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיול לארגנטינה טיול מאורגן לדרום אמריקה

        צילום: אשחר יופה

   

יום 7> שמורת הטבע טורס דל פיינה

שמורת הטבע טורס דל פיינה היא אחת משמורות הטבע היפות ביותר בעולם: השמורה ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים" והיא משתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. הפארק הוכר כאתר שימור לאומי בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק.הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו, והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי". בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, פלמינגו ועוד, סוגים שונים של יונקים, כאשר הנפוצים מבניהם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה אל שמורת הטבע "טורס דל פיינה", עם ההגעה נצא בנסיעה אל קרחון גריי המרשים, משם נמשיך אל מסלול הליכה בלתי נשכח המתחיל במפלים הגדולים בשמורה, "הסלטו גרנדה" אל נקודת תצפית בלתי נשכחת על האגם נורדנסקוילד, אשר מוכר לנו יותר בשמו הפשוט יותר, האגם השוודי... לקראת ערב אחרי שנמשיך ונטייל באתרים נוספים בשמורה הקסומה, נשוב אל מלוננו ללינה. לינה וארוחת ערב בשמורת הטבע טורס דל פיינה.

 

יום 8> פארק הקרחונים טורס דל פיינה – אל קלפטה

בשעות הבוקר נמשיך ונטייל בשמורת הטבע המרשימה, ניסע בין עדרי הגוואנקו אל הלגונה הכחולה ולגונת אמרגה, שם נוכל לתצפת על עמודי הפיינה המפורסמים ולקראת אחר הצהריים נצא בנסיעה צפונה, נעבור את הגבול לארגנטינה ונמשיך אל העיירה אל קלפטה, תוך שאנו חוצים שטחים נרחבים של מדבר וחוות כבשים בודדות המשובצות בתוך הנוף הבתולי הארגנטינאי. לינה בעיר הממוקמת על גדות אגם ארגנטינו, אל קלפטה. לינה וארוחת ערב בעיירה אל קלאפטה.

 

יום 9> אל קלאפטה – שייט קרחונים

הבוקר נצא לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס", שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים, ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, לאחר מכן נפליג לקרחון ספגציני וקרחון פריטו מורנו, נרד לסיור רגלי קצר. אחר הצהריים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס וניסע חזרה לאל קלאפטה. לינה וארוחת ערב בעיירה אל קלאפטה.

 

יום 10> קרחון פריטו מורנו – בואנוס איירס

הבוקר נצא בנסיעה אל הקרחון פריטו מורנו, שזכה גם לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קילומטרים מהעיירה קלפטה. נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן בדרום אמריקה. הקרחון שרוחבו כ- קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר. זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות. לקראת ערב העברה לנמל התעופה וטיסה אל יעדנו הבא בירת ארגנטינה, העיר בואנוס איירס. לקראת ערב לאחר התארגנות במלון נצא לצפות במופע טנגו משולב בארוחת ערב, באחד המועדונים המובילים בעיר.לינה וארוחת ערב בבואנוס איירס.

 

יום 11> שמורת מפלי האיגוואסו

הבוקר נעזוב את הבירה הארגנטינאית ונצא בטיסה צפונה לאזור טרופי סמיך, הממוקם במשולש הגבולות בין ארגנטינה, פרגוואי וברזיל. נסייר בצידם הארגנטינאי של מפלי האיגואזו, שם נלך במערכת של גשרי עץ עד "לוע השטן" אשר אין ספק שכמות המים העוברת בו עולה על כל דמיון. נעבור לרכב ספארי פתוח ונמשיך בסיור ביער הגשם הטרופי. נרד לתחתית המפלים ונעלה על סירה מהירה עד המקום בו הם נופלים. רטובים ומרוצים נחצה את הגבול לברזיל ונתמקם במלון בפוז דה איגואזו, הצד הברזילאי של המפלים. לינה וארוחת ערב בפוז דה איגוואסו.

 
  

 

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה טיול לארגנטינה טיול מאורגן לדרום אמריקה

        צילום: עירית להב

 

יום 12> מפלי האיגוואסו - פארק ציפורים - סכר איטאיפו

הבוקר נצא לסיור הליכה לאורך מפלי האיגוואסו בצדם הברזילאי, משם ניתן לראות אותם נפרשים לפנינו באופן מושלם. המפלים בגובה של 80 מטר ורוחב של 3 קילומטרים יוצרים מחזה מפעים ובלתי נשכח. לאחר הסיור במפלים, נבקר בפארק הציפורים המאגד בתוכו מינים רבים של בעלי כנף אקזוטיים. אחר הצהריים נבקר בסכר "איטאיפו", אחת מתחנות הכוח ההידראוליות הגדולות בעולם. לינה וארוחת ערב בפוז דה איגוואסו.

 

יום 13> פוז דה איגוואסו – סלבדור

הבוקר נפרד ממפלי האיגוואסו ונצא בנסיעה אל נמל התעופה, משם נמריא אל תחנתנו הבאה העיר סלבדור דה באהייה, הבירה האפריקאית של דרום אמריקה, מולדת פולחני הקנדומבלה והקפואירה. העיר מוקפת חופים ובנויה על מצוק, ומעלית מקשרת בין חלקה העליון העתיק לחלקה התחתון החדש. נתחקה אחר השורשים האפריקאיים והעבר הפורטוגזי, נבקר בכנסיות יפהפיות ונראה מקרוב את התרבות האפרו-ברזילאית. נתמקם במלון ונצא לארוחת ערב משולבת במופע פולקלור מקומי. לינה וארוחת ערב בסלבדור.

 

יום 14> סלבדור: פסטיבל יאמנז'ה

חלק נכבד מהיום נקדיש להשתתפות בטקסים העממיים שנערכים על חוף הים לכבוד האלה יאמנ'ה, אלת הים. הטקסים מושפעים ממנהגים אפריקאים והוויה ברזילאית הקשורה כל כך לים. נראה את הדייגים משליכים מנחות ופרחים לים, ונושאים תפילה אל הים האדיר. בהמשך היום נבקר בעיר העתיקה, השמורה על בתיה הצבעוניים, ב"מרקדו מודלו"- שוק עבודות היד הברזילאיות. לינה וארוחת ערב בסלבדור דה באהייה.

 


יום 15> סלבדור – לנסויס

הבוקר נצא בנסיעה אל אחת מפנינות התיירות שיצאו מחוץ למסלול התיירות השחוק, עיר היהלומים: לנסויס (נסיעה של כשש שעות), הדרך היוצאת מלנסויס מערבה עוברת ברמות המדבריות של אזור סרטאו, ומתחברת לאזור מכרות היהלומים של העיר העתיקה של לנסויס. העיירה עצמה והפארק הלאומי הסובב אותה צ'אפאדה דיאמנטה, הוא נווה מדבר קסום, מעוטר בהרים המתנשאים לגובה של 1,600 מטרים, ועמקים עשירים בצמחייה ובמפלים יפהפיים. לאחר ההגעה נצא לסיור הכרות ראשוני בעיר עם רחובותיה הציוריים ובתיה הצבעוניים. לינה וארוחת ערב בלנסויס.

 
ימים 16-17> לנסויס – צ'יאפדה דיאמנטינה


בימי הטיול הבאים נצא לביקור בשמורת הטבע הקסומה צ'אפדה דיאמנטינה, תחילת סיורנו תיקחנו אל מערת הנטיפים לאפה דוסה, ממנה נמשיך בנסיעה אל עבר תצפית קסומה על הרי השולחן פאי אינסיו, ממנה נשקף נוף מרהיב של העמקים וההרים המיוחדים של שמורת הטבע. משם נמשיך בנסיעה אל אחד משיאי הביקור בשמורה הקסומה, המערה הכחולה, שמה נגזר מצבע המים הצלולים בהם פוגע אור השמש בשעת צהריים. ביום השני נעלה על אחד מהרי השולחן הגבוהים (3 שעות עליה ושעתיים ירידה) כדי לראות את אחד המפלים הגבוהים ביותר בעולם. כדי לראות את המפל נצטרך לשכב על קצה הצוק ולהשקיף מטה 1.3 ק"מ בקו ישר מתחתינו! מראה עוצר נשימה תרתי משמע. המתקשים יוכלו לצאת למסלול הליכה נינוחה ונחמדה מלנסויס אל ברכות ריביארו דו מאיו, נשכשך במים ונשתזף מעט בשמש הקופחת, נשוב לעיירה לנסויס . לינה וארוחת ערב בלנסויס.

 

יום 18> לנסויס - סלבדור

הבוקר נחזור בנסיעה אל סלבדור תוך שאנו חוצים מרחבים עמקיים מנוקדים בעיירות קטנות שכמו יצאו ממערבון. לינה בסלבדור.

 

יום 19> סלבדור - ריו דה ז'נירו

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לשדה התעופה לטיסה לבריו דה ז'ניירו. עם הנחיתה נצא בנסיעה אל שכונת הקופקבנה, שם נתמקם במלון ונצא לסיור הכרות ראשונית בטיילת הגדולה שלחוף הקופקבנה. נעבור לשכונת פלמנגו, הנמצאת בכניסה להר הסוכר, אליו נעלה כמובן בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגה קסומה נוספת: פסגת הקורקבדו. לינה וארוחת ערב בריו דה ז'ניירו.

 

יום 20> ריו דה ז'ניירו

הבוקר נצא לנסיעה בג'יפים שיוקדש ליער טיג'וקה – היער האורבאני העתיק ביותר בעולם, לפסגת ה"קורקובדו" וביקור בפאוולות בדגש שכונת העוני רוסינייה – אחת המרתקות ביותר בריו: נבקר בבית מקומי, אם התנאים יאפשרו נבקר גם בבית ספר לסמבה ובשוק המקומי בשכונה. בהמשך הסיור בריו נחלוף על פני יער טיג'וקה, היער האורבני הגדול בעולם, בדרכנו אל גבעת הקורקבדו, אחד משבעת פלאי העולם. משם נצפה בחופים קופאקבנה, אימפנמה ולבלון, בלגונות, בגנים הבוטאניים ובאצטדיון המרקנה. לינה וארוחת ערב בריו דה ז'ניירו.

 

יום 21> ריו דה ז'נירו: שייט לאיים הטרופיים

הבוקר נצא דרומה לאחד החופים, שם נעלה על יאכטה יפה מעץ, ונצא לשייט בין איים ירוקים ומים צלולים. השייט משולב עם ארוחת צהריים, עצירות לשירקולים ושחיה. כל זה בילווי מוזיקה ברזילאית נהדרת. תענוג צרוף. אחר הצהריים נחזור לריו. לינה בריו דה ז'ניירו.

 
ימים 22-23> ריו דה ז'ניירו – תל אביב

הבוקר נהנה מזמן חופשי בחופיה המפורסמים של ברזיל, נצפה בגולשים האמיצים תופסים גלים בגובה של 3.5 מטר, ואולי נצטרף למאות מתושבי העיר שעושים ספורט לאורך הטיילת. בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה לטיסה הביתה דרך אירופה. נחיתה בישראל ביום ה 24
 

  •  עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

לכל הטיולים המאורגנים לברזיל
לכל הטיולים המאורגנים לארגנטינה
לכל הטיולים המאורגנים לצ'ילה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015