ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לבורמה | מיאנמר הטיול הקלאסי- 14 ימים

מיאנמר, ארץ הזהב והאבנים הטובות, היא ארץ רחבת ידיים, רבת עמים ושבטים, שקועה עמוק בתוך מסורות בודהיסטיות, שידעה תהפוכות רבות מאז השתחררה מהשלטון הבריטי. את הטיול המאורגן למיאנמר נפתח ביאנגון הבירה, עיר גנים ענקית המשמרת אדריכלות בריטית קולוניאלית ובמרכזה פגודת זהב אדירה. נטוס לבאגאן ש-2500, הפגודות שבסביבתה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר של הממלכה ונעלה אל הר פופה, האולימפוס של מיאנמר. נגיע אל מאנדאליי, הבירה העתיקה, שסביבתה עשירה במבנים היסטוריים רבים ובסמוך לה אחד המרכזים הנזיריים הגדולים במיאנמר. נבקר במחוז שאן ונסייר בעיירות הקולוניאליות ההרריות  ונסיים ביומיים על אגם אינלה המקסים, עם הכפרים הבנויים על כלונסאות  עץ.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בבורמה?

 

מסלול מקיף ומעמיק– הטיול שלנו בבורמה מתמקד בכלל האתרים החשובים בטיול מאורגן למדינה שרק בשנים האחרונות פתחה את דלתותיה בפני התיירים המערביים. מסלול הטיול שלנו לבורמה מתעמק במדינה המרתקת בלבד ולא נפרש על פני מספר מדינות, מה שמאפשר את הכרת המדינה הכל כך מעניינת.

 

הפן האנתרופולגי - מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים של בורמה. מפגש עם תרבות, שבטים ואנשים שלא רואים בכל יום. הטיולים מתוכננים על פי פסטיבל מקומיים וכוללים השתתפות פעילה באירועי החגיגות השונים.

 
הדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לבורמה רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים. המדריכים שלנו מקצועיים ומצוינים, פרטים אודותיהם בלחיצה על שמם בלוח הטיולים. 

 

מופעי פולקלור- אצלנו באיילה תזכו לראות 3 מופעי פולקלור שונים: תיאטרון בובות, ריקוד מסורתי ומופע ייחודי של שבט מהצפון הרחוק
 

 

טיול אותנטי - טיול לבורמה הוא טיול מרתק מבחינה אנתרופולגית: לאיילה גיאוגרפית ניסיון ארוך שנים עם הוצאת טיולים ליעד זה. השילוב של מדריך המכיר את השטח בצורה טובה יחד עם תכנית טיול מעמיקה ומרתקת מאפשרת חיבור בלתי אמצעי מרתק עם התושבים, התרבות וההיסטוריה של מדינה מרתקת זו. 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורף

 

 

 

Facebook Favorites


מסלול הטיול המאורגן לבורמה


 

יום 1 > מישראל ליאנגון

נצא בטיסות בינלאומיות למנדליי (Mandalay) אליה נגיע בסופו של יום 2. במידה והזמן יאפשר נטייל מעט בעיר ונחוש את אווירת המזרח שבה. ארוחת ערב ולינה במנדליי.

 

יום 2 > יאנגון

יאנגון , כרך תוסס בן 5 מיליון תושבים שחייב את התפתחותו לשלטון הבריטי שהפך אותו לעיר גנים ואגמים מרהיבה. נצא לסיור היכרות עם העיר ואתריה, שווקיה  הצבעוניים ואנשיה. נראה את פגודת סולי, ואת אחד הפארקים המעטרים את העיר. נבקר בבית הכנסת היחיד במדינה שנבנה במאה ה-19 עבור מתפללים יהודים שחיו בעיר. נבקר בשוק מלאכות היד ונמשיך לראות את פסל הבודהא השוכב שאורכו 65 מטרים והוא מתנשא לגובה של 16 מטרים. נעלה עם בורמנים רבים אל פגודת שווהדגון המפורסמת, המתנשאת לגובה 100 מ', כשהיא מוקפת עשרות מבנים ומקדשים קטנים צבעוניים, ארוחת ערב ולינה ביאנגון.

 

יום 3 > יאנגון – מאנדליי

בבוקר נצא בטיסה מעל מרחבי המדינה בדרכנו לעיר הבירה המלכותית האחרונה של מיאנמר היא מאנדליי, שהיא גם מרכז המלאכות המסורתיות במיאנמר. לאחר הנחיתה ניסע אל המנזר הגדול באמאראפורה לחזות ב-1200 הנזירים עוטי גלימות אדומות החיים בו, חלקם אורגים בחוטי משי, ונחכה לראות כ-900 מהם יוצאים לקבל את המתת היומי, כפי שנהוג בבודהיזם הבורמזי. המשפחה התורנית המחלקת תתייצב מאחורי סירי אורז גדולים ומאות הנזירים יעברו על פניה בשקט מוחלט, יקבלו את מנתם, ויכנסו לאולם האוכל. הנתינה בבודהיזם הבורמזי היא המצווה הכי חשובה! נצא לבקר בפגודת המאהאמוני בה מדביקים המוני מאמינים עלי זהב על פסלו של הבודהא הנקי ביותר בעולם בעוד הנשים עומדות מן הצד וממלמלות פסוקי תפילה. אחר הצהרים נבקר בפגודת קותודאו הספר הגדול ביותר בעולם על 729 דפיו החקוקים על לוחות אבן ונתונים בתוך סטופות. נמשיך אל פגודת שוואנן דאו הארמון המוזהב המעוטרת בעיטורים עדינים בעץ. לקינוח נעלה לגבעת מאנדליי כדי לראות את העיר מלמעלה בשעות היפות של השקיעה . ארוחת ערב ולינה במאנדליי.

 

 

טיולים מאורגנים לבורמה מיאנמר טיול לבורמה, מיאנמר טיול מאורגן לבורמה

       צילום: מוטי בלושטיין


יום 4 > מינגון

בבוקר נשוט על נהר האיראוואדי הגדול אל מינגון בה ניצבים פגודת הענק של המלך בודופאיה הבלתי גמורה והפעמון השלם הגדול ביותר בעולם, שמשקלו 90 טון! מסופר שבשלהי המאה ה-18 ביקש המלך המגלומן בודופאיה להקים את הפגודה הגדולה ביותר בעולם, אולם אוצרות הממלכה התדלדלו ומן הפגודה שהיתה באמצע בנייתה – נותר רק גוף פגודה בלתי גמור, שגובהו 50 מ'. נשוט בסירות קאנו קטנות לעת שקיעה ונראה את גשר או-ביין הוא גשר עץ הטיק הארוך בעולם. לאחר ארוחת הערב נהנה מהופעת מריונטות, הטיפוסית מאוד לאמנות הבורמזית המסורתית. לינה במאנדליי.

 

יום 5 > פין או לוין 

נצא בבוקר אל עיירת הנופש ההררית פין-או-לוין, ששימשה מפלט מפני החום עבור המתיישבים הבריטים. נבקר בשוק הססגוני ונמשיך בכרכרות הרתומות לסוסים לגנים הבוטניים המיוחדים בהם ניתן לראות צמחים ובעלי חיים אופיינים לסביבה. נבקר במפל פוא קאוט ובמערת פיקצ'ינמיאונג ובה יצירות המתוארות סצינות בודהיסטיות צבעוניות ומקדשים קטנים רבים המנקדים את הנוף הירוק סביבנו. לעת ערב נחזור למאנדליי לארוחת ערב ולינה.

 

יום 6 > מאנדליי – באגאן

בבוקר נצא בנסיעה אל באגאן, העיר שהייתה בירת האימפריה הבורמזית הראשונה (המאות ה-11–13) של בני הבורמן (במה, מה שקרוי היום בורמזים, להבדיל מבני קבוצות אתניות אחרות) ובה התקיימה תקופת הזוהר בהיסטוריה של מיאנמר. נבנו בה אז 2500 מקדשים, פגודות וסטופות בתוך הג'ונגל על שטח של 40 קמ"ר במשך 230 שנה, אז גם ונכבשה כל בורמה של היום על ידי מלכי באגאן. נבקר במספר מבנים חשובים, ובראשם מקדש אנאנדה, ונתרשם מההישגים האדריכליים הגדולים של האתר. לקראת הערב נעלה על גבעת התצפית נאן מיינט כדי לראות את השקיעה מעל ים המקדשים והעצים. ארוחת ערב ולינה בבאגאן.

 

יום 7 > באגאן

היום כולו יוקדש לחקר נפלאות האתר הקדום של באגאן. בבוקר נצא לבקר בשוק ניונג-או הססגוני ונמשיך לפגודת שווזיגון הידועה, שהיוותה את המודל לסטופות בורמזיות רבות. נראה את ציורי הפרסקו העדינים במקדש וט-קי-אין-גוביאוקי המתארים סצינות מתוך הג'טאקה, ספרות בודהיסטית קדומה המתארת את גלגוליו הקודמים של הבודהא. נבקר גם במקדש טילומינלו הידוע בפיתוחי הגבס שבו. אחר הצהריים ניסע לסייר בסביבות הכפר מין-נאן-טו ובמקדשים הרבים הפזורים שם, ביניהם מקדש ארבעת הפרצופים וקומפלקס שלושת הפגודות שנבנו במאה ה-13. בערב נצא להפלגה בלתי נשכחת ונראה את נופי העיר והנהר אל מול השקיעה. ארוחת ערב ולינה בבאגאן.

 

ימים 8 > הר פופה

יום חוויה! היום נבקר בהר פופה הוא "האולימפוס של מיאנמר"  , פקק וולקני שהלך ונתבלה ועליו נבנתה קבוצת מנזרים לנאטים – דמויות גיבורים עממיים, שלהן סוגדת האוכלוסייה, מתפללת ומגישה מנחות, ואשר סביבן התפתח פולחן שלם ומיוחד. ההר הוא אחד מאתרי העלייה לרגל הגדולים במיאנמר, ואנו נטפס אליו עם עולי הרגל הרבים ב-777 מדרגות אל ראש ההר, נכיר את הפולחן ואת המנהגים השונים ונהנה מהנוף הנהדר הנשקף ממנו. בדרך חזרה נעצור ונבקר בחוות דקלי טודי בה נראה את תהליך הפקת האלכוהול וייצור ממתקים מסוכר הדקלים. אחר הצהרים נחזור לבאגאן לארוחת ערב ולינה.

  

יום 9 > באגאן – קאלאו

בבוקר נצא בנסיעה נופית אל מדינת שאן - אחת הפרובינציות של מיאנמר, שנקבעה לפי מקום מושבם של בני השאן; הפרובינציה משתרעת על רמה ענקית, שגובהה הממוצע 1000 מ. ניסע לבקר בקאלאו ששימשה כעיירת קיץ בריטית בעלת ניחוחות קדומים של עירוב תרבויות. נבקר בפגודת ני, בה נמצא פסל בודהא מבמבוק בן 500 שנה, נטייל בין בתי הכפר הבנויים בסגנון הקולוניאליסטי ונזכה לשקיעה מרהיבה ממרומי מנזר תין דואנג. ארוחת ערב ולינה בקאלאו.

 

יום 10 > קאלאו - קאקו - טאונג'י

נצא בבוקר בנסיעה לטאונג'י, היא בירתה של מדינת שאן. נטייל בשוק האיכרים המקומי ונפגוש את בני שבטי המיעוטים האתניים השונים השוכנים בכפרים הסמוכים ובאים לסחור בתוצרתם במקום. נמשיך בנסיעה הררית דרך כפרי הפאו ובין בתי הבמבוק של החקלאים המקומיים אל קאקו לאתר הפגודות הגדול והמרשים שם, כאן נוכל לחזות במראה המופלא של 2,500 פגודות, כולן זהות בצורתן וגודלן זו לזו, המסודרות בשורות בשדה הפתוח. ארוחת ערב ולינה בטאונג'י.

 

יום 11 > אל אגם אינלה

בבוקר ניסע אל אגם אינלה , שאורכו 22 ק"מ ורוחבו 11 ק"מ, והוא נחשב לאחת מפינות החמד הידועות של מיאנמר. בדרכנו נבקר במנזר שווה יאן פייאיי הבנוי רק עץ והניצב על עמודים, המקום ידוע ומוכר בשל החלונות הסגלגלים ותמונות רבות של פרחי נזורה המשקיפים מהם מפארות את אלבומי המטיילים כאן. נגיע לניאונג-שווה ונפליג בסירה אל המלון השוכן על מי האגם, נבקר גם בכפר קאונג-דין בו מייצרים אטריות וטופו בשיטות מסורתיות ונהנה מסיור רגלי בו נוכל לעמוד על אורחות חייהם של בני האינתה השוכנים בו. ארוחת ערב ולינה במלון על אגם אינלה.

 

יום 12 >  פסטיבל אגם אינלה

אחד מרגעי השיא של הטיול! פסטיבל אגם אינלה - מסביב לאגם אינלה כפרים רבים, הבנויים על כלונסאות, שתושביהם בני האינתה מוצאים את פרנסתם בדיג, והם ידועים מאוד בשל צורת החתירה המיוחדת להם: רגלם חותרת במשוט וידיהם פנויות לדיג. היום מגיע לשיאו פסטיבל בודהיסטי הנחגג מדי שנה באגם ובו פסליו של הבודהא עוברים בסירות בין הכפרים, נחזה במופעים דתיים ומירוצי סירות מקומיות המושכים אליהם קהל רב וניקח חלק באווירת החג המרגשת. ארוחת ערב ולינה על אגם אינלה.

 

יום 13 > הא הו – יאנגון – ישראל

בבוקר נצא בטיסה משדה התעופה בהא-הו ליאנגון. נשלים את ביקורנו בסיור באתרי יאנגון השונים ובשווקיה ונעבור לשדה התעופה לטיסה שתחזירנו לישראל.המסלול מותאם למועד פסטיבל אינלה, בתאריכים אחרים ייעשו התאמות לפי חגיגות ופסטיבלים נוספים אם יתקיימו.

לכל הטיולים המאורגנים לבורמה, מיאנמר
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
סין – טיול מקיף כולל שנגרילה במחוז יונאן, סצ'ואן ושמורות טבע, 19 ימים
טיול ללאוס ולסין, על "דרך הסוסים והתה", 18 יום
טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה - דלתת המקונג ופלאי אנגקור, 16 יום
טיול מאורגן לתאילנד- בין ערים עתיקות, צפון פראי וחופי ים, 14 יום
טיול לבורמה ויונאן – כולל פסטיבל מונאו ביונאן, 22 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015