ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לבורמה - כולל סלע הזהב, 14 יום

מיאנמר, ארץ הזהב והאבנים הטובות, היא ארץ רחבת ידיים, רבת עמים ושבטים, שקועה עמוק בתוך מסורות בודהיסטיות, שידעה תהפוכות רבות מאז השתחררה מהשלטון הבריטי. את הטיול המאורגן לבורמה נפתח את סיורנו ב'סלע הזהב' עליו הודבקו עשרות אלפי עלי זהב על ידי מעריציו של הבודהה. נמשיך ביאנגון הבירה, עיר גנים ענקית המשמרת אדריכלות בריטית קולוניאלית ובמרכזה פגודת זהב אדירה. נטוס לבאגאן ש-2500, הפגודות שבסביבתה מייצגות את אחת מתקופות הזוהר של הממלכה ונעלה אל הר פופה, האולימפוס של מיאנמר. נגיע אל מאנדאליי, הבירה העתיקה, שסביבתה עשירה במבנים היסטוריים רבים ובסמוך לה אחד המרכזים הנזיריים הגדולים במיאנמר ונסיים ביומיים על אגם אינלה המקסים, עם הכפרים הבנויים על כלונסאות  עץ.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בבורמה?

 

מסלול מקיף ומעמיק– הטיול שלנו בבורמה מתמקד בכלל האתרים החשובים בטיול מאורגן למדינה שרק בשנים האחרונות פתחה את דלתותיה בפני התיירים המערביים. מסלול הטיול שלנו לבורמה כולל גם ביקור בסלע הזהב והוא מתעמק במדינה המרתקת בלבד ולא נפרש על פני מספר מדינות, מה שמאפשר את הכרת המדינה הכל כך מעניינת.

 

הפן האנתרופולגי - מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים של בורמה. מפגש עם תרבות, שבטים ואנשים שלא רואים בכל יום.

 
הדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לבורמה רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים. המדריכים שלנו מקצועיים ומצוינים, פרטים אודותיהם בלחיצה על שמם בלוח הטיולים. 

 

מופעי פולקלור- אצלנו באיילה תזכו לראות 3 מופעי פולקלור שונים: תיאטרון בובות, ריקוד מסורתי ומופע ייחודי של שבט מהצפון הרחוק

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, חורף

 


טיול אותנטי

טיול לבורמה הוא טיול מרתק מבחינה אנתרופולגית: לאיילה גיאוגרפית ניסיון ארוך שנים עם הוצאת טיולים ליעד זה. השילוב של מדריך המכיר את השטח בצורה טובה יחד עם תכנית טיול מעמיקה ומרתקת מאפשרת חיבור בלתי אמצעי מרתק עם התושבים, התרבות וההיסטוריה של מדינה מרתקת זו. 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לבורמה


 

ימים 2-1 > טיסות בינלאומיות אל מנדליי שבמיאנמר (בורמה)

נצא בטיסות בינלאומיות למנדליי (Mandalay) אליה נגיע בסופו של יום 2. במידה והזמן יאפשר נטייל מעט בעיר ונחוש את אווירת המזרח שבה. ארוחת ערב ולינה במנדליי.

 

יום 3 > שכיותיהן של הערים העתיקות – מנדליי, אמאראפורה ומינגון 

נצא בבוקר אל המנזר הגדול באמאראפורה (Amarapura) לחזות ב-1,200 הנזירים עוטי גלימות אדומות החיים בו, חלקם אורגים בחוטי משי, ונחכה לראות כ-900 מהם יוצאים לקבל את המתת היומי, כפי שנהוג בבודהיזם הבורמזי. המשפחה (התורנית) המחלקת תתייצב מאחורי סירי אורז גדולים ומאות הנזירים יעברו על פניה בשקט מוחלט, יקבלו את מנתם, ויכנסו לאולם האוכל. הנתינה בבודהיזם הבורמזי היא המצווה הכי חשובה! אחר כך נעלה ונלך על גשר העץ או ביין (U Bein) שנבנה לפני 200 על אגם מים יפה – אורכו 1.2 ק"מ והוא עומד על 1000 יתדות עץ. נמשיך אל מינגון, נשוט על הנהר האיראוואדי הגדול אל מינגון (Mingun Village) בה ניצבים פגודת הענק של המלך בודופאיה "הבלתי גמורה" ופעמון השלם הגדול ביותר בעולם, שמשקלו 90 טון! מסופר שבשלהי המאה ה-18 ביקש המלך המגלומן בודופאיה להקים את הפגודה הגדולה ביותר בעולם, אולם אוצרות הממלכה התדלדלו ומן הפגודה שהיתה באמצע בנייתה – נותר רק גוף פגודה בלתי גמור, שגובהו 50 מ'. נחזור בזמן השקיעה אל מנדליי (Mandalay), נצא לארוחת ערב ולאחריה נהנה מהופעת מריונטות, הטיפוסית מאוד לאמנות הבורמזית המסורתית. לינה במנדליי. 

 

יום 4 > מנדליי והבודהיזם הבשל של מיאנמר

בבוקר נצא לבקר בפגודת המאהאמוני (Mahamuni Pagoda, "הבודהא הגדול") בה מדביקים המוני מאמינים (גברים בלבד) עלי זהב על פסלו של הבודהא הנקי ביותר בעולם (רוחצים אותו כל יום!!); הנשים עומדות מן הצד וממלמלות פסוקי תפילה. נמשיך כדי להכיר מלאכות אופייניות ומסורתיות לבורמזים: ריקוע עלי זהב, עבודה בשייש ובעץ; עלי הזהב משמשים, כפי שנראה, להדבקה על בודהות ועל סטופות ומקדשים. אחר הצהרים נבקר בארמון המלך מינדון, משלהי המאה ה-19, ובפגודת קותודו (Kuthodaw Pagoda) "הספר הגדול ביותר בעולם" על 729 דפיו החקוקים על לוחות אבן ונתונים בתוך סטופות. נמשיך אל פגודת שוואנן דאו (Shwenansaw) "הארמון המוזהב" המעוטרת בעיטורים עדינים בעץ. לקינוח נעלה לגבעת מנדליי כדי לראות את העיר מלמעלה בשעות  היפות של השקיעה. ארוחת ערב ולינה במנדליי.

 

 

טיולים מאורגנים לבורמה מיאנמר טיול לבורמה, מיאנמר טיול מאורגן לבורמה

       צילום: מוטי בלושטיין


יום 5 > באגאן – שיא היצירה הבורמנית ותחילת שלטונם של בני הבורמן 

בבוקר מוקדם נטוס אל באגאן (Bagan), העיר שהייתה בירת האימפריה הבורמזית הראשונה (המאות ה-11–13) של בני הבורמן (במה, מה שקרוי היום בורמזים, להבדיל מבני קבוצות אתניות אחרות) ובה התקיימה תקופת הזוהר בהיסטוריה של מיאנמר. נבנו בה אז 2500 מקדשים, פגודות וסטופות בתוך הג'ונגל על שטח של 40 קמ"ר במשך 230 שנה, ונכבשה כל בורמה של היום על ידי הבאגאניים. נבקר במספר מבנים חשובים, ובראשם מקדש אנאנדה, ונתרשם מההישגים האדריכליים הגדולים של האתר. לקראת הערב נעלה על מגדל תצפית נאן מיינט (Nan Myint) כדי לראות את השקיעה מעל ים המקדשים והעצים. ארוחת ערב ולינה בבאגאן.

 

יום 6 > הולכים אחורה בזמן, אל האמונה העתיקה של בורמה – האמונה ברוחות 

יום חוויה! היום נבקר בהר פופה (Popa Mt.) הוא "האולימפוס של מיאנמר" – פקק וולקני, שהלך ונתבלה, עליו נבנתה קבוצת מנזרים לנאטים – דמויות ביוגרפיות עמומות, שלהן סוגדת האוכלוסייה, מתפללת ומרצה, וסביבן התפתח פולחן שלם ומיוחד. ההר הוא אחד מאתרי העלייה לרגל הגדולים במיאנמר, ואנו נטפס אליו עם עולי הרגל הרבים ב-777 מדרגות אל ראש ההר, נכיר את הפולחן ואת המנהגים השונים ונהנה מהנוף הנהדר הנשקף ממנו. בדרך חזרה נעצור ונראה את תעשיית מיץ וחלב הקוקוס ואת תעשיית הלכה, האופייניות מאוד למיאנמר. אחר הצהרים נחזור לבאגאן לארוחת ערב ולינה.

 

יום 7 > אל מדינת שאן – הרמה הירוקה במזרחה של המדינה, ארצם של בני השאן והפא-או

בבוקר נטוס אל "מדינת שאן" (Shan State) – אחת הפרובינציות של מיאנמר, שנקבעה לפי מקום מושבם של בני השאן; הפרובינציה משתרעת על רמה ענקית, שגובהה הממוצע 1000 מ' (הקץ לחום בטיולנו!). ננחת בשדה התעופה של ההו (Heho) ונעלה עם מדריכה משבט הפא-או אל פינדאיה (Pindaya) "מערת פגודת הזהב" המפורסמת, המכילה לא פחות מ-8,000 פסלי בודהא מוזהבים בגדלים שונים, ניצבים בתוך המערה ומשווים לה מראה כמעט דמיוני. נשקיף מפתח המערה על העמק היפה של פינדאיה ועל האגם הציורי שבמרכזו ונלון במלון ביתנים נחמד. ארוחת ערב ולינה בפינדאיה.

 

יום 8 > מדינת השאן וסטופות במסדר צבאי בקאקו

בבוקר ניסע אל טאונג'י (Taungyi), בירת מדינת שאן, ונמשיך אל ארץ הפא-או (Pa O), אחד הלאומים הגדולים במדינת שאן. נבקר במקדש הגדול בקאקו (Kaku) – 2,500(!) סטופות, ניצבות בשורות כבמסדר, באחד מהאתרים המדהימים במיאנמר. נחזור דרך ארצם הירוקה של בני הפא-או, ניכנס לאחד הכפרים, בדרכנו אל טאונג'י, בה נאכל ארוחת ערב ונלון.

 

ימים 10-9 > מנוחה רוגעת באגם אינלה הכחול

בבוקר ניסע אל אגם אינלה (Inla Lake), שאורכו 22 ק"מ ורוחבו 11 ק"מ, והוא נחשב לאחת מפינות החמד הידועות של מיאנמר. מסביבו כפרים רבים, הבנויים על כלונסאות, שתושביהם בני האינתה מוצאים את פרנסתם בדיג, והם ידועים מאות בשל צורת החתירה המיוחדת להם: רגלם חותרת במשוט וידיהם פנויות לדיג. נמשיך לראות מלאכות שונות וגידול ירקות ופירות על פני המים, אף הם בשיטות ייחודיות ומעניינות. במשך יומיים נתור את האגם, את הכפרים, את בעלי המלאכה, את השדות והגנים הצפים, את המנזרים והמקדים המיוחדים, וביניהם מנזר שווה יאן פייאיי (Shwe Yan Pyay), הבנוי רק עץ והניצב על עמודים, את בית החרושת לסיגרים, את הנפחים ואת אורגי המשי – עבודות האופייניות לבתי האינתה. ובעיקר נהנה מהרוגע והשקט!. ארוחת ערב ולינה על אגם אינלה, במלון על המים.

  

יום 11 > חוזרים לכרך, ומדרימים בדלתת האירוואדי – אל יאנגון

ניפרד בבוקר מהאגם ונטוס משדה התעופה של ההו אל יאנגון (Yangon), כרך בן 5 מיליון תושבים שחייב את התפתחותו לשלטון הבריטי שהפך אותו לעיר גנים ואגמים חמדמדה. נבקר במוזיאון הלאומי (National Museum, בתקווה שיהיה פתוח...), נעלה עם בורמנים רבים אל פגודת שווהדגון המפורסמת (Shwedagon Pagoda), המתנשאת לגובה 100 מ', כשהיא מוקפת עשרות מבנים ומקדשים קטנים צבעוניים, נראה את פגודת סולי (Sule Paguda) ואת אחד הפארקים המעטרים את העיר. ארוחת ערב ולינה ביאנגון.

 

יום 12 > שיא הטיול – סלע הזהב

בבוקר נשים פעמינו אל באגו (Bago), שהייתה אחת מערי הממלכה החשובות של מיאנמר. נעבור את הנהר הגדול סיטונג ניכנס אל ארץ המון (Mon), הזרועה במטעים נרחבים של הקאוצ'וק – עץ הגומי. בהגיענו לקראת צהרים אל הרכס של סלע הזהב ניפרד מהאוטובוס ונעבור אל משאית סאפארי שתעלה אותנו אל המלון, ממנו נעלה ברגל אל סלע הזהב – צ'איקטיו (Kyaikhtiyo). ניפרד מהאוטובוס ונעלה במשאיות ספארי דרך ג'ונגל צפוף אל ראש ההר, משם נעלה ברגל עם אלפי מעריצי הבודהא אל סלע הזהב – בולדר (אבן) ענק, הניצב תלוי כמו על בלימה בגובה 1,100 מטר מעל פני הים, בנוף הררי מרהיב; כשנגיע לקראת השקיעה ניגש אל סלע הזהב המואר באור השמש היורדת! מחזה מרהיב! ארוחת ערב ולינה באכסניה משודרגת במורד ההר.

 

יום 13 > חזרה ליאנגון – קצת כלכלה מקומית, קצת היסטוריה עולמית

נרד מסלע הזהב ברכבל חדש שנבנה בשנים האחרונות ונטייל סביב באגו – הבירה העתיקה של ממלכת בני המון. נבקר בבודהא השוכב (Shwethalyaung Pagoda) היפה בעולם ואצל ארבעת הבודהות העצומים היושבים גב לגב במקדש קיאיקפון (Kyaikpun) להם נשזרת אגדה מקומית. נמשיך בנסיעה ליאנגון, כשבדרך נסור לראות מפעל קטן להפקת יריעות גומי מעץ הקאוצ'וק – אחד ממפעלים רבים הפזורים באזור, ומפעל משפחתי לייצור רהיטי במבוק ונמשיך ונטייל באחד מכפרי בני המון. הצצה לכלכלה הבורמזית. לפני כניסתנו לעיר יאנגון נבקר בבית הקברות הבריטי האימפריאלי הגדול, בו קבורים (או מצוינים בשמם) 27,000 אלף חללים שנפלו במערכה הכבדה במיאנמר במלחמת העולם ה-2, ביניהם יהודים. ארוחת ערב ולינה ביאנגון.

 

יום 14 > השלמת הסיור ביאנגון וטיסות בינלאומיות וחזרה ארצה 

בבוקר נבקר בשוק הפתוח של יאנגון ונהנה מהסחורות המקומיות השונות והצבעוניות. משם נסור לבית הכנסת הגדול,  המהווה זכר לקהילת יאנגון שמנתה בשיאה 2,500 יהודים מבוססים היטב ערב מלחמת העולם ה-2, אשר עזבו את בורמה ואת ינגון עם הכיבוש היפני. בתוכו נראה צילומים של מנהיגים יהודיים שביקרו במקום. נמשיך ונבקר ככל שיאפשר הזמן והתאם לזמן הטיסה במרכז המסורתי של העיר, נראה את בית העיריה המפואר ואת האובליסק הגבוה – סמל לעצמאות מיאנמר. ניסע לשדה התעופה משם נטוס בטיסות בינלאומיות לתל אביב, אליה נגיע בבוקר היום ה-15.

 

*לעתים בשל אילוצי טיסות הטיול מתנהל מינגון למנדליי, הפוך מהמתואר כאן

לכל הטיולים המאורגנים לבורמה, מיאנמר
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
סין – טיול מקיף כולל שנגרילה במחוז יונאן, סצ'ואן ושמורות טבע, 20 יום
טיול ללאוס ולסין, על "דרך הסוסים והתה", 18 יום
טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה - דלתת המקונג ופלאי אנגקור, 16 יום
טיול מאורגן לתאילנד- בין ערים עתיקות, צפון פראי וחופי ים, 14 יום
טיול לבורמה ויונאן – כולל פסטיבל מונאו ביונאן, 22 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015