ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדרום אמריקה – קראטרה אוסטראל: ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל 23 יום

בטיול זה נשים דגש על נסיעות והליכות בשטח, כדי לראות מקרוב את הקרחונים, הנחלים , האגמים והלגונות היפות של פטגוניה. נטייל באזור ההרים ושבעת האגמים עד ברילוצ'ה, משם נרד דרומה  לאורך כביש הקרטרה אוסטרל- הכביש היפה ביותר בעולם. נטייל בשמורת טורס דל פיינה, נשוט לקרחונים ונעלה לברזיל, שם נבקר במפלי האיגוואזו וריו דה ז'נירו בזמן מצעד המנצחות.

 

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום אמריקה?

 

אין עוד טיול גיאוגרפי מקיף לפטגוניה כמו הטיול הזה, תבדקו. במסלול זה אנו מאחדים בצורה הגיונית, ללא נסיעות מיותרות ועם מקסימום זמן להליכות טבע קלות את מיטב האטרקציות שטיול טבע מקיף בפטגוניה יכול לתת.

 

מסלול ייחודי – הטיול יכלול יעדים ואטרקציות רבות וייחודיות שאינן במסלולי הטיולים הרגילים לפטגוניה. כגון שמורות הטבע לאורך נתיב הקרטרה אוסטרל, מלון המעיינות החמים "פויוהאפי", אגם קררה ומערות השיש, מסלולי ההליכה המדהימים באל צ'אלטן ורכס הפיץ-רוי, אושוואיה ופארק ארץ האש. כמובן נחווה גם את כל פניני פטגוניה הידועות כמו שמורת טורס דל פיינה, פארק הקרחונים של ארגנטינה וקרחון פריטו מורנו, שייט חציית האנדים, ברילוצ'ה, אי הפינגווינים מגדלנה ועוד.

 
דגש על מסלולי הליכה קלים – בניגוד לטיולים האחרים אנחנו דואגים שקהל חובבי ההליכות הקלות ייהנה בטיול זה ממגוון מסלולים לא שגרתיים כמו מסלול הקרחון התלוי, שמורת לוס-אלרסס, הליכות הטבע הנהדרות בשמורת טורס דל-פיינה, פארק טיירה דל-פואגו (ארץ האש) ליד אושוויה וגולת הכותרת: מסלולי ההליכה הייחודיים ברכס הפיץ-רוי.

 
דגש על רמת אופרציה גבוהה - בטיול זה אנו נכנסים לכמה מהאזורים היפים והנידחים ביבשת דרום אמריקה, לאורך פטגוניה ונתיב הקרטרה אוסטרל. גם במקומות הנידחים ביותר אנו שמים דגש על רמת תיירות גבוהה, הכוללת מלונות מצוינים, רמה קולינרית משובחת ומפגשים אותנטיים וייחודיים עם המטבח המקומי. אנו שמים דגש על טיסות פנים עם קונקשנים יעילים ונוחים וכמובן על אוטובוסים נוחים ומרווחים גם בדרכים הנידחות ביותר. פעילותנו באזוריה הנידחים של פטגוניה מבוססת על היכרות מעמיקה עם השטח וקשר הדוק ורב שנים עם הספקים המקומיים הטובים ביותר.

 
אושוויה – השנה הכנסנו לראשונה את העיר הדרומית בעולם, מוקפת המפרצים, היערות פסגות ההרים והטבע הפראי. נשוט בתעלת ביגל במטרה לצפות בבעלי חיים ימיים כגון פינגווינים, אריות ודובי ים ונבקר בשמורת "סוף העולם" בקצה ארץ האש.
 

   

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................  

דרגת קושי: בינוני
........................................................  

קהל היעד: בוגרים
........................................................  

עונות מומלצות: סתיו , חורף

 

 טיול אותנטי

מסלול הטיול לדרום אמריקה בדגש הקראטרה אוסטראל בוחר שלא לוותר על כלל אתרי החובה בדרום אמריקה, אבל מבקש להגיע גם אל הפינות החבויות בליבה של פטגוניה: דרך הקראטרה אוסטראל, הדרך היפה ביותר בעולם בה חבויים  אגמים ציורים וקרחוני ענק מרהיבים. 

 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לדרום אמריקה ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל


 

יום 1+2> תל אביב – סנטיאגו – פוארטו מונט – פוארטו ואראס

נטוס מתל אביב דרך יעד ביניים לסנטיאגו בירת צ'ילה. נטוס דרומה לפוארטו-מונט אשר על חוף האוקיאנוס השקט, בראש מפרץ אנקוד מנוקד האיים, שהוא השער לדרום צ'ילה. נבקר בשוק הדגים העשיר והצבעוני אנחלמו וניסע למלוננו הנעים בעיירת הקייט פוארטו ואראס, אשר על שפת אגם יינקיווה (Llanquihue) שבמחוז האגמים של צ'ילה. (ב.ע)

 
יום 3> שייט חציית האנדים והאגמים לארגנטינה – ברילוצ'ה

מפוארטו ואראס נצא בנסיעה אל מפלי פטרואה העוצמתיים בנהר המחבר בין אגם כל הקדושים לאגם יינקיווה. נפליג בספינת קטמרן על אגם "כל הקדושים" Todos Los Santos, אגם קרחוני צלול וארוך. השייט מתחיל למרגלות הר הגעש החרוטי המרשים אוסורנו. בתום השייט נצא להליכה קלה אל הכפר היפה והנידח פאוייה, הנמצא בלב יער הגשם הוולדיבי המאפיין כל כך את דרומה של צ'ילה. אחרי מעבר הגבול הצ'ילאני, נצא באוטובוס הרים מיוחד בדרך נופית לחציית שרשרת האנדים מזרחה לגבול עם ארגנטינה. נצא לשייט קצר ויפה באגם פריי, ממנו נשקפות פסגות הר הטרונדור, ההר הרועם עטור הקרחונים. ביום בהיר כדאי להרים משקפת ולחפש קונדורים בשמיים. נצא לשייט שלישי, בספינת קטמרן גדולה יותר להפלגה אחרונה בזרוע הדרומית-מערבית של אגם נאהוול-הואפי. לעת ערב נגיע למלוננו בברילוצ'ה, אחת מפניני האנדים בה נלון. (ב.צ) 

טיול מאורגן לדרום אמריקה


יום 4> ברילוצ'ה – הר הקמפנריו והסיבוב הקטן

יום בסביבת ברילוצ'ה. נצא ברכבל אל נקודת תצפית מרהיבה הדומה בצורתה לצורת הפעמון ומכאן שמה: פסגת הקמפנריו - "פסגת הפעמון". נמשיך לעבר ה"סירקיטו צ'יקו", כביש מעגלי העובר בלב שמורת נהאוול-הואאפיי, בינות אגמים צלולים ותצפיות נפלאות אל מרחב האנדים. נצא למסלול הליכה ביער צ'או-צ'או העתיק אל האגם הנסתר. נחזור לברילוצ'ה ונהנה מליקוק גלידה, טעימת שוקולדים תוצרת בית וכמובן... מטעמי הבשר והאסאדו בערב. לינה בברילוצ'ה. (ב) 


יום 5> שמורת לוס אלרסס - אסקל

נעזוב את ברילוצ'ה וניסע דרומה למרחבי ארץ הגאוצ'וס של פטגוניה, הרחק מנתיב התיירים הרגיל. תחנתנו הראשונה תהיה העיירה אל-בולסון, עיירת ההיפים של ארגנטינה. נמשיך בנסיעה דרומה לאורך עמקים מוריקים במקביל לשרשרת הרי האנדים לשמורת לוס-אלרסס הנקראת על שם עץ האלרסס, או בשמו המדעי "פיצרויה", כפי שהגדירו המדען הצעיר צ'ארלס דרווין בעת ביקורו באזור. זהו עץ אנדמי ממשפחת עצי הסקויה והרד-ווד המוכרים מצפון אמריקה. בדומה לקרוביהם מצפון אמריקה, יכולים גם עצי האלרסס להגיע לגיל מופלג של למעלה מ-3000 שנים. אנו נצא למסלול הליכה נפלא בשמורת טבע ייחודית זו ביער העד, שוקק החיים בינות נהרות צלולים, אגמים ופסגות הרים נישאות. לינה בעיירה אסקל. (ב.ע)

  

יום 6> חציית הגבול לצ'ילה - הקרטרה אוסטרל – פיורד פויוהאפי 

היום נחצה את הגבול חזרה לצ'ילה במעבר הגבול הסמוך לעיירה הצ'יליאנית פוטהלפו. נמשיך בנסיעה לעומק קניון הנהר פוטהלפו המרשים אתו נרד לאגם יאלצ'ו. כאן נתחיל את מסענו דרומה על כביש 7 המכונה "קרטרה אוסטרל" – הדרך לדרום. דרך זו נפרצה בשנות ה-80 של המאה שעברה באזור בתולי ופראי ביוזמת מנהיג החונטה, הגנרל אוגוסטו פינושה, במטרה לחבר את דרומה הנידח של צ'ילה לשאר חלקי המדינה. חלק ניכר מהדרך אינו סלול אספלט, אך על פי רוב מדובר בדרך עפר כבושה, העוברת בנופים נפלאים של יערות גשם, קרחונים, פיורדים ארוכים, אגמים ופסגות הרים. בסוף היום נגיע לפיורד הארוך והירוק של כפר הדייגים הנידח והציורי פויוהאפי. את הלינה הראשונה באזור הקרטרה אוסטרל נבלה במלון מקסים, מבודד לחלוטין בלב הפיורד היפה של פויוהאפי. נפליג בסירה קטנה אל מלון ייחודי זה הממוקם בחוף נידח בלב יער הגשם. המלון יושב על אופק מעיינות חמים בלתי נשכחים. לינה וארוחת ערב במלון פויוהאפי. (ב.ע)

טיול מאורגן לדרום אמריקה

 

יום 7> פויוהאפי והקרחון התלוי  

את שעות הבוקר נבלה בבריכות הטרמליות שבמלוננו, הצופות אל הפיורד היפהפה או בהליכה בלתי נשכחת ביער הגשם המכושף. נמשיך לשמורת קאולט, שם נצא להליכה אל תצפית מרשימה על הקרחון התלוי מחוף אגם לוס-טמפנוס. נמשיך במסענו לאורך הקרטרה אוסטרל, בדרכנו דרומה לאורך יערות גשם עבותים, אינסוף מפלים, פסגות מכוסות קרחונים ואגמים צלולים עד הגיענו לעיר קויאייקה. (ב,ע) 

 

יום 8> מערות השיש באגם גנרל קררה 

נמשיך דרומה לאורך הקרטרה אוסטרל דרך הרי הטירה - סרו-קסטיליו לכיוון אגם גנרל קררה, האגם הגדול בצ'ילה. הדרך דרומה מאופיינת בנוף פראי במיוחד של פסגות הרים משוננות, יערות פראיים ונהרות עוצמתיים המנקזים את שדות הקרח של צפון פטגוניה. לקראת הצהריים נגיע למעגן פוארטו טרנקיליו. נפליג בסירות קטנות אל מערות השיש המרשימות של אגם קררה. מערות אלו הן עדות מופלאה לפעילות הטקטונית העוצמתית של מפגש הלוחות נסקה ודרום אמריקה. מפגש התנגשות הלוחות הוביל להיווצרות רכסי האנדים והיווצרות תצורות סלעי שיש וציפחה, בהם פיסלו גלי האגם בתהליך של גידוד והמסה, נקרות וצורות סלע ייחודיות ומרשימות, ביניהן נשייט. בדרך חזרה לקויאייקה נתארח לערב אסאדו כמיטב מסורת הגאוצ'וס. לינה בקויאייקה. (ב,ע)

 

טיול מאורגן לדרום אמריקה

 

יום 9> קויאייקה – פונטה ארנס 

מקויאייקה נטוס אל פונטה ארנס, העיר הדרומית ביותר בצ'ילה הממוקמת על מיצר מגלן. נבקר בכיכר המרכזית ונראה את פסלו המרשים של פרננדו מגלן, שעל שמו המיצר לחופו שוכנת העיר. כאן בשנת 1520 חצה יורד הים הספרדי-פורטוגזי לראשונה את המעבר הימי בין האוקיאנוס האטלנטי לאוקיאנוס השקט בניסיונו להקיף את העולם. לינה בפונטה ארנס. (ב.ע)

   

יום 10> פונטה ארנס – האי מגדלנה – טורס דל-פיינה

מפונטה ארנס נצא לביקור באי מגדלנה, בו מקננת מושבה של כ-130 אלף פינגווינים. לאי נצא בשייט במימי מיצר מגלן לאי הקטן והמבודד. לאחר עגינה באי נצא להליכה במושבת הפינגווינים הגדולה ושוקקת החיים, אליה מדי אביב מתקבצים עשרות אלפי זוגות פינגווינים מגלניים לדגור ולגדל את צאצאיהם במחילות אותן חפרו בקרקע. לאחר סיור מקיף באי, בו מקננים מגוון עופות ימיים, נשוב בשייט חזרה למעגן. (נציין שעקב מזג אוויר קיצוני השורר לעיתים קרובות במיצר מגלן ההפלגות לאי מגדלנה עלולות להתבטל). נמשיך בנסיעה צפונה לכיוון שמורת טורס דל-פיינה, בה נלון. (ב,ע)

טיול מאורגן לדרום אמריקה

  
יום 11> שמורת הטבע טורס דל-פיינה

נצא ליום הליכות קלות ותצפיות על בעלי חיים בשמורת טורס דל פיינה, אחת משמורות הטבע היפות בעולם. השמורה ממוקמת סביב מאסיב הפיינה. זהו גוש פסגות חדות הבנויות גרניט וציפחה, המוקף ממערב בשדה הקרח האדיר של דרום פטגוניה וממזרח ברצף אגמים קרחוניים ואזורי יער ומרעה נרחבים. הפארק הלאומי טורס דל-פיינה נוסד בסוף שנות החמישים. שמו ניתן לו ממגדלי הגרניט הנראים למרחוק וצבע מי הטורקיז של כמה מאגמיו המכונה "פיינה" בשפת הילידים. בפארק מגוון רב של בעלי חיים, מיני ציפורים כגון הקונדור הדרום אמריקאי, יענים המכונות ניאנדו, סוגים שונים של יונקים, כאשר הנפוצים מבניהם הגוואנקו, הדומים ללמה והפומה, טורפת העל הנמצאת בראש שרשרת המזון בפארק.
נתחיל במסלול הליכה סמוך לאגם גריי המשקיף על קרחון גריי הגולש משדה הקרח הגדול. משם נמשיך אל המפלים הגדולים בשמורה, הסלטו גרנדה. נערוך תצפית על פסגות מאסיב הפיינה האדיר מול אגם נורדנסקיולד ועל מפלי הפיינה. נמשיך לצידה הצפוני של השמורה שם נמצא ריכוז בעלי החיים הגדול ביותר. לינה באזור שמורת טורס דל-פיינה. (ב.ע)

 
יום 12> חציית הגבול לארגנטינה – קרחון פריטו מורנו - קלפטה

נחצה את הגבול לארגנטינה, ונשים פעמנו דרך העיירה קלפטה אל פארק הקרחונים הלאומי של ארגנטינה, לביקור בקרחון פריטו מורנו - "הקרחון המתנפץ". הקרחון הממוקם בלב הפארק, על שפת אגם ארגנטינו, כ-80 ק"מ מקלפטה. רוחבו כ-5 ק"מ וגובהו הממוצע כ-70 מטרים. הקרחון נושק לאגם ומדי כמה שנים מתקדם קדימה ויוצר פקק חסימה המנתק שתיים מזרועות האגם. מדי כמה דקות גושי קרח עצומים נשברים מהקרחון בקול רעם ונפץ ונופלים לתוך מי האגם. נשייט בספינת קטמרן יציבה למול קיר הקרחון לאתר "נפילות" ולאחר מכן נטייל רגלית בשביל "הפסרלה", ממנו נקבל מבט-על לעבר הקרחון, שהוא ללא ספק אחת מתופעות הטבע המרשימות בעולם. נחזור ללינה בקלפטה, עיירת תיירות נעימה, בה נלון שני לילות. (ב.ע)

טיול מאורגן לדרום אמריקה

 
יום 13> יום קרחונים – שייט באגם ארגנטינו

נשוב לפארק הקרחונים המקביל לשרשרת הרי האנדים ומכסה את שטחו המזרחי של שדה הקרח של דרום פטגוניה הגובל בצ'ילה. שדה הקרח הוא כיפת הקרח השלישית בגודלה בעולם אחרי אנטארקטיקה וגרינלנד. נפליג בקטמרן באגם ארגנטינו ממעגן פוארטו בנדרה - "מעגן הדגל", בו קבע החוקר הארגנטינאי הדגול פרנסיסקו מורנו את שם האגם ואת שיוכו המלא לארגנטינה בעת שהיה במשימת קביעת הגבול עם צ'ילה בסוף המאה ה-19. נחווה כמה מתצפיות הקרחונים היפות בעולם. נתחיל בתצפית לעבר קרחון אופסלה, הגדולה בלשונות הקרח הגולשות משדה הקרח הדרום פטגוני. קרחון זה נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה, אשר חוקריה היו חלוצים בחקר קרחוני האזור. בהמשך הספינה תביא אותנו קרוב לחזיתו הגבוהה של קרחון ספגציני המרשים. בתום השייט נבקר במוזיאון ייחודי הנקרא גליישנריום המציג, מתאר ומסכם את תופעת הקרחונים על פני כדור הארץ. לינה באל קלפטה. (ב)

 
יום 14> נסיעה אל רכס פיץ-רוי

ניסע לעיירת מטפסי ההרים המקסימה אל צ'אלטן, הממוקמת למרגלות רכס פיץ-רויי האדיר בקצה הצפוני של פארק הקרחונים הלאומי של ארגנטינה. נצא לטיול רגלי קל ברכס המשקיף אל הפסגות המשוננות האדירות של רכס פיץ-רוי הכוללות את מגדלי סרו-טורה, פונט סנוט, סנט-אקסופריי בפנורמת ההרים הנחשבת אחת היפות בעולם. נחפש אחר קונדורים המקננים ודואים מראשי המצוקים הסובבים את העמק. בתום ההליכה נבלה ערב נעים בעיירה המקסימה המהווה השראה ואבן שואבת למטיילים ולמטפסי הרים מקצועיים מכל רחבי העולם. לינה באל צ'אלטן. (ב,ע)

טיול מאורגן לדרום אמריקה

 
יום 15> טיולים רגליים באזור רכס פיץ-רוי

נצא למסלול הליכה מיוחד בנוף הנפלא של מאסיב מגדלי הגרניט הנישאים של רכס הפיץ-רוי. נצא בהקפצת רכבים קצרה מהמלון לתחילת המסלול בנקודה הנקראת אל-פילאר. כאן בשילוב מדריכים מקומיים מנוסים נתפצל לשתי קבוצות צועדים. קבוצה אחת תצעד 15 קילומטרים במסלול הליכה קל, ועשיר במראות וחוויות. נצעד דרך יערות עתיקים, פלגים מעינות ואגמים כאשר במקביל מלווה אותנו תפאורת נוף הפסגות האדירות של רכס פיץ-רוי. קבוצה שנייה תצעד במסלול מאתגר, קשה וארוך בעוד 7 קילומטרים ובעלייה לתצפית גבוהה על האגמים לוס-טרס וסוּסיה. שתי הקבוצות ייפרדו בנקודת ההתחלה ויצעדו בקצב שונה. שני המסלולים מסתיימים בהליכה למלון שבאל צ'אלטן. (ב,ע)

 
יום 16> אל-צ'אלטן – טיסה לאושוויה וסיור בפארק ארץ האש

נצא מאל צ'אלטן לשדה התעופה הסמוך לקלפטה, ממנו נמריא בטיסה לא ארוכה לעיר הדרומית בעולם - אושוויה, הנמצאת בקצה הדרומי של ארכיפלג האיים ארץ האש לחוף תעלת ביגל. אושוויה היפה משמשת כנמל המוצא הדרומי העיקרי עבור קרוזים והפלגות מחקר לאנטארקטיקה. ניסע לסיור בפארק הלאומי "ארץ האש" (Tierra del Fuego). נגיע לתחנה הנקראת "סוף העולם" (Fin del Mundo) ונצא להליכה קלה בין הלגונות הקטנות, המפרצים ויערות עצי הלנגה, עץ ממשפחת האשורים הדרומיים, מזוקני החזזיות. לינה באושוויה. (ב,ע)

 
יום 17> שייט בתעלת ביגל וטיסה לבואנוס איירס

היום אנו נפרדים מפטגוניה, אך לפני פרידה נצא לשייט מקסים באחד המעברים הימיים היפים והדרומיים בעולם, הנקרא תעלת ביגל, על שמה של ספינת המחקר Beagle H.M.S של צי הוד מלכותה הבריטי, אשר בשנת 1830 חקרה את האזור הנידח בהובלת הקפטן הנועז רוברט פיץ-רוי. בשייט נבקר במושבות אריות ודובי ים, פינגווינים ומגוון עופות ימיים. לאחר השייט נטוס צפונה לבואנוס איירס, בירת ארגנטינה. לינה בבואנוס איירס. (ב)  

 
יום 18> בואנוס איירס

נצא לסיור בעיר הכי אירופאית באמריקות, ולא רק בזכות המבנים האירופאים הרבים המעטרים אותה. נתחיל בכיכר מאי, שם נבקר בקתדרלה, בה קבור חוזה סן מרטין, הגיבור הלאומי של ארגנטינה והמשחרר של מדינות נוספות בדרום אמריקה משלטון הקולוניאליזם הספרדי. נביט על מבנה ארמון קאסה רוסאדה ונוכל לדמיין את אוויטה דוארטה-פרון הפונה אל ההמונים. משם נמשיך בנסיעה אל שכונת סן טלמו השומרת על צביונה המיוחד. נמשיך משם אל רובע לה בוקה הצבעוני, ערש הטנגו. נבקר בבית הקברות ההיסטורי המפורסם והמרשים של שכונת רקולטה ובשכונת הגנים המטופחת פאלרמו. בערב נצא לצפות במופע טנגו מושקע המשולב בארוחת ערב, באחד המועדונים המובילים בעיר. לינה בבואנוס איירס. (ב,ע)

 
יום 19> בואנוס איירס – טיסה לאיגואסו וביקור בצד הארגנטינאי של המפלים

נצא בטיסה צפונה לאזור יערות גשם משווניים וננחת בשדה התעופה של העיר פוארטו איגואסו בקצה הצפון-מזרחי של ארגנטינה, סמוך למשולש הגבולות עם פרגוואי וברזיל. נעבור ישירות לפארק הלאומי הנפלא בצידם הארגנטינאי של מפלי האיגואסו, הכוללים כ-270 מפלי מים על נהר האיגואסו האדיר. בסיורנו בשמורה נלך במערכת גשרים ארוכה עד "לוע השטן", נפילת הנהר המרכזית מגובה 80 מטרים. נטייל בשבילי המפלים בצידו הארגנטינאי של הנהר ואם יתמזל מזלנו נחזה במגוון חיות הבר של השמורה כגון קופים, קיימנים ושלל ציפורים ובעלי חיים המאפיינים את יערות הגשם המשווניים של אמריקה הדרומית. בתום הסיור בשמורה נחצה את הגבול ללינה בעיר פוז דה-איגואסו בצידו הברזילאי של הנהר. לינה וארוחת ערב בפוז דה-איגואסו. (ב,ע)

טיול מאורגן לדרום אמריקה

 
יום 20> מפלי האיגואסו – צד ברזילאי

היום נתמקד בצד הברזילאי של מכלול מפלי האיגואסו. נתחיל בסיור בסכר איטייפו, כאורחי מנהלת פרויקט הסכר ההידרו-אלקטרי כנראה העוצמתי בעולם. פרויקט משותף בין ברזיל ופרגוואי שנבנה בראשית שנות השבעים על נהר פרנה האדיר סמוך לעיר הברזילאית פוז דה-איגואסו. נמשיך לביקור בפארק הציפורים המפורסם ומשם נכנס לפארק הלאומי איגואסו, הפעם בצידו הברזילאי. כאן נצא בשביל מרהיב המקביל למכלול המפלים ונתרשם מתצפית על המפלים בזוית שונה לגמרי. לקראת סוף היום נעלה על בגדי ים ונצא בשייט רטוב בקניון הנהר למרגלות המפלים. אנו נדאג שאיש לא יישאר יבש. לינה בפוז דה-איגואסו (ב.ע)

 
יום 21> ריו דה ז'נירו

נטוס לריו דה ז'נירו, שם נעפיל בשני רכבלים לתצפית מהר הסוכר. הר הסוכר מתנשא לגובה 395 מטרים וממנו נשקפת פנורמה של 360 מעלות על נופיה הייחודיים של ריו. נמשיך בסיור בשכונותיה השונות של העיר כולל תצפית אל פאבלת רוסיניה הגדולה. נטייל לאורך חופיה המפורסמים והמרשימים, איפנמה, לבלון וקופה קבנה. לינה במלון בשכונת קופה קבנה. (ב.ע)

 
יום 22> לאיים הטרופיים

נצא מריו דרומה לאזור האיים הטרופיים המקסימים. נפליג לשייט רגוע בין איים בים טרופי חמים ורגוע, הנפלא לרחצה. על כוס קאייפיריניה או קשאסה תחת עץ הקוקוס, נהנה מאווירת חוף ברזילאית מושלמת. נשוב לריו ונשאיר קצת זמן פנוי בקופה קבנה. לינה בקופה קבנה. (ב,צ)

 
ימים 23-24> ריו דה ז'נירו – טיסה הביתה

נעלה ברכבת ההרים ההיסטורית במעלה יער טיז'וקה, שמורת היער העירונית הגדולה בעולם שבלב ריו לתצפית הר הקורקובאדו ("הגיבן"). בפסגת ההר ניצב בגאון פסל יציקת הבטון של ישו, השומר על ריו מכל חטאיה. במידת הזמן שיוותר עד טיסתנו חזרה ארצה נטייל באתרים עירוניים נוספים ונעזוב את ריו בדרכנו לשדה התעופה. נחיתה ביום ה-24 לטיול. (ב)

 
* עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

 

למעוניינים ישנה אפשרות להמשיך לשייט לאיי שטלנד הדרומיים וחצי האי האנטארקטי

 

הרחק מהערים הסואנות של חצי הכדור הדרומי, בואנוס איירס, ריו דה ז'נירו או קייפטאון משתרעת היבשת החמישית בגודלה בעולם. נידחת קפואה, מסתורית ומרגשת. היבשת אנטארקטיקה, חלומו של כל חובב טיולים ומסעות נגישה למטיילים בדרום אמריקה בהמשך למסעם אתנו.

מושבות פינגווינים עצומות בנות מאות ואלפים של פרטים, קרחוני ענק הגולשים אל החופים, קרחוני ים בגובה של בניינים רבי קומות  , בעלי חיים ימיים , לוויתנים שיקיפו את סירות הזודיאק שלנו בינהם האורקות והלוויתנים גדולי הסנפיר, כלב הים הנמרי הענק, ההידרוגרה  שמנסה לתפוס כלבי ים או פינגווינים מתחת לקרחונים הצפים., עופות הים, האלבטרוסים והיסעורים, שיחוגו ממעל, הסולה כחולת העין המקננת במצוקים הוולקנים,  ציפור הסיקואה המתמחה בתפיסת גוזלי  פינגווינים יא להקות כלבי ים ואלפי ציפורים, מפרצים חבויים לצד מערות קרח וגושי קרח עצומים בטרם נפילתם אל הים, כל אלו יהפכו את המסע  המסע  הזה לחוויית חיים.

הספינות שלנו, OCEAN_ATLANTIC     ו  OCEAN_VICTORY  , הן ספינות שוברת קרח הנושאות על סיפונן עד  198 נוסעים ו- 150 אנשי צוות. בספינה מגוון רחב של תאים וסוויטות, רובם עם חלון ושירותים ומקלחת בתא.

כל סיורי החוף וכמובן פנסיון מלא כלולים במחיר ההפלגה. בין סיורי החוף יוקדש הזמן להרצאות וסרטי טבע על ידי צוות מדענים ומומחים אשר שהו ביבשת בתור חוקרים או אנשי מקצוע מתחומי האקולוגיה, גיאולוגיה, ביולוגיה, זואולוגיה ועוד.יום 1 > טיסה לאושוואיה

נטוס מבואנוס איירס דרומה אל אושוואיה יום קודם להפלגה. נגיע אל העיר הנעימה השוכנת לחוף מפרץ ביגל. העיר גדלה מאד בשנים האחרונות ומעיירת דייגים זנוחה לחוף התעלה היא הפכה להיות מוקד משיכה לתיירים המבקשים להפליג לאנטארקטיקה או לחוות את חווית סוף העולם...לינה באושוואיה על בסיס BB

 

יום 2> עלייה לספינה

בהתאם לשעת העלייה לספינה,סביב שעות הצהרים, נהנה מבוקר שקט באושוואיה. בעלייה לספינה נירשם נקבל את כל האביזרים הנידרשים ונכיר את צוות האנייה במפגש היכרות חגיגי. לאחר מכן נתחיל בהפלגה לאורך תעלת ביגל ואף ניתן יהיה לראות המהלכה דולפינים ואם יזדמן גם פינגווינים מגלניים המקננים ברצועות החוף.

 

ימים 3+4 > מיצרי דרייק

נתעורר לבוקר בלב האוקיאנוס הדרומי. את הספינה ילוו יסעורים ואלבטרוסים, עופות ים פתוח שיכולים לעוף אלפי ק"מ ביום ובלילה. במשקפות שהן ציוד חובה, נסרוק את מרחבי האוקיאנוס בליווי ובהדרכת צוות הספינה המדעי על מנת לחפש גם לוויתנים ודולפינים המגיעים בחיפוש אחר מזונם פלאנקטון ודגי ים המצויים בשפע במים הקרים של המיצרים. במהלך הימים גם נשמע הרצאות ויוקרנו סרטים על החי והטבע ביבשת הקפואה. לקראת ערב של יום 4 נתחיל בחציית איי שטלנד הדרומיים המהווים את חגורת האיים שלפני חופי היבשת.

 

טיול מאורגן לאנטרקטיקה טיול מאורגן לאנטרקטיקה

 

ימים 5+6 > איי שטלנד הדרומיים 

היכרות ראשונה עם חופי האיים האנטרקטיים. איזו התרגשות! נרד אל סירות הזודיאק  שיובילו אותנו אל המפרצים הקפואים ומהם נרד אל החופים ואל מושבות הפינגווינים העצומות. במקביל לסיורי החוף ייערכו סיורי שייט בסביבת החופים ואז נוכל לצפות בבעלי חיים נדירים, כלב הים הנמרי ובין צורות ומדפי קרח. בין איי הנחיתה שלנו ננחת על חופי HALF MOON ISLAND  ו DECEPTION ISLAND. 

 

טיול מאורגן לאנטרקטיקה טיול מאורגן לאנטרקטיקה

  

 

ימים 7+8 > חצי האי האנטארקטי 

הספינה תפליג אל חופי היבשת עצמה- חצי האי האנטארקטי. ננחת בחלק מתחנות המחקר השונות וכאן נפגוש בגושי קרח עצומים היורדים מרכסים אדירים , מושבות סולה כחולות עין וכמובן האזרחים העיקריים של היבשת, הפינגווינים מסוג ג'נטו וההפינגווין מפוספס העין. נפליג מול מערות קרח הפוערות את לועיהן וגושי קרח אדירים הממתינים לגלוש לים. מהספינה נצפה גם בבעלי החיים הימיים הנצפים לעיתים קרובות בקרבת היבשת.

 

טיול מאורגן לאנטרקטיקה טיול מאורגן לאנטרקטיקה

 

  

ימים 9+10 > פרידה מהיבשת וחזרה לאושוואיה

נתחיל בהפלגה חזרה וניפרד מהיבשת הקפואה והנידחת. במהלך ימי ההפלגה בחזרה לאושוואיה יינתנו סקירות אינפורמטיביות וסיכומים של המסע בידי הצוות המדעי שעל הספינה.עם אור לבוקר היום ה10 נחצה שוב את תעלת ביגל בחזרה לנמל באושוואיה, ארגנטינה.  

 

מחיר השייט כולל

 • לילה ראשון במלון באושואיה, על-בסיס לינה וארוחת בוקר.
 • 9  לילות בספינות OCEAN ATLANTIC   או  OCEAN VICTORY, בתא  ע”פ בחירתכם.(ראו קישור לאתרי הספינות)
 • כל סיורי החוף, מודרכים באנגלית ע”י צוות ההדרכה של הספינה.
 • מדריך ישראלי (מותנה במינימום 10 מטיילים ישראליים).
 • פנסיון מלא במהלך ההפלגה.
 • קפה / תה 24 שעות ביממה.
 • מגפי גומי בהשאלה במהלך ההפלגה.
 • מעיל דו שכבתי אטום למים במתנה.
 • לילה במלון באושוואיה לפני ההפלגה ע"ב לינה וארוחת בוקר
 • העברה לשדה התעופה / לעיר באושואיה ביום האחרון.

 

מחיר השייט אינו כולל

 • טיסות בינ”ל מבואנוס איירס/ ריו דה ז'נירו לאושואיה וחזרה.
 • פעילויות אופציונליות (קיאקים, סנדלי שלג), מותנה בהרשמה מראש ובזמינות מקום, לפרטים ומחירים פנו אלינו.
 • טיפים לנותני השירותים בספינה (הטיפים נלקחים כתשלום אחד על ידי צוות הספינה).
 • חיבור אינטרנטי לתקשורת חיצונית
 • הוצאות אישיות: כביסה, טלפונים, משקאות אלכוהוליים וקלים שאינם כלולים במסגרת הפנסיון המלא.
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף ‘כולל’.

הערות

שימו לב:

המסלול המופיע לעיל הינו בגדר הצהרת כוונות. המסלול בפועל ייקבע מדי ערב לקראת היום הבא,  ע”י מנהל המסע וקברניט הספינה, על-פי תנאי מזג האוויר והים, ומיקומם של בעלי-החיים, מתוך כוונה להראות למטיילים כמה שיותר, מבלי לסכן את בריאותם בכל צורה שהיא.

המחירים הינם לאדם לפי קטגורית תאים בשתי הספינות מסוג C  למעוניינים בתאים שוהים ברמתם נא לפנות ישירות למשרד/ אבי בלום בטלפון 0547570608

הזמנת מקום בתאי הספינות כפופה  לזמינות מקומות בהפלגה באותה קטגוריה המועדפת על ידי  הלקוח. .(ראו התפלגות קטגוריות התאים באתרי הספינות בקישורים לעיל)

תנאי תשלום לשייט

•עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 20% מהמחיר המקורי.

•את יתרת הסכום יש לשלם עד 121 ימים לפני היציאה (07.10.19).

 

דמי ביטול מסלול השייט

•מרגע ההרשמה ועד 180 ימים לפני היציאה: $1,200 לאדם.

•120-179 ימים לפני היציאה: 30% ממחיר ההפלגה

.•119 ימים או פחות לפני היציאה: 100% ממחיר ההפלגה.

לכל הטיולים המאורגנים לברזיל
לכל הטיולים המאורגנים לארגנטינה
לכל הטיולים המאורגנים לצ'ילה
לכל הטיולים המאורגנים לדרום אמריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לדרום אמריקה - פניני פטגוניה ארגנטינה, צ'ילה וברזיל, 17 ימים
טיול מאורגן לדרום אמריקה - ברזיל, פניני פטגוניה ושייט בארץ האש, 21 ימים
טיול מאורגן לדרום אמריקה – מסלול מיוחד בדגש הקראטרה אוסטרל וחגיגות היאמנז'ה בסלבדור, 24 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015