ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדרום אמריקה – קראטרה אוסטראל, 23 יום

בטיול זה נשים דגש על נסיעות והליכות בשטח, כדי לראות מקרוב את הקרחונים, הנחלים , האגמים והלגונות היפות של פטגוניה. נטייל באזור ההרים ושבעת האגמים עד ברילוצ'ה, משם נרד דרומה  לאורך כביש הקרטרה אוסטרל- הכביש היפה ביותר בעולם. נטייל בשמורת טורס דל פיינה, נשוט לקרחונים ונעלה לברזיל, שם נבקר במפלי האיגוואזו וריו דה ז'נירו 

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום אמריקה?


דרך הקראטרה אוסטראל – הדרך שנחשבת לדרך היפה בעולם ולא בכדי, דרך שבעבר שימשה בעיקר את התרמילאים המטיילים בדרום אמריקה, למרות שהעבירות בה עדיין לא מספיק פשוטה, מזמינה את מטיילי איילה גיאוגרפית לבוא ולהכיר אותה עם מסע בין קרחונים, אגמים ומפלונים בלתי נשכחים.

 

טיול מקיף ומעמיק – כאשר נוסעים לדרום אמריקה נוסעים כמו שצריך ולכן בחרנו במסלול מעמיק ונכון שכולל את מרבית האטרקציות שיש לשתי המדינות הדרומיות ביותר בכדור הארץ להציע ולוותר על כמה שפחות כול זאת בלי לרוץ מדי.... 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................  

דרגת קושי: בינוני
........................................................  

קהל היעד: בוגרים
........................................................  

עונות מומלצות: סתיו , חורף

 

 טיול אותנטי

מסלול הטיול לדרום אמריקה בדגש הקראטרה אוסטראל בוחר שלא לוותר על כלל אתרי החובה בדרום אמריקה, אבל מבקש להגיע גם אל הפינות החבויות בליבה של פטגוניה: דרך הקראטרה אוסטראל, הדרך היפה ביותר בעולם בה חבויים  אגמים ציורים וקרחוני ענק מרהיבים. 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לדרום אמריקה


 

יום 1-2> תל אביב – סאנטיאגו – פורט מונט

טיסה ת"א סאנטיאגו. נטוס מתל אביב דרך אירופה לסנטיאגו בירת צ'ילה. עם ההגעה נועבר למלוננו. למחרת בעות הבוקר המאוחרות נמריא דרומה לפורט מונט אשר על חוף האוקיאנוס השקט ואשר מהווה את סיומה (או תחילתה) של דרך ה"פאן אמריקה" המגיעה עד קנדה. נסייר בשוק הדגים אנחלמו וניסע לפורטו ואראס הנעימה אשר על גדות אגם "כל הקדושים" . כאן נלון

(ב,ע)

 

יום 3 > חציית האגמים לארגנטינה – בארילוצ'ה

הבוקר נעזוב את פורטו ואראס ונצא בנסיעה אל הנמל ממנו נצא בשייט קטמארנים אל חציית רכס האנדים בדרכנו אל המדינה הבאה, ארגנטינה. היום ייפתח בשייט על אגם "כל הקדושים Todos Los Santos, האגם המרשים ביותר במסלול הממוקם למרגלות הר הגעש אוסורנו הנשקף מכל מקום בספינה. בסיומו נצא בנסיעה בפארק הלאומי מנואל פרז בין עצי הענק. נעבור במפל שבדרך ונחצה את הגבול לארגנטינה בדרכנו אל שייט נוסף על אגם פריאס ממנו נשקף נוף קסום של הרי הגעש הסובבים את ברילוצ'ה. אחר הצהרים נגיע אל אחת מפנינות האנדים – העיירה בארילוצ'ה על גדות האגם מ"האגדות" נהואל הוואפי. בה נלון ביומים הקרובים (ב.צ)

 
יום 4> סאן קרלוס דה ברילוצ'ה – הר הקמפניירו – מסלול הסירקיטו צ'יקו

הבוקר נצא לטיול במסלול המוגדר הסיבוב הקצר, הסירקיטו צ'יקו. נצא לטיולים רגליים לאורך אגם נהואל הואפי אל יער שאו-שאו, הממוקם על שפת האגם הגדול, שם נצא למסלול הליכה אל אגם נסתר נוסף. כשנחזור נצא אל נקודת תצפית נוספת הדומה בצורתה לצורת הפעמון ומכאן שמו פסגת הקמפניירו, "פסגת הפעמון". לקראת ערב נשוב אל העיר סאן קרלוס דה בארילוצ'ה שם נהנה מחנויות השוקולד הרבות הפרושות להן ברחבי העיר. לינה בסאן קרלוס דה ברילוצ'ה. (ב)

  

  

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה

טיול לדרום אמריקה

טיול מאורגן לדרום אמריקה

        צילום: עירית להב

 

  

יום 5 > ברילוצ'ה – טרונאדור - אסקוול

הבוקר נעזוב את ברילוצ'ה ונצא בנסיעה דרומה אל החלקים הפחות מתויירים אם כי המעניינים ביותר. נתחיל בנסיעה דרומה, אל שמורת הר הגעש טרונדור. ללא ספק אחת משמורות הטבע היפות באזור האגמים, נצא להליכות קלות ביער הגשם, באגמים האלפינים ונחזה בנהרות הזורמים ובחיי הטבע העשירים. נגיע אל תצפית מרהיבה על הקרחון השחור, נהר קרח מרשים הצבוע בשחור – חום, סימן למפולות הבוץ הוולקני שצבעו את הקרח הלבן. במהלך היום נשלב הליכות רגליות קלות ותצפיות נוף מדהימות. צהרים נאכל באזור הטרונדור . מכאן ניסע ללון בעיירה אסקוול הנמצאת בקרבת מעבר הגבול לצ'ילה. (ב.ע)

 

יום 6> חציית הגבול לצ'ילה - הקראטרה אוסטראל – פויוהאפי

נשכים קום על מנת לחצות את הגבול לצ'ילה. לאחר מעבר הגבול שייקח זמן מה, נתחיל את מסענו דרומה אל אחת הדרכים היפות בעולם, כביש הקרטרה אוסטרל, דרך שנכבשה בשנות ה-80 של המאה שעברה באזור בתולי ופראי. זוהי הדרך היחידה המחברת את מרכז פטגוניה לשאר צ'ילה. חלק ניכר מהדרך עוברת אינו סלול באספלט, אך על פי רוב מדובר בדרך עפר כבושה, העוברת בנופים נפלאים של יערות, קרחונים, אגמים ופסגות הרים מושלגות. בדרכנו לדרך הקראטרה אוסטראל ניסע תחילה לאורך נהר הפוטלפו, דרך עיירות ציוריות אשר רובן עוסקים בדייג וגידולי בקר. נתחבר לקרטרה אוסטראל ליד אגם יאלצ'ו. את הלינה הראשונה באזור הקראטרה אוסטראל נבלה במלון מבודד בלב הפיורד היפה של פויוהאפי הידוע במעיינות החמים שבו. לינה וארוחת ערב במלון בפויואפי. (ב,ע)

 
יום 7> פויואפי- קויאייקה והקרחון התלוי

את שעות הבוקר נוכל לבלות בתוך הבריכות הטרמליות שבמלוננו הצופות אל הפיורד היפהפה.ביום השני נבקר בשמורת קאולט, שם נצא להליכה אל תצפית מרשימה על הקרחון התלוי, גוש קרח ענק התלוי לו בין שמים וארץ. את שתי הבוקר נמשיך במסענו ב"דרך היפה בעולם", כביש הקראטרה אוסטרל אל המשך מסע בארץ ההרפתקאות, בדרכנו דרומה נעבור ביער המכושף, בו נצא למסלול הליכה שיאפשר לנו לספוג מקרוב את הנופים המרהיבים. נמשיך בסיבוב שיקח אותנו בין אגמים יפי נוף בינות למפרצים, מפלים, רכסים מושלגים באחת מפינות העולם הנידחות ביותר! ונסיים בעיירה פורטו צ'אקבוקו (Chacabuco) על מנת לצאת לשייט אל הלגונה של הקרחון סן רפאל למחרת. (ב,ע)

 

יום 8 > פורטו צ'אקבוקו – לגונת הקרחון סן רפאל - קוייאייקה

זהו אחד משיאי הטיול! נצא לשייט מרהיב אל אחד האתרים המרשימים של המסע כולו. לאחר ארוחת הבוקר נצא בשייט לאורך כל היום אל לגונה סאן רפאל. האגם העגול נוצר כתוצאה של הפשרת הקרחון סאן רפאל אשר נמצא בחלקו הצפוני של שדה הקרח של פטגוניה. הקרחון הוא אחד הגדולים והיפים ביותר בשדה הקרח הפטגוני.. בדרכינו אל הקרחון האדיר נחצה בשיט את הפיורדים המערביים של אזור הקראטרה. במהלך השייט ניתן יהיה לראות דולפינים, עופות ים ויונקים ימיים אחרים. בבואנו לקרחון האדיר הנופל ישירות ללגונה ימית! נרד לסירות קטנות ונשוט בין גושי הקרח הצפים. השייט יסתיים בערב בחזרה בפורטו צ'אקבוקו. מכאן נצא בנסיעה של כשעתיים לעבר קוייאייקה בה נלון. (ב, צ,.ע)

 

יום 9> פארק ואגם גנרל קאררה- מערות השיש

נרד דרומה לטיול באחד המקומות היפים ביותר בעולם: אגם גנרל קררה (Lago General Carrera), מהאגמים הגדולים בעולם. הוא נחלק בין ארגנטינה וצ'ילה וגודלו למעלה מ-2.2 מליון דונם של מים. ניסע לאורך האגם הממוקם דרומית לקוייקה. הדרך לאורכו של האגם מרהיבה, והנופים הנשקפים ממנה הינם מן היפים בעולם. עם ההגעה לחלק הדרומי של האגם נצא לשייט קיאקים אל מערות השיש המרהיבות ביופיין ונשלב טיולי הליכה קצרים. נחזור ללינה בקוייאייקה

 

יום 10> בלמסידה –– פונטה ארנס

הבוקר נפרד מהדרך היפה ונצא בנסיעה אל נמל התעופה של העיירה הנידחת בלמסדה, ממנה נמריא אל פונטה ארנס (דרך פורט מונט). נבקר בכיכר המרכזית של העיר הגדולה הדרומית בעולם, ונראה את פסלו של פרננדו מגלן שעל שמו המיצר לחופו שוכנת העיר ובו חצה יורד הים הספרדי לאוקיאנוס השקט בהקפתו את העולם. מי שינשק את כפות רגליו מובטח לו שישוב שוב לעיר. לינה בפונטה ארנס נלון. (ב.ע)

 

יום 11> פונטה ארנס – איסלה מגדלנה – טורס דל פאיינה

נשכים קום בפונטה ארנס ונצא לביקור באיסלה מגדלנה בה יש מושבה של כ130 אלף פינגווינים. אם הים יאפשר נפליג לאי סמוך בשם איסלה מרטה בו מושבה ענקית של אריות ים. נתחיל בנסיעה צפונה בסיום הסיור נצא בנסיעה ארוכה צפונה אל הפארק הנפלא טורס דל פיינה. נבקר באזור המחייה וההמלטות הנרחב של עדרי הגוואנקה, במפלי הפיינה ונבלה את הלילה בשמורה (ב,ע). במידה ומזג האויר לא יאפשר שייט לאי איסלה מגדלנה, נבצע שייט חלופי בשמורת הפיינה או באזור הפיצרוי. 

 טיול מאורגן לדרום אמריקה, טורס דל פיינה

  
יום 12> פארק הקרחונים טורס דל פיינה – פורטו נטאלס

יום ביקור והליכות קלות שמורת טורס דל פיינה, אחת משמורות הטבע היפות ביותר בעולם. השמורה ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים" והיא משתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. הפארק הוכתר כאתר שימור לאומי בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו, והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי" Gray)). בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יעני ניאנדו, סוגים שונים של יונקים, כאשר הנפוצים מבניהם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. 

נתחיל בקרחון גריי המרשים, משם ככל שנספיק, נמשיך אל מסלול הליכה בלתי נשכח המתחיל במפלים הגדולים בשמורה, "הסלטו גרנדה" אל נקודת תצפית בלתי נשכחת על האגם נורדנסקוילד, אשר מוכר לנו יותר בשמו הפשוט יותר, האגם השוודי...מכאן נחזור לפורטו נטאלס אשר על שפת האוקיאנוס השקט הדרומי.. לינה וארוחת ערב פורטו נטאלס. (ב,ע)

 

יום 13> פורטו נטאלס - קרחון פריטו מורנו – אל קלאפאטה

נצא בנסיעה צפונה, נעבור את הגבול לארגנטינה ונמשיך תוך שאנו חוצים שטחים נרחבים של מדבר וחוות כבשים בודדות המשובצות בתוך הנוף הבתולי הארגנטינאי. נגיע אל הקרחון פריטו מורנו, שזכה גם לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קילומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו כ- קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר מכאן נמשיך ללינה בעיר הממוקמת על גדות אגם ארגנטינו, אל קלפטה. לינה וארוחת ערב בעיירה אל קלאפטה. (ב,ע)

 
יום 14> שייט קרחונים – אל צ'לטן

הבוקר נצא לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס", שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא... לאחר מכן נפליג לקרחון ספגציני וקרחון פריטו מורנו. אחר הצהריים המוקדמים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס וניסע לאל צ'ייטן בלב הערבה הפטגונית לרגלי מחטי הגרניט של רכס פיצרוי. . לינה באל צ'ייטן. (ב,ע).

 

יום 15> טיולים באזור רכס הפיצרוי

הבוקר נצא למסלול הליכה מיוחד "טרקון" בנוף הקסום של מאסיב "מגדלי הגרניט הנישאים של הפיץ-רויי" . נצא ברכב מנקודת היישוב שכוחת האל- אל צ'ייטן ונצעד ברגל במסלול מרהיב ומגוון כאשר סביבנו ומעלינו פסגות רכס הפיץ-רויי האדיר, מתצורות הנוף מהמרשימות והיפות בעולם. ההליכה מתאימה לכל חובב הליכה. נתרשם מתצפית אל קרחון ואגם בלנקאס ונשב לפיקניק על שפת אגם קפרי יפה הנוף, משם נשוב חזרה לאל צ'ייטן ללינה. מטיבי הלכת יוכלו להעפיל אל לגונת לוס-טרס שנמצאת ממש למרגלות הרכס (טיפוס של כשעתיים נוספות) ומשם נשוב בחזרה לאל צ'ייטן. לינה באל צ'ייטן(ב,ע)

 
יום 16> אל צ'לטן – טיסה לבואנוס איירס

נשלים את ביקורנו באל צ'לטן וניסע לעבר שדה התעופה שליד קלאפאטה. ממנה נמריא לעבר בירת ארגנטינה. ננחת בשעת ערב ונועבר למלון (ב)

 
יום 17> בואנוס איירס

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיורים בעיר המרתקת, עיר הבירה של ארגנטינה, אשר לה מראה אירופאי, בזכות המבנים הקולוניאליים הרבים המעטרים אותה. נתחיל בכיכר מאי, שם נבקר בקתדראלה, בה קבור הגיבור הלאומי של ארגנטינה ושל מדינות רבות בדרום אמריקה, חוזה דה סן מרטין ונוכל להביט על מבנה הקאסה רוסאדה שם נוכל לדמיין את אוויטה הפונה אל ההמונים, משם נמשיך בנסיעה אל שכונת סאן טלמו השומרת על צביונה המיוחד מאז הקמתה, נמשיך משם אל רובע לה בוקה, רובע האומנים של העיר ובשכונת לה רקולטה, שם קבורים חלק מעשירי העיר. בערב האחרון נצא לצפות במופע טנגו משולב בארוחת ערב, באחד המועדונים המובילים בעיר. לינה בבואנוס איירס. (ב,ע)

 
יום 18> שמורת מפלי האיגוואסו

הבוקר נעזוב את הבירה הארגנטינאית ונצא בטיסה צפונה לאזור טרופי סמיך, הממוקם במשולש הגבולות בין ארגנטינה, פרגוואי וברזיל. נסייר בצידם הארגנטינאי של מפלי האיגואזו, שם נלך במערכת של גשרי עץ עד "לוע השטן" אשר אין ספק שכמות המים העוברת בו עולה על כל דמיון. נחצה את הגבול לברזיל ונתמקם במלון בפוז דה איגואזו, הצד הברזילאי של המפלים. לינה וארוחת ערב בפוז דה איגוואסו. (ב,ע)

 
יום 19> סכר איטאיפו -מפלי האיגוואסו - פארק ציפורים 

נתחיל את היום בביקור בסכר "איטאיפו", אחת מתחנות הכוח ההידראוליות הגדולות בעולם הבוקר נצא לסיור הליכה לאורך מפלי האיגוואסו בצדם הברזילאי, משם ניתן לראות אותם נפרשים לפנינו באופן מושלם. המפלים בגובה של 80 מטר ורוחב של 3 ק"מ יוצרים מחזה מפעים ובלתי נשכח. לאחר הסיור במפלים, נבקר בפארק הציפורים המאגד בתוכו מינים רבים של בעלי כנף אקזוטיים. נרד לתחתית המפלים ונעלה על סירה מהירה עד המקום בו הם נופלים. רטובים ומרוצים. לינה בפוז דה איגואזו. (ב,ע)

 
יום 20> ריו דה ז'נירו

הבוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה לריו דה ז'נירו. אך... ריו דה ז'נירו, אחת הערים היפות ביותר בעולם! לאחר הנחיתה נעבור להר הסוכר, אליו נעלה כמובן בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגה קסומה נוספת: פסגת הקורקבדו. נעבור למלון שלנו שבחוף קופקבאנה.. (ב)

 

יום 21> ריו - האיים הטרופיים

הבוקר נצא דרומה לאחד החופים, שם נעלה על יאכטה יפה מעץ, ונצא לשייט בין איים ירוקים ומים צלולים. השייט משולב עם ארוחת צהריים, עצירות לשנירקולים ושחיה. כל זה בילווי מוזיקה ברזילאית נהדרת. תענוג צרוף. אחר הצהריים נחזור לריו. (ב,צ)

 

יום 22 > ריו דה ז'נירו

נצא לנסיעה בג'יפים שיוקדש ליער טיג'וקה – היער האורבאני הגדול ביותר בעולם, נמשיך בביקור באחד מבתי הספר לסמבה. בהמשך הסיור נעלה אל גבעת הקורקבדו, אחד משבעת פלאי העולם. משם נצפה בחופים קופאקבנה, אימפנמה ולבלון, ונראה את הלגונה המתוקה. (ב) בטיולים המותאמים למצעד המנצחות לא נבקר בבית הספר לסמבה. 

 

יום 23 > ריו דה ז'נירו

נשלים את ביקורנו בריו בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה לטיסה הביתה דרך אירופה ממנה נמשיך לישראל. נחיתה ביום ה 24 (ב)

 

* עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

לכל הטיולים המאורגנים לברזיל
לכל הטיולים המאורגנים לארגנטינה
לכל הטיולים המאורגנים לצ'ילה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לדרום אמריקה - פניני פטגוניה ארגנטינה, צ'ילה וברזיל, 17 ימים
טיול מאורגן לדרום אמריקה - ברזיל, פניני פטגוניה ושייט בארץ האש, 21 ימים
טיול מאורגן לדרום אמריקה – מסלול מיוחד בדגש הקראטרה אוסטרל וחגיגות היאמנז'ה בסלבדור, 24 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי פסח
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015