ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ללאוס ולסין - ב"דרך הסוסים והתה", 18 יום

טיול ללאוס ולסין - ב"דרך הסוסים והתה", 18 יום

בטיול אתנוגרפי זה נגיע לביקור בכפרים ושבטים אשר לא ראו כמעט מעולם זרים. נבקר בכפרים, בשווקים ובבתים ונלמד את אורחות חייהם ואמונותיהם הייחודיות. הטיול עובר בין מספר קבוצות אתניות שונות, מתחיל בנופים טרופיים של  לאוס ומסתיים בנופי ההרים המושלגים של יונאן. 

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית ביונאן (סין) ולאוס? 

כי זהו מפגש אנתרופולוגי מרתק - היכרות עם שבטים שנדמה לרבים שעברו כבר מזמן מהעולם. היכרות עם בני המיעוטים הצבעוניים והססגוניים בכל אתר ואתר בשטחם הטבעי. 

כי זהו מסע עם ראשוניות - איילה גיאוגרפית הם מהראשונים שיצאו למסע הכרות עם מחוז יונאן בצורה מעמיקה זו, מדריכי הטיול שלנו מכירים את השטח בצורה מקצועית וטובה מה שמאפשר חבירה אל תושבי המקום בדרך מיוחדת ושונה. 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב


מסע אנתרופולוגי במלוא מובן המילה. מפגש עם שבטים צבעוניים וציוריים בשטחי המחיה האמיתיים שלהם כל זאת על רקע נופים מרהיבים של יערות טרופיים ופסגות מושלגות של רכס הרי ההימלאיה.

Facebook Google+ Twitter Favorites

טיול ללאוס ולסין - ב"דרך הסוסים והתה", 18 יום


 

ימים 1-2 > ישראל - תאילנד - לאוס

נצא בטיסת לילה לבנגקוק, ננחת למחרת אחר הצהריים בבנגקוק , ונמשיך בטיסת ערב ללואנג פרבנג. לאחר הנחיתה נאכל ארוחת ערב ונעבור למלון שלנו. לינה בלואנג פרבנג. (ע)

יום 3 > ויאנטיאן- לואנג פרבנג

עם בוקר נצא להכיר את לאונג פרבנג, בירתה העתיקה של לאוס.יום זה יוקדש לסיור בחלק העתיק של העיירה. נתחיל בארמון המלך המשמש כמוזיאון לאומי לאומנות והיסטוריה. נמשיך למקדש סינג טונג, הנחשב לפסגת ההישגים של העם הלאוטי מבחינת אדריכלות ואומנות דתית (בודהיסטית). קירותיו המכוסים בעלי זהב ופסיפס זכוכיות צבעוניות מתארים סיפורי עם המשקפים תפיסות עולם, אמונות ודרך החיים המקומית.

לאחר מכן נשוטט בסמטאות העיירה ונלמד על סגנון הבניה הקולוניאלי-מקומי שהשתמר מתקופת הצרפתיים. במידה ויישאר זמן נבקר במקדשים יפים נוספים. נעלה לתצפית מגבעת פו-סי המשקיפה על כל העיירה והסביבה. לעת ערב נערוך סיור בשוק הלילה הססגוני שבו מוכרים שלל בדים, אריגים ולבוש אתני. לינה בלואנג פרבנג. (ב,ע)

   

טיולים מאורגנים לסין טיול מאורגן לסין

צילום: נורית בן חורין

 

יום 4 > לואנג פרבנג- מפלי קואנג סי

נשכים עם אור ראשון כדי לחזות בטקס הגשת מנחת אורז לנזירים המתקיים ברחובות העיר. נשוב לארוחת בוקר ולאחר מכן נצא לכיוון מפלי קואנג סי החבויים במעבה הג'ונגל. זהו גוף מים מרשים הנופל מגובה מאות מטרים לכיוון הנהר המנקז אותו. נתרחץ להנאתנו במפלים המרעננים ובבריכות הטרווטין שלרגליו. בדרך חזרה בנסיעה נבקר בכפרים מקומיים כדי להכיר בצורה אינטימית יותר את אורח החיים והתרבות הלאוטית. כמו כן נבקר במנזר יער ונלמד על תפקידו וחשיבותו עבור הקהילה הבודהיסטית. לינה בלואנג פראבנג. (ב,ע)

 

 
יום 5 > לואנג פרבנג- מואנג סינג

נצא בדרך כפרית לאזור הרמה אודומקסי, דרך ישובים ושבטים שונים המאכלסים את צפון לאוס. התושבים לא רואים תיירים ויתעניינו בנו ממש כפי שאנחנו נתעניין בהם... אזור זה הוא ביתם של כ 23 מיעוטים אתניים שונים, כל אחד לבוש באופן ייחודי לו. נערוך עצירות בדרך כדי להתרשם מהשבטים השונים. נעצור בדרך בלואנג נמטה, היושבת על גדות נהר נמטה, ולקראת ערב נגיע למואנג סינג, אשר בלב אזור המיעוטים. (ב,ע)
* לינה פשוטה אך בעלת קסם רב

 
יום 6 > מואנג סינג והמיעוטים האתניים באזור

לאחר ארוחת בוקר ניסע לכפר של בני שבט האקה, אשר מקורו בסין. הם עברו לפני כמאה שנה ללאוס, חיים בעוני, אך במסורת ייחודית. אזור זה מאוכלס בבני עמים אתניים וכן סינים רבים שעוסקים בסחר בין שתי המדינות. נעבור לסיור באזור משולש הזהב, לכיוון נהר המקונג ונבקר בכפרים השונים, כגון שבט לנטרן. נראה את בתי הכלונסאות, הציידים יוצאים לצוד, החקלאים מעבדים את אדמתם, נחצה פלגי מים ונהנה מנוף בראשיתי. לינה במואנג סינג. (ב,ע)
* לינה פשוטה אך בעלת קסם רב

 
יום 7 > מואנג סינג – סין: שישואן בנה (ג'ינג טונג)

היום נבקר בשוק הבוקר המושך אליו מגיעים מיעוטים אתניים מכל רחבי האזור, ובמוזיאון האתני. לאחר מכן נחצה את הגבול לסין, ונבקר בגן הבוטאני של מנגלום. לינה בג'ינגהונג (יונאן), אשר גם נקראת שישואן בנה, העיר המרכזית בדרום יונאן. (ב,ע)

 
יום 8 > ג'ינגהונג (שישואן בנה)- פואר (סימאו)

לאחר ארוחת בוקר נבקר בשוק הבוקר, נקנה מצרכים, ונעלה להר ננואשן. פה נבקר בכפר של שבט האני, וביחד עם משפחת האני נכין ביחד ארוחת צהרים מקומית באחד הבתים. נטעם תה מקומי בהר נמנואו, נבקר במוזיאון התה, המלווה הסברים על גידול התה. לינה בפואר (סימאו). (ב,צ,ע)

 
יום 9 > פואר – צמחי המים האדומים - יואן יאנג

אנחנו נוסעים לכיוון, תוך שאנו עוצרים לתצפיות נוף מראשי ההרים, חוצים נחלים ומתוודעים לשגרת יומם של חקלאי האזור, על גידולי האורז, התירס והתה האופניים. נסטה מהדרך המרכזית ונעבור לוואנים כדי לראות תופעת טבע ייחודית לחודש ינואר, בה מקווה מים טבעי מתכסה בצמחי מים אדומים, והופך את המראה למשהו שלא מן העולם הזה. לינה ביואן יאנג. (ב,ע)

 
יום 10 > יואן יאן

יואן יאן הינו ביתם היחודי של בני מיעוט ההאני המתפרסים על רכס הר הי-לאו Ailao המתנשא לגובה של 1570 מטרים. במשך 1300 השנים האחרונות הפכו בני ההאני את ההר ליצירת אומנות בדמות של טרסות אורז מדהימות המשתפלות במעלה ההר. צלמים מרחבי העולם מגיעים במיוחד במטרה לחזות בזריחה ובשקיעה המשתקפות באלפי טרסות האורז. נשכים קום על מנת לצפות בזריחה בין טרסות האורז המרשימות, נסייר בשוק הבוקר, ונהלך בין טרסות האורז לתצפיות מרשימות. נבקר באחד הכפרים האתניים באזור ונצפה בשקיעה במקום יפהפה זה. לינה ביואן-יאנג. (ב,ע)

 
יום 11 > יואן יאג - ג'יאן שווי

נתחיל את היום בשוק התוסס שבאחד הכפרים, המהווה את מרכז המסחר של האזור. בשווקים נזכה לראות מקרוב את בנות הלאומים השונים המתהדרות בלבושן הססגוני, לבוש שכבר נדיר לראותו בשאר חלקי סין. לאחר הסיור ניסע מערבה לעיר ג'יאנג שווי, בעלת היסטוריה מעניינת וארוכה. זו היא אחת הערים הראשונות להתפתח ביונאן והייתה שער חשוב למסחר בין דרום סין למדינות דרום מזרח אסיה. נבקר במפעל ביתי להכנת טופו, בגן משפחת ז'אנג, ובמקדש קונפוציאני ובגשר שני הדרקונים- אחד מ-10 הגשרים העתיקים בסין. ככל שהזמן יאפשר נטייל גם בסמטאות הרובע העתיק של ג'יאן שוואי. לינה בג'יאן שווי. (ב,ע)

 
יום 12 > ג'יאן שווי – יער האבן - קונמינג

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לשערי העיר, פה מתרחשת פעילות הבוקר של העיר.
לאחר ארוחת בוקר ניסע ל"ציוויליזציה" ולאזורים היותר מתוירים של סין. נכיר את אחד מאתרי הנוף המפורסמים והייחודיים בסין – "יער האבן". תהליכי הבלייה והקראסט שהתרחשו במקום הפכו את צוקי הגיר הטרשיים שבמקום ליער שלם של "ארמונות אבן" מפוארים. נסייר בינות לסלעים העצומים, שצורותיהם מפתיעות בדמיונן לפילים, ציפורים, ארמונות ועוד. לינה בקונמינג. (ב,ע)

 

יום 13 > קונמינג- דאלי

מוקדם בבוקר ניסע מערבה אל העיר דאלי, עיר עם היסטוריה מפוארת בה חיים עד עצם היום בני מיעוט שבט הבאי וממוקמת לחופו המערבי של אגם אר חאי בגובה של 1,900 מטרים מעל פני הים. עם ההגעה נעלה ברכבל להר חאן. נרד למרכז העיר העתיקה ונסייר ברחובות העיר הציורית, אשר בין חומותיה השתמרה ארכיטקטורה מיוחדת מאבן, ונתרשם מהשלווה המאפיינת את רחובותיה המרוצפים. לינה בדאלי. (ב,ע)

 
יום 14 > דאלי- ליג'יאנג

לאחר ארוחת בוקר ניסע לגדות אגם ארחאי. פה נבקר באחד מהשווקים הצבעוניים שיש לאזור להציע. שוק מקומי ולא תיירותי. באחד הכפרים האתניים נלמד על תהליך צביעת הבדים המסורתי, ובכפר אחר נלמד על תעשיית תכשיטי הכסף. מפה נצא בדרכנו לליג'יאנג אשר ממוקמת למרגלות הרמה הטיבטית. נעצור בפגודת וואנגו, המשקיפה על העיר היפה. לינה בליג'יאנג. (ב,ע)

 


  

טיולים מאורגנים לסין טיול מאורגן לסין

צילום: נורית בן חורין

  

יום 15>  ליג'יאנג – בריכת הדרקון השחור, מוזיאון בני תרבות הנאשי, הר דרקון הג'ייד , מופע רשמים

את הבוקר נקדיש לביקור בבריכת הדרקון השחור, שם נבחין בהשתקפות של הר דרקון הג'ייד המרחף ממעל על האגם המלאכותי. נבקר במוזיאון הדונג בה המתאר בצורה מרתקת את מערכת החיים המטריארכאלית יוצאת הדופן של תושבי העיר המסורתיים. לקראת צהריים נעזוב את העיר העתיקה ונצא בנסיעה אל הר דרקון אבן הירקן, הר המתנשא לגובה של 4,600 מטרים מעל לפני הים נעפיל ברכבל אל פסגתו ונשקיף מפסגתו המושלגת על הנוף ההררי מסביב. למרגלות ההר נצפה באחד משיאי הטיול מופע "רשמים", מופע בו נוטלים חלק משתתפים רבים, לאחר המופע נשוב אל העיר ונמשיך לשוטט ברחובותיה הציוריים. עיר זאת היושבת על גבול טיבט, בעמק מוקף בהרים מושלגים המגיעים לשיאי גובה של 5,500 מטרים מכילה בתוכה תעלות מים החוצות אותה לאורכה ולרוחבה והיא גם מקום מושבם של בני מיעוט הנאשי, המנהלים עד עצם היום הזה מערכת חיים מטריארכאלית מרתקת וייחודית. לינה בליג'יאנג (ב,ע)

 

יום 16> ליג'יאנג – ערוץ דילוג הנמר – ליג'יאנג

הבוקר נצא בנסיעה אל אחד מאתרי הטבע היפים והמרשימים של מחוז יונאן, ערוץ דילוג הנמר, בערוץ זה שנחשב לערוץ הצר ביותר של נהר היאנגצה מסופר על טיגריס שנצפה פעם על ידי תושבי האזור כשהוא מדלג מגדה אחת של היאנגצה, הארוך בנהרות סין, אל הגדה השנייה. לאחר מסלול ההליכה לאורכו של הנהר נבקר באחד מכפרי הנאשי כדי להתרשם מבנות שבט הנאשי ותלבושותיהן המסורתיות המעניקות נופך מרתק אל חבל ארץ קסום זה. נחזור ללינה בליג'יאנג. (ב,ע)

 

יום 17> יום טיול בטבע: הר אלף הצבים

נתחיל את הבוקר בביקור במנזר פעיל, בו לומדים נזירים צעירים. נצפה בשיעור שלהם, ונצא לביקור באחד הכפרים באזור. הכפר של בני השבט לישו יתן לנו הצצה נוספת על מיעוט אתני נוסף המאכלס את יונאן. נעלה ברכבל להר אלף הצבים, הנקרא כך בשל סלעיו החומים, אשר צורתם מזכירה שריון של צב. לאחר ההליכה בטבע נחזור ללינה בליג'יאנג. (ב,ע)

 

ימים 17-18> ליג'יאנג- בייג'ינג- ישראל

ננצל את הבוקר לזמן חופשי בעיירה יפה זו. נעבור לשדה התעופה לטיסה פנימית לבייג'ינג וממנה בטיסה לישראל.

 
תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם למיטב שיקולי המדריך, הוראות השלטונות ומזג האויר.

לכל הטיולים המאורגנים לסין
לכל הטיולים המאורגנים ללאוס
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
סין – טיול מקיף כולל שנגרילה במחוז יונאן, סצ'ואן ושמורות טבע, 20 יום
מסע ג'יפים ביונאן שבסין, 18 יום
טיול לבורמה ויונאן – כולל פסטיבל מונאו ביונאן, 22 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים בחו"ל
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
ספארי בקניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015