ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

ירדן הקלאסית, 3 ימים

היכן לידינו מתנוססת עיר מלכותית חצובה בסלע אדום?איפה נוכל ללכת לאורך פלג זורם בין מצוקים גבוהים וצבעוניים, עטורי דקלים וסחלבים ?כל אלה והרבה יותר נופגוש בטיולנו אל ארץ הגלעד, מואב ואדום! נבקר בג'רש העיר ההלניסטית השמורה להפליא, מפת הפסיפס המפורסמת במדבא, נצפה  מהר נבו אל הארץ המובטחת נתפעל מפטרה- בירת ממלכת הנבטים.ונטעם מקסם קניוני הגנים התלויים הפלגים הזורמים בין המצוקים הססגונייםבקיצור- כל טוב עבר הירדן. כל קרוב, שונה ומפתיע 

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בירדן ?

 

מסלול מקיף וממצה – טיולנו בירדן מקיפים את אתרי החובה בכול טיול למדינה השכנה אנו מתמקדים לא רק באתרים ההיסטוריים של פטרה ומדבא אלא גם בוחרים "לתבל" את מסלול הטיול בשבילי הליכה לא קשים בקניונים הנהדרים של אזור ים המלח

 

ניסיון עשיר – מאז הסכם השלום עם ירדן בשנות התשעים פיתחה והובילה איילה גיאוגרפית מאות מסלולי טיול בדרכים המוכרות והפחות מוכרות של הממלכה ההאשמית השכנה.

 

הדרכה מקצועית –כי על זה קם ונופל הטיול. מדריכינו חיים את טיולי ירדן מאז נפתחה האפשרות לטיולים בארץ החידתית והנפלאה שממזרח לנו. באופן בלתי אמצעי יפגישו מדריכינו המנוסים את השכנה הכל כך קרובה  אליה אנו כה קשורים, אך כל כך שונה ממה שאנו מכירים בעבר מזה של הירדן.

 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה עד בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: כל השנה
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לירדן 


 

 יום 1> מעבר הירדן – ג'רש – עמאן - פטרה

ניפגש בחניון מעבר גבול נהר הירדן שליד בית שאן. נחצה את הגבול, ניפגש עם הצוות הירדני ונצא לדרכנו. נתרשם מתעלת הרור ונתרשם מהחקלאות הענפה שהתפתחה כאן במקביל לזו שמעברו המערבי של הירדן. נבקר תחילה בג'רש, העיר השמורה ביותר מבין ערי הדקאפוליס. מצב ההשתמרות של השרידים ועושר המבנים הופך אותה לאטרקציה מהממת. בג'רש התגלו שערי ענק, רחובות עמודים מפוארים, טטרהפילאי מרשימים שהוקמו במקום המפגש של רחובות הקארדו והדקומנוס, מקדשים, תיאטראות, היפודרום, בית כנסת שהפך לכנסייה ועוד. אם יתאפשר נמשיך לסיור פנורמי בעיר עמאן, בירת הממלכה האשמית. בעיר מטרופולין זו מתגוררים מעל לשליש מתושבי הממלכה. מכאן נצא דרומה אל פטרה. אם יותיר הזמן, בדרכנו נעצור לתצפיות על המבצר הצלבני המרשים בשובאק. לעת ערב נגיע לעיירה ואדי מוסא השוכנת לפתחה של פטרה, בה נלון.

 

 

  

טיול מאורגן לירדן טיול מאורגן לירדן

   

 

יום 2> פטרה- מדבא

נשכים לצאת לטיול רגלי בין בשכיות החמדה של פטרה בירת ממלכת הנבטים. אתר מדהים זה הוכרז לפני זמן לא רב כאחד משבעת פלאי תבל של ימינו. כאן נבקר ב: ואדי מוסה, מכלולי קבורה מפוארים חצובים באבן החול, קניון הסיק הצר והמפותל, הקבר המפורסם המכונה החזנה, שבחזיתו תבליטים מפוארים ומכלולי קבורה נוספים בעלי חזיתות מרהיבות בעיצובן שלחלקן ניתן להיכנס. נבקר בתיאטרון המיוחד, שנבנה בסגנון רומי וגושי המושבים שלו חצובים באבן החול המקומית. נתרשם ממחשופי אבן החול הצבעונית, בעלת הגוונים הנהדרים. נתרשם מהשער המונומנטלי המוביל אל הרחוב הראשי, המוביל אל מקדש קצר בנת פרעון. אם יתיר הזמן והכח נעלה לג'בל מדבח. או לג'בל א-דיר. אחה"צ ניפרד מפטרה ונצא צפונה בדרך המדבר ללינה במדבא.

 

יום 3> מדבא- הר נבו- קניון הארנון *- מעבר הירדן

היום נכיר את מפת מדבא המפורסמת, המתארת את מפת ארץ הקודש בעזרת מיליוני אבני פסיפס צבעוניות, הפרושות על רצפת כנסייה פעילה בעיר מדבא. ניסע להר נבו ונשקיף מראשו אל צפון ים המלח, מדבר יהודה ורכס ירושלים. נתבונן על ערבות יריחו שלרגלינו, משם טיפס משה אל ראש ההר וצפה אל הארץ אליה לא בא. באתר הוקמה כנסייה גדולה עטורת פסיפסים נהדרים. נרד לנקיק של נחל הארנון, נצטייד בחגורות הצלה אותן נקבל מידי אשי השמורה ונלך במים החמימים, המגיעים עד לגובה החזה, בין המצוקים האדירים עד לרגלי המפל. מכאן נחזור באותה דרך לאוטובוס. לקראת ערב נגיע למעבר הירדן בדרכנו חזרה הביתה.

 

• מעת לעת קורה ונחל הארנון סגור למבקרים. במקרה כזה, נבקר במקום בפארק הנהדר חממת מעין ונהנה מרחצה תחת המפלים החמים.

יתכנו שינויים במסלול בהתאם למזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי הצוות לטובת הטיול.

 

למצגת על ירדן- קניוני מואב- צילום ועריכה אבי רזון, לחצו כאן

לכל הטיולים המאורגנים לירדן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
נפלאות עבר הירדן במסלול הקלאסי עם ואדי רם, 4 ימים
טרק לירדן - קניוני מואב ברגל, 3 ימים לינה במלון
טרק לירדן - קניוני מואב ברגל, 4 ימים לינה בשטח
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015