ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לקורסיקה וסרדיניה, 10 ימים

טיולים מאורגנים לקורסיקה וסרדיניה

 

סרדיניה וקורסיקה, שני  איים אקזוטיים, העולים מהים התיכון בין חופי איטליה וצרפת  ומופרדים ע"י מפרץ בוניפצ'יו. האיים שייכים לשתי מדינית, סרדיניה לאיטליה וקורסיקה לצרפת.  באיים שרידים פרהיסטוריים של מבנים מוזרים-ה"נוראגים" המעידים על שגשוגם של שבטים  מפוארים בעבר. הבידוד מתרבויות הסביבה איפשר לבני האיים לפתח תרבות ומסורת ייחודית. מאידך, יתרונם האסטרטגי של האיים ההרריים  משכו אליהם ניסיונות פלישה רבים. בני האיים עמדו בעוז מולם, שרידי מבנים יוונים, רומים וביצורים של נסיכויות מהיבשת, מעידים על האירועים שהתחוללו על החופים הנפלאים ועל מגוון תרבויות שהשתלבו במסורת ובהיסטוריה של האיים. בטיולנו ניפגש עם פאר העבר ועם בני האיים בערים המודרניות ובכפרים המסורתיים הנצמדים למסורת ולמצוקי הרכסים המרוחקים.  ונתבשם מהנופים הפראיים והחופים הנפלאים ושמורות הטבע הייחודיות.   

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגראפית בקורסיקה וסרדיניה?

 

טיול מקיף ומעמיק - לא רבים המטיילים הישראלים בסרדיניה וקורסיקה. מאלה שזכו, הרב מתמקד בערי התיירות. אך האיים המסתוריים האלה הם עולם ומלואו ואותו אנו יוצאים לגלות, בעזרת מדריך המכיר היטב את האיים, תרבותם, ההסטוריה, הטבע שלהם, ואך כל זה קשור למוכר לנו בחוף המזרחי. הימים בטיולינו מלאים, ללא "טיולי בחירה" ואנחנו מתמקדים בלהכיר, להבין ולחוות את מגוון הפנים העשירות בהם נתברכו סרדיניה וסיציליה.

 

בגלל ההדרכה – מדריכי הטיולים שלנו בקורסיקה וסרדיניה הם מדריכים המכירים מצוין הן את הפן התרבותי המרתק של האי המרתק, הן את הרקע ההיסטורי המרתק של מאבקים בין אימפריות לאורך ההיסטוריה, והן את ההכרות המעמיקה עם הטבע המיוחד שיש לכל מקום בו להציע.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  אביב, קיץ, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול לקורסיקה וסרדיניה


 
 


יום 1> ת"א-רומא-קליירי

 עם בוקר נטוס לרומא ומיד בטיסת המשך (1 שעה) ננחת בקליירי (Cagliari). נצא לביקור בעיר הבנויה על שבע גבעות (בדומה לערים רומא, איסטנבול וליסבון). העיר העתיקה השתרעה על גבעה שבראשה נבנה מבצר שהגן על מוסדות השלטון (מהמאה ה-13). נערוך סיור במצודת העיר בה נמצא המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי. נסייר בסמטאות העיר העתיקה ובשרידי בית הכנסת, שהפך לכנסייה. לעת ערב נעבור לבית המלון.

   
יום 2>  סנט'אנטיוקו– סו-נורקסי – פוני

בבוקר נצא לנסיעה לאורך החוף הדרום-מערבי של האי, בין בריכות מי הים בהם נראה עופות מים ממינים שונים. נגיע לביקור באי סנט'אנטיוקו (San Antioco). האי כיום מחובר בגשר יבשתי, היו אלה הרומים שבנו גשר מאבן לראשונה. את העיירה בנו הפניקים שקראו לעירם סולוקי. בעיירה מוזיאון ארכיאולוגי ואתנוגראפי וכנסייה חשובה בה קבור הקדוש המקומי "אנטיוכוס". על חוף הים נחשף "תופת", אולי אתר קבורה פניקי של ילדים (בדומה לקרטגו ולאכזיב). נמשיך וניסע למרכז האי, לביקור במבנה האבן המהווה חידה - "סו נורקסי" (Su Nuraxi- הנורגי הגדול), אחד מתוך כ:7000 נורגים הנמצאים ברחבי האי.  לקראת ערב נעבור לעיירה פוני ללינה.    

 

יום 3 >  טיול ג'יפים בהרי בארבאג'ה- אורגסלו- ציורים אתניים - פלאו

בבוקר נצא לסיור באזור הפראי של הרי הבארבאג'יה (Barbagia), שהוא אזור הררי שומם, המשתרע במרחבים של רכס הרי הג'נרג'נטו (Gennargentu) במרכז סרדיניה. שמו של האזור מקורו מהשורש הרומאי "ברברים" שכך כינו תושבים שהתנגדו לשלטון הרומאי. אזור זה היה האחרון באי שקלט את ההשפעות של התרבות הלטינית. המונח ברברי ניתן על ידי בני רומא לתושבים שלא דברו בניבים לטיניים וכאלה היו בני מרכז האי.נעלה על ג'יפים מקומיים שייקחו אותנו בין שבילים והרים שמיוחדים ללב יערות הפרא המקומיים. בצהריי היום נגיע לקרחת יער לארוחת צהריים בסגנון הרועים המקומיים. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נצא לביקור בעיירה אורגסלו (Orgosolo), שעל קירות בתיה מצוירים ציורים הקשורים לסכסוכים שונים בעולם או הבעת דעות פוליטיות על נושאים עולמיים. לקראת ערב נעבור לעיר פלאו (Palau) לארוחת ערב ולינה. 

 

   

טיולים מאורגנים לקורסיקה וסרדיניה טיול לקורסיקה וסרדיניה טיול מאורגן לקורסיקה וסרדיניה

        

 


יום 4 >  קוסטה זמרלדה ("חוף הבָּרֶקֶת") - קבר קודו-ואקיו – ארכיפלג מדלנה- קפררה

נצא עם בוקר לאורך חופי קוסטה זמרלדה הפראיים, בהם מרובים מפרצים עמוקים שמוקפים צמחיה טבעית של "אזור גלורה", בו נטייל היום. בניית המלונות והארמונות המפוארים החלה בשנת 1962 ביוזמת הנסיך כרים אגא חאן הרביעי, שהקים קונצרן לפיתוח המקום ולבנייה לאורך קו החוף המרהיב בנופו הפראי. נבנו מרינות ליאכטות, מלונות יוקרה, וילות מפוארות ומסעדות לאורחים. נבקר בעיירה פורטו צ'רבו (Porto Cervo) שנבנתה סביב שתי מרינות ליאכטות. 

נמשיך לביקור ב"קבר הענקים"-קודו-ואקיו (Coddu Vecchiu), בו מוצבת מצבה בגובה 4 מ' המוקפת בחומה עגולה. נמשיך לפלאו (Palau), העיירה היושבת לחוף הים. בה נעלה על מעבורת לשייט לעבר ארכיפלג מדלנה (Maddalena) שמורכב משבעה איים שהוכרזו כשמורה ימית בעלת מעמד בינלאומי. נבקר בפיאצה אומברטו וברחובות הסמוכים. נמשיך לאי קפררה (Caprera) בה התיישב גיבור איחוד איטליה ג'וזפה גריבלדי. כאן הקים את אחוזתו (1855) וכאן נקבר עם מותו (1882). עם ערב נחזור למלון לארוחת ערב ולינה (אותו מלון מאתמול).

 
יום 5 > מעבורת לקורסיקה – בונפציו – סרטן – פליטוסה – אג'קסיו

בשעת בוקר מוקדמת, נצא בדרכנו לעבר קורסיקה. נחצה את העיירה סנטה טרזה די-גלורה (Santa Teresa Gallura) לנמל המעבורות, נחצה את מיצר בוניפצ'יו-Bonifacio (רוחבו 11 ק"מ). לאחר הנחיתה במעגן הנמצא למרגלות העיר בוניפצ'יו, נצא בנסיעה לעבר העיירה סרטן (Sartene), בה נבקר בעיר העתיקה, השומרת על צביון העיר שנוסדה בידי מלכי גנואה. משם נמשיך לפיליטוסה (Filitosa). כאן בין יער טבעי של אלונים נחשפו בשנת 1946 ריכוז של מנהירים (פסלי אבן מונוליתיים). בחפירות הארכיאולוגיות שהתקיימו באתר (1954) התברר שהיה במקום כפר מהאלף השישי לפנה"ס, סביבו התקיימו מספר אתרי קבורה. לסיום היום נמשיך לאג'קסיו (Ajaccio) בירת האי, בה נולד מנהיג צרפת נפוליון. ארוחת ערב ולינה בעיר.

  

יום 6 > אג'קסיו (ביקור בעיר)– לה-קלאנק – שייט לאי סקנדולה – פורטו

את תחילת היום נקדיש להיכרות עם אג'קסיו. נשוטט בין הדוכנים הססגוניים של השוק המקומי, נסייר בכיכרות העיר ונבקר בבית בו נולד נפוליון (1821). אחרי הצהרים נצא ניסע לאורך החוף המערבי של האי, נעצור ונלך לאורך מצוקי הגרניט המרכיבים את הנוף ויוצרים הרים משוננים ויער אורנים בני מאות בשנים (לה-קלאנק-Les-Calanche). נרד לחוף לביקור בעיירה פורטו – (Porto) המשמשת נמל לדייגים. נשוט לאי סקנדולה (Scandola) המשמש מעבדה לצמחים ייחודיים לחבל ארץ זה. לקראת ערב נעבור למלון ללינה.

 


יום 7 > קורטה – בוניפצ'יו

עם בוקר ניסע בדרך הררית ובין יערות עצי אורן תמירים לעיר קורטה (Corte). מיקומה בלב החבל הררי ועל צומת הדרכים החשובות שבמרכז האי, גרמו למרכזיותה בהיסטוריה של האי. כאן הונף נס המרד לעצמאות קורסיקה (1753). נסייר בסמטאות העיר היפה בעזרת רכבת קלה, נבקר במוזיאון העירוני ודרכו נעלה למצודה התלויה על שן סלע. ממנה נצפה על העיר וסביבותיה המיוערים. לקראת הצהרים נצא מהעיר ונתפתל בדרכי ההרים היפות לאורך החוף המזרחי של האי ולקראת ערב נגיע לפורטו-ווקיו- Porto Vecchio , היושבת לחופי מפרץ יפה. לינה בעיר.

 

יום 8 > סיור בבוניפצ'יו – מעבורת לסרדיניה – מפעל לתעשיית שעם – קסטלו סרדו – ססארי - אלגרו

בבוקר נעלה לביקור בעיר העתיקה בוניפצ'יו, שנבנתה על צוק סלע נישא השומר על הנמל. לקראת הצהרים נחזור במעבורת לסרדיניה ונצא מערבה לביקור במפעל המעבד את קליפות עצי אלון השעם. נמשיך לעיירה קסטלו סרדו (Castelsardo) ונעלה למצודה ששמרה על העיר. נמשיך לעיר ססארי (Sassari) שנבנתה לראשונה בידי הרומאים כנמל, אולם עקב פשיטות שודדי ים העותק מרכזה למקומה כיום. נבקר במוזיאון סאנה בו מוצגים רבים מאוצרות צפון האי. לקראת ערב נמשיך לעבר אלגרו (Alghero), בה נלון בשני הלילות הבאים.

 

יום 9 > שייט למערת הנטיפים, נפטון – ביקור בעיר העתיקה - אלגרו

העיר אלגרו נוסדה לחופו המערבי של האי סרדיניה, ובשל המיקום האסטרטגי בים התיכון, נבנה בה נמל מבוצר. הביצורים נבנו בסביבות 1102 על ידי משפחת דוריה מגנואה. סביב המאה ה-14 שלטו בחלק זה של האי, ממלכת ארגון מספרד. בעיר קמו תעשיות קטנות ובעיקר תכשיטים מאלמוגים אדומים. 

עם בוקר נצא לשייט במפרץ קונטה לעבר מערת הנטיפים מרשימה (Neptune Cave), שהכניסה אליה דרך הים והמראות בה מרשימים ביותר. נעלה לצוק "קאפו קוצ'ה" (Capo Caccia) לצפות על האיים והמצוקים בחוף המערבי של האי. נפגוש את האוטובוס שייקח אותנו בחזרה לעיר להמשך סיורנו בעיר העתיקה של אלגרו. נבקר בקתדראלה המוקדשת למריה הקדושה, נתרשם מ"מגדל היהודים", עדות לקהילה יהודית משגשגת ונבקר בנמל העתיק. נלך בסמטאות העיר העתיקה שהחל מהמאה ה-14 נשלטה בידי ממלכת ארגון (מספרד), ועד היום ישנם אזרחים הדוברים את השפה הייחודית "אלגרית" שהתפתחה בעיר בידי בני קטלוניה שהתגוררו בעיר. לעת ערב נחזור למלון ללינה.

 

יום 10 > בוסה – כנסיית סנט. סקראג'ה (השילוש הקדוש) - ביקור ביקב

נצא עם בוקר לאורך החוץ המערבי של האי, לביקור בעיר בוסה (Bosa). העיר הוקמה בידי הרומים על שפך נהר טאמו, בו הוקם מעגן לספינות הסחר שהגיעו מצפון אפריקה בדרכם לרומא. גם עיר זו נשלטה במאה ה-14 בידי בני ארגון מספרד. נסייר ברחובותיה של העיר בעזרת רכבת קלה. נמשיך לביקור בכנסייה ייחודית "השילוש הקדוש" (סנט. טרינטי; Trinita di Saccargia) שנבנתה במאה ה-11, בידי אדריכל מהעיר מילאנו. הבנייה נעשתה בסגנון רומאנסקי באבן מקומית בזלת שחורה ששולבו בה אבני גיר לבנות, ונחנכה בשנת 1116. מגדל הפעמונים נעשה בסגנון מגדל פיזה (באיטליה). כמאתיים שנים מאוחר יותר הגיעו לסביבה תושבים מטוסקנה שהוסיפו אלמנטים אדריכליים שונים. לסיום הטיול נעבור לחווה חקלאית שמגדלת כרם למטרת השבחת תוצרת היין. נטעם מהיינות המיוצרים במקום. בהתאם לשעת הטיסה, ננוע לקליארי לשדה התעופה לטיסה לרומא ומשם לישראל. 

 

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה
לכל הטיולים המאורגנים לצרפת
לכל הטיולים המאורגנים לקורסיקה
לכל הטיולים המאורגנים לסרדיניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לדרום איטליה - מן העקב אל קצה הבוהן, 11 ימים
קסמי סיציליה והאיים הליפארים,7 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015