ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

קורסיקה וסרדיניה, חלומות חוף, נופי גן עדן ואוצרות נצחיים, 10 ימים

טיולים מאורגנים לקורסיקה וסרדיניה

סרדיניה וקורסיקה, שני איים אקזוטיים, העולים מהים התיכון בין חופי איטליה וצרפת. האיים שייכים לשתי מדינית: סרדיניה לאיטליה וקורסיקה לצרפת. באיים שרידים פרהיסטוריים של פסלים "נוראגים" המעידים על שגשוגם של שבטים מפוארים בעבר. יתרונם האסטרטגי של האיים ההרריים משכו אליהם מלכים שהותירו מבנים יוונים, רומים וביצורים של נסיכויות מאירופה ומאפשרים הצצה על מגוון תרבויות שהשתלבו במסורת ובהיסטוריה של האיים. נטייל לאורך החופים הנפלאים, העיירות הצבעוניות וההרים המרשימים ונחווה את התרבויות השונות.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגראפית בקורסיקה וסרדיניה?

שילוב ייחודי - רק באיילה מבקרים בשני האיים הללו, השייכים למדינות שונות 

טיול מקיף ומעמיק - לא רבים המטיילים הישראלים בסרדיניה וקורסיקה. מאלה שזכו, הרב מתמקד בערי התיירות. אך האיים המסתוריים האלה הם עולם ומלואו ואותו אנו יוצאים לגלות, בעזרת מדריך המכיר היטב את האיים, תרבותם, ההיסטוריה, הטבע שלהם, ואך כל זה קשור למוכר לנו בחוף המזרחי. 

 

ימים מלאים- ללא "טיולי בחירה" אנחנו מתמקדים בלהכיר, להבין ולחוות את מגוון הפנים העשירות בהם נתברכו סרדיניה וסיציליה.

בזכות ההדרכה – מדריכי הטיולים שלנו בקורסיקה וסרדיניה הם מדריכים המכירים מצוין הן את הפן התרבותי המרתק של האי המרתק, הן את הרקע ההיסטורי המרתק של מאבקים בין אימפריות לאורך ההיסטוריה, והן את ההכרות המעמיקה עם הטבע המיוחד שיש לכל מקום בו להציע.

 

יום ג'יפים- בטיול נשלב יום טיול בטבע, אותו נעשה בג'יפים כדי להגיע להרי בארבג'ה, מהפינןת הירוקות והיפות של האי סרדניה

באיילה- 10 ימים מלאים של טיול

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  אביב, קיץ, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול לקורסיקה וסרדיניה


 
 


יום 1> ת"א-סרדיניה - קליירי הבירה העתיקה שבמפרץ המלאכים

עם בוקר נטוס לרומא ומיד בטיסת המשך (1 שעה) ננחת בקליירי (Cagliari). נצא לביקור בעיר הבנויה על שבע גבעות (בדומה לערים רומא, איסטנבול וליסבון). העיר העתיקה השתרעה על גבעה שבראשה נבנה מבצר שהגן על מוסדות השלטון (מהמאה ה-13). נערוך סיור במצודת העיר בה נמצא המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי. נסייר בסמטאות העיר העתיקה ונראה את בית הכנסת, שהפך לכנסייה. לעת ערב נעבור לבית המלון ( ע).

   
יום 2>  בריכות לאורך החוף המערבי -גשר האבן הרומאי לאי סן אנטיוקו 

בבוקר נצא לנסיעה לאורך החוף הדרום-מערבי של האי, בין בריכות מי הים בהם נראה עופות מים ממינים שונים. נגיע לביקור באי סאן אנטיוקו (San Antioco). האי כיום מחובר בגשר יבשתי, היו אלה הרומאים שבנו גשר מאבן לראשונה. את העיירה בנו הפניקים שקראו לעירם סולוקי. בעיירה מוזיאון ארכיאולוגי ואתנוגראפי וכנסייה חשובה בה קבור הקדוש המקומי "אנטיוכוס". על חוף הים נחשף "תופת" (אולי אתר קבורה פניקי של ילדים בדומה לקרטגו ולאכזיב). נמשיך וניסע לעיר אוריסטאנו ללינת הלילה ( ב, ע).

 

יום 3 >   טיול ג'יפים בהרי בארבאג'ה, ארוחת צהריים עם רועים- ציורי גפיטי פוליטיים– לעיר באג'ה סרדיניה

בבוקר נצא לסיור באזור הפראי של הרי הבארבאג'יה (Barbagia), שהוא אזור הררי מרהיב, המשתרע במרחבים של רכס הרי הג'נרג'נטו (Gennargentu) במרכז סרדיניה. שמו של האזור מקורו מהשורש הרומאי "ברברים" שכך כינו תושבים שהתנגדו לשלטון הרומאי. אזור זה היה האחרון באי שקלט את ההשפעות של התרבות הלטינית. המונח ברברי ניתן על ידי בני רומא לתושבים שלא דברו בניבים לטיניים וכאלה היו בני מרכז האי. נעלה בג'יפים מקומיים שייקחו אותנו בין שבילים והרים בלב יערות הפרא. בצהרי היום נגיע לקרחת יער לארוחת צהריים בסגנון הרועים המקומיים. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נצא לביקור בעיירה אורגוסולו (Orgosolo), שעל קירות בתיה מצוירים ציורים הקשורים לסכסוכים שונים בעולם או הבעת דעות פוליטיות על נושאים עולמיים. לקראת ערב נעבור לעיר באג'ה סרדיניה (Baja Sardinia‏) לארוחת ערב ולינה. ( ב, צ)
 

    

טיולים מאורגנים לקורסיקה וסרדיניה טיול לקורסיקה וסרדיניה טיול מאורגן לקורסיקה וסרדיניה

        

 


יום 4 >  שייט לשמורה הימית בארכיפלג מדלנה –"קבר הענקים"- חופי האזמרגד הפראיים -עיירת הנופש יוקרתית פורטו צ'רבו 

נעלה על מעבורת בפלאו Palau)) ונשוט לעבר ארכיפלג מדלנה (Maddalena) שמורכב משבעה איים שהוכרזו כשמורה ימית בעלת מעמד בינלאומי. נחזור לפלאו נבקר בפיאצה אומברטו וברחובות הסמוכים ונמשיך לביקור ב"קבר הענקים"-קודו-ואקיו (Coddu Vecchiu), בו מוצבת מצבה בגובה 4 מ' המוקפת בחומה עגולה.
ניסע לאורך חופי קוסטה זמרלדה הפראיים, נשקיף על מפרצים עמוקים שמוקפים צמחיה טבעית עד הגיענו לעיירת הנופש היוקרתית פורט צ'רבו, בה עוגנות יאכטות יוקרתיות. לעת ערב נחזור למלון לארוחת ערב ולינה (בבאג'ה סרדיניה). (ב,ע)
  

יום 5 >שייט לקורסיקה – העיר העתיקה של מלכי גנואה–פסלי אבן בני אלפי שנים –עיר הולדתו של נפוליון אג'קסיו

בשעת בוקר מוקדמת נצא בדרכנו לעבר קורסיקה. נחצה את העיירה סנטה טרזה די-גלורה (Santa Teresa Gallura) נחצה את מיצר בוניפצ'יו Bonifacio שהוא מצר ים בין סרדיניה וקורסיקה... לאחר העגינה במעגן הנמצא למרגלות העיר בוניפצ'יו, נצא בנסיעה לעבר העיירה סארטן (Sartene), בה נבקר בעיר העתיקה, השומרת על צביון העיר שנוסדה בידי מלכי גנואה.
מפה נמשיך ליער אלונים בפיליטוסה (Filitosa). כאן נחשף ריכוז של פסלי אבן מונוליתיים מרשימים המגיעים לגובה 2-3 מטר. בחפירות הארכיאולוגיות שהתקיימו באתר, התגלה במקום כפר מהאלף השישי לפנה"ס ובסביבתו מספר אתרי קבורה.
מפה נמשיך ל (Ajaccio) בירת האי, בה נולד מנהיג צרפת נפוליון. ארוחת ערב ולינה בעיר (ב, ע).ב, ע).
  

יום 6 > אז'קסיו עיר הבירה של חבל קורסיקה– מצוקי גרניט ויער אורנים עתיק– שייט לאי סקנדולה – פורטו

את תחילת היום נקדיש להיכרות עם אז'קסיו. נשוטט בין הדוכנים הססגוניים של השוק המקומי, נסייר בכיכרות העיר ונבקר בבית בו נולד נפוליון (1769). בהמשך היום ניסע צפונה נעצור ונלך לאורך מצוקי הגרניט המרכיבים את הנוף ויוצרים הרים משוננים ויער אורנים בן מאות שנים (לה-קלאנק-Les-Calanche). נרד לחוף לביקור בעיירה פורטו – (Porto) המשמשת נמל לדייגים. נשוט לאי סקנדולה (Scandola) המשמש מעבדה לצמחים ייחודיים לחבל ארץ זה.
לינה בפורטו.( ב,ע)
 


יום 7 >עיר ההרים החשובה קורטי–  אל מפרצי מזרח קורסיקה היפים - פורטו ווקיו עם מי הטורקיז השקופים 

עם בוקר ניסע בדרך הררית ויערות עצי אורן תמירים לעיר קורטי (Corte). מיקומה בלב חבל הררי ועל צומת דרכים חשובות במרכז האי, גרמו לחשיבותה בהיסטוריה של האי. כאן הונף נס המרד לעצמאות קורסיקה ב 1753 . נסייר בסמטאות העיר היפה, נכנס למוזיאון העירוני ודרכו נעלה למצודה התלויה על שן סלע. מהמצודה נצפה על העיר וההרים המיוערים. לקראת הצהרים נצא מהעיר וניסע בדרכי ההרים היפות לאורך החוף המזרחי של האי, ולקראת ערב נגיע לפורטו-ווקיו- Porto Vecchio , היושבת לחופי מפרץ יפה. לינה בפורטו ווקיו. (ב,ע)
 

יום 8 > שייט לסרדיניה –– מצודת קסטלו סרדו – אדריכלות יחודית בכנסיית סנט. טרינטי -עיר החוף הציורית אלגרו

בבוקר מוקדם נסע לכיוון העיר בוניפצ'יו, שנבנתה על צוק סלע נישא השומר על הנמל. מפה נשוט במעבורת חזרה לסרדיניה. נמשיך לעיירה קסטלו סרדו (Castelsardo), ונעלה למצודה ששמרה על העיר. נמשיך לביקור בכנסייה ייחודית "השילוש הקדוש" (סנט. טרינטי; Trinita di Saccargia) שנבנתה במאה ה-11, בידי אדריכל מהעיר מילאנו. הבנייה נעשתה בסגנון רומאנסקי באבן בזלת שחורה מקומית, ששולבו בה אבני גיר לבנות. מגדל הפעמונים נעשה בסגנון מגדל פיזה (באיטליה). כמאתיים שנים מאוחר יותר הגיעו לסביבה תושבים מטוסקנה שהוסיפו אלמנטים אדריכליים שונים לכנסייה. לינה באלגרו (Alghero).(ב,ע)
 

יום 9 > שייט לתוך מערת הנטיפים נפטון –העיר העתיקה אלגרו: הקתדראלה ו"מגדל היהודים" 

עם בוקר נצא לשייט במפרץ קונטה למערת נטיפים מרשימה (Neptune Cave), שהכניסה אליה דרך הים והמראות בה מרשימים ביותר. נעלה לצוק "קאפו קוצ'ה" (Capo Caccia) לצפות על האיים והמצוקים בחוף המערבי של האי סרדיניה. נפגוש את האוטובוס שייקח אותנו בחזרה לאלגרו. העיר הוקמה לחופו המערבי של האי סרדיניה, ובשל המיקום האסטרטגי בים התיכון, נבנה בה נמל מבוצר במאה ה 12 על ידי משפחת דוריה מגנואה.
נבקר בקתדראלה המוקדשת למריה הקדושה, נתרשם מ"מגדל היהודים", עדות לקהילה יהודית משגשגת ונבקר בנמל העתיק. נלך בסמטאות העיר העתיקה שהחל מהמאה ה-14 נשלטה בידי ממלכת ארגון מספרד, ועד היום ישנם אזרחים הדוברים את השפה הייחודית "אלגרית" שהתפתחה בזכותם. בעיר קמו תעשיות קטנות ובעיקר תכשיטים מאלמוגים אדומים אותם אולי נראה בסיורנו.
לינה באלגרו.(ב,ע)

יום 10 >  נמל הסחר מאפריקה בוסה- באר מקור החיים סנטה כריסטינה -קליארי – טיסה הביתה

נצא עם בוקר לאורך החוץ דרומה, לביקור בעיר בוסה (Bosa). העיר הוקמה בידי הרומאים על שפך נהר טאמו, בו הוקם מעגן לספינות הסחר שהגיעו מצפון אפריקה בדרכם לרומא. גם עיר זו נשלטה במאה ה-14 בידי בני ארגון מספרד.
אם הזמן יאפשר, נמשיך לאתר סנטה כריסטינה הכולל את הבאר הקדושה, שנבנתה ככל הנראה סמוך לנביעה שהתגלתה בתקופת התרבות הנוראגית, כל נביעה/ מקור מים היוו בסיס להקמת מקדש, שכן לפי האמונה מים הם מקור חיים המתקשר לאלוהות.
בהתאם לשעת הטיסה, ננוע לכיוון שדה התעופה של קליארי לטיסה לרומא ומשם לישראל. (ב)

 

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה
לכל הטיולים המאורגנים לצרפת
לכל הטיולים המאורגנים לקורסיקה
לכל הטיולים המאורגנים לסרדיניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לדרום איטליה - מן העקב אל קצה הבוהן, 11 ימים
טיול מקיף לסיציליה, 10 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015