ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ג'יפים בנהיגה עצמית בכרתים, 6 ימים

כרתים הוא הגדול באיי יוון והיפה שבהם. רכסי הרים, בקעות חבויות מנוקדות בשדות ובכפרים אקזוטיים. קניונים אדירי הוד חוצים את הרכסים ויוצרים שלל מפרצים רומנטיים. מרכז התרבות המינואית, ערש יוון הקלאסית. טיולי הג'יפים בכרתים, יוון יאפשרו לנו לחדור אל גיאיות לא מתוירים, לרדת לחופי טורקיז בתוליים ולבקר בכפרים נידחים. בטברנות מתנגנת מוזיקת הרמבטיקו הסוחפת. על כוסית אוזו, עם טיפוסי זורבה, מול רציף הדייגים נפגוש את התרבות הכרתית העממית.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בג'יפים בכרתים? 

 

מסלול מיוחד – כרתים הם לא רק חופים ונופשונים: לאי קסום זה יש הרבה יותר מה להציע ומסלול טיול ייחודי זה מזמין אותנו להכיר גם את ההיסטוריה, התרבות, ההרים והנופים שיש לאי הגדול ביוון להציע.

 

בגלל ההדרכה – מדריכי הטיולים שלנו באיי יוון הם מדריכים המכירים מצוין הן את הפן התרבותי המרתק של כל אחד מהאיים והן את הרקע ההיסטורי המרתק של מאבקים בין אימפריות לאורך ההיסטוריה, לצד הכרות מעמיקה עם הטבע המיוחד שבו.

 

 

סוג הטיול: ג'יפים בנהיגה עצמית 
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים, משפחות
........................................................ 

עונות מומלצות: אביב, קיץ, סתיו 
Facebook Favorites

מסלול טיול ג'יפים בכרתים


 

יום 1> ת"א- אתונה – הרקליון , רכס אידי

נמריא מנתב"ג להרקליון, דרך אתונה. נקבל את הג'יפים ולאחר מנוחה קלה נצא לדרך.ניסע בדרך היין ונתחיל לעלות להרי האידי, גוש ההרים הגבוה בכרתים, המתנשא לגובה של 2456מ'.  בלב הרכס הגבוה, מוקף פסגות לבנות, חבוי עמק נידה. נעלה לתצפית על העמק הציורי, מעליו חצובה מערה מסתורית, כאן על פי המיתולוגיה גודל זיאוס התינוק, והיה לראש האלים. נמשיך בנסיעה בתוך יער אלונים בדרך יפה הצופה אל שני צידי האי. לקראת ערב נתארח לארוחה כרתית באחד הכפרים היפים באזור, ומכאן למלוננו. 

 


יום 2> הרי דיקטי- בקעת לסיטי- קריצה 

לאחר כוס קפה בקפניאו בכיכר הכפר נתחיל לטפס במעלה הר דיקטי לתצפית נהדרת בגובה 1600 מ' נצפה אל פסגות הרכס ולחופו צפוני של האי. נמשיך לטפס במעלה ההר בדרך יפה אל האוכף ממנו יורדת הדרך אל רמת לסיטי הידועה כ "עמק תחנות הרוח" נרד לעמק הנמצא בגובה 832 מ' . נבקר בבקתת רועים ונתארח בבית כפרי מסורתי. נעמוד על דרך ייצור משקה הראקי במזקקה הכפרית. נמשיך לעמק הנעלם ומכאן לכפר קריצה. כאן צולם הסרט זורבה היווני.

 

טיולי ג'יפים בכרתים ג'יפים בכרתים טיול ג'יפים בכרתים

       צילום: רוני אורן


 

יום 3> החוף הדרומי 

היום נחצה את האי לרוחבו דרומה. נעלה בדרך המטפסת בהרי לסיטי הנישאים לגובה של 2100 מ'. נופים פראיים, צוקי ענק, דולינות וקניונים מדהימים ביופיים. מהנקודה הגבוהה ביותר נשקיף על חופו הדרומי של האי שכמעט ואינו מיושב. (ביום בהיר כאשר הראות טובה ניתן לראות מכאן את חופי לוב)  מכאן נגלוש לאחד החופים הבודדים והציוריים שלחופי הים הלובי.

 
יום 4> ההרים הלבנים

היום נרד שוב לחוף הצפוני וניסע לאורכו מערבה אל רכס ההרים הלבנים גוש ההרים הגדול באי. נתחיל לטפס במעלה הרכס אל ראש קניון הסמריה, בגובה של כ1850 מ'. נעצור לתצפית על הקניון המפורסם ומכאן נגלוש חזרה לחוף צפוני לעיר היפה כאניה בה נלון.

 
יום 5> השיניים הצפון מערביים

היום ניסע לפינתו הצפון מערבית של האי. נטפס במעלה לשון היבשה הצרה השלוחה בדרך מעניינת הצופה אל המדרונות התלולים הנופלים למפרצים חבויים. אחד מהם הוא חוף באלוס המיוחד. נמשיך בנסיעה לאורך לאורך החוף ועם הדרך נעלה אל הרכס ונחצה יער ערמונים השוכן בעמק  מרהיב. נמשיך בנסיעת שטח על רמה  בגובה של כ1200 מ' ולקראת ערב משוב למלוננו בכאניה.

  

יום 6> כאניה – הרקליון- ת"א


נתחיל את היום בשיטוט בנמל כאניה הציורי ולאחר קפה עם הדייגים נצא בדרכנו חזרה מזרחה להרקליון.  נרד עם נחל הנשפך למפרץ  יפה ומבודד, ובהתאם לשעת הטיסה נגיע לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.


 


* ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריךלכל הטיולים המאורגנים לכרתים ואיי יוון
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015