ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לקובה וקוסטה ריקה, אוטובוס משולב בג'יפים בנהיגה עצמית, 16 יום

טיול לקובה וקוסטה ריקה, אוטובוס משולב בג'יפים בנהיגה עצמית, 16 יום

טיול אל מיטבה של מרכז אמריקה. מסתורין, מהפכה, מוסיקה, היסטוריה קולוניאלית מרתקת ויופי מיוחד של טבע ואנשים! קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מיליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. היא באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באופי העם ואורח חייו: כמה עני - כמה שמח ! מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגרים - הסמל המסחרי של קובה (וגם של רבים וטובים...), הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה-50, שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות יפהפיות מחד וגברים שרמנטיים מאידך...

מפרץ החזירים, משבר הטילים בזמן חרושצ'וב–קנדי ... זוכרים? כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו. משם נמשיך אל קוסטה ריקה, המשתרעת על שטח של 51,000 קמ"ר, ולמעלה מרבע ממנה מוכרז כשטח שמור לפארקים לאומיים, שמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה מציעה מגוון יפהפה של נופים: החל מיערות הגשם הטרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל ל-1,200 ק"מ של חופי ים, אותם החופים שנתנו למדינה את שמה - קוסטה ריקה (החופים העשירים).

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לקובה וקוסטה ריקה? 


כי תכף הכל הולך להשתנות - בתקופה האחרונה חלה התחממות ביחסים בין ארצות הברית השכנה לקובה. שינוי מבורך זה הולך לשנות את קובה מבחינה תיירותית מהקצה אל הקצה. זה הזמן הנכון ביותר לצאת אל קובה ולקבל אותה הכי אותנטית שאפשר.

בזכות ההדרכה - מדריכי הטיולים שלנו, שמקצועיותם אף פעם אינה מוטלת בספק, אוהבים לעבוד קשה בקובה לבלות בכלל האתרים התיירותיים שיש לקובה להציע, אבל בערב לא מוותרים על יציאות ליליות אל כלל מועדוני הסלסה המיוחדים של טרינידד והוואנה. בקוסטה ריקה מדריכנו משקיעים במסלולי הליכה לא קשים לעומק הג'ונגלים המרהיבים. 

השילוב המנצח - השילוב הנכון למדינות מרכז אמריקה, שילוב מיוחד של התרבות והאותנטיות הקובנית לצד הנופים, הרי הגעש והג'ונגלים המיוחדים של החופים העשירים בעולם. 

כלכלה - חצי פנסיון בקוסטה ריקה. כן! אצלנו זה יתרון! אחרת אנחנו מבזבזים שעות אור יקרות מפז. בקובה במקומות בהם קשה להשיג אוכל,  אנו כוללים פנסיון מלא.

 

Facebook Favorites

טיול לקובה וקוסטה ריקה, אוטובוס משולב בג'יפים בנהיגה עצמית, 16 יום


 

יום 1> טיסות בינלאומיות תל אביב-הוואנה (קובה)

נצא בטיסה דרך יעד ביניים להוואנה, עם ההגעה לקובה נעבור למלון. לינה בהוואנה

 

יום 2> הוואנה

היום יוקדש לעיר קולוניאלית ומיוחדת זו בת 2.2 מיליון תושבים. העיר נוסדה והוקמה ע"י הכובש הספרדי וולאסקז והפכה לנמל המוצא לאוניות הספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה של היום הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו ב 1959, עירם של ארנסט המינגווי ושל המאפיה האמריקאית של שנות ה-30 הסוערות, נבקר באזור העתיק (סן קריסטובל דה לה הוואנה) בו ממוקם המבצר "ריאל פוארצה" ונסייר רגלית בארבעת הכיכרות המסורתיות של העיר: פלאסה-דה-ארמאס, סן פראנסיסקו, וייאחה וקאתדראל. בביקור בהוואנה קלאב – הוא מוזיאון הרום, נעמוד על הפקת משקה זה, מסימני ההיכר של קובה. ביקור בבית הכנסת היהודי בעיר הינו חוויה מרגשת במיוחד. נאכל ארוחת צהריים ואחריה זמן חופשי קצר בשוק המקומי (אם פתוח). נצא לארוחת ערב עם מוסיקה וריקודים. לינה בהוואנה (ב,ע). מאוחר בערב : נצא למופע מוזיקה קובאנית במועדון מצויין בעיר

 


יום 3> פינאר דל ריו (סיגרים) - לוס חאסמינס - ציור הגבעות - שייט במערת האינדיאני

נצא מהוואנה לווינאלס, ובדרכנו נבקר בחוות סחלבים יפה (במידה והזמן יאפשר). נעצור ליד חוות לגידול טבק, ונלמד על חשיבות גידול זה בקובה. נגיע לתצפית מרהיבה על עמק לוס חאסמינס. לאחר א.הצהריים נצא אל ציור הגבעות הענק "מוראל דה לה פרהיסטוריה" (יתכן ונצא אל ציור הקיר ברכיבה על סוסים- מותנה בתנאי מזג האוויר ולוח הזמנים) לינה בוינליאלס (ב,צ,ע)

  

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

 
יום 4> הוואנה - מפרץ החזירים - סיינפואגוס - טרינידד

לפנינו יום נסיעה ארוך עד לעיר הקולוניאלית טרינידד (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו). בדרך נעצור בגואמה לשייט לאי האינדיאני של הטאינו, שבו פסלי האמנית ריטה לונגה. נבקר בחוות גידול קרוקודילים ונאכל צהריים במקום. אחה"צ נסיעה דרך מפרץ החזירים בו נעשה ניסיון פלישה אמריקאי בשנות ה – 60, שנבלם ע"י כוחות קאסטרו. נבקר במוזיאון הפלישה. נמשיך לעיר סיינפואגוס לביקור בכיכר מרטינז וב- "פאלאסיו-דה-וואייה". הגעה לטרינידד בשעות אחה"צ המאוחרות. לינה בטרינידד. (ב,ע)

 

יום 5> טרינידד - עמק לוס איחניוס

טרינידד היא עיר קולוניאלית קטנה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נסייר רגלית בסמטאותיה המיוחדות ונבקר בשני מוזיאונים (הרומנטיקה וארכיטקטורה) ובשוק. ביקור "חובה" הוא הבר "לה קאנצ'אנצ'רה" שבו נטעם את משקה הרום-דבש שהומצא בו. עמק לוס אינחניוס הסמוך יספר את סיפור גידול קנה הסוכר במאות 19 – 18. נחזור למלון כדי ליהנות מאתנחתא קריבית על חוף הים. לאחר המנוחה נלך כולנו לשיעור סלסה חובה...בערב: יציאה ל"קאזה דה לה מוסיקה" מועדון מקומי אותנטי למוסיקה קובנית בו ניתן לרקוד עם המקומיים. לינה בטרינידד. (ב,ע)

 

יום 6> שמורת טופס דה קויינטס

הבוקר נעזוב את שאון העיר טרינידד ונצא בנסיעה צפונה אל האזורים הירוקים והקרירים של שמורת גואמוואי – במסגרת היום לא נוותר על ביקור במפלי המים המרשימים, ביערות השמורים ובגן הבוטאני המיוחד, כאן נזכה להכיר את הצמחייה הקאריבית האנדמית למקום. לאחר הביקור נשוב אל טרינידד ללינה. (ב,צ,ע).

 

יום 7> סנטה קלרה - הוואנה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר סנטה קלרה המפורסמת בכך שגרמה למפנה קריטי במהפכת 959 . כאן נראה את קרונות הרכבת שהותקפו ע"י צ'ה גווארה וכוחותיו וכן את המאוזוליאום בו קבור הגיבור הלאומי והמהפכן של קובה (צ'ה). אחר הצהריים נצא בנסיעה ארוכה להוואנה. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 

יום 8> טיסה לקוסטה ריקה - הר הגעש אירזו

טיסת בוקר תביאנו לסן חוזה בירת קוסטה ריקה. לאחר הנחיתה, נקבל את הג'יפים ונתחיל את מסע השטח נעזוב את עיר הבירה ונצא בדרך העוברת בין מטעי קקאו וקפה אל העמק השופע של אורוסי, שם ניסע בדרך הנופית המרתקת שם אולי נזכה לראות חוטמנים עד הגעתנו אל הר הגעש אירזו, בדרך הנופית היפה אל ההר המתנשא לרום של 3,340 מטרים. לינה בקרטגו. (ב,ע)

 

יום 9> אל האוקיינוס

הבוקר נרד מפסגות הרכס ונמשיך במסלול ג'יפים דרך כפרי "הסנטה" בדרך נופית יפה החוצה יערות גשם בהם אולי נזכה לראות טוקנים, תוכים ועשרות ציפורים. נרד מאזורי הרכס הגבוהים כל הדרך עד הגיענו אל אזור האוקיינוס שם נתמקם במלון באזור מנואל אנטוניו. (ב,ע)

 

יום 10> מנואל אנטוניו

את היום נפתח בנסיעת שטח מיוחדת בתוככי אזור ירוק עד, שמורת הטבע המרהיבה של מנואל אנטוניו – נבקר בפארק מקסים זה המשלב חופי ים ויערות טרופיים עם עולם חי עשיר הכולל קופים, עצלנים, איגואנות ענקיות ועוד. הסיור בפארק הכולל חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. במהלך הסיור בפארק נצפה באוכלוסיית הפארק הכוללת מגוון רב של סוגי פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים וחיות מים, אורכידאות ועוד. נעלה עם רכבי השטח אל התצפית שזכתה לכינוי "פסגת העולם" עד שנגיע לאזור ביצות הפרא, שם נישאר ללינה בלילה נוסף באזור מנואל אנטוניו. (ב,ע)
(לוקחים תיק ללילה אחד – המזוודות במלון)

 

יום 11> ממנואל אנטוניו אל מונטה ורדה

הבוקר נטפס באזור יערות הגשם להם בצדי הדרך ונמשיך בנסיעה אל כיוון "ההר הירוק" המונטה ורדה, בהמשך היום לא נוותר על שייט בנהר הטראקלס, שם נזכה לראות את התנינים הרבים הרובצים להם בשמש ונמשיך אל עיירת המטיילים סנטה הלנה, נשוטט בין רחובות העיירה ונגיע ללינה במונטה ורדה לקראת יום האטרקציות הבא. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

 

יום 12> שמורת מונטה ורדה - אומגת קנופי

הבוקר נעלה בנסיעה אל "ההר הירוק"- מונטה ורדה שם גם נצא לסיור הצמרות המפורסם ביותר בקוסטה ריקה (sky walk), המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה, שם גם נמשיך אל פעילות האומגה המיוחדת בין צמרות העצים ואולי גם נוכל לפגוש את הציפור הנדירה הקצאל, הבולטת בזנבה הארוך והירוק. לינה במונטה ורדה. (ב,ע)

 

יום 13> הארנאל

יום טיול מיוחד כשאנו צופים בהר הגעש ארנל ומקיפים בנסיעה את אגם ארנל שם גם נלך בטרק לאורכו של האגם המשקיף על הנוף הקסום. נסיים את יום הסיור באזור ההר געש ארנאל באתר המעיינות החמים של באלדי, שם נזכה גם ליהנות מהמפלים ומגלשות המים המיוחדות לאזור. לינה בארנל (ב,ע)

 

יום 14> הר הגעש פואס - מפלי לה פז

לאחר ארוחת בוקר נצא להר הגעש פואס, מן הידועים בהרי הגעש הפעילים של קוסטה ריקה, שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה וסביב פסגתו יש יערות ערפל ייחודיים. נטייל אל הלוע הגדול והמעשן ונשקיף אל האגם הנמצא בלועו. משם נמשיך בנסיעה למפלי לה-פאז, סדרה של מפלים מרהיבים בתוך יער הגשם הטרופי, כשבסביבה שפע של פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות. לינה בסן חוזה. (ב,ע)

 
ימים 16-15> סן חוזה - הוואנה

לאחר ארוחת בוקר שלווה נעבור לשדה התעופה נצא לשדה התעופה חזרה דרך יעד ביניים באירופה אל תל אביב. נחיתה ביום ה 16(ב)

 
*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר,

הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לקובה
לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015