ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למזרח תורכיה, 14 ימים

חלקה המזרחי של תורכיה מתאפיין בנופים הרריים, אגמים ושרידי תרבויות, שהותירו עדויות מרשימות ליכולתם לחיות בתנאי השטח הקשים. הנופים המגוונים האלו מהווים יעד לטיול המקיף אותו נערוך במסלול ייחודי מדרום לצפון, דרך ארמון מעוטר ומבוצר שנחשף בקרה-טפה (התקיים לפני כ:3000 שנים), נמשיך לעיר אנטקיה-אנטיוכיה של התקופה הרומית, נעבור למקדש הקבורה על הר נמרוד-דאג', נרד למישורי חרן בו התקיים מקדש לאל סין וממנו יצא אברהם למסעו דרומה לכנען. נמשיך ונראה את נופי נהר הפרת, נעבור למזרח המדינה לעבר ממלכת אררט, נצפה על ההר הקרוי "האררט" ונמשיך לעבר הבירה הארמנית הקדומה אני. משם נמשיך לנופי הפונטוס, השונים מנוף הרי הטאורוס ומיוחדים ביערות הגשם ובאוכלוסייה שהתיישבה בעמקיה.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למזרח תורכיה 


 

יום 1> ת"א- איסטנבול-אדנה

נצא בטיסה מתל-אביב לאיסטנבול ובטיסת המשך לעבר אדנה, עיר נמל עם 1.5 מליון תושבים. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי, בו מרוכזים ממצאים מרשימים שנאספו מאתרים בסביבה. נצפה על הגשר הרומי, עליו צעדו חיילי רומא עם הקיסר אדריאנוס, בדרכם לדמשק ומשם לירושלים (130 לפנה"ס). הגשר משמש עד היום את תנועת כלי הרכב היוצאת מזרחה מהעיר. נלון באדנה. 

 
יום 2> קרה-טפה, סירקילי, ז'ינגירלי, אנטקיה 

עם בוקר נצא לבקר בארמון שנבנה בידי אחד ממלכי הממלכה ששלטה במישורי קיליקיה-"ממלכת קוה", לדברי ספר מלכים מכאן יבא שלמה המלך סוסים. נמשיך לעבר האתר של סירקילי, שם נבקר בתבליט מלך החקוק על מחשוף סלע. בהמשך טיולינו נחצה את העיר איסקנדרון, ונחצה את רכס האמנוס ממנו הובאו ארזים לבניית בית המקדש. נמשיך ונבקר באתר ז'ינג'רלי בה שכנה בירת ממלכה "ניאו-חיתית" ונסיים את היום בעיר הגדולה אנטקיה. זו נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול מאורגן לתורכיה. נבקר בחוף הים ונצפה על "מוסה דאג'" עליו התבצרו הארמנים בטרם נאספו בידי הצבא הצרפתי. ספור סבלותיהם סופר בידי פ. וורפל (ארבעים הימים על מוסה דאג'). נבקר במנהרה שנחצבה בידי אחד מהמלכים הרומיים, ונועדה להסיט את מימי הנחל מהנמל שבמקום. לינה באנטקיה.

  

 

טיולים מאורגנים למזרח טורקיה טיול למזרח טורקיה טיול מאורגן למזרח טורקיה

       צילום: אבי בלום


 

יום 3> אנטקיה, אללח, ישמק-מחצבה-לפסלי אריות, גזינטפ  

עם בוקר נשלים את ביקורינו בעיר ונבקר במוזיאון הארכיאולוגי במקום, בו מרוכזים עשרות פסיפסים שנאספו מחפירות רובע העשירים הרומים בדפני. במוזיאון נאספו מימצאים רבים מחפירות הערים הקדומות שהתקיימו בחבל ארץ זה (אללח, תל ג'ודידה תל תעינת ועוד), נמשיך לעבר ישמק, לבקר במחצבה גדולה שנועדה לספק גושי סלע-בזלת מתאימים לפסלי אריות, חיות ומלכים. נמשיך ונצא מ"העמוק" - הקצה הצפוני של הבקע שממשיך דרומה עד מזרח אפריקה. נגיע לעיר גזינטפ ללינה.

 
יום 4> אדיימן, קחטה, נמרוד-דאג'  

עם בוקר נצא  ונבקר במוזיאון הפסיפסים שנחשפו בעת חפירת העיר הרומית שישבה על אחד ממעברי נהר הפרת, "זוגמה על הפרת". העיר הוצפה ברובה בעת בניית אחד מחמשת הסכרים על הנהר – בירצ'יק, נמשיך לעבר העיר אדיימן ונמשיך לעיירה קחטה, ממנה נצא ברכבים מקומיים לביקור בתחום "ממלכת קומגנה". נבקר בגשר הרומי על נהר צ'נדרה ששרד עד היום, על קירות הגשר כתובות של משפחת הקיסר ספטימוס סוורוס (מאה שנייה לספירה), נטפס לטומלוס קרקוש, בו נקברו אחדים ממשפחת מלך קומגנה, ולקראת הערב נטפס לטומלוס הגבוה בו קבור המלך אנטיכוס I מלך קומגנה (מאה I לפנה"ס). בצידו המערבי והמזרחי של תל הקבורה נבנו מקדשים לאלים של הממלכה. נחזור לקחטה ללינה.  

 
יום 5>  דיירבקיר, מרדין, חסן-כיף טאטואן סכר הפרת, אורפה, חרן

עם בוקר נצא דרומה ונחצה את נהר הפרת, תוך צפייה בסכר הכביר שנועד לאצור את מימי הפרת. נמשיך לאורפה ונצא דרומה אל עבר גבול סוריה עד לתל חרן, עירו של אברהם אבינו. נבקר במצודה ובמסגד העתיק. נכיר את בתי הבוץ דמויי החרוט הייחודיים לכפר חרן. נחזור לאורפה, היא אדסה של ימי קדם, לסיור במצודה, בבריכות אברהם אבינו ובמרכזי הפולחן שסביבה. נשוטט בשוק הססגוני. אחרי הצהרים נצא לבקר באתר גוביקלי-טפה, שנחשף בשנים האחרונות. אתר ייחודי זה (לפני 11,000 שנים), מצביע על תרבות מפותחת שהתקיימה במישורי חרן, באתר נחשפו מעגלי אבן שמסומנים בעמודים עצומים, עליהם חקוקים חיות וסמנים מיוחדים. לינה באורפה.
נצא לביקור בדיירבקיר שנבנתה על אחד ממעברי נהר החידקל, נטייל בעיר העתיקה במסגד הגדול נבקר בשער העיר ונראה את החומה שהקיפה את העיר העתיקה, נמשיך למרדין הצופה על מישורי מיספוטמיה, נבקר בעיר ונמשיך למנזר דיר זעפרן, בו מתגוררים נזירים אשוריים, שעדין מתפללים בשפה הארמית. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לתורכיה. נמשיך לחסן כיף, העיירה הכורדית על נהר החידקל (הטיגריס). רוב שטח העיירה והקברים החשובים שבסביבתה מתוכננים להיות מוצפים במימי הסכר שנבנה על הנהר. נמשיך בנסיעה ארוכה לעבר טאטואן, בה נלון. 

 
יום 6>  טטואן, עליה לנמרוד דאג המזרחי, אחלט אחטמר

עם בוקר נעלה ברכב מקומי ללועו הגעשי הענק של נמרוד דאג המזרחי. נטייל לשפת האגם ציורי, בו בוקעים מעיינות חמים ואדי קיטור. נרד ונמשיך לימת ואן הענקית, "העין הכחולה של ארמניה". נסייר בעיירה אחלט שסביבתה עשירה במבני קבר סלג'וקיים ונשוט לאי אחטאמר, עליו ניצבת כנסיה ארמנית עטורת תבליטים מרשימים המספרים חלק מאירועים המוזכרים בספרי התנ"ך. הכנסייה נבנתה לראשונה במאה ה-10, ממשלחת תורכיה שחזרה וחיזקה את הכנסייה בשנים האחרונות. ניסע לאורך האגם לעיר המחוז ואן, מרכז הציוויליזציה האוררטית העתיקה .

 
יום 7> ואן, ממלכת אוררטו

היום נבלה באזור ואן. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לתורכיה, נעלה למצודה האדירה של הושאפ המתנוססת מעל לכפר הציורי גיזלסו. נמשיך לצ'אווש-טפה ונטפס לביקור במצודת הסלע האוררטית. המעוטרת בכתובות עתיקות. אחה"צ נטייל באתרי ואן. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי-אתנוגראפי.לינה בוואן.

 
יום 8> הר אררט וארמון איסאק פאשה

ניסע צפונה לאורך נחל מורדיה העשיר במפלים לדואוביאזיד. נישא עינינו אל כיפת הקרח המדהימה, המתנוססת על ראשו של הר אררט, הגבוה בהרי תורכיה, המתנשא לגובה 5000 מ'. ניסע לגבול איראן, לביקור בבור המטאור, אליו ניבט האררט הקטן. נבקר במצודתו המפוארת של איסאק פאשה, שנשתמרה כמעט בשלמותה, על דרך המשי. נחזור ללינה בדואוביאזיד.

 
יום 9> קארס , אני

נעקוף את שפכי הבזלת האדירים העוטרים את הר אררט. נצפין לקארס ולאחר קבלת האישורים ניסע לאני, בירתה הנטושה של ממלכת ארמניה העתיקה. שרידיה המרשימים ניצבים על שפת קניון נהר ארפה, על גבול מדינת ארמניה החדשה. נטייל בין חומותיה האדירות ונבקר בשרידי כנסיות העיר, המעידות על הארכיטקטורה הארמנית המופלאה. נשוב ללינה בקארס.

 
יום 10> המישורים הגיאורגים, שבשאט, ארטווין, הופה

נחצה את ה"מישורים הגיאורגיים" ואנו בלב הטבע הפראי של הרי הפונטוס המזרחיים. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לתורכיה. כפרים נידחים, שמבניהם העתיקים משמשים את התושבים עד היום, עדות לתרבות המפוארת ששגשגה כאן. ניסע לאורך הקניון האדיר של הצ'ורו, מעל לפרויקט האדיר לסכירת הצ'ורו, ליד ארטווין. חצייה מרשימה של פרשת המים תעבירנו מ"נופי סיני " במורדות הדרומיים של רכס הפונטוס אל יערות הגשם הנופלים צפונה אל חופי הים השחור. נלון בהופה. 

 
יום 11> יערות הפונטוס, שניובה, איידר

פסגות מושלגות מתחלפות ביערות גשם לחים. עצי אשור וערמונים, פריחת הרודודנדרון בצבעי ורוד וצהוב, ונחלי מים רבים שוצפים בקניונים העמוקים. ניסע לאורך הים השחור ונעלה לאורך קניון נהר פירטינה. בעזרת רכב מקומי נטפס למצודת זילקלה ונרד לטיול רגלי מרהיב אל המפלים הלבנים. נלון בפנסיון באיידר הפסטוראלית, אשר לרגלי פסגת הקצ'קר. אם יתאפשר נרחץ בחמם המקומי .

 
יום 12> איידר, יאיילות, אגם אוזונגול 

בבוקר נעלה ברכבים מקומיים אל יוקארי קאוורון '(Yukari Kavroun) , היאילה היושבת לרגלי פסגות הקאצ'קאר. נרד מן ההרים שוב לחופי הים השחור. וניסע לרגלי מטעי התה המפורסמים המכסים את המדרונות התלולים של רכס הפונטוס. בריזה, מרכז עיבוד התה נבקר בבית חרושת ההופך את העלים הירוקים למשקה השחור. עם הכביש נתפתל פנימה אל ההרים אל אגם אוזונגול הנפלא, שם נלון. 

 
יום 13> אל מעבר סואנלי

ושוב בעזרת רכב מקומי נעלה בין ערמונים ועצי פונדוק אל מעל קו היער, אל היאיילות   (אתרי מרעה העונתי), אגמי הקרחונים והכפרים הציוריים אשר במדרונות הגבוהים של הקאצ'קאר. נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולים מאורגנים לתורכיה. בערב נחזור ללינה באוזנגול.

 
יום 14> סומלה, טרבזון והביתה

ניפרד מהאגם הציורי ונעלה לביקור בסומלה, המנזר העתיק, התלוי על הצוק מעל ליער העד. בתום הסיור ניסע להעיף מבט על עיר הנמל היפה טרבזון ומשם נמשיך אל הטיסה לאיסטנבול וטיסת ההמשך לתל-אביב.

טיול מאורגן למזרח תורכיה:
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך

 

לכל הטיולים המאורגנים לטורקיה
לכל הטיולים המאורגנים לתורכיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טרק לקצ'קר צפון מזרח תורכיה, 8 ימים
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית לקצ'קר והרי הים השחור בטורקיה, 8 ימים
טיול מאורגן אל הקצ'קר והרי הים השחור - טיול רגלי קל, 8 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי פסח
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015