ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן למזרח תורכיה, 14/16 ימים

חלקה המזרחי של תורכיה מתאפיין בנופים הרריים, אגמים ושרידי תרבויות, שהותירו עדויות מרשימות ליכולתם לחיות בתנאי השטח הקשים. הנופים המגוונים האלו מהווים יעד לטיול המקיף אותו נערוך במסלול ייחודי מדרום לצפון, דרך ארמון מעוטר ומבוצר שנחשף בקרה-טפה (התקיים לפני כ:3000 שנים), נמשיך לעיר אנטקיה-אנטיוכיה של התקופה הרומית, נעבור למקדש הקבורה על הר נמרוד-דאג', נרד למישורי חרן בו התקיים מקדש לאל סין וממנו יצא אברהם למסעו דרומה לכנען. נמשיך ונראה את נופי נהר הפרת, נעבור למזרח המדינה לעבר ממלכת אררט, נצפה על ההר הקרוי "האררט" ונמשיך לעבר הבירה הארמנית הקדומה אני. משם נמשיך לנופי הפונטוס, השונים מנוף הרי הטאורוס ומיוחדים ביערות הגשם ובאוכלוסייה שהתיישבה בעמקיה.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למזרח תורכיה 


 

יום 1 > מתל אביב לגאזיאנטפ

נצא בטיסה מתל-אביב לאיסטנבול ונמשיך לגאזיאנטפ במזרח תורכיה בה נלון בלילה הראשון.

 
יום 2 > מוזיאון הפסיפסים בגאזיאנטפ, אורפה

בבוקר נבקר במוזיאון הפסיפסים היפהפיים שנמצאו בחפירות העיר ההלינסטית-רומית זואוגמה Zougma)) . לאחר מכן נצא בנסיעה אל אורפה, היא אדסה הצלבנית. נסייר בעיר היפה ונלון בה.

 
יום 3 > חרן, סכר אתאתורק, אדיאמאן

בבוקר ניסע אל חרן, עירו של אברהם אבינו. נראה את 'באר אברהם' ונתפעל מאדריכלות בתי הכפר בעלי הגגות הקוניים. נחזור לאורפה ונמשיך אל סכר אתאתורק ואל אדיאמאן בה נלון

  
יום 4 > הר נמרוד, דיארבקיר

עם שחר נעפיל ברכב מקומי להר נמרוד דאג המערבי. נחצה את נהר צ'נדרה על גשר רומי מדהים. עליה רגלית לא ארוכה תובילנו אל ראש ההר, עליו מתנוסס אתר הקבורה של אנטיוכוס מלך קומגנה (מאה 1 לפנה"ס) מוקף פסלי ענק של אלים ומלכים המעטרים את אתרי הפולחן הסמוכים לקבר. אחה"צ נחצה במעבורת את האגם המלאכותי הגדול וניסע לדיארבקיר אשר על החידקל : חאנים עתיקים, מסגדים, סמטאות, ככרות שוקקות והמון אדם במצנפות כורדיות. נטייל על החומה האדירה הצופה אל עמק החידקל, נבקר באולו ג'אמי ובסמטאות השוק. נלון בדיארבקיר.

 
יום 5 > מרדין, חסן כיף, באטמאן

בבוקר ניסע אל מרדין, נשקיף על העיר היפה ונבקר במנזר מרשים. נמשיך לחסן כיף , המרכז הכורדי השוקע מתחת למים, בעקבות הקמת הסכר על החידקל. נעלה ונסייר בכפר המערות שניטש ואחר כך נמשיך אל עיר הנפט באטמאן שצמחה לתפארת בעשרות השנים האחרונות. לינה בבאטמאן.

  

טיולים מאורגנים למזרח טורקיה טיול למזרח טורקיה טיול מאורגן למזרח טורקיה

       צילום: אבי בלום

  


יום 6 > הר נמרוד המזרחי, טאטוואן

נסיעה ארוכה תביא אותנו אל ביטליס ואל הרמות הגבוהות של מזרח תורכיה. אחר הצהרים נעלה ברכבים מיוחדים אל הר נמרוד המזרחי, הר געש אדיר שגובהו 2600 מ'. נרד אל העיר טאטוואן ובה נלון.

 
יום 7> אחלאט, אקדאמאר

בבוקר נסייר בעיירה אחלט שסביבתה עשירה במבני קבר סלג'וקיים ונשוט לאי אקדאמאר, עליו ניצבת כנסיה ארמנית עטורת תבליטים מרשימים מהמאה ה- 10. ניסע לאורך האגם לעיר המחוז ואן, מרכז הציווילוזציה האוררטית העתיקה .

 
יום 8> ואן, ממלכת אוררטו

היום נבלה באזור ואן. נעלה למצודה האדירה של הושאפ המתנוססת מעל לכפר הציורי גיזלסו. נמשיך לצ'אווש טפה ונטפס לביקור במצודת הסלע האוררטית המעוטרת בכתובות עתיקות. אחה"צ נטייל בעיר ואן ונבקר במוזיאון הארכיאולוגי-אתנוגראפי. לינה בוואן.

 
יום 9 > הר אררט וארמון איסאק פאשה

ניסע צפונה לאורך נחל מורדיה העשיר במפלים לדואוביאזיד. נישא עינינו אל כיפת הקרח המדהימה, המתנוססת על ראשו של הר אררט, הגבוה בהרי תורכיה, המתנשא לגובה 5000 מ'. ניסע לגבול איראן, לביקור בבור המטאור, אליו ניבט האררט הקטן. נבקר במצודתו המפוארת של איסאק פאשה, שנשתמרה כמעט בשלמותה, על דרך המשי. נחזור ללינה בדואוביאזיד.

 
יום 10 > קארס ,אני

נעקוף את שפכי הבזלת האדירים העוטרים את הר אררט. נצפין לקארס ולאחר קבלת האישורים ניסע לאני, בירתה הנטושה של ממלכת ארמניה העתיקה. שרידיה המרשימים ניצבים על שפת קניון נהר ארפה, על גבול מדינת ארמניה החדשה. נטייל בין חומותיה האדירות ונבקר בשרידי כנסיות העיר, המעידות על הארכיטקטורה הארמנית המופלאה. נלון בקארס.

 
יום 11 > המישורים הגיאורגים, שבשאט, ארטווין, הופה

נחצה את ה"מישורים הגיאורגיים" ואנו בלב הטבע הפראי של הרי הפונטוס המזרחיים. כפרים נידחים, שמבניהם העתיקים משמשים את התושבים עד היום, עדות לתרבות המפוארת ששגשגה כאן. ניסע לאורך הקניון האדיר של הצ'ורו, מעל לפרויקט האדיר לסכירת הצ'ורו, ליד ארטווין. חצייה מרשימה של פרשת המים תעבירנו מ"נופי סיני " במורדות הדרומיים של רכס הפונטוס אל יערות הגשם הנופלים צפונה אל חופי הים השחור. נלון בהופה.

 
יום 12 > יערות הפונטוס, זיל קאלה, איידר

פסגות מושלגות מתחלפות ביערות גשם לחים. עצי אשור וערמונים, פריחת הרודודנדרון בצבעי ורוד וצהוב, ונחלי מים רבים שוצפים בקניונים העמוקים. ניסע לאורך הים השחור ונעלה לאורך קניון נהר פירטינה. בעזרת רכב מקומי נטפס למצודת זיל קאלה ונרד לטיול רגלי מרהיב אל המפלים הלבנים.
נלון בפנסיון באיידר הפסטוראלית, אשר לרגלי פסגת הקצ'קר. אם יתאפשר נרחץ בחמם המקומי .

 
יום 13 > איידר, יאיילות, אגם אוזונגול

בבוקר נעלה ברכבים מקומיים אל יוקארי קאוורון '(Yukari Kavroun) , היאילה היושבת לרגלי פסגות הקאצ'קאר. נרד מן ההרים שוב לחופי הים השחור. וניסע לרגלי מטעי התה המפורסמים המכסים את המדרונות התלולים של רכס הפונטוס. סמוך לריזה, מרכז עיבוד התה בפונטוס, נבקר בבית חרושת ההופך את העלים הירוקים למשקה השחור. עם הכביש נתפתל פנימה אל ההרים אל אגם אוזונגול הנפלא, כאן נלון.

 
יום 14 > סומלה, טרבזון והביתה

ניפרד מהאגם הציורי ונעלה לביקור בסומלה, המנזר העתיק, התלוי על הצוק מעל ליער העד. בתום הסיור ניסע להעיף מבט על עיר הנמל היפה טרבזון ומשם נמשיך אל הטיסה לאיסטנבול וטיסת ההמשך לתל-אביב.

 
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לשעות הטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך **

לכל הטיולים המאורגנים לטורקיה
לכל הטיולים המאורגנים לתורכיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טרק לקצ'קר צפון מזרח תורכיה, 8 ימים
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית לקצ'קר והרי הים השחור בטורקיה, 8 ימים
טיול ברכס הקצ'קר, עם טיולי רגל קלים, 8 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015