ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

קסמי סיציליה והאיים הליפארים,7 ימים

 

כמו וונוס אלת היופי, כך עלתה סיציליה מהגלים. מוקפות  ים כחול וחופים נהדרים מתגלגלות הגבעות הירוקות של סיציליה לרגלי הר האתנה המעשן.  מטעי תפוחים וכרמי ענבים חובקים את הכפרים החקלאים והעיירות העתיקות. על הפסגות מתנוססים ארמונות מפוארים ומנזרים אפופי סוד.  צלילי אופרה נפלאה בזירה מסתורית מקדשים נהדרים מתרבות יוון, נהנתנות רומית בוילות מפוארות, פסיפסי זהב ביזנטים מופלאים, קתדרלות נורמניות מבוצרות, סמטאות ונציאניות ססגוניות, רנסנס, רוקוקו, מורשת המאפיה ואנשים קשי יום היודעים לבלות, לאכול לשתות ולשמוח כמיטב המסורת הסיציליאנית. 


 
למה לטייל עם איילה גיאוגראפית בסיציליה ?

 

מסלול טיול מקיף ומעניין - יש הרבה סיבות טובות לטייל בסיציליה. סיציליה היא הרבה יותר מחופים וקניות. סיציליה היא עולם ומלואו ואנחנו לא מסתפקים בלסמן וי על שמות האתרים. הימים מלאים, ללא  "טיולי בחירה"  ואנחנו מתמקדים בלהכיר, להבין ולחוות את מגוון הפנים העשירות בהם נתברכה סיציליה.

 

בגלל ההדרכה – מדריכי הטיולים שלנו בסיציליה הם מדריכים המכירים מצוין הן את הפן התרבותי המרתק של האי המרתק, הן את הרקע ההיסטורי המרתק של מאבקים בין אימפריות לאורך ההיסטוריה, והן את ההכרות המעמיקה עם הטבע המיוחד שיש לכל מקום בו להציע.  

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לסיציליה


 

יום 1> ת"א – קטניה – הר הגעש אטנה – טאורמינה

נמריא מנתב"ג ישירות לקטניה. בהתאם לשעת הנחיתה ניפגש עם האוטובוס שלנו ונצא להעפיל על הר הגעש המפורסם אטנה. נעלה עם האוטובוס עד לגובה של 1990 מטר. מכאן נמשיך ונטפס ברכבל עד לגובה 2500 מטר (אם מזג האוויר ותנאי ההר יאפשרו) ובעזרת ג'יפים (וחלק אף ברגל) נעלה אל לוע ההר. נתרשם מהבור הענק והלועות המעשנים וונראה את זרמי הלבה הקפואה המעידות על ההתפרצויות הרבות והאלימות של ההר. נרד ממהר וניסע לטאורמינה הנוצצת. נבקר בתיאטרון היווני המרשים, ממנו נשקף גם מיודענו הר הגעש אתנה, נטייל בברחוב הראשי וסמטאות העיירה נתרשם מהקתדרלה ונשוטט ברובע היהודי. נלון באזור קטניה.

 

יום 2> סירקוזה עירו של ארכימדס

נצא בנסיעה דרומה לאורך החוף המזרחי של "אי השמש" אל סירקוזה, עירו של ארכימדס. נצא להכיר את העתיקה היושבת על חצי האי אורטיג'ה. נבקר בפארק הארכיאולוגי ניאופוליס, המתהדרבתאטרון היווני הגדול בעולם- "אוזנו של דיוניסוס", אמפיתאטרון רומאי והקבר שמיוחס לארכימדס. נראה את הדואומו המפואר, שרידי מקדש אפולו ומעיין אריטוזה. נסייר בסמטאות התוססות המובילות לנמל הדייגים הציורי ונהנה מהאווירה המיוחדת בעיר. אם יתאפשר נבקר גם במקווה.
  

 

טיול מאורגן לסיציליה טיולים מאורגנים לסיציליה


  

יום 3> שייט לאיים הליפאריים והר הגעש סטרומבולי

עם בוקר נצא לחוף הצפוני, לעיר הנמל מילאצו. נרד לנמל ונעלה על הספינה לשייט יפה בים האיאולי בין האיים הליפארים. ננחת באי ליפארי, הגדול שבארכיפלג נרד לביקור בעיירה הציורית. נהנה מאווירת האי והעיירה ונשוב לספינתנו. נמשיך בשייט לאי פנארה הקטן, אותו מפארים בתי הקייץ של עשירי איטליה.
מכאן נשוט לאי סטרומבולי המפורסם, המגדלור של הים התיכון. נסייר בין סימטאות העיירה התלויה לרגלי הר הגעש, ונמתין להתפרצות אמיתית וחיה של הר הגעש הפעיל, היורה לבה אדומה ובוהקת.
עם ערב נשוב לליפארי, כאן נלון .

 

יום 4> ליפארי - צ'פאלו- פלרמו

נתחיל את היום בסיור סביב האי הגדול. נראה את החלקים הנחבאים של האי ונצפה סביב על האיים השכנים. בתום הסיור נשוב לספינתנו ונפליג בחזרה למילאצו. נפגוש את האוטובוס שלנו וניסע לאורך החוף הצפוני בדרכנו מערבה לביקור בעיירת הקייט צ'פאלו הממוקמת לחוף מפרץ כחול ומרהיב. בלב העיירה מתנוססת הקתדרלת המבצר המרשימה שנבנתה ע"י הנורמנים במאה ה 12. נרד בין הסמטאות לחוף אל המכבסה העתיקה. נטעם את המאכל האופייני – גלידה בלחמניה, וניהנה משיטוט בסמטאות העיירה. לקראת ערב נגיע ללינה בפאלרמו, בירת האי.

 

יום 5> פסיפסי מונראלה - פאלרמו – מונדלו

עלה מפלרמו לעיירה מונראלה, לביקור בכנסיה הנורמנית הענקית, הנחשבת לאחת מהיפות ביותר באיטליה בזכות שטיחי הפסיפסים הנהדרים המכסים את קירותיה. בין יצירות האמנות המדהימות נוכל לזהות סצינות מסיפורי התנ"ך לצד סיפורי הברית החדשה. נשוב לפאלרמו ונצא לסיור רגלי בעיר.נראה את ככר ארבעת הזוויות, כיכר הבושה, הדוטומו, הרובע היהודי ועוד. אחה"צ ניסע לביקור בעיירת הדייגים מונדלו, שהתפרסמה בזכות מסעדת הבוסים של המאפיה אשר לחופו הרגוע של המפרץ הנהדר. נשוב לפאלרמו לביקור באחד האתרים המאקברים והמוזרים ביותר באי – קברי הקפוצ'נים. נשוב למלוננו ולאחר ארוחת הערב נחווה הופעת פולקלור סיציליאני טיפוסי מיוחד במינו.

 

יום 6> קסטלמארה דל גולפו – עיירת המרציפן אריצ'ה - סג'סטה

נצא מפאלרמו מערבה אל הפינה הצפון מערבית של האי. נעלה לתצפית על העיירה קסטלמארה דל גולפו ונמשיך לביקור בעיירת המרציפן - אריצ'ה, העיירה בנויה על צוק נישא ממנו תצפית נרחבת סביב. נשוטט בסמטאות שנבנו בימי הביניים המתפתלות בין שרידי מקדש לאלה ונוס, עליו נבנתה במאה ה-11 מצודה נורמנית. נעצור באחת מקונדיטוריות המרצפן הצבעוני- "פסטיצ'ריות" שפירסמו את העיירה. מכאן נדרים לסג'סטה לביקור במיקדש הדורי הבלתי מושלם, אחד מהאתרים העתיקים הקסומים בעולם. מקדש עצום זה מהמאה ה- 5 לפנה"ס יושב בקצה קניון עמוק, במרכז אזור הררי עזוב ופראי כשמזג האוויר סוער מנגנים 36 עמודיו צלילים יפהפיים ומסתוריים. נתרשם מהמקדש ונלמד על התרבות היוונית בסיציליה. נחזור למלוננו בפלרמו.

 

יום 7> אנה – וילה רומאנה – קטניה - ת"א

את יומנו האחרון בעיר נתחיל בנסיעה לעיירה אנה החבויה בין הרי לב האי. נעלה לתצפית מרהיבה ממצודת לומברדיה שבפסגת העיירה, החולשת על כל מרכז האי. הנוף הנשקף ממנה היקנה לעיירה את הכינוי "יפת הנוף של סיציליה". מכאן נמשיך לעיירה פיאצה ארמרינה, הקינוח המפתיע לטיולנו : וילה רומנה דל קסלה, בית אחוזה של אחד מעשירי רומא העתיקה, שעיטר עת ארמונו בשלל פסיפסים מרהיבים, המספרים סיפורים משעשעים. נסייר בין מאות מטרים רבועים של פסיפסים עוצרי נשימה המתארים סצינות מחייהם של הרומאים במאה ה – 3 לספירה, ובהן נערות הבקיני המפורסמות. בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה בקטניה בדרכנו חזרה הביתה.

  

 ** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך **

לכל הטיולים המאורגנים לסיציליה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לדרום איטליה - מן העקב אל קצה הבוהן, 11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015