ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ג'יפים ברכס הקרפטים, רומניה, בנהיגה עצמית, 8 ימים – מסלול אביב \ חורף

כאשר גילינו באיילה את חבל האפוסן Apuseni מצפון מערב רומניה, הושלם החסר בטיול לרומניה - לא עוד נסיעות ארוכות בדרכי האספלט הצרות של טרנסילבנייה, אלא חדירה אל אזור קארסטי, מלא מערות, דרכי יער מפתיעות וכפרים נידחים. זהו טיול מפתיע. טיול המשלב נופים הררים של הרי הקרפטים יחד עם מפגש מאוד מיוחד עם תושבי הכפרים. בטיול ג'יפים ברומניה נכיר את "הקרביים" של החלק ההררי הכל כך ירוק והדומה לשוויץ, אך עם האוטנטיות של תושביה האותנטיים, מושבות הצוענים ובעלי הפנסיונים הנחמדים.

 

טיולים מאורגנים ברומניה- מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית ברומניה?

 

בגלל הג'יפים שלנו- ברומניה הטיול הינו אתגרי עם הרבה בוץ. לכן איילה מטיילים בלעדית עם ניסאן פטרול גבוהים או רכבים דומים

 

מספר ימי הטיול-  טיול ברומניה הוא עם הנסיעות הארוכות ביותר. רק באיילה מטיילים 8-7 ימים ומאפשרים טיול נכון יותר.

 
טיול באפוסן רק באיילה מטיילים כמעט מחצית הטיול באזור הנפלא והאתגרי של האפוסן

 

 

סוג הטיול: ג'יפים
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, בודדים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

טיול ג'יפים ברומניה ברכס הקרפטים-מסלול הטיול  


יום 1>

נטוס לבוקרשט בשעות הערב נקבל את הג'יפים בשדה התעופה וניסע כ-10 דקות למלוננו

 

יום 2>

לאחר ארוחת הבוקר נצא על האוטוסטרדה צפונה לכיוון הרי הקרפטים. בחצי הראשון של היום, נצא למסע אל הפסגות הגבוהות של רכסי הבוצ'ג' (Bucegi) ואשר לכל אורכם מהווים אתר סקי מפורסם של סינייה (Sinaia) בגובה כ- 2500 מטר. במקום נשלב גם מסלול רגלי קל לתצפית מרשימה, כמיטב המסורת של טיולי ג'יפים ברומניה. נרד בירידה "מפחידה" אל העיר סינייה. נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול ג'יפים ברומניה. נעצור בארמון "פלש"- מהמרתקים בארמונות ימים הביניים באירופה, שם נערוך סיור מודרך. נעצור לצהרים ומשם נצפין לאורך חוצה הקרפטים לכיוון העיר בראן (Bran). כאן טירתו של דרקולה האיום וככל שיספיק לנו היום נתחיל להכיר את נופי ההרים הירוקים המוריקים של הקרפטים. נלון במויצ'ו (Moieciu).

 

יום 3>

נתחיל את חלקו הראשון של היום נקדיש לאזור "מעברי הקרפטים" התחום בין הרכסים האלפינים הגבוהים של הבוצ'ץ ורכס הפייטרה קריאולי כפרים קטנים על המדרונות הירוקים, יערות אשוחים והפתעות צפויות לנו בדרך הג'יפים היפה שחוצה את הכפר מגורה בואך למעוק הגדול הנמצא מתחת לרכס שם נלך הליכה קצרה ברגל בלב יער אירופאי יפהיפה. נמשיך צפונה דרך אזורים נידחים בצמוד לגדת נהר האולט בדרך ג'יפים יפהיפייה. לקראת צהריים נגלוש אל עבר עמק הנהר אולט ולכפרים הסקסוניים המרשימים. הכפרים נוסדו לפני כ800 שנה ע"י מהגרים גרמניים- וננטשו לפני שנים. חלקם יושב ע"י צוענים. נתרשם במיוחד מ"כנסיות המצודה" המרשימות הנמצאות בכל כפר, מחיי הכפריים שעדיין נותרו בהם, בהם צוענים רבים ובעיקר מהארכיטקטורה של הכפרים- רחוב אחד ארוך של בתים צבעוניים ובעלי סגנונות גותיים. באחד הכפרים נתארח לארוחת צהרים וממנו נמשיך בדרכי שטח יפות אל העיר סיגישוארה (Sighisoara) היפה בירת הסקסונים. נלון בסביבה.

 

יום 4>

נטייל בבוקר בעיר העתיקה של סיגישוארה ונבקר בבית הולדתו של דרקולה השליט האיום. משם נמשיך מערבה עד קו ההרים. נגיע לקניון הטורדה (Cheile Turzii) - קניון לא ארוך אך שומר על מיקרו אקלים. הביטוי הוא במגוון הצומח שבו ובמעל 100 מיני ציפורים. נצא לטיול רגלי, אפשר ונראה את מטפסי ההרים הבאים למקום. משם נמשיך בשטח לצפון מערב לאזור העיר קלוז' (Cluj) - מהיפות בערי רומניה. נלון מחוץ לעיר במלון יפה וחדש.

  

רכס הקרפטים טיולים מאורגנים לרכס הקרפטים טיולים גיפים לרכס הקרפטים

 צילום: כרמית ריבק

 

ימים 5-6> 

יומיים בלתי נשכחים עם נקודות ציון חשובות במסגרתו של טיול ג'יפים ברומניה, בהם ננסה להכיר את אזור אפוסני (Apuseni) - גוש הררי בלב רומניה המופרד מהקרפטים. זהו אזור מדהים- קניונים, אזורים קארסטיים עם מערות (כולל מערת קרח), טיולי רגל יפים וכפרים קטנים ומיוחדים. זהו גן עדן לג'יפים. האזור עדיין מחכה שיגלו אותו. כאן נוכל לראות את רומניה של פעם - בעלי מלאכה, חרשים, שיטות חקלאיות שכבר שכחנו וכלי תחבורה על ארבע.  נלון בפנסיונים מקומיים. זה המקום לחוות  חוויות שטרם נוסו ע"י מטיילים מערביים.

 
יום 7>

בבוקר נעלה לעבר אחד הכפרים המרשימים באזור הידוע בעבודות העץ שבו אליו נעפיל בדרך ג'יפים יפהפייה. לקראת הצהריים ניפרד מאזור האפוסני דרך יובלי הנהר מוראש (Mures) בדרכנו לעבר העיר סיביו (Sibiu). סיביו הינה עיר סקסונית גדולה בעל מרכז עתיק ושמור היושבת במיקום אסטרטגי.לינה באזור סיביו או באחד הכפרים הסקסוניים סביבה.


יום 8>

נצא בבקר בכביש העולה למעבר הפגרש - המעבר הגבוה ברומניה שחוצה את הקרפטים. עד מאי - יוני המעבר חסום בשלג ולכן ננסה לעלות ולעצור באמצע העלייה וללכת רגלית לתצפית על מפל באלה (Cascada Balea) - המפל הזורם הגבוה ברומניה (אפשר ויהיה קפוא). נרד ונחצה את הקרפטים לאורך נהרה האולט. בעונת הקיץ והסתיו נחצה את מעבר ההרים בולה לאק ליד האגם ההררי היפהפה, מתחת לחומת הפסגות של האלפים הטראנסילוואניים. מכאן נרד דרומה לעבר אגם וידרארו בעל הסכר הגבוה ברומניה בדרך יערות יפה. נסיעה דרך הערים קורטאה דה ארג'ס ופיטשטי תחזיר אותנו לבוקרשט. אם יתאפשר נערוך סיור רכוב מול אתרי העיר המרכזיים בהם "ארמון העם" המפורסם. מכאן ניסע לשדה התעופה, נחזיר את הג'יפים ונטוס לישראל.
כתבת מסע אחר על טיולי ג'יפים בטרנסילבניה. כתב אבי בלום

לכל הטיולים המאורגנים לרומניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לרומניה: מסע מיוחד אל מזרח הקרפטים ודלתת הדנובה, 12 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015