ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

ירדן בדגש על אתרי הארכיאולוגיה , 5 ימים

זהו מסע לשכנתנו ממזרח השם דגש מיוחד על אתרי הארכיאולוגיה הרבים והמרהיבים שבה. נבקר בג'רש, עראק אל אמיר ובפסיפס מפת ארץ ישראל המפורסם שבמדבא. נתרשם "מארמונות המדבר" הסובבים את עמאן הבירה ונשקיף על ארץ ישראל מרומי הר נבו, כפי שעשה משה. כמובן, לא נוותר על ביקור בפטרה, בירתם אפופת הקסם של הנבטים. את הטיול ידריך הארכיאולוג דר' יהודה דגן.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בירדן? 

 

בגלל הניסיון - איילה גיאוגרפית מתמחה בטיולים לירדן מאז ימיה הראשונים לפני כ-20 שנה. במהלך הניסיון הרב אותנו צברנו למדנו להכיר כל פינה נידחת ומרתקת בממלכה ההאשמית השכנה. 

 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: כל השנה
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לירדן 


יום 1> מעבר הגבול נהר הירדן – אום-קייס – ג'רש – אום אל ג'ימאל - מדבה

ניפגש במעבר הגבול שייח חוסיין, ליד בית שאן. נחצה את הגבול וניפגש עם האוטובוס והצוות הירדני ונעלה אל הגלעד. נפתח את הטיול באום- קייס, הלוא היא גדר המקראית. נסייר בעתיקות העיר ונמשיך לביקור בג'רש, העיר השמורה ביותר מבין ערי הדקאפוליס. מצב ההשתמרות של השרידים ועושר המבנים הופך אותה לאטרקציה מהממת. בג'רש התגלו שערי ענק, רחובות עמודים מפוארים, טטרהפילאי מרשימים שהוקמו במקום המפגש של רחובות הקארדו והדקומנוס, מקדשים, תיאטראות, היפודרום, בית כנסת שהפך לכנסייה ועוד. נמשיך לביקור בשרידיו של היישוב אום אל-ג'ימאל, אתר מורשת עולמית, בטרם נמשיך ללינת לילה במלוננו שבעיר מדבא.

  

יום 2> ארמון ח'ראנה - קסר עמרה – אזרק - ארמון חאלבאת – עמאן - מדבא   

את הבוקר נפתח ב דגש על שני דוגמאות "לארמונות המדבר". אלו ארמונות מהתקופה הערבית הקדומה שהוקמו על ידי ראשוני שושלת בית אומיה (המאות השביעית והשמינית). תחילה נבקר בארמון ח'ראנה, הקטן יחסית אך מצב השתמרותו מרשים. נמשיך לארמון עמרה, הבנוי מאבני גיר אדמדמות. ארמון עמרה מצטיין בפרסקאות נאות המעטרות את קירותיו ותקרותיו. העיטורים כוללים, בין היתר, מחזות ציד, דמויות העוסקות המלאכות שונות וארבה דמויות מלכותיות המסמלות את אויבי האיסלאם: קיסר ביזנטיון, מלך ספרד, מלך פרס ומלך אתיופיה. נמשיך אל מצודת אזרק המרובעת שנבנתה במאה השלישית ושוקמה במאה ה-13. אחר הצהרים נגיע אל ארמון חאלאבאת שהוקם כמבצר רומי (אם כי נמצאו שרידים נבטים מוקדמים יותר במקום) המגן על תושביו משבטי הנוודים שבאזור. לסיום היום נצא בסיור פנורמי בעיר עמאן, בירת הממלכה האשמית. בעיר מטרופולין זו מתגוררים מעל לשליש מתושבי הממלכה. נחזור למלוננו במדבא ללינת לילה.

  

יום 3> מדבא: רצפת פסיפס - הר נבו - אום רסס -  מכוור - פטרה

היום נכיר את מפת מדבא המפורסמת, המתארת את מפת ארץ הקודש בעזרת מיליוני אבני פסיפס צבעוניות, הפרושות על רצפת כנסייה פעילה בעיר מדבא. ניסע להר נבו ונשקיף מראשו אל צפון ים המלח, מדבר יהודה ורכס ירושלים. נתבונן על ערבות יריחו שלרגלינו, משם טיפס משה אל ראש ההר וצפה אל הארץ אליה לא בא. באתר הוקמה כנסייה גדולה עטורת פסיפסים נהדרים. נבקר באום רסאס המצטיינת בשרידי כנסיות המעוטרות ברצפות פסיפס נהדרות. נבקר בכמה מהן, בהן כנסית סטפנוס, על רצפתה עיטורים מרשימים המתארים ערים בעבר הירדן, ארץ ישראל ומצרים. נעפיל למרומי גבעת מכוור המבוצרת, המשקיפה על ים המלח. מראש האתר המבוצר נוכל לראות את מערכת המצור הרומית הדומה מבחינות רבות למערכת המצור סביב מצדה.לעת ערב נגיע ללינה ליד פטרה.

  

יום 4> פטרה

נשכים לצאת לטיול רגלי בשכיות החמדה של פטרה בירת ממלכת הנבטים. אתר מדהים זה הוכרז לפני זמן לא רב כאחד משבעת פלאי תבל של ימינו. כאן נבקר ב: ואדי מוסה, מכלולי קבורה מפוארים חצובים באבן החול, קניון הסיק הצר והמפותל, הקבר המפורסם המכונה החזנה, שבחזיתו תבליטים מפוארים ומכלולי קבורה נוספים בעלי חזיתות מרהיבות בעיצובן שלחלקן ניתן להיכנס. נבקר בתיאטרון המיוחד, שנבנה בסגנון רומי וגושי המושבים שלו חצובים באבן החול המקומית. נתרשם ממחשופי אבן החול הצבעונית, בעלת הגוונים הנהדרים. נתרשם מהשער המונומנטלי המוביל אל הרחוב הראשי, המוביל אל מקדש קצר בנת פרעון. אם יתיר הזמן והכח נעלה לג'בל מדבח. או לג'בל א-דיר. לקראת ערב נחזור למלוננו.

  

יום 5> כרך - ערק אל עמיר – פלה - מעבר הגבול

נפתח את הבוקר במצודת כרך הצלבנית המפוארת. נרד לעראק אל אמיר לביקור בשרידי הארמון המפואר של בית טוביה. עיטורים מרשימים של בעלי חיים מגולפים על קירותיו החיצוניים, ונחשב להיות המבנה המפואר ביותר מן התקופה ההלניסטית ששרד במזרח. נמשיך לאתרה של פלה הקדומה (הידועה גם בשם פחל) שמוזכרת כבר במקורות מצריים מן האלף השני לפנה"ס. לקראת ערב נגיע למעבר הירדן בדרכנו חזרה הביתה.

  

לכל הטיולים המאורגנים לירדן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
ירדן הקלאסית, 3 ימים
טרק לירדן - קניוני מואב ברגל, 3 ימים לינה במלון
טרק לירדן - קניוני מואב ברגל, 4 ימים לינה בשטח
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015