ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן אל הקצ'קר והרי הים השחור - טיול רגלי קל, 8 ימים

לפניכם טיול המשלב טיולי רגל קלים של מספר שעות כל יום באזור מהיפים באירופה - אסיה. אנו מטיילים סביב ועל הרכס הכי מרשים בטורקיה. הנופים נעים מיערות גשם, דרך מורדות אחו מרהיבים ועד פסגות אלפיניות מושלגות ואגמי קרח. אין זה טרק למיטיבי לכת. כלומר - כל אוהב לכת בעל כושר בינוני בהחלט יכול השתתף.נשתדל ללכת כמה שעות לפחות כל יום, כאשר בסוף היום נגיע למלונות או פנסיונים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בהרי הקצ'קאר?

 

מסלול טיול מרתק - מסלול הטיול שלנו להרי הקצ'קאר הוא מסלול עשיר בנופים מרתקים ומרגשים פסגות אלפיניות ונופים עוצרי נשימה. מסלול טיול זה הוא אחד ממסלולי הטיול שהוגדרו על ידינו כטיולי רגל קל, קונספט טיולי הליכה לא קשים ברגל המאפשרים יציאה לטיול מאורגן יחד עם שילוב הליכות בטבע היפה והאינסופי של הרי הקצ'קאר. 

 

הדרכת הטיול - את טיולנו לתורכיה מדריכים טובי המדריכים בישראל, שצברו ניסיון רב בהובלת מסלולי טיול מסוגים שונים ביעד קסום זה. 

 

 

סוג הטיול: עומק 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: אביב, קיץ, סתיו  
Facebook Favorites

מסלול הטיול לקאצ'קר


 

יום 1 >

נצא בטיסת אחה"צ מתל אביב דרך איסטנבול לטרבזון.נתמקם במלון בעיר .

 

יום 2> מנזר סומלה - איקיזדרה

נצא דרומה אל המנזר המפורסם סומלה. המנזר שבמקורו הוא יווני ננטש לאחר מלחמת העולם הראשונה בעת חילופי האוכלוסין בין טורקיה ויוון. כיום הוא עזוב. ייחודו במיקומו- תלוי במיקום מרהיב על מצוק גדול. המנזר צבוע בשלל צבעים עזים בתמשיחי קיר עם מוטיבים תנכיי"ם ומהברית החדשה. נרד מהמנזר חזרה לחוף ונסע מזרחה לכיוון העיר איקיזדרה, שם נטייל בהרים שמעל העיירה. לינה באזור

 

יום 3> נהר הצ'ורו - נהר ברהל- ברהל

בבקר נחצה את מעבר אוביט דרומה (2600 מ'). באוכף המעבר נטייל באגמי השלג הסמוכים. נגיע לנהר הצ'ורו שמנקז את מורדות הרי הים שחור הדרומיים ולאורכו נסע מזרחה. לאורך הדרך הצרה כפרים חקלאיים שהתמחו בגידולי הצפה במישורים ליד הנהר ובמיוחד גידולי אורז!! חוויותהיום משלבות מראות הנהר,הטבע הסובב ומעשי ידי אדם, למרות שרב היום אנו על דרך אספלט.לפי מידתהזמן נסע בשטח לבקר בכנסייה הגיאורגית דירט-קיליסה- מהיפות באזור. נגיע לעיירה יוסופלי. ביוסופלי מתחבר נהר הברהל המרהיב: גווני ירוק, כחול במורדות ירוקים ירוקים. נסע במעלה הברהל עד לכפר מקומי בו נלון.

 

 

טיולים מאורגנים לקצ'קר טיול לקצ'קר טיול מאורגן לקצ'קר

       צילום: אבי זורע

 
יום 4> עמק הברהל

יום נינוח עם זמן רב לטיולי רגל. נטייל רב היום באזור ההררי של ברהל והיאילות שמעליו (יאיילה- כפר רועים עונתי) . נטייל ביאיילות, נכיר את התושבים הנעימים נרד לאורך תעלת המים היורדת אל הכפר. האזור שפוע פריחות ויערות עד. נלון באותו מלון או בכפר ברהל הסמוך. .

 

יום 5> רפטינג- האגם השחור- הופה

בבקר נצא לרפטינג על נהר הברהל או הצ'ורו. זוהי חוויה נפלאה, מרעננת ומתיאמה לכל גיל. השייט עם חליפת ציפה וקסדה וכל הדרוש לשייט בטוח. מומלץ ביותר. משם נסע דרך הקניון העמוק של הצ'ורו על קירותיו הזקופים, שכן כאן הוא חוצה את הרי הים השחור. בדרך נכיר את מפעלי הסכרים הנבנים לאורך הקניון כשמטרתם ייצור חשמל הידרואלקטרי לשימוש האזור. אחה"צ נגיע לשמורת הטבע קרגול (האגם השחור) שהינה פנינת טבע אמיתית: אגם חבוי המוקף צמחיה עשירה ביותר היוצרת תחושת ג'ונגל טרופי קטן. נטייל שם ברגל ולפנות ערב נרד ברכב ללינה בעיירה הופה שלחופי הים השחור.

 

יום 6> הים השחור- נהר הפירטינה-איידר

נסע לאורך הים השחור ונכנס ביומיים הבאים לממלכת ההמשין- אוכלוסייה ייחודית הררית ממוצא קוקזי כנראה, היושבים באזור הררי יפהפה זה. נטייל לאורך הפירטינה שהינו נהר גועש ורוגש ביותר היורד מהקצ'קר ולאורכו שלל מסלולי רגל קלים ? מפלים, כפרים תלויים בהרים ובעיקר ?יער הגשם הפונטי השולט במורדות ההרים. נטייל על גשרים עותמנים מרהיבים ולעת ערב עלה לכפר איידר ללינה. במקום חמאם מקורה מקומי בו ניתן ליהנות מרחצה עם טיפולים שונים (כניסה בתשלום נוסף)

 

יום 7> איידר- מול הקצ'קר- אוזנגול

יום בהרים הגבוהים מעל איידר. נטייל ליאיילות הגבוהות באחו שמעל איידר. נצעד מספר שעות במורדות הירוקים עם תצפיות נהדרות תחתינו. בצהרים נרד לנהר הפירטינה ונסע לחוף ומערבה לאורך טרסות התה המרהיבות היורדות על המדרונות וצובעות את ההרים בירוק עז. אפשר וננסה כוחנו במלאכת קטיף העלים. נסיים היום בעמק מוקף הרים ובמרכזו אגם אוזנגול (האגם הארוך) לידו נלון.

 

יום 8> אוזנגול- טרבזון - ת"א

משך היום נטייל באזור אוזנגול: ביערות, לאורך הנחלים ובכפרי הרועים. ננטפס עם המיניבוס לכיון מעבר דמיר קאפי "שער הברזל" ולפני מהעבר נעצור באגם יפה. ננסה לבקר ביאיילה דמיר קאפי המבודדת ולהכיר את חי הרועים העולים עם העדרים למשך הקייץ. נרד חזרה לכיון הים ונגיע לעיר טרבזון. נסייר בה ככל שינתן לנו, עד מועד טיסת הלילה לתל אביב. הערה: מספטמר הטיסות הינן עם נחיתת ביניים באסטנבול.
 
הערות:

1. ייתכנו שינויים על פי מגבלות טורקיות בשטח ושיקולי המדריך. כך גם יתכנו שינויים במקומות הלינה.

2. ביולי אוגוסט יהיו טיסות ישירות ת"א - טרבזון. באין טיסות ישירות אפשר שהמסלול יתחיל בארזורום בצהרי היום הראשון, פחות לילה בטיסות דרך איסטנבוללכל הטיולים המאורגנים לטורקיה
לכל הטיולים המאורגנים לתורכיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טרק לקצ'קר צפון מזרח תורכיה, 8 ימים
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית לקצ'קר והרי הים השחור בטורקיה, 8 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולים בארץ
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015