ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לבהוטן - ארץ האגדות וקטמנדו האקזוטית, 14 ימים

בהוטן היא אחת המדינות הנחבאות ביותר בעולם. התיירים המורשים להיכנס מוגבלים לקבוצות, כדי לשמר את המסורת, ותושביה חייבים ללבוש את התלבושת המסורתית כשהם יוצאים לעבודה או למקומות ציבוריים. זו היא ממלכה קטנה והררית בהרי ההימלאיה שבדרום מזרח אסיה בין הודו לסין. גם עובדות יבשות המתארות את מדינת בהוטן נשמעות כמו חומרי גלם לסיפור אגדות: מדינת שנגרילה קטנה ומיסתורית, חבויה לה מהעולם בין פסגות הרי ההימלאיה, בראשה מלך אהוב ונערץ. נתיניו חייכנים, לבושים בבגדי ה"נגו" וה"קירה" המסורתיים, מתגוררים בכפרים מקסימים ומבודדים בנוף נפלא ובתולי, וממשיכים לקיים תרבות עתיקה ומרתקת שלא נשחקה עם הדורות. זהו טיול מאורגן לבהוטן זה חוצה את בהוטן כולה, כאשר אנחנו מתחילים מהגבול עם הודו במזרח ויוצאים בטיסה מפרו שבמערב בהוטן, ולכן יש בטיול מספר נסיעות ארוכות ( עד 8 שעות).

את הטיול המאורגן לבהוטן אנו בונים בהתאם למועדי הפסטיבלים הגדולים של בהוטן. בכל טיול נבקר בפסטיבל גדול אחר

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בבהוטן?

 

המסלול הנכון - מרבית חברות הטיולים שבוחרות לצאת לבהוטן משיקולים כלכליים בוחרים להשקיע מספר ימים קטן בבהוטן ולהשקיע את שארית הביקור באחת המדינות השכנות. אצלנו באיילה אנו בוחרים להעמיק במדינה המסורתית המיוחדת הזו, אבל לא מוותרים על ביקור גם בנפאל המרתקת. 

 

היכרות ארוכת שנים עם היעד - איילה גיאוגרפית היא אחת החברות הראשונות בישראל שהוציאה בפועל טיולים ליעד קסום זה. ההיכרות ארוכת השנים עם היעד מאפשרת את המקצועיות המירבית ואת הכרת המסלול והאנשים החיים במדינה מיוחדת זו בצורה המירבית. 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, אביב


טיול אותנטי:

מדינה הבוחרת לווסת את כמות המטיילים בה באופן טבעי מתעקשת לשמור על האותנטיות שלה, ברור שתזכה לתואר טיול אותנטי. טיול לבהוטן הוא טיול שמעטים הם התיירים המבקרים בה בשל סגירותה המיוחדת ולכן חוויה בה הופכת ליותר ויותר מיוחדת ומעניינת. 

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לבהוטן 


יום 1: טיסה לקטמנדו

אחר הצהריים המוקדמים טיסה מישראל לקטמנדו. 

 
יום 2: קטמנדו

עם בוקר ננחת בקטמנדו, נתאוורר במלון (החדרים פנויים רק מהצהריים) ונצא לסיורים בעיר. נתחיל במקדש פושפטינאת, הוא המקדש ההינדי החשוב בנפאל. מרכז המקדש אמנם סגור לתיירים, אבל נוכל להסתובב בחלקים האחרים שלו ולראות את הטקסים הדתיים הנערכים במקום הכוללים לעתים גם שריפת גופות. נלך רגלית לסטופה הקדושה למאמינים הטיבטים בודהנאת ונסובב אתם את הסטופה כמספר הנדרש... אחר הצהריים נחזור למלון, נקבל חדרים ונצא לסיבוב חופשי במרכז התיירותי טמל.  לינה בקטמנדו. (ע) 

 
יום 3: בקטפור וקטמנדו

היום נצא לעיירה בקטפור, הצמודה לקטמנדו, שהיוותה מרכז שליטה על נפאל מהמאה ה 14 עד ה 16. נסייר ברחובות העתיקים אשר חלונותיהם מגולפים בעץ, נראה את המקדשים- חלקם ארוטיים. ננצל את אחר הצהריים לטיול רגלי בין השדות והכפרים. נחזור ללינה בקטמנדו. (ב,ע)

 
יום 4: מקטמנדו לפרו שבבהוטן

עם בוקר נעלה על טיסת  Druk Air  לפרו  שבבהוטן. הטיסה לבהוטן היא אחת מטיסות ההרים היפות ביותר. המטוס עובר לאורך הרי ההימלאיה, כולל האוורסט. פרו עצמה היא עיירה קטנטנה בעמק חביב. לאחר הנחיתה (14:30) נתארגן במלון ונצא למקדש קיצ'ו מהמאה ה 11. (ב,ע)

 
יום 5: מקדש קן הנמרים, לטימפו (שעה וחצי נסיעה)

עם בוקר נצא לכיוון המנזר המפורסם ביותר בבהוטן- קן הנמרים. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לבהוטן. המנזר יושב על צוק גבוה והסיפור אומר שגורו רינפוצ'ה (שהביא את הבודהיזם לבהוטן וטיבט במאה ה 7) הגיע לפה רכוב על גבי נמרה ועשה כאן מדיטציה. העלייה והירידה אורכים כחמש שעות, העלייה על גבי סוסים והירידה רגלית. בדרך חזרה יש קפטריה נפלאה, שם נאכל ארוחת צהריים. לאחר הירידה ניסע לטימפו, בירת בהוטן. הדרך היפה עוברת בין שדות מעובדים, בתים מסורתיים, גבעות ירוקות ונחלים צלולים. לינה בטימפו. (2,400 מטר) (ב,צ,ע)

   

  

טיולים מאורגנים לבהוטן טיול מאורגן לבהוטן

   צילום: עירית להב


 

יום 6: טימפו

בבוקר נבקר בבית ספר לאומנויות זוריג צ'ו סום, כדי להתוודע לאומנויות המסורתיות של בהוטן. נסייר בין הסדנאות ונכיר את התלמידים.אחר הצהריים נצא מהעיר למנזר צ'רי, אשר יושב על הר מעל נחל יפה. המנזר נבנה לאחר ששבדרונג (הנזיר שאיחד את בהוטן במאה ה -16) ישב שם 3 שנים ועשה מדיטציה מיד כשהגיע מטיבט. העלייה למנזר אורכת כשעתיים וחצי כולל ירידה. לינה בטימפו (2,400 מטר) (ב,צ,ע)

 
יום 7: לעמק פובג'יקה (5 שעות נסיעה)

לאחר ארוחת בוקר נבקר בבית הספר לאומנות זוריג צ'וסום, בו לומדים 6 שנים את 13 האומניות המסורתיות של בהוטן. נצא בנסיעה לכיוון עמק פובג'יקה. כאשר נגיע למעבר ההרים דוצ'ו-לה (3,088 מטר) נעצור לראות את הסטופה והמנטרות המקשטים את המקום. נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולים מאורגנים לבהוטן. אם השמיים בהירים אפשר לראות את הפסגות: מסגנג (7,194 מטר), גנגצ'נדג (6,794 מטרגנגלה קרצ'וג (6,395 מטר), ג'איקנגפוגנג (7,194 מטר), קנגבום, והפסגה הגבוהה ביותר-גנגקר פונסום בגובה 7,561 מטר. נמשיך בנסיעה מזרחה לאורך נהר הפונצ'נצ'ו, תוך שאנו עולים בגובה עד למעבר ההרים  פלה לה (3,390 מ') המעוטר בדגלי התפילה המתנופפים ברוח הקרה. מפה צמחי הבמבוק הננסי ילוו אותנו עד הגיענו לעמק פובג'יקה . עמק זה הוא מקום מושבם של עגורי הצוואר השחור, המגיעים לפה מטיבט  בחודשים נובמבר- מרץ. נשקיף על הנוף היפה, נהלך בין הבתים הכפריים ונבקר במרכז העגורים. לינה בעמק פובג'יקה (2560 מ'). (ב,צ,ע)

 
יום 8: לטרונגסה (3 שעות נסיעה)

נתחיל את הבוקר בטיול הליכה בעמק, אשר מרושת בנחלים (כשעתיים וחצי). מפה נמשיך בנסיעה מזרחה. לאחר מספר סיבובים יתגלה לנו בין ההרים מבצר טרונגסה ברוב תפארתו. המבצר המרשים יושב בנקודה אסטרטגית בדיוק מעל נהר, והוא חלש על הדרך היחידה שחצתה ממערב למזרח. נבקר במוזיאון המרשים ובמבצר המשקיף על הנהר מלמעלה. הנוף הנפרס לעינינו שובה לב. לינה בטרונגסה. (2,400 מ') (ב,צ,ע)

 
יום 9:  לבומטנג (2.5 שעות)

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך במסענו מזרחה, הכביש מתפתל בין הרים מוריקים ונוף עוצר נשימה ומשם יורד דרך החורש עד שנפתח לעמקים הציוריים של בומטנג.  נעצור בדרך במרכז אריגה של בדי צמר אופיניים לאזור בומטנג. בומטנג הוא שם כולל לארבעה עמקים: צ'ומה, צ'וקור, טנג ואורה, המשתרעים מגובה 2,600 מטר עד 4,000 מטר. זהו מרכז למקדשים ומנזרים חשובים ורבים. נבקר במקדש קורג'ה, המקום בו גורו רינפוצ'ה (פדמה סמבבה) שכנע שד מקומי והשאיר את חותמת גופו על סלע ונמשיך ברגל למקדש טמשינג, אחד המקדשים הייחודיים, בו נוכל למצוא ציורי קיר אורגינלים מהמאה ה-15. לינה בבומטנג. (2,600 מ'). (ב,צ,ע)

 
יום 10: פסטיבל בבומטנג

נקדיש את החלק הראשון של היום לפסטיבל מרכזי במבצר ג'קר, אליו מגיעים כל תושבי האזור. זהו אחד משיאיו של טיול מאורגן לבהוטן. אם יישאר זמן נצא נצא לביקור בבריכת האש הבוערת, בריכה מקודשת אשר אליה קפץ פמה לינגפה (קדוש בהוטני) ובידו נר דולק, אשר לא כבה גם כאשר היה מתחת למים.  נמשיך ונבקר במנזר של נזירות ונתוודע לעולמן. לינה בבומטנג, מעל העיירה ג'קר (2,600 מ'). (ב,צ,ע)

 
יום 11:  לפונקה (6  שעות נסיעה)

לאחר ארוחת בוקר נתחיל במסענו חזרה מערבה, מהמעבר הגבוה נתחיל לרדת והצמחייה הופכת לסמי –טרופית, עם עצי תפוז ובננות. בהגיענו  נבקר במבצר פונקה, מבצר ענק הבנוי על מפגש שני נהרות. פונקה הייתה בירת בהוטן עד שנת 1955 ועדיין משמשת בחורף למגורי הנזירים החשובים. המלך הראשון- אוגיין וואנגצ'וק- הוכתר פה בשנת 1907. המבצר, שנבנה על ידי שבדרונג במאה ה 17, החזיק מעמד במספר אסונות טבע ושריפות אבל ההצפה בשנת 1994 גרמה לנזק רב. באופן מפתיע פסל הבודהה ג'וג'מפה (המסמל חמלה) לא ניזוק. לינה בפונקה. (1,300 מטר) (ב,צ,ע)

 
יום 12: פונקה - טמפו- פרו (3.5 שעות נסיעה סך הכל) 

נתחיל את היום בטיול רגלי בין שדות אורז וכפרים עד לראש הגבעה, למקדש צ'ימי להקן של "הקדוש המשוגע". נעזוב את פונקה וניסע לטימפו, עיר הבירה. בהגיענו נעלה לתצפית מרשימה על העיר מהפסל שממשלת טאיוואן נתנה לבהוטנים. נרד ונבקר במוזיאון הטקסטיל המרשים. המוזיאון מציג טקסטילים ארוגים ביד מעתיקים ועד חדשים. נערוך שעור בלימוד אמנות הירייה בחץ וקשת- הספורט הלאומי של בהוטן. אחר הצהריים נכנס  למבצר טשיצ'ו היפה היושב על גדות נהר, אשר מאכלס את רוב משרדי הממשלה, חדרו של המלך, נזירים ובית הקיץ של ג'ה קנפו- הנזיר הראשי בהוטן. מפה ניסע לפרו, ולאחר ארוחת ערב נצפה במופע שירה ומוזיקה מסורתיים. לינה בפרו. (2,200 מטר). (ב,צ,ע)

 
יום 13: מפרו לקטמנדו

בבוקר ניפרד ממארחינו בבהוטן ונצא בטיסה לקטמנדו. עם נחיתה (11:45) נחבור למדריך ונצא לסיור באזור פאטאן Patan , אשר בו נמצאים מקדשים שהוכרזו אתרי מורשת עולמית. פטאן היתה עיר בפני עצמה, וכך נוכל לבקר גם בכיכר המלך. ברחובות שמסביב יש אמנים רבים ונוכל לראות אותם במלאכתם. נחזור לקטמנדו ונלך לכיכר דרבר, מרכז הבירה העתיקה ומקדש האלה הילדה. לינה בקטמנדו. (ב,ע)

 
יום 14: מקטמנדו לישראל

עם בוקר נצא בטיסה לאיסטנבול ונמשיך בטיסה לישראל

טיולים מאורגנים לבהוטן וקטמנדו:
 
*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך***

 

לכל הטיולים המאורגנים לבהוטן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מקיף לנפאל, ברכס האנפורנה ובמוסטאנג עלית (אוטובוס ורכבי שטח)
מסע לטיבט בפסטיבל סגה דאווה בהר הקאילש, 18 יום
הטיול המקיף לטיבט "על גג העולם", 18 יום
טיול מאורגן לבהוטן ממזרח למערב, 13 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015