ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לאלבניה ומקדוניה, 11 ימים

מקדוניה  ואלבניה נפתחו לתנועת  מטיילים רחבה  רק בשנים האחרונות. אלה שתי ארצות שולי הבלקן שיותר מארצות אחרות שומרות על מסורות עתיקות ימים ומצטיינות באדריכלות מקורית, במסורות מנהגי התושבים, מאכליהם ותרבותם. בטיולנו נכיר נופים  מגוונים של, אגמים שופעי מים, חופים כחולים, כפרים מבודדים וערים עתיקות. הבלקן במיטבו.

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במקדוניה ואלבניה ? 

 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: סתיו, אביב

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למקדוניה ואלבניה


 

יום 1> ת"א- סקופיה

נמריא מנתב"ג אחה"צ דרך יעד ביניים לסקופיה. בהגיענו נעבור למסעדה יפה לארוחת ערב ונמשיך למלון. לינה בסקופיה.

 

יום 2 > סקופיה

נקדיש את היום לבירת מקדוניה. נעלה אל מבצר העיר, נסייר בעיר העתיקה, נבקר במוזיאון לזכר שואת יהודי מקדוניה, נמשיך אל הכיכר המרכזית של העיר החדשה ונסיים במנזר פאנטלמון הקדוש על צלע ההר שמעל סקופיה. לינה בסקופיה.

 

יום 3 > מסקופיה לביתולה

נצא בנסיעה דרומה לאורך עמק הנהר וארדאר ונגיע אל אתר החפירות של העיר סטובי. נשוטט בין השרידים הנרחבים של העיר הרומית-ביזנטית ונזכור כי כאן נתגלה אחד מבתי הכנסת הקדומים ביותר בתפוצה היהודית. נמשיך לעיר פרילפ השוכנת בלב 'ארץ הטבק' של מקדוניה. נבקר במוזיאון הטבק ונראה אוסף מרהיב של מקטרות. משם ניסע לעיר קרושבו, העיר שהייתה מרכז המרד המקדוני נגד השלטון העות'מאני ב- 1903, מרד שנכשל ונותר כאירוע גבורה בזיכרון המקדןני. לעת ערב נגיע לעיר ביתולה ללינה.

 

יום 4 > ביתולה והפארק הלאומי גאליצ'יצ'ה

העיר ביתולה הייתה העיר הראשה במקדוניה בתקופה העות'מאנית (אז היא נקראה מונאסטיר). נלך לאורכו של הרחוב הראשי 'רחוב הקונסולים', המשמר את אווירת ראשית המאה ה-20 ונמשיך לבית הקברות היהודי הגדול, זכר לקהילה מפוארת שעלה עליה הכורת. בסמוך לביתולה נבקר בשרידי העיר ההלניסטית-רומית-ביזנטית הרקליאה לינקסטיס (Lincestis ( Heraclea ונתפעל מן הפסיפסים היפים שבה. נמשיך אל אגם פרספה (Prespa) במפגש הגבולות של מקדוניה, אלבניה ויוון ומשם נעלה למרומי הפארק הלאומי גאליצ'יצ'ה החוצץ בין אגם פרספה לאגם אוחריד. נרד לאגם אוחריד, נבקר במנזר נחום הקדוש, נשוט להנאתנו על מקורות הנהר דרין ונגיע לאוחריד. לינה באוחריד.

 

יום 5> אוחריד וסביבתה

נקדיש את היום לאוחריד, העיר שהייתה בירת האימפריה הבולגרית-מקדונית הראשונה במאה האחת עשרה ואשר לפי המסורת היו בה 365 כנסיות, אחת לכל יום. נעלה לעיר העתיקה, נבקר במבצר הצאר סמואיל, נמשיך לכנסיית מרים אם האלוהים המעוטרת בצורה מושלמת ומשם לשרידי האקדמיה הדתית של קלמנט הקדוש. נרד לאגם ובשייט קצר נגיע לעיר התחתונה המצטיינת באדריכלות מקדונית מסורתית של גזוזטראות בולטות. בהגיענו לכיכר המרכזית של העיר החדשה נטעם ברחוב הקניות הגדול קצת מטעמה של עיר התיירות מספר אחת של מקדוניה. לינה באותו המלון.

 

יום 6> טירנה

בבוקר נעבור אל אלבניה וניסע לטירנה. נבקר במוזיאון הלאומי ובמסגד יפהפה מהמאה ה-18, נצא לסיור ברחובותיה הרחבים של הבירה, ירושת השלטון האיטלקי במלחמת העולם השנייה ונמשיך אל המרכז העולמי של הבקטאשים, כת מוסלמית שחרתה על דגלה את יסודות הסובלנות והאהבה לכל מי שנולד בצלם אנוש. לינה בטירנה

יום 7 > אל בראט וולורה

בבוקר נצא אל בראט (Berat), 'עיר אלף החלונות', כינוי שהודבק לה על ששמרה בצורה מרהיבה את סגנון הבנייה האלבני המסורתי. כאשר נגיע לעיר נעלה אל המבצר ונבקר בכנסיית מרים שהפכה למוזיאון לאומנות נוצרית. נרד אל העיר התחתונה ונבקר במוזיאון האתנוגרפי ובטקה (מקום התפילה של הבקטאשים) אשר על אחת מדלתותיה מגולפים באבן שני מגיני דוד. האמנם כאן קבור שבתי צבי? נמשיך אל הנהר אוסום (Osum) החוצה את העיר, אשר על המדרונות היורדים אליו נבנו מאות בתים שכל חלונותיהם פונים לחזית. לאחר שנשלים את סיורנו בבראט ניסע אל ולורה (Vlora), העיר בה הוכרזה עצמאות אלבניה ב-1912 שם נלון.

 

יום 8> בוטרינט וסאראנדה

היום ניסע באחת הדרכים היותר יפות באלבניה ההולכת מוולורה לסאראנדה. נעלה אל מעבר לוגארה (Logara) ממנו נשקף מבט מרהיב על ההרים העותרים אותו ועל החוף. נמשיך בנסיעה לאורך חופיה הנהדרים של אלבניה אל מבצר פלרמו שנועד להגן על החוף מספינות שודדים ונגיע אל שרידי העיר ההלניסטית-רומית-ביזנטית בוטרינט (Butrint). אחר הצהרים נסייר בשרידיה המרשימים של העיר וניסע אל מלוננו בעיר סאראנדה השוכנת לחוף מפרץ יפה מול האי היווני קורפו. לינה בסאראנדה.

 

יום 9> ג'ירוקאסטרה ודורסי

נעזוב את החוף ונעלה אל ליבה ההררי של אלבניה. לאחר שעה קלה נגיע אל העיר ג'ירוקאסטרה (Gjirokastra) העיר שזכתה במעמד של אתר מורשת עולמית בזכות ההשתמרות המושלמת של מערך

הרחובות שלה מראשית המאה ה-19. נעלה אל המבצר האדיר של העיר שבנה הפחה מיואנינה עלי פחה טפלנה (Tepelene) ונמשיך אל המוזיאון האתנוגרפי המקיף. נסיעת אחר הצהרים ארוכה תביא אותנו אל דורסי (Duressi), עיר הנמל הגדולה של אלבניה שם נלון.

 

יום 10> קרויה, שקודרה

נצא אל העיר קרויה (Kruja). נשמע את סיפורו המרתק של הגיבור הלאומי סקנדרבג (Skanderbeg) שאת מלחמותיו בכובשים העות'מאנים במשך שנות דור במאה ה-15 ניהל מכאן. נעלה אל מבצר העיר ונסייר במוזיאון ההיסטורי ונקנח בבאזאר ה'תורכי', זכר למאות שנות שלטון עות'מאני. הבזאר התורכי הוא אחד השווקים הנעימים שתוכלו לבקר בהם, עשיר בחפצי אומנות בלקנית הייחודית כל כך לאזור ובמחירים סבירים. נקנה שטיח לקיר בסלון ונמשיך צפונה אל העיר שקודרה (Shkodra) על שפת אגם סקאדאר. העיר, שהייתה בירת ממלכת איליריה העתיקה, הפכה בימי הביניים למאחז ראשון במעלה של הוונציאנים שבנו בה מבצר אדיר, הוא 'מבצר רוזאפה'. נעלה למבצר ממנו נשקף מבט מרהיב על אגם סקאדאר ועל מפגש הנהרות בונה (Buna) ודרין. לינה בשקודרה.

 

יום 11> הבייתה

נשלים את טיולינו בשקדרה ונצא לטירנה, ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה בדרככנו חזרה הביתה.

 

• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומטב שיקולי המדריך

לכל הטיולים המאורגנים למקדוניה
לכל הטיולים המאורגנים לאלבניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015