ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לאלבניה ומקדוניה, 12 ימים

מקדוניה  ואלבניה נפתחו לתנועת  מטיילים רחבה  רק בשנים האחרונות. אלה שתי ארצות שולי הבלקן שיותר מארצות אחרות שומרות על מסורות עתיקות ימים ומצטיינות באדריכלות מקורית, במסורות מנהגי התושבים, מאכליהם ותרבותם. בטיולנו נכיר נופים  מגוונים של, אגמים שופעי מים, חופים כחולים, כפרים מבודדים וערים עתיקות. הבלקן במיטבו.

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית במקדוניה ואלבניה ? 

 

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: סתיו, אביב

Facebook Favorites

מקדוניה ואלבניה
נופי הבלקן הפראיים, חופים קסומים וכפרים קטנים ומבודדים


 

 

יום 1 >ת"א –טירנה (אלבניה)

 נמריא בטיסת דרך יעד ביניים מנתב"ג לטירנה. בהתאם לשעת הנחיתה 
 

יום 2> טירנה, קרויה ושקודרה  

נשכים לביקור במרכזה המרשים של העיר, נראה את מסגד "איתם ביי" שנבנה בשנת 1794, את מגדל השעון משנת 1830 ואת פסלו של הגיבור הלאומי האלבני סקאנדרבג שנלחם בכובשים העותומנים בהצלחה וזכה לתהילת עולם באלבניה. נבקר במוזיאון הלאומי, ניפרד מטירנה בדרכנו לקרויה, עירו של סקאנדרבג, הגיבור הלאומי של האלבנים אשר במשך ימות דור נלחם בעות'מאניים במאה ה-15. נבקר באתר הזיכרון של  סקנדרבג המרשים ונצא לשוטט ב"באזאר התורכי", בבאזאר העות'מאני היחידי שנותר באלבניה. ובמבצר רוזאפה. נמשיך ונגיע אל העיר שקודרה, בירת צפון אלבניה. נעלה אל מבצר רוזאפה האדיר שבנו הוונציאנים ממנו נשקפים מראות נהדרים על הנהרות דרין ובונה. נלון בשקודרה. 

 
יום 3 >עמק טאט הנידח 

נסיעה בטרנזיטים/ ג'יפים אל אחד המקומות האחרונים שנותרו באירופה בפשטותם וביופי שלהם, מוקפים הרים נישאים. נערוך מסלולי רגל קצרים מאד בין הבתים לחפש את מזקקי האלכוהול ומלאכות עונתיות אחרות . משם נסע לבוגה הכפר היושב בפתח הטיפוס למעברים לעמק טאט, נערוך תצפיות נהדרות על העמק וירידה בדרך עפר מאתגרת לכיוון מרכז טאט. שם נתארגן ונבקר באתרי העמק . הכנסיה ,מגדל נקמת הדם ונשוב על עקבותינו לשקודרה 

 
יום 4> שקודרה, אגם קומני, פיירזה, ביירם צורי.   

עם בוקר נצא משקודרה לאגם קומן. נרד לרציף המעבורת ונפליג באגם  שנוצר בקניון המחורץ העובר דרך ערוצים עמוקים ומוקף בהרים הנופלים בחדות אל המים. את השייט נסיים בעיירה פיירזה , מכאן נמשיך   בנסיעה בדרך הררית לעיירה ביירם צורי (Bajram Curri) בה נסעד ארוחת צהרים מסורתית. ובה נבלה את שעות אחר הצהרים. 

 

יום 5 >בייראם צורי לוולבונה  

יום נפלא בלב האלפים הדינארים. ניסע בינות לרכסים הגבוהים בבלקן של פסגות הגבול עם מונטנגרו, הקרויים גם ההרים השלורים באמצעות מיניבוסים ונתוודע אל האוכלוסייה המקומית החיה בכפרי קיץ קטנים. אלו אנשים ששמחת החיים בלבבם תוך כדי לגימת משקה חריף ונוף אלפיני ללא תחרות! נשוב על עקבותינו לבאיראם צורי. 

 
יום 6 >מעבר לקוסובו מנזר דצ'אני, פריזרם   

נחצה  את הגבול למדינה הזעירה והחדשה קוסובו הנחשבת לירושלים של הסרבים, אך גם לערש המולדת של האלבנים. לאחר מעבר הגבול נעצור בשולי העיר ג'אקובה להתרשם מהגשר העותמאני היפה. נבקר במנזר דצ'אני העתיק, ערש התרבות הסרבית- קוסובארית .המנזר שוכן בלב, חורש ערמונים בעמק הנהר ביסטירצה, והוא מוקף בהרים בהרים ויערות. לאורך ההיסטוריה שלו היה המנזר מרכז רוחני ואמנותי פעיל, ובשנת 2004  הוכר כאתר מורשת עולמית.נמשיך מכאן אל פריזן (Prizern) העיר השנייה בגודלה בקוסובו, המשמרת להפליא את אווירה עות'מאנית. לינה בפריזרן. 

 
יום 7 > חצייה למקדוניה סקופיה   

נחצה את הגבול לסקופיה נצא לתור את בירת מקדוניה. נתחיל בגשר האבן היפה החוצה מעל נהר וארדר ומחבר את חלקי העיר נמשיך לעיר העתיקה, נראה את החאן ושוטט בין סמטאות הבזאר התורכי. נבקר במבצר סקופיה השולט על העיר, נמשיך למוזיאון האתנוגראפי המעניין ובמוזיאון לזכר הקהילה היהודית התוססת של מקדוניה.  לינה בסקופיה. 

 
יום 8 >קניון מטקה וביטולה

נצא לשיט על אגם – נהר  מאטקה המוקף צוקים גבוהים, זהו קניון ענק שנוצר בו "פיורד " כתוצאה מסכירתו במוצא אל אגם מטקה. אחר הצהרים נבקר בביטולה עיר ציורית מוקפת הרים מיוערים. בעבר נקראה מונאסטיר ועד מלחמת העולם השניה שגשגה כאן קהילה יהודית שוקקת חיים, בעיקר של דוברי לאדינו. נטייל ברחוב הקונסולים שמשמר את אווירת ראשית המאה ה-20. הקהילה היהודית ספרדית הענפה והתוססת הוכחדה רובה ככולה בשואה. לינה בביטולה.

 
יום 9> ביטולה – גאליצ'יצ'ה  אוחריד  

בבוקר נבקר בשרידי העיר ההלניסטית-רומית הראקליאה  לינקסטיס, ונתרשם מהפסיפסים המרהיבים. לקראת צהרים נמשיך אל אגם פרספה בגבול מקדוניה, יוון ואלבניה. נעלה אל הפארק הלאומי גאליצ'יצה באמצעות רכבי 4X4 . מכאן ניסע לכיוון אוכריד העיר היפה על שפת האגם. המוקף מפרצים יפים ובתי קפה ססגוניים. נסיים במדרחוב של העיר החדשה, בירת התיירות של מקדוניה. לינה באוחריד. 

 

יום 10 >אוחריד – סווטי נאום (נחום) – אלבסאן- טיראנה 

בבוקר נבקר בעיר אוחריד, העיר שהייתה בירת האימפריה הבולגרית-מקדונית הראשונה במאה ה-12 ואשר היו בה, לפי המסורת, 365 כנסיות, אחת לכול יום בשנה.. נשוט על מקורות הנהר דרין ונבקר במנזר הציורי סווטי נאום (נחום). אחר הצהרים נבקר בבקתות הדייגים שבכפר פאשטני סמוך לאוכריד ונסיים את היום  בהופעת פולקלור באחת המסעדות שליד טיילת האגם. לינה באוחריד

  

יום 11 > טיראנה – הר דייטי - קרויה

נשים פעמינו חזרה אל עבר אלבניה. נחצה את העיר העתיקה אלבסאן, מכאן נמשיך לעבר טיראנה, אותה נלמד בשעות הצהרים נמשיך לעבר קרויה, הבירה העתיקה של אלבניה וננצל את הזמן לשוטט בין רחובותיה הציוריים. בערב נסיים את הטיול במופע פולקלור. לינה בקרויה.

יום 12 >קרויה והבייתה

בבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה. 

  

**ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך**

 

  

לכל הטיולים המאורגנים למקדוניה
לכל הטיולים המאורגנים לאלבניה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015