ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן להודו הקלאסית, מסע בנתיבי המהרג'ות, 15 ימים

החוויה ההודית היא כפסיפס עשיר המפעיל את כל החושים: צלילי סיטאר וטבלה מתערבבים בריח קטורת, תבלינים רבים על צבעיהם החזקים מקשטים כל ארוחה, והאנשים- כה רבים הם ההודים ולהם מגוון רב של תרבויות ומסורות עתיקות יומין. הודו היא כל זאת ואף הרבה יותר, והטיול המאורגן להודו הוא כהצצה אל תפיסת עולם אחרת המאפשרת התנסות רוחנית ואנתרופולוגית רבת עוצמה, לה אי אפשר להישאר אדישים. בטיול זה נבקר באחד המקומות היפים בעולם- הטאג' מאהל, נכנס לארמונות המהרג'ה המרשימים ברג'סטאן, נהלך עם המאמינים על גדות הגנגס, נבקר במקדשים הינדים ברישיקש ולא נפסח על מקדש הזהב באמריצאר, המשתקף באור יקרות באגם.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בהודו הקלאסית?

 

מסלול מיוחד ומגוון - מסלול הטיול שלנו להודו הוא מסע מושלם למי שחווה את הודו בפעם הראשונה ורוצה לעשות זאת בצורה המעמיקה והטובה ביותר ובנוחות מסוימת. מסלול הטיול שלנו מתחקה אחר מרבית האתרים החשובים והמעניינים של צפון מרכז הודו בפרק זמן מוגבל יחסית. צוות איילה גאוגרפית יצר תמהיל מושלם המאפשר לבחון את: החברה, התרבות וההיסטוריה של אחת התרבויות הקדומות, החשובות והמעניינות בתבל, תוך התנסויות וחוויות בלתי המצעיות ומפגשים אישיים מרתקים. לפיכך הוספו למסלול נקודות חן חשובות ומרתקות שלא מופיעות באופן שגור במרבית הטיולים להודו, כדוגמת: ארמיצר שבמדינת פונג'אב שם נפגוש את החברה הסיקית במלוא פארה. רישקש ובהרדר שם נהנה מרגע רוחני במעלה הגנגס הקדוש, וכמובן ביקור בערים החשובות של רג'סטאן.  

 

הדרכה מקצועית - מדריכי הטיול שלנו בהודו הם אנשים שהודו "עשתה להם את זה" בצורה חזקה, נסיעה עם כל אחד ממדריכי הטיולים שלנו היא נסיעה עם בנק ידע מעשיר בצורה בלתי רגילה והכרות עמוקה הן עם חיי היומיום הפשוטים של ההודים והן עם ההתעמקות הנכונה והמדוייקת בכל מה שמשך במשך מאות בשנים את אנשי המערב לחקר אותה תרבות מרתקת. 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי 
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות:
חורף, אביב

 

טיול מאורגן להודו

מקדש הזהב, אמריצר
צילום: רז מור

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן להודו 


 

יום 1+ 2>תל אביב- דלהי - אודייפור העיר הלבנה 

נצא בטיסת ערב דרך יעד בינים לדלהי, הגעה לפנות בוקר וטיסת המשך לאודייפור, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים המוקדמות. נתארגן במלון שלנו ונצא לסיור רגלי בעיר מיוחדת זו. אודייפור היא "העיר הלבנה", על שם בתיה הצבועים לבן. העיר מוקפת באגמים והרים והיא מן היפות שברג'סטאן. לינה באודייפור (ב,ע)

  
יום 3>אודייפור: ארמון המהרג'ה, השוק, אגם פיצ'ולה 

נבקר בארמון המהרג'ה, בשוק הססגוני, במקדש הראשי, נשוט (אם יהיו מספיק מים) באגם פיצ'ולה בו נצפה בארמון המפואר שהוסב למלון ונראה את עופות המים שפוקדים את האגם. אחר הצהריים נצא לביקור במקדשים  אקלינג'י ולנגדה שמחוץ לעיר. בסוף היום נעלה על אחת הגבעות לצפות בשקיעה המרשימה במדבר. לינה באודייפור. (ב,ע)

  
יום 4>אודייפור – מקדש דת הג'יין בראנקפור – העיר הכחולה ג'ודפור    

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לראנקפור בו נמצא אחד המקדשים הג'יינים הגדולים והחשובים ביותר בהודו מהמאה ה- 15. תקרת המקדש נתמכת ע"י 1444 עמודים שכל אחד מעוטר בצורה שונה. נסייר במקדש ונהנה מעיר נעימה זו. נמשיך לג'ודפור ללינת לילה. (ב,ע)

 

    

 רג'אסטאן, צילום: רז מור

  

יום 5>ג'ודפור: מבצר מהרנמאר, ארמון המהרג'ה, אמרון הפנינה וארמון הפרחים - לפושקר  

לאחר ארוחת בוקר נבקר בעיר השנייה בגודלה ברג'סטאן- ג'ודפור- הניצבת על גבעות אבן חול אדמדמה. ג'ודפור מכונה גם העיר הכחולה בשל צבע בתיה, כשבמרכזה מתנשא מבצר מהראנמאר האדיר, בו נבקר. נסייר במבצר המהראג'ה הניצב על שן סלע אדירה. נבקר במתחם ארמונות מוטי (ארמון הפנינה) ופול (ארמון הפרחים).  מפה נמשיך לפושקר ונצפה בשקיעה קסומה על גדת האגם. לינה בפושקר. (ב,ע)

   
יום 6>העיירה הקדושה פושקר- ג'איפור: העיר הורודה  

פושקאר- עיירה קטנה וחשובה היושבת סביב אגם פושקאר הקטן אך היפיפה המוקף מדרגות רחצה ומקדשים. עבור ההינדים פושקר היא מרכז חשוב ביותר של עליה לרגל עקב הימצאותו של אחד משלושת המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה. נסייר סביב האגם ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים, נשתתף בטקס תפילה מקומי לשלום אהובינו, בהדרכת בהרמין- איש דת, ואז נצא בדרכנו אל ג'איפור בירת חבל רג'סטאן. בשעות הערב נגיע לעיר, הנקראת גם "העיר הורודה" בשל הבניינים הצבועים ורוד. כך גם ראה אותה הנסיך אלברט, בעלה של המלכה ויקטוריה, כשביקר כאן ב- 1885. העיר חייבת את שמה ובנייתה למהרגה ג'אן סינג השני. לינה בג'איפור. (ב,ע)

  
יום 7>ג'איפור: מבצר אמבר, ארמון המהרג'ה, מצפה הכוכבים 

נאכל ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסייר בעיר ובאתריה – נעלה למבצר אמבר האדיר, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר. המבצר יושב על גבעה רמה מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטית. לאחר מכן נבקר בארמון המהרג'ה שבעיר ובמצפה הכוכבים הייחודי- ג'נטר מנטר שנבנה על ידי ג'אי סינג. נחלוף על פני ארמון הרוחות (הווה מאהל) הנחשב לאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ודוגמא מהממת לכישרון האומנותי הראג'פוטי. הארמון נבנה בשנת 1799 כדי לאפשר לנשות המלוכה לצפות בנעשה ברחוב הראשי. בהתאם לזמן נסתובב בשוק. לינה בג'איפור. (ב,ע)

    

 

רחצה בגנגס הקדוש   צילום: רז מור

   

יום 8>ג'איפור- באר מדרגות –אגרה: טאג' מאהל 

לאחר ארוחת בוקר נצא לאגרה, כאשר בדרכנו נעצור ב"באר מדרגות"- באר עם אין ספור מדרגות המובילות פנימה במארג ארכיטקטוני מרשים. בהגיענו נבקר בטאג' מאהל, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה על ידי השליט שאח ג'אהן לזכר אשתו  האהובה מונטז, לה היה נשוי 17 שנה, ומתה בעת לידת ילדם ה- 14 . נצפה על מבצר אגרה, בו נכלא שאח ג'אהן ונלמד את הסיפור העצוב על סוף חיו. נסיים בבית מלאכה בו ידגימו לנו את שיטת שיבוץ האבנים בשיש, עבודה ייחודית לאגרה. לינה באגרה. (ב,ע)

 
יום 9>אגרה: המבצר האדום – דלהי- טיסת ערב לאמריצר 

לאחר ארוחת בוקר נבקר במבצר האדום ובשוק המקומי. לאחר מכן ניסע חזרה לדלהי. נמשיך בטיסת ערב אל אמריצר. לינה באמריצר. 

 

יום 10> אמריצר- מקדש הזהב, החלפת משמרות בגבול 

נהיום נטייל באמריצר, אשר במדינת פונג'אב. לאנשי פונג'אב שפה, מטבח, לבוש ודת המיוחדים רק להם. מרבית תושבי המדינה הם בני ובנות הדת הסיקית  נוסדה לפני כ – 400 שנים. אמריצאר משמשת מאז כמרכז דתי ותרבותי  למאמינים הסיקים שבהודו וברחבי העולם כולו. פרוש השם אמריצר - "בריכת הנקטר" - ניתן לה בזכות מקווה המים הקדוש הסובב את המקדש  הדת הסיקית נוצרה כזרם שיצא מדת האיסלם במאה ה 16 לספירה. מאמיני הדת נדרשים לחמישה סימני היכר חיצוניים: לא לספר את שיערם וזקנם, לענוד צמיד מתכת עגול, מסרק קטן, פגיון, ומכנסיי קאצ'מאין, ( מכנסי שרוול נפוחים).  נבקר במקדש הזהב, בבריכת ההיטהרות, בחצרות הפנימיות, במטבח ובחדר האוכל הענק המספק ארוחות חינם לאלפי מאמינים מידי יום. המבנים המסוגננים והפעילות סביבם ובתוכם מספקים למבקר חוויה מלהיבה של צורה, צבע, צלילים, פולחנים ופעילות קהילתית. העיר אמריצאר ממוקמת לא הרחק מקשמיר ובצמידות לרפובליקה האיסלאמית של פקיסטאן. אחר הצהריים נעבור לגבול עם פקיסטאן כדי לראות את החלפת המשמרות , בו כל צד מנסה להרשים את הצד השני . לאחר הטקס נחזור למקדש הזהב לחזות בטקס השינה של הספר הקדוש לסיקים. לינה באמריצאר (ב,ע)

 

יום 11> אמריצאר –טיסה לדראדון- רישיקש  

בבוקר נצא לביקור בג'אליאן וואלה באג Jalianwalla Bagh   מונומנט היסטורי המסמל את תחילת המאבק ההודי לעצמאות. כאן בוצע טבח המונים בידי הבריטים בשנת 1919. נטייל בין המבנים והסמטאות הצרות, נראה את המבנים העתיקים ונתוודע עוד לתרבות הייחודית של אנשי פונג'הב.  לאחר מכן נטוס לדלהי וממנה לדרדון. לאחר מכן נמשיך דרך ההרים לרישיקש המכונה "עיר החכמים". לעת ערב נצפה בטקס ה"ארטי" המיוחד למקום, טקס נהר הגנגס הקדוש, הנערך ע"י הכוהנים בזמן השקיעה. לינה ברישיקש (ב,ע )

 

יום 12>רישיקש – טיול ג'יפים בשמורת טבע-, שווקים ואשרם 

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשמורת רג'ג'י, כדי לערוך טיול ג'יפים בסוואנה. השמורה יושבת על הגבעות שבמורדות המפרידים בין ההימלאיה למרחביה של הודו. אם יתמזל מזלנו נראה פילים אסייתים, ואולי אף נמרים, טיגריס, עזי בר ועוד. את שאר היום נקדיש לרישיקש העיירה השקטה השוכנת על גדות נהר הגנגס, במקום בו עוזב הנהר הקדוש את הרי ההימלאיה ופונה תוך התעקלות אל מישורי צפון הודו. עיירה שכולה קדושה ורוחניות. מרכזים רוחניים (אשראמים) רבים קמו על גדות הנהר הצלול ומחפשי דרך מכל רחבי תת היבשת והעולם מגיעים אליהם ללמוד הינדואיזם, יוגה ומדיטציה. אחר כך נצא ליום נהדר ברחבי רישיקש – נטייל בין ראם-ג'ולה ועד ל לקסמן ג'ולה – 2  גשרים עתיקים הטומנים בחובם סיפורי מיתולוגיות רבות. נסייר בסמטאות העיירה, נהלך על גדות הגנגס ונהנה מכל מה שיש לעיירה להציע לנו, מקדשים, מסעדות, חנויות והמון אווירה מיוחדתלרישיקש ללינת לילה (ב,ע) 

 
יום 13>רישיקש: שעור יוגה ושעור נגינה- הרידואר 

נפתח את הבוקר בשיעור יוגה. לאחר ארוחת בוקר נהנה משיעור כלי נגינה מסורתיים . ניפרד מרישיקש וניסע להרידוואר, עיר מקודשת להינדים, היושבת גם היא על גדות הגנגס. לפיכך רבבות רבות של עולי רגל נוהים אל הארידוואר מכל רחבי הודו על מנת לטבול ולהיטהר. נצא לסיור באשרם אותנטי, בו נתוודע למושג אשרם, מדוע באים אליו ומה עושים באשרם.  נסייר בשוק הצבעוני  ונעלה לביקור באחד המקדשים שבעיר. בביקורנו זה נזכה בהצצה חטופה לנבכי הרוחניות ההודית. ככל שיאפשר הזמן נסייר בעיר מיוחדת זו, הנחשבת שער הכניסה לעולם האלים. בערב נקח חלק בטקס ארטי על גדות הגנגס.לינה בהרידאור (ב,ע)

 

יום 14>הרידואר- דלהי 

נשלים את הביקור בהרידואר ואחר כך נצא בדרכנו אל הבירה דלהי. אחר הצהרים נבקר במקדש אקשדרם, מקדש מודרני וחדיש הבנוי בסגנון מקדשי העבר המפוארים. נתרשם מהפסלים הגדולים והתמונות שבשטח המקדש ומסגנון הבניה האותנטי. נטייל גם בקונרד פאלס- כיכר ענקית שוקקת חיים במרכזה פארק. לינה בדלהי (ב,ע )

 

יום 15>דלהי- טיסה חזרה

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר הבירה, נבקר בביניני הפרלמנט, ובשער הודו, בקונרד פלאס, במסגד הגדול ובעיר העתיקה של דלהי, נבקר בשווקים הצבעונים בהם נסחרת מרכולת מגוונת. הכל בהתאם לזמן עד הטיסה. 

 
*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן בטיול להודו ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך.

 

צילום:רז מור

 

לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לדרום הודו, מסע להודו האמיתית בדגש תרבויות ונופים, 15 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015