ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן להודו הקלאסית, מסע בנתיבי המהרג'ות, 17 ימים

החוויה ההודית היא כפסיפס עשיר וצבעוני המפעיל ומסעיר את כל החושים: צלילי סיטאר וטבלה נמהלים בריח קטורת, תבלינים רבים על צבעיהם החזקים מקשטים כל ארוחה, והאנשים - כה רבים הם ההודים ולהם מגוון רב של תרבויות ומסורות עתיקות יומין. הודו היא כל זאת ואף הרבה יותר והמסע שלנו בתת היבשת ההודית הוא כהצצה אל תפיסת עולם אחרת המאפשרת התנסות רוחנית ואנתרופולוגית רבת עוצמה ואל חושית שלא ניתן להישאר אדישים לה. בטיול זה נבקר באחד המקומות היפים בעולם - הטאג' מאהל, נשוטט בארמונות המהרג'ה המרשימים ובשווקים הרוגשים ברג'סטאן, נבחן את המקדשים הארוטיים שבקג'ורהו הקדומה, נהלך עם עולי הרגל על גדות הגנגס הקדוש, נבקר באשרמים ההינדים של רישיקש השלווה ולא נפסח על מקדש הזהב באמריצאר, המשתקף באור יקרות בברכת הנקטר.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בהודו הקלאסית?

 

מסלול עשיר - מסלול הטיול שלנו להודו הוא מסע מושלם למי שרוצה לחוות את הודו בפעם הראשונה ורוצה לעשות זאת בצורה המעמיקה והטובה ביותר ובנוחות מסוימת (מלונות טובים, נסיעה מועטה ברכבת ודגש על טיסות פנים). מסלול הטיול שלנו מתחקה אחר האתרים החשובים והמעניינים של צפון הודו בפרק זמן מוגבל. צוות איילה גאוגרפית יצר תמהיל מושלם המאפשר לבחון את החברה, התרבות וההיסטוריה של אחת התרבויות הקדומות, החשובות והמעניינות בתבל, תוך התנסויות וחוויות בלתי אמצעיות ומפגשים אישיים מרתקים. לפיכך הוספו למסלול נקודות חן חשובות ומרתקות שלא מופיעות באופן שגור במרבית הטיולים להודו, כדוגמת: אמריצאר שבמדינת פונג'אב, שם נפגוש את החברה הסיקית במלוא פארה. רישיקש והרידוואר, שם נהנה מרגע רוחני במעלה הגנגס הקדוש, וקג'ורהו הנידחת, בה ניטול פסק זמן מרגש שכולו ארוטיקה חוצה גבולות.

    

מסלול מיוחד ומגוון - מסלול הטיול שלנו להודו הוא מסע מושלם למי שחווה את הודו בפעם הראשונה ורוצה לעשות זאת בצורה המעמיקה והטובה ביותר ובנוחות מסוימת (מלונות טובים, נסיעה מועטה ברכבת וכמו כן גם הוספנו עוד טיסות פנים). מסלול הטיול שלנו מתחקה אחר מרבית האתרים החשובים והמעניינים של צפון מרכז הודו בפרק זמן מוגבל יחסית. צוות איילה גאוגרפית יצר תמהיל מושלם המאפשר לבחון את: החברה, התרבות וההיסטוריה של אחת התרבויות הקדומות, החשובות והמעניינות בתבל, תוך התנסויות וחוויות בלתי המצעיות ומפגשים אישיים מרתקים. לפיכך הוספו למסלול נקודות חן חשובות ומרתקות שלא מופיעות באופן שגור במרבית הטיולים להודו, כדוגמת: ארמיצר שבמדינת פונג'אב שם נפגוש את החברה הסיקית במלוא פארה. רישקש ובהרדר שם נהנה מרגע רוחני במעלה הגנגסהקדוש, ובקג'ורהו הנידחת ניטול פסק זמן מרגש שכולו ארוטיקה חוצה גבולות.   

  

הדרכה מקצועית - מדריכי הטיול שלנו בהודו הם אנשים שהודו "עשתה להם את זה" בצורה חזקה, נסיעה עם כל אחד ממדריכי הטיולים שלנו היא נסיעה עם בנק ידע מעשיר בצורה בלתי רגילה והכרות עמוקה הן עם חיי היומיום הפשוטים של ההודים והן עם ההתעמקות הנכונה והמדוייקת בכל מה שמשך במשך מאות בשנים את אנשי המערב לחקר אותה תרבות מרתקת. 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי 
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות:
חורף, אביב

 

טיול מאורגן להודו

מקדש הזהב, אמריצר
צילום: רז מור

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול המאורגן להודו 


 

ימים 1-2> תל אביב- דלהי – אמריצאר

בצהרי היום נטוס לדלהי דרך יעד ביניים. ננחת בבוקר המחרת, ולאחר איסוף המזוודות נטוס צפונה לפאתי תת היבשת ההודית וננחת באמריצאר, העיר הקדושה של מדינת פונג'אב. לאנשי פונג'אב שפה, מטבח, לבוש ודת המיוחדים רק להם. מרבית תושבי המדינה הם בני ובנות הדת הסיקית שנוסדה לפני כ – 400 שנים אמריצאר משמשת מאז כמרכז דתי ותרבותי למאמינים הסיקים שבהודו וברחבי העולם. פרוש השם אמריצר - "בריכת הנקטר" - ניתן לה בזכות מקווה המים הקדוש הסובב את המקדש . הדת הסיקית נוצרה כזרם שיצא מדת האסלאם במאה ה 16 לספירה. מאמיני הדת נדרשים לחמישה סימני היכר חיצוניים: לא לספר את שיערם וזקנם, לענוד צמיד מתכת עגול, מסרק קטן, פגיון, ומכנסיי קאצ'מאין, ( מכנסי שרוול נפוחים). העיר אמריצאר ממוקמת לא הרחק מקשמיר ובצמידות לרפובליקה האסלאמית של פקיסטאן.  לאחר הנחיתה נתאוורר במלון, ונעבור לגבול עם פקיסטאן כדי לראות את החלפת המשמרות , בו כל צד מנסה להרשים את הצד השני . לינה באמריצאר (ע)

 
 יום 3> אמריצאר- אודייפור

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור בג'אליאן וואלה באג Jalianwalla Bagh מונומנט היסטורי המסמל את תחילת המאבק ההודי לעצמאות. כאן בוצע טבח המונים בידי הבריטים בשנת 1919. נבקר במקדש הזהב, בבריכת ההיטהרות, בחצרות הפנימיות, במטבח ובחדר האוכל הענק המספק ארוחות חינם לאלפי מאמינים מידי יום. המבנים המסוגננים והפעילות סביבם ובתוכם מספקים למבקר חוויה מלהיבה של צורה, צבע, צלילים, פולחנים ופעילות קהילתית. בצהרים נתנסה באחת המסעדות המתהדרת באוכל פונג'אבי מצויין. נמליץ על שישליק גבינה משובח עם כוס לאסי. נטייל בין המבנים והסמטאות ונראה את המבנים העתיקים. אחר הצהריים נצא בטיסה לאודייפור, אליה נגיע בשעות הערב. לינה באודייפור (ב,ע)

  
 יום 4> אודייפור: ארמון המהרג'ה, השוק, אגם פיצ'ולה

אודייפור היא "העיר הלבנה", על שם בתיה הצבועים לבן. העיר מוקפת באגמים והרים והיא מן היפות שברג'סטאן. נבקר בארמון המהרג'ה, בשוק הססגוני, במקדש הראשי, נשוט (אם יהיו מספיק מים) באגם פיצ'ולה בו נצפה בארמון המפואר שהוסב למלון ונראה את עופות המים שפוקדים את האגם. אחר הצהריים נצא לביקור במקדשים אקלינג'י ולנגדה שמחוץ לעיר. לינה באודייפור. (ב,ע)

 

יום 5> אודייפור - ראנקפור – ג'ודפור

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לראנקפור בו נמצא אחד המקדשים הג'יינים הגדולים והחשובים ביותר בהודו מהמאה ה- 15. תקרת המקדש נתמכת ע"י 1444 עמודים שכל אחד מעוטר בצורה שונה. נסייר במקדש ונהנה מעיר נעימה זו. נמשיך לג'ודפור ללינת לילה. (ב,ע)

 

 

 רג'אסטאן, צילום: רז מור

 

יום 6> מג'ודפור לפושקר

לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר בעיר השנייה בגודלה ברג'סטאן- ג'ודפור- הניצבת על גבעות אבן חול אדמדמה. ג'ודפור מכונה גם העיר הכחולה בשל צבע בתיה, כשבמרכזה מתנשא מבצר מהראנמאר האדיר, בו נבקר. נסייר במבצר המהראג'ה הניצב על שן סלע אדירה. נבקר במתחם ארמונות מוטי (ארמון הפנינה) ופול (ארמון הפרחים). מפה נמשיך לפושקר ונצפה בשקיעה קסומה על גדת האגם. לינה בפושקר. (ב,ע)

 

יום 7> פושקר- ג'איפור

פושקאר- עיירה קטנה וחשובה היושבת סביב אגם פושקאר הקטן אך היפיפה המוקף מדרגות רחצה ומקדשים. עבור ההינדים פושקר היא מרכז חשוב ביותר של עליה לרגל עקב הימצאותו של אחד משלושת המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה. נסייר סביב האגם ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים, נשתתף בטקס תפילה מקומי לשלום אהובינו, בהדרכת בהרמין- איש דת, ואז נצא בדרכנו אל ג'איפור בירת חבל רג'סטאן . בשעות הערב נגיע לעיר, הנקראת גם "העיר הורודה" בשל הבניינים הצבועים ורוד. כך גם ראה אותה הנסיך אלברט, בעלה של המלכה ויקטוריה, כשביקר כאן ב- 1885. העיר חייבת את שמה ובנייתה למהרגה ג'אן סינג השני. לינה בג'איפור. (ב,ע)

 

יום 8> ג'איפור: פילים למבצר אמבר, ארמון המהרג'ה, מצפה הכוכבים

נאכל ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסייר בעיר ובאתריה – נעלה על גבי פילים למבצר אמבר האדיר, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר. המבצר יושב על גבעה רמה מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטית. לאחר מכן נבקר בארמון המהרג'ה שבעיר ובמצפה הכוכבים הייחודי- ג'נטר מנטר שנבנה על ידי ג'אי סינג. נחלוף על פני ארמון הרוחות (הווה מאהל) הנחשב לאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ודוגמא מהממת לכישרון האומנותי הראג'פוטי. הארמון נבנה בשנת 1799 כדי לאפשר לנשות המלוכה לצפות בנעשה ברחוב הראשי. אם יישאר זמן נסתובב בשוק. לינה בג'איפור. (ב,ע)

 

יום 9> ג'איפור- אגרה -טאג' מאהל

לאחר ארוחת בוקר נצא לאגרה. נבקר בטאג' מאהל, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה על ידי השליט שאח ג'אהן לזכר אשתו האהובה מונטז, לה היה נשוי 17 שנה, ומתה בעת לידת ילדם ה- 14 לינה באגרה, נמשיך למבצר אגרה, בו נכלא שאח ג'אהן ונלמד את הסיפור העצוב על סוף חיו. נסיים בבית מלאכה כבו ידגימו לנו את שיטת שיבוץ האבנים בשיש, עבודה ייחודית לאגרה. לינה באגרה. (ב,ע)

 

יום 10> אגרה- ג'אנסי ברכבת, אורצ'ה, קג'ורהו

מוקדם בבוקר נצא בנסיעה ברכבת מהירה אל העיירה ג'אנסי. מג'אנסי נמשיך בנסיעה לקג'ורהו, כשבדרך נעצור לביקור באורצ'ה, עיר שנשתמרה היטב מאז הקמתה ב-1531 כבירת ממלכה ראג'פוטית מקומית. נסייר בעיירה ונרד לנהר הרחב נלמד את אורך החיים שנשתמר מאות בשנים. נמשיך בנסיעה לקג'ורהו, פרסומה של עיירה קטנה זו שבה מתגוררים רק עשרים וחמישה אלף תושבים הוא בשל שתי קבוצות ענק של מקדשים עשויים אבן חול הנחשבים ובצדק כאחד משבעת פלאיה של הודו וכאחד האתרים הראשונים בהודו שאונסקו (ארגון התרבות של האומות המאוחדות)הכריז עליו כאתר מורשת עולמית. אל קג'ורהו נגיע לקראת ערב. לינה בקג'ורהו. (ב,ע)

 

יום 11> קג'ורהו - ורנסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לראות את מקדשי קג'ורהו הארוטיים אשר הוקמו ע"י מלכי קאנדלה לפני יותר מאלף שנים. נבחן את אלפי הפסלים והתגליפים הארוטיים שקובעו על כותלי המקדשים, נכיר את פולחן ה"לינגם " ואת סיפורי המיתולוגיה סביב המקדשים. בשעות הצהריים המאוחרות נטוס משדה התעופה החדש שנבנה במקום אל ורנסי. ורנסי היושבת על גדת נהר הגאנגס הקדוש ומהווה מוקד עליה לרגל להינדים ומשמשת כמרכז ההוויה ההודית. ככזאת היא משלבת אמונה, פולחן, ריחות וצללים וביקור בה הוא חוויה לכל החושים. בערב נצפה בטקסים שעל גדת נהר הגנגס. לינה בורנסי. (ב,ע)

 

יום 12> ורנסי: שייט על הגנגס, סרנאת, המקדש המוזהב

נצא לשייט על הגנגס לצפות בעולי הרגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר, להיטבל במימי נהר הגנגס הקדוש, השוטף את כל החטאים. בשל כך אנשים רוצים להיטבל בו לפני מותם, כדי שהם יוכלו למות טהורים ובכך להבטיח שהגלגול הבא שלהם יהיה טוב. נצפה בפולחן ובפעילות המקומית המרתקת לאורך הנהר. בהמשך נצא לסיור בסמטאות העיר, ונצפה על המקדשים הרבים. האמונה מספרת שהאל "שיווה" משוטט בין עולי הרגל לאורך גדות נהר הגנגס ומי יודע, אולי נפגוש אותו? נשוטט בין הגתות לאורך הנהר ונתערבב בין המאמינים. נבקר במקדש המוזהב ונלמד על תעשיית המשי בבית מלאכה מקומי. לינה בורנסי. (ב,ע)

 

יום 13> ורנסי- דלהי

לאחר ארוחת בוקר נעבור לשדה התעופה לטיסה לדלהי. נקדיש את היום לסיורים בעיר הבירה של הודו: נחלוף על פני שער הודו, בית הפרלמנט, ואזור שרי הממשלה. נבקר בקוטאב מינאר- מגדל רב תהפוכות אשר משקף את ההיסטוריה של דלהי וחילופי השלטון מהמאה ה 12 . נעבור לדלהי העתיקה, פה נבקר במסגד ג'מה מסהיד, המסגד הגדול ביותר בדלהי, ומשרת את תושביה המוסלמים הרבים של העיר. סביב המסגד משתרגים רחובות צרים מלאים בכל טוב- ממשי ועד פסלים, תכשיטים תבלינים ועוד. נאכל ארוחת ערב ונלון בדלהי. (ב,ע)

 

 

רחצה בגנגס הקדוש   צילום: רז מור

 

יום 14> רישיקש

עם בוקר נטוס צפונה לדרדון, וממנה ניסע אל לרישיקש המכונה "עיר החכמים". העיירה השקטה שוכנת על גבעה נישאה הניצבת מעל גדות נהר הגנגס הקדוש והמטהר, במקום בו עוזב הנהר הקדוש את הרי ההימלאיה ופונה תוך התעקלות אל מישורי צפון הודו. מרכזים רוחניים (אשראמים) רבים קמו על גדות הנהר הצלול ומחפשי דרך מכל רחבי תת היבשת והעולם מגיעים אליהם ללמוד הינדואיזם, יוגה ומדיטציה. נצא ליום נהדר ברחבי רישיקש – בין גשר ראם-ג'ולה ועד לקסמן ג'ולה – גשרים עתיקים הטומנים בחובם סיפורי מיתולוגיות רבות. נסייר בסמטאות העיירה, נהנה משיעור כלי נגינה מסורתיים, נהלך על גדות הגנגס על מנת למצוא את מקומות היופי הנסתרים. לעת ערב נצפה בטכס ה"ארטי" המיוחד למקום, טקס נהר הגנגס הקדוש, הנערך ע"י הכוהנים בזמן השקיעה. לינה ברישיקש. (ב,ע).

 

יום 15> רישיקש -הרידוואר

עם בוקר נעבור להרידוואר, עיר מקודשת להינדים, היושבת גם היא על גדות הגנגס. לפיכך רבבות רבות של עולי רגל נוהים אל הרידוואר מכול רחבי הודו על מנת לטבול ולהיטהר נצא לסיור באשרם אותנטי, בו נתוודע למושג אשרם, מדוע באים אליו ומה עושים באשרם. נסייר בשוק הצבעוני ונעלה לביקור באחד המקדשים שבעיר. בביקורנו זה נזכה בהצצה חטופה לנבכי הרוחניות ההודית. ככל שיאפשר הזמן נסייר בעיר מיוחדת זו, הנחשבת שער הכניסה לעולם האלים. אחר הצהריים נחזור לרישיקש. לינה ברישיקש (ב,ע)

 

יום 16> טיול ג'יפים - דלהי

לאחר ארוחת בוקר ניסע לשמורת רג'ג'י, כדי לערוך טיול ג'יפים בסוואנה. השומרה יושבת על הגבעות שבמורדות המפרידים בין ההימלאיה למרחביה של הודו. אם יתמזל מזלנו נראה פילים אסייתים, ואולי אף נמרים, טיגריס, עזי בר ועוד. מפה נעבור לשדה התעופה של דרדון, ונטוס לדלהי. במידה והזמן יאפשר נבקש במקדש אקשדרם השנוי במחלוקת, אשר בנוי בסגנון מקדשי דרום הודו המפוארים. לינה בדלהי. (ב,ע)

 

יום 17> דלהי - ישראל

נעבור לשדה התעופה כדי לעלות על טיסה לפנות בוקר לישראל דרך יעד ביניים. ננחת בישראל

 
*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן בטיול להודו ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך.

 

צילום:רז מור

לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לדרום הודו, מסע להודו האמיתית בדגש תרבויות ונופים, 15 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015