ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול עומק למונטנגרו בדגש שמורות הטבע, 7 ימים

זהו מסע לגילוי מדינה קטנה אך ללא ספק עם אוצרות טבע מהעשירים והמגוונים ביותר באירופה. משך שבוע אנו נכיר על פני שטח קטן מגוון נדיר של נופים: מחופי הים היפים ביותר באדריאטי, דרך קניונים מהעמוקים בעולם המושכים כמויות מים גדולות ועד לנופים אלפיניים אשר אליהם ניתן להגיע רק ברכבי שטח. באזורי הטיול שלנו נהנה במיוחד מהכנסת האורחים הנלהבת של אנשי ההר הרועים את עדריהם. בכל שולט הירוק- יערות גשם וצמחייה אלפינית, חגיגה לעיין. עונת הטיולים קצרה-מהאביב המאוחר ועד לסתיו.מדוע לטייל דווקא עם איילה גיאוגרפית במונטנגרו?

 

 פעילויות -שייט במפרץ קוטור ושייט באגם סקדאר במסלול מיוחד הכולל תצפיות בעופות מים רבים

 

הכרות ארוכת שנים עם השטח – מדריכי טיולי העומק שלנו הם מדריכים שגדלו מהשטח בטרקים ובטיולי הג'יפים המגיעים אל מחוץ למסלול התיירים השחוק ולכן הטיול המאורגן שלנו למונטנגרו מגיע גם לפינות החבויות והרחוקות יותר ברחבי המדינה האדריאטית. 

הדרכה מקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים למונטנגרו, תוך הכרות עמוקה ומעמיקה עם השטח.

 

שייט במפרץ קוטור ושייט באגם סקדאר במסלול מיוחד הכולל תצפיות בעופות מים רבים

• מפרץ קוטור: צטינייה ופודגוריצה
• נסיעה בקניונים – קניון מוראצ'ה ומורטוויצה
• נהר הטארה
• טיולי ג'יפים למקומות הנידחים ביותר ברמת סינאוונייה וביוגרדסקה
• שמורת הדורמיטור – הגשר מעל נהר טארה, מעבר סאדארו, האגם השחור.
• קולאשין
• שמורת הטבע ביוגרדסקה  - טיול ג'יפים, רכס סינאווניה, אגם ביוגרדסקה
• בודווה – סיור בעיר הנמל הקסומה

 

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: קיץ, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן למונטנגרו


יום 1 > פודגוריצה- ניקשיץ – קניון הפיווה – ז'בליאק

טיסת בוקר מוקדמת תביא אותנו לפודגוריצה בירת המדינה.  נצא מפודגוריצה צפונה בדרכי הרים יפות שוב לכיוון ניקשיץ, היום מצפים לנו נופי קניוני הקומרניצ'ה והפיבה החוברים לנהר הטארה באגם מרהיב דמוי פיורד יפהפה..  בנסיעה נעבור בין כפרים נידחים, יערות עבותים, שטחי-מרעה וחוות לגידול כבשים, נעזוב את הרמה וניסע לכיוון קניון עצום שבו זרם נהר הפיבה, נשמע ונראה מה קרה לנהר ונעבור בעשרות המנהרות שנחצבו על מנת לאפשר מעבר לאורכו מכאן נעפיל עם הכביש לצמד מעברי הרים בגובה של 1908מטרים מעל פני הים – סדלו ופרייספה למרומי רכס הדורמיטור- שמורת הטבע ההררית הגדולה בצפון מונטנגרו ובה מתנשאים האלפים הדינאריים לשיאם בפסגת בובטוב קוק 2570 מ' בקירוב. נתרשם מהקימוט האדיר של הסלעים ונרד ללינה בעיירת הסקי ז'בליאק המצויה בלב השמורה.

  

יום 2 > קניון טארה – יער האורן השחור – קולאשין 

יום של גבהים! את היום נתחיל בתצפית מרשימה על נהר הטארה. נמשיך בהליכה לחופו של האגם השחור המצוי בלב שמורת הדורמיטור ולאחר מכן אם יהיה יום יפה, ניסע אל מעלית סקי שתוביל אותנו הישר אל גבהי ההר סבין קוק לגובה 2212 מטרים! לאחר שיטוט במרומים, עלייה וירידה נמשיך בנסיעה אל נהר הטרה. עם הגיענו לנהר נעצור ליד הגשר המרהיב שחוצה את הקניון העמוק באירופה נשמע את סיפורו המיוחד. בגשר תינתן הזדמנות לאמיצים שבינינו לחצות באומגה את הקניון למלוא רוחבו ולאחר מכן אם יתאפשר נבקר במעיינות הפורצים מבטן ההר (תופעת הקארסט) הישר אל הנהר הזורם תחתנו. לאחר ההליכה הרגלית נמשיך עם האוטובוס במעלה הנהר עד לקולאשין כאן נלון את שלושת הלילות הבאים במלון סקי יפה.

 

 

טיולים מאורגנים למונטנגרו      טיול למונטנגרו      טיול מאורגן למונטנגרו

 

יום 3 >טיול בשמורת ביוגראדסקה ורכס הביילאסיצה

נעזוב את האוטובוס ליום אחד על-מנת להתקרב לטבע בשמורת-הטבע ביילסיצה בעזרת ג'יפים, ניסע לכיוון אתר הסקי של קולאשין ושם נעזוב את הכביש לטובת דרכי-עפר. נעלה בתוך יער מגוון עד מעל לקו-העצים, נלקט אוכמניות ותותי-בר, נכיר מעט מפרחי הבר הרבים המקשטים את הדרך ונצפה באגמים קרחוניים הפזורים ברחבי הרכס. אחרי פיקניק לארוחת צהריים נשלב הליכות רגליות ונמשיך בנסיעה לאורך הרכס בין אגמים ובקתות הרים מקומיות, את יום טיול הג'יפים נקנח בטיול קליל סביב אגם ביוגרד – לב השמורה שם נכיר את המערכת הביולוגית העדינה של יערות האשורים. עד שנגיע חזרה לקולאשין ללינה.

 
יום 4 > יום שטח באזור הקומובי וגבול אלבניה

יום נוסף בדרכי השטח המופלאות של מרכז מונטנגרו. נעפיל למרומי רמת סינאוונייה הרמה הקארסטית האדירה מכאן נרד בירידה מדהימה אל הכפרים היפים בצידו המזרחי של נהר הטארה העליון. משם נמשיך מעט על הכביש ונעלה שוב אל דרכי העפר בדרכינו אל הרי הקומובי, לשלל תצפיות מקו הרכס. משם נחזור לעבר קולאשין היפה,

 

יום 5 > קולאשין – בודווה

נעזוב את קולאשין דרומה דרך קניון נהר המוראצ'ה המדהים. הדרך שנפרצה בקניון הייתה למעשה היחידה שדרכה הצליחו להגיע מאזור החוף אל פנים הארץ בקלות יחסית. נחלוף על פני פודגוריצה דרך אגם סקדאר. זהו האגם הטבעי הגדול בבלקן ובו נערוך שייט בין הגבעות, עופות המים וציפורי השיר, נפלס דרכנו בינות לנופרים הגדולים בשיא פריחתם. עם סיום השייט נמשיך בנסיעה קצרה חזרה לאזור החוף, בדרך עוד נצפה על האי המפורסם המחובר אל היבשה סווטי סטפן. נמשיך ללינה באחת מעיירות החוף לאורך הריביירה.

 

יום 6 >טיוואת –תצפית אל האי סווטי סטפן - העיר העתיקה של באר - בודווה

את היום שלנו נתחיל בנסיעה על אחד הכבישים היפים במונטנגרו (למרות שכולם יפים..!) נחלוף בצ'טינייה עיר הבירה ההיסטורית של מונטנגרו ונכנס לתוך שמורת לובצ'ן. שם נלך הליכות קלות ומרשימות לצד הכביש המתפתל. נבקר בכפר נייגושי המפורסם בגבינותיו ובבשר החזיר המעושן שמכינים בו ונרד מטה מטה אל קוטור, העיר העתיקה והיפיפייה, מוקפת החומה, שם נוכל להסתובב באופן חופשי וללכת לאיבוד בין בתי הקפה, שלל הכנסיות ולאלו שמוכנים להתאמץ תינתן האפשרות לעלות במעלה שביל החומה ולראות את נוף העיר מלמעלה. לאחר הביקור בעיר נמשיך עם האוטובוס חזרה לעבר בודווה שם נצא לטיול קצר ומרענן לאורך חוף הים. את היום נסיים בביקור בבודווה העתיקה. עיר פיזאנית שנשתמרה למרות תהפוכות ההיסטוריה ורעידת האדמה הקשה בשנת 1979.

 
יום 7 > בודווה – טיסה לתל אביב

נצא בנסיעה לאורך מפרץ קוטור . עד לעיירה ריסאן היפייפיה נגיע עד פראשט הוא כפר החובלים, בכפר זה נמצא ריכוז גבוה של בעלי ספינות וקברניטים נשוט עד האי של מדונה על המים ונבקר בכנסיה השוכנת במרכז האי.נתרשם מהציורים הבארוקיים על הכנסיה משם נחזור בשייט לקוטור. עיר ונציאנית מוקפת חומה. נטייל בעיר ונהנה מהאווירה. ונעלה לאוטובוס שיובילנו לפודגוריצה  בדרך נעצור להתרשמות והליכות קצרות לצד הכביש כפי שנוהגים המקומיים. משם קצרה הדרך לשדה התעופה על מנת לטוס ארצה בשעת ערב מאוחרת. הנחיתה אור לבוקר היום השמיני
 

 

ייתכנו שינויים במסלול בהתאם להוראות השלטונות, תנאי מזג האוויר ומיטב שיקול דעתם של המדריך והצוות המקומי.

לכל הטיולים המאורגנים למונטנגרו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול למקדוניה אלבניה ומונטנגרו, 12 ימים
טיול למונטנגרו בדגש טבע ונופים לשומרי מסורת,7 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015