ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

רזי הפולופונז, 7 ימים

בדרום יון, מתחת למפרץ הקורינתי, נמצא חצי אי שצורת כף יד לו. גודלו 21,550 קמ"ר והוא שולח 4  אצבעות ארוכות שמבתרות אותו לרכסים ועמקים, וצונחות לתוך הים במפרצים עמוקים וכחולים. הוא מחובר ליון רק בצווארו, במקום שבו נחצבה התעלה הקורינתית ב 1893, וקיצרה את הדרך לספינות הישר לנמל פיראוס שבאתונה.חצי האי הוא העשיר ביותר בכל יון בהיסטוריה, מיתולוגיה ובארכיאולוגיה, והוא ערש התרבות של יון והמערב כולו. בטיול נכיר את התרבות המיקנית ואת סיפורי המיתולוגיה היוונית הנשזרים בנוף ובחיי היומיום. נפגוש את הרקולס רודף אחר האריה הנמאי.  במיקנה נכיר את המלך אגממנון שמסכת הזהב שלו נתגלתה באתר.  נטייל בכפרים הבנויים מאבן מקומית. ניסע דרך רכסי הרים גבוהים המבתרים את האי, נחצה עמקים פוריים בהם גדלים זיתים, הדרים, גפנים ועצי התות. נרד לכפרי דייגים היושבים על המפרצים הכחולים, נטעם אוזו וציפורו שמיוצרים בבתי המקומיים. נאכל את האוכל היווני העשיר והמגוון בטברנות הכפריות בצל עצי הדולב. 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפולופונס?

 

זהו טיול לחבל ארץ מיוחד ומרתק, גדוש בהיסטוריה, סיפורי מיתולוגיה ונופים מרהיבים של מצוקים ועמקים.
בזכות המסלול הייחודי- זהו טיול טבע ונוף, ביוון הכפרית והפחות מתויירת .

 

בזכות הכרות ארוכת שנים עם השטח – מדריכי טיולי העומק שלנו הם מדריכים שגדלו מהשטח ומכירים את הדרכים אל מחוץ למסלול התיירים הרגיל ואל שמורות ופינות חבויות ורחוקות יותר ברחבי המדינה.

 

בזכות ההדרכה המקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים ליוון על חלקיה השונים והמגוונים, תוך הכרות עמוקה ומעמיקה עם השטח.

 

 

אתרים בטיול:

  • מיסטראס- בירתה של האמפריה הביזנטית
  • מנזר אלונאס- מנזר הבנוי על מצוק ההר
  • מערת נטיפים שהכניסה אליה מהים בסירות
  • חבל ארקדיה- נוף הררי משובץ כפרים ציורים

     

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  סתיו, אביב, קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לפולופונז


 

יום 1 > אתונה - קורינתוס - מיקנה - נפפליון

נצא בטיסה לאתונה, נעלה על האוטובוס ונצא מערבה אל חצי האי פלופונס. נעצור לתצפית על תעלת קורינתוס- פרויקט הנדסי מדהים שהקיסר נרון תיכנן לחצוב עם 6000 שבויים יהודים אך נדחה עד 1883. נמשיך דרומה אל חבל ארגוליס ומיקנה העתיקה, בירת התרבות המיקנית וביתו של המלך אגממנון שיצא מכאן למלחמת טרויה. נבקר בקבר המלכותי החצוב מתחת לאדמה ונעלה לעיר העתיקה דרך שער האריות היפה, חלקת הקברים שחשבו שהם של אגממנון, אל הארמון ולמוזיאון עם הממצאים המרשימים. מכאן נצא דרומה אל נפפליון עיירת הנמל וונציאנית על שלוש המצודות שלה, שהוכרזה כבירתה הראשונה של יון העצמאית. נטייל בסמטאות הצבעוניות שגולשות אל הנמל היפה. כאן נלון. 
 

יום 2 > אלונאס  - ספרטי – מיסטראס - גית'יו 

את היום נתחיל בנסיעה לאורך חוף הים עד לעיירה לאונידס. נעלה באחד הכבישים היפים ביון אל מנזר אלונאס התלוי על מצוק מעל התהום. לאחר ביקור במנזר נמשיך דרך הכפר התיירותי קוסמאס ונגלוש אל עמק לקוניה והעיר ספרטי. נעלה לביקור באתר מיסטראס - בירת האמפריה הביזנטית מוקפת חומה על מדרון הר טאייטוס, נבקר במצודה הפרנקית המרשימה ובארמון הדספוטים. נרד דרך הכנסיות והמנזרים עם הפסיפסים היפים, אל קתדרלת דמטריוס הקדוש  שבה הוכתר הקיסר הביזנטי האחרון. נטייל לכפר אנאבריטי שתושביו מעידים על עברם העברי. אחה"צ נצא בדרכנו דרומה לעבר עיירת הנמל הציורית גית'יו, שיושבת מעל מפרץ מלא אניות טבועות. כאן נאכל א. ערב ונבלה את הלילה בדיוק כמו שעשו זוג האוהבים פאריס מטרויה והלנה היפה, מה שהביא לפרוץ מלחמת טרויה .

 

יום 3> מערת נטיפים - כפרי המגדלים - קלמטה

הבוקר נשים פעמינו אל החלק הנידח ביותר בחצי האי חבל מאני המבוצר במגדלי שמירה גבוהים. נתחיל בביקור במערת נטיפים נהדרת שהכניסה אליה דרך הים, נשוט בסירות קטנות בין הזקיפים והנטיפים. נבקר בכפרי המגדלים ונעצור לקפה על החוף במפרץ קסום. מכאן נעלה צפונה לאורך המפרצים הכחולים וחומת ההרים של רכס טאייטוס שמתנשא  מעלינו 2404 מ'. נטייל בדרך העתיקה שחיברה בין הכפרים עד למצודה היפה, מכאן לא רחוקה הדרך אל מלוננו באזור  העיר קלמטה שיושבת בעמק גדול בו גדלים זיתי קלמטה הסגולים וטעימים. כאן נלון את שני הלילות הבאים.

 

יום 4> פילוס - מת'וני - קורוני 

היום נטייל באצבע הכי מערבית של חצי האי וחבל מסיניה. נבקר בעיר הנמל העתיקה פילוס היושבת במפרץ נבארינו המוגן ע"י אי צר וארוך. כאן התרחש בשנת 1827 הקרב הימי בין הצי העות'מאני העצום לציי אנגליה, צרפת ורוסיה, שבו טובעו 55 מתוך 200 הספינות של הטורקים והם נאלצו לוותר על השליטה ביוון. נמשיך לשתי מצודות חוף מרשימות שנקראות "העיניים של ונציה". מתו'ני שיושבת על אי בלב הים וגשר אבן מחבר אליה. ממנה ניסע לקצה המזרחי של האצבע לביקור רומנטי בקורוני ובנמל הקטן עם טברנות ובתי קפה. מכאן לא רחוקה הדרך למלון שלנו. 

 

יום 5 >קריטנה - קניון לוסיוס – דימיצאנה

הבוקר ניסע צפונה אל חבל ארקדיה ההררי, מהיפים ביותר ביון על הכפרים הציוריים, המצודות העתיקות והמנזרים התלויים מעל קניון הנהר לוסיוס. נתחיל בכפר היפה קריטנה המכונה "טולדו של יון" עם המצודה הפרנקית שלו והמגדל המבוצר. נשתה קפה עם עוגה נהדרת, ונמשיך לכפר היפה אליניקו עם חנויות המזכרות. מכאן נרד אל קניון הנהר לוסיוס ונטייל ברגל בשביל בטבע הפראי למנזר יוחנן הקדוש שבנוי על המצוק בגובה רב מעל הנהר. נסיים את היום בכפר דימיצאנה המרוצף באבנים. נבקר במוזיאון מתקני המים שלו ונרד אל הגשר העתיק שעל ראשיתו של הנהר.                                                                   נעזוב את האזור וניסע לאורך נהר אלפיוס בדרכנו אל חבל איליה בו שוכנת אולימפיה העתיקה. 

   

יום 6 > אולימפיה – יער פוליי - קלבריטה

נפתח את היום בביקור בעיר העתיקה אולימפיה - כאן החלו המשחקים האולימפיים ב 776 לפנה"ס לכבודו של האל זאוס שמקדשו היה בלב האתר. נבקר באתרי העיר - הגימנסיון, האיצטדיון המרשים ששרד בדיוק באתרו, הפלסטרה, מקדש הרה, ובסדנא של הפסל פידיאס שפיסל את פסל זאוס שנחשב לאחד מ 7 פלאי עולם ! לאחר 291 אולימפיאדות נסגר האתר ששימש כ 1000 שנים, ע"י הקיסר הביזנטי תאודוסיוס שראה בהן פולחן פגאני.. בתום הביקור באתר נצא לדרך צפונה דרך יער פוליי עם אלונים עתיקי יומין אל האזור ההררי הגבוה שבו יושבת העיירה קלבריטה. לקראת ערב נעצור באתר לזכר הטבח שעשו הגרמנים הנאצים בבני המקום. נטייל ברחוב הראשי של העיירה עם הכנסיה שבה עצר השעון מלכת. נאכל א. ערב בטברנה יוונית טיפוסית. 

 
יום 7 > מנזר - אתונה – טיסה חזרה

בבוקר ניסע לביקור במנזר המערה השחורה, שיושב על המצוק וצופה אל הנוף. נמשיך לעיירה דיאקופטו שעל המפרץ הקורינתי. ניסע בין כפרים חקלאיים לכיוון התעלה הקורינתית על הכביש המהיר, ונשוב לציביליזציה ואל עבר עיר המטרופולין אתונה. סיור לסיום במרכז אתונה ומשם חזרה לשדה לטיסה הביתה.

 

 

** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים ליוון
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015