ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ספארי באוגנדה - הפנינה של אפריקה, 10 ימים

ספארי באוגנדה הוא ספארי "בפנינה של אפריקה" הכולל גם קטעי הליכה וטרקים קצרים מחוץ לרכב. טיול ספארי באוגנדה, בניגוד לשאר טיולי הספארי במדינות מזרח אפריקה הוא טיול המשלב גם מפגש אנושי בלתי אמצעי עם תושבי המקום לצד מפגש מרתק עם חיות הספארי. טיול ספארי באוגנדה מתחיל באזור המכונה "שוויץ של אפריקה" בתצפיות בלתי נשכחות על אזור האגמים המיוחד של דרום מערב אוגנדה באזור הגבול הרואנדי, משם אנו עולים צפונה דרך שמורת הספארי קווין אליזבט ושייט בתעלת קזינגה, בו ניתן לצפות בעדרי באפלו אפריקאים אימתניים הרוחצים במימי הנהר, לצד התושבים האפריקאים האדיבים המנופפים לשלום לכלל התיירים המסיירים באזור. משם אנו ממשיכים אל שמורת הטבע מורצ'ינסון והמפלים הרוגשים של השמורה תוך מפגש עם קופי השימפנזה, החיים ביערות הגשם של האזור ולקינוח הביקור באזור מפלי ג'ינג'ה, שם נסייר בין הכפרים הרבים הפזורים לאורך הנהר ומאזור זה נפרד מהפנינה של אפריקה, אוגנדה.

 

מדוע לטייל עם איילה בטיול ספארי לאוגנדה?

 

מסלול טיול עשיר ומיוחד - באיילה גיאוגרפית אנו בוחרים להשקיע במגוון העשיר שיש לאוגנדה להציע, אנו בוחרים לפרוש את המסלול מאגם בוניוני, אזור שזכה לכינו "שוויץ של אפריקה", ממשיכים דרך שמורות הטבע המרתקות קווין אליזבט ומפלי מורצ'ינסון ומסיים בימת ויקטוריה ומפלי הנילוס הלבן.

 

עולם חי עשיר - במסלול הטיול שלנו אנו בוחרים להשקיע ולהכיר גם את קופי האדם השימפנזים ושמורת הקרנפים המרתקת בצפון המדינה לצד שמורות הסוואנה האינסופיות. 

 

הליכות קלות בטבע - אצלנו באיילה גיאוגרפית אנו בוחרים להכיר את המדינה דרך הרגליים במסלולי הליכה לא קשים במיוחד המאפשרים לנו להכיר ולהתחבר אל הטבע בצורה ממשית ומיוחדת. 

 

אפשרות לביקור בגורילות האדם במערב המדינה - אנו באיילה גיאוגרפית מאמינים שניתן לטייל באוגנדה גם בלי לחורר את הכיס ולכן אנו נותנים את אפשרות הבחירה באם לטייל בשמורת הגורילות המרתקת ובוחרים שלא לכפות זאת על כלל המטיילים ובכך להאמיר את מחיר הטיול מאוד. 

 

סוג הטיול: טיול ספארי גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  כל השנה

 

טיול אותנטי

מסע ספארי באוגנדה המשלב גם הליכות קלות בטבע מאפשר לנו לחבור אל התושבים המקסימים והמיוחדים של אוגנדה. כל אלו על רקע הנופים המרהיבים של אפריקה ומפגש עם חיות הבר המדהימות שמאפיינות את מדינות מזרח אפריקה. 

Facebook Favorites

מסלול הספארי באוגנדה


 

 

יום 1> ת"א – אנטבה - מבררה

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל עיר הבירה אנטבה, עם ההגעה נקבל את רכבים ונצא בנסיעה קצרה מנמל התעופה החדש והמודרני אל נמל התעופה הישן בו נערך אחד ממבצעי הגבורה הגדולים של צה"ל, מבצע יונתן. היות והאזור כיום הוא שטח צבאי סגור נתצפת על הטרמינל הישן "מאחורי הגדר" ונשמע את סיפור הגבורה של המבצע הצבאי המיוחד. משם נמשיך בנסיעה מזרחה אל שמורת הטבע אגם מבורו, שם נערוך את הגיים דרייב הראשון, נסיעת ספארי בה נוכל לצפות בחי ובצומח המיוחדים של הסוואנה, בשמורת הטבע היחידה בה מדינה בה ניתן לראות זברות. נסיים את סיפור הספארי הראשון ונלון בעיירה מבררה.

 

יום 2> כפרים מקומיים – אגם בוניוני

הבוקר נצא לנסיעה מזרחה באזור ההררי של מחוז מבררה, הידוע בעדרי הפרות ארוכות הקרניים וייצור החלב. הדרך כולה עוברת בשבילי עפר צדדיים ובמידת האפשר נעצור לביקור בכפרי האזור ונפגוש את תושביה הלבביים של מדינה קסומה זו. בשעת צהריים נגיע אל אגם בוניוני השוכן בלב הרים. האגם נוצר כתוצאה מסכירה טבעית של ערוצי ואדיות על ידי התפרצות לבה שחסמה את זרימת הנהרות. האגם מרהיב ביופיו, כפרים צבעוניים ושדות חקלאיים על המדרונות סביב האגם, וסדרת איים קטנים מבצבצים בו מעל פני המים, ובהם חיים הכפריים. עם ההגעה נצא לנסיעות שטח באזור האגם ונשקיף עליו מנקודות תצפית שונות ומגוונות לאחר טעימה אמיתית של שטח נרד אל האגם ונצא לשייט קיאקים באגם. לינה וארוחת ערב במלון המשקיף על האגם. 

   

טיולים מאורגנים לאוגנדה טיול ספארי לאוגנדה טיול מאורגן לאוגנדה

 צילום:אבי בלום

  

יום 3> אגם בוניוני – שייט בתעלת קזינגה – שמורת הטבע קווין אליזבת'

הבוקר נעזוב את האזור שזכה לכינוי "שוויץ של אפריקה" ונמשיך בנסיעה צפונה בדרך המלך לכיוון שמורת קווין אליזבט.  נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול ספארי באוגנדה. שמורת המלכה אליזבת משתרעת בין אגם אדוארד לאגם ג'ורג' שניהם חלק מסעיפו המערבי של השבר הסורי אפריקאי. השמורה מפגישה בין יער הגשם המשווני ובין הסוואנה האפריקנית ויוצרת קרקע נוחה למינים רבים של צמחייה ובעלי חיים. בשעות אחר הצהריים נצא לשייט בתעלת קזינגה, בה נוכל לראות עשרות היפופוטמים רובצים על גדותיה, פילים היורדים לשתות מים ועשרות מינים שונים של ציפורי מים, כמיטב המסורת של טיולי ספארי לאוגנדה. עם תומו של יום זה נחזור אל הלודג' הממוקם בשמורה לארוחת ערב ולינה. 

 
יום 4> שמורת הטבע קווין אליזבת' – אגמי הלוע

השכם בבוקר, נצא לסיור רכוב בשמורה, בנסיעת הגיים דרייב בוקר בקווין אליזבט, נצא לנסיעה למרחבי השמורה המנוקדת בעצי חלבלוב גבוהים ביניהם נודדים מיני בעלי חיים: אנטילופות, פילים, תאו אפריקאי, צבועים, אריות ועוד. לאחר סיור הפרידה מהשמורה נצא בנסיעה לכיוון אגמי הלוע  נצא דרך מישורי התה האינסופיים אל עיירת המחוז קססה ממנה נטפס אל נקודת תצפית קסומה על אזור האגמים. בשעות אחר הצהריים נצא לטיול באגמים הכלואים בין רכסי הרים, בנוף ירוק, עם לגונות קטנות וחופים נחבאים בין גבעות ירוקות, מגוון ציפורים ושקט אינסופי. 

 
יום 5> אגמי הלוע –  מסינדי

יום ארוך לפנינו, בבוקר נמשיך לטייל במסלול הליכה קסום באזור אגמי הלוע לפני שנצפין לכיוון עיירת המחוז הויימה, ממנה נמשיך בדרך עפר מאובקת וקופצנית בדרך החוצה כפרים ציוריים וצבעוניים סמוך לאגם אלברט, אחד האגמים הגדולים בגבול המשותף בין זאיר לאוגנדה. לא נוותר על ביקור בכפרי האזור ובהתחברות למקומיים הלבביים עד שנגיע לעיירה מסינדי העומדת בפתחה של שמורת הטבע מורצ'ינסון.

 
יום 6> שמורת הטבע מורצ'ינסון

בבוקר ניכנס אל תוך שמורת הטבע מורצ'ינסון, לאורך הדרך נראה את חיות הבוש האפריקאי העושות דרכם במרחבי הפרא, עדרי אנטילופות, חזירי יבלות וציפורי אפריקה יחוגו מעל. לפני הצהריים נגיע לאזור פארה, שם נעלה עם הרכב על מעבורת ונחצה את הנילוס לגדה הצפונית, נתמקם בלודג' הקסום נאכל ארוחת צהריים ונצא לאחד משיאי הטיול, מהלודג' נעלה על סירה מקומית ונצא בשייט אל מפלי מורצ'ינסון, שייט מדהים מלא בחיות פרא ובציפורים נדירות. הנהר הוא ביתם של ההיפופוטם המצוי הרובצים בו לכול אורך היום, תניני היאור המשייטים בין הסירות, קופים אדומי זנב, ציפורים שונות ומגוונות. את השייט נסיים תוך ניווט למפלי מורצ'ינסון המרשימים שם נצא לטיול הליכה רגלי ונשוב לקראת ערב אל גדת הנילוס, נעלה שוב את הרכב על המעבורת ונחצה למלון שלנו. 

 
יום 7> שמורת הטבע מורצ'ינסון – טיול שימפנזים - מסינדי 

הבוקר נצא בנסיעה לחלקה הצפוני של השמורה האזור העשיר ביותר בחיות בשמורה. זו נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולי ספארי באוגנדה. נקווה שעינינו תזכה לחוות בבעלי החיים בסביבתם הטבעית: במקום קיים סיכוי גדול לראות פילים, ג'יראפות, אימפאלות, בובפאלו, גנו, צבאים ומגוון ענק של ציפורים ועופות דורסים. לקראת צהריים נצא אל חלקה הדרומי של השמורה נחצה את הנהר ונצא בנסיעה אל שמורת השימפנזים של יער מורצ'יסון - אחת משמורות הטבע המיוערות ביותר באפריקה. השמורה מפורסמת בעצי המהגוני ותאנת הבר - העצים המועדפים על אוכלוסיית השימפנזים. בשמורה נטייל ברגל (נפלס את דרכנו ביער הסבוך), ותוך כדי ההליכה נתרשם מחיי היער האפריקאי, כולל אפשרות לתצפית על להקות השימפנזים החיות ביער. אם יתמזל מזלנו נזכה לצפות גם בקופי קולובוס מסוגים שונים ובפרפרים בצבעים מיוחדים ומגוונים. לקראת ערב נמשיך בנסיעה אל העיירה מסינדי שם נבלה את הלילה. 

 
יום 8> מסינדי –ג'ינגה  

בשעות הבוקר נצא בנסיעה לשמורת הקרנפים, פרויקט מיוחד ששם לו למטרה להשיב את הקרנפים לטבע באוגנדה, לאחר סיור רגלי בשמורה (בין הקרנפים), נמשיך לביקור במפלי ג'ינג'ה הסוערים, נצא לראות את מפלי ה"בד פלייס" הסוערים ושם נלון בסמיכות אל המפלים הקוצפים.  

 
יום 9> קמפלה - תל אביב

נצא בנסיעה לעיר הבירה קמפלה עם ההגעה נצא לשוק האפריקאי הפתוח, נצטייד במזכרות מגוונות, במידה והזמן יאפשר נצא לביקור במוזיאון אוגנדה ובקברי המלכים. בערב נשוב לשדה התעופה הבינלאומי אנטבה, נטוס בטיסה חזרה לתל אביב (דרך יעד ביניים - נחיתה בבקר היום העשירי). 

 

לכל הטיולים המאורגנים לאוגנדה
לכל הטיולים המאורגנים לספארי באפריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
ספארי בטנזניה עם נופש בזנזיבר, 9 ימים
טיול ספארי בקניה - ספארי לכל המשפחה, 9 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015