ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן בפניני דרום אפריקה , 14 ימים

אנו מזמינים אתכם למסע באחת המדינות היפות ביותר בעולם. טיול לדרום אפריקה, עולם שלם בתוך מדינה אחת, טומן בחובו מגוון אדיר של נופים - מנופים מדבריים צחיחים ועד לנופים ירוקים המתובלים בנהרות ומפלים, לצד מגוון אנושי ותרבותי גדול ומיוחד. בניגוד להיסטוריה הקשה של ארץ זו, שאופיינה בקולוניאליזם ובמשטר האפרטהייד, כיום ניתן לראות מגוון אנושי המורכב מניגודים חיים זה לצד זה: לבנים לצד שחורים, עושר לצד עוני, ותושבי ערים מודרניים שעדיין שומרים על זהותם השבטית. לא לחינם יש למדינה זו 11 שפות רשמיות (ואף מעבר לכך מדוברות בה). למדינה היסטוריה עשירה וגיבורי תרבות מרתקים המוסיפים לטבע הציורי המיוחד של המדינה גם מימד מעניין של תרבות והיסטוריה מרתקת. בטיולנו נשוטט בין חופי ים כחול ודיונות אדומות לוהטות, נהנה מספארי עשיר בבעלי חיים ונבקר בערים נפלאות ועיירות מקסימות הפרושות לאורכה ולרוחבה של מדינת הענק.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום אפריקה?

 

מסלול מעמיק ומקיף - דרום אפריקה, הנמצאת בין כף התקווה הטובה שבדרום מערב לפארק קרוגר שבצפון מזרחה, היא ארץ רחבה רבת פנים ומאוד מגוונת. היות וככול הנראה מטיילנו לא יזכו לטייל שוב ביעד קסום זה אנו בוחרים לשלב בטיולינו את אתרי החובה מצד אחד, כדוגמת העיר קייפטאון עם נופו של הר השולחן או ספארי בשמורת הקרוגר, אך מצד שני אנו מתבלים את הטיול בפינות חמד נסתרות הידועות רק לנו.

 

מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה.
אצלנו תקבלו יותר – בטיולנו תבקרו במקומות הייחודיים לנו, כגון בית מחסה לפילים, המעניק מפגש מקרוב עם פילים מבויתים שאינם ניתנים להחזרה לטבע, או שמורת רוברג, חצי אי שתנאיו הטבעיים מזמינות אליו חיות ים ועופות רבים.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: כל השנה
Facebook Favorites

מסלול הטיול לדרום אפריקה


 

יום 1> תל אביב – יוהנסבורג, סווטו

נמריא מנתב"ג דרך יעד ביניים אל יוהנסבורג, בהתאם לשעת הנחיתה ניפגש עם הצוות המקומי ונצא להכיר את סווטו (Soweto). סווטו היא מקום של ניגודים. בתקופת האפרטהייד הייתה כמחנה אין סופי של מבני פחונים הנמתח ככל שהעין יכולה לראות. למרות הכלכלה הקשה והפשע (ואולי דווקא בזכות), שני חתני פרס נובל חיו כאן. מאז ביטול האפרטהייד, לצד העוני היו גם מי שהתעשרו ובנו את בתיהם המפוארים ממש כאן. ובין כל הניגודים שהמקום מציג לנו, אצטדיון הכדורגל הגדול באפריקה נמצא כאן. נמשיך למלוננו ללינת לילה.

 
 יום 2> יוהנסבורג – טיסה לפורט אליזבת – ציציקמה

נצא בטיסת בוקר אל פורט אליזבת, היושבת בחלקה הדרומי של דרום אפריקה. מכאן נחל במסע מערבה לאורך "נתיב הגנים". נצא לסיור בשמורת הטבע של ציציקמה (Tsitsikama), שמשמעות שמה היא "המקום של המים השופעים", נתרשם מהרכסים הירוקים הנושקים לחופי האוקיינוס הכחול. נטייל ברכב וברגל לאורך ערוצים עמוקים ומרשימים הזורמים מטה אל קו החוף היפהפה בדרכנו אל שפך נהר הסערות. נלך ביער טבעי קסום, נחצה על גבי גשר תלוי מעל לשפך ונהנה מנוף מדהים ושפע הצמחייה המגוונת עד לנקודת סיום מסלול ההליכה ביער הטבעי. נעצור במצפור בלוקרנס (Bloukrans), ונשקיף על מבצעי קפיצות הבנג'י באחת הנקודות הגבוהות בעולם. נלון בציציקמה.

יום 3> ציציקמה –– ציפורי עדן וארץ הקופים – פלטנסברג ביי

נמשיך בבוקר לתור את אזור פארק ציציקמה. נבקר בכפר נייצ'רס ואלי (Nature’s Valley), היושב למרגלות גבעות פארק ציציקמה, על שפך לגונה לתוך האוקיינוס ההודי. נבקר בציפורי עדן, מתחם מרושת בלב היער הגדול מסוגו בעולם ובו מעל ל-280 מיני ציפורים בצבעים וגדלים שונים. הציפורים משוחררות וניתן להתרשם מהם מקרוב. נמשיך לארץ הקופים הסמוכה, מתחם ובו נחזה ונלמד על סגנון חייהם של קופים ממינים שונים, המסתובבים כאן בחופשיות כחלק מתכנית שימור. נבקר גם בעיירת החוף היוקרתית פלנטסברג ביי (Plettenberg Bay).  לינה בציציקמה.

 

   

טיולים מאורגנים לדרום אפריקה טיול לדרום אפריקה טיול מאורגן לדרום אפריקה

     צילום: מוטי בלושטיין

  

יום 4> שמורת רוברג – נייזנה

נצא עם בוקר לסיור רגלי בשמורת רוברג (Robberg Nature Reserve). השמורה היא לשון יבשה באורך 4 קילומטר. צורתה הטבעית של השמורה משמשת כתחנת עצירה פופולארית בקרב חיות הים הנודדות לאורך החוף. מושבת כלבי ים גדולה קבעה כאן את מושבה, ובהתאם לעונה, לעיתים ניתן לראות את הלוייתנים בברור במי הים. נמשיך בנסיעה לאורך כביש החוף, נחצה מפרצים ולשונות ים, עד הגיענו אל תחנתנו הבאה, העיר נייזנה, השוכנת על גדות לגונה קסומה. לאחר התארגנות קלה נצא לשייט לקראת שקיעה בלגונה הרוגעת, המוקפת מצוקי אבן חול מיוערים. נלון בנייזנה.

 
יום 5> נייזנה

נבקר הפארק הפילים של נייזנה. במהלך למעלה מעשרים שנות פעילות, הפארק טיפל והציל גורי פילים יתומים, פילים פצועים ופילים שחיו בשבי בתנאים לא הוגנים, כגון פילי קרקסים. חלק מהפילים מצטרפים לעדר הפילים השמור במקום, בעוד אחרים מפוזרים לשמורות השונות, בהתאם לאופיו ולכושר הסתגלותו של הפיל. נמשיך אל נייזנה הדס, "ראשי נייזנה", כינויים של שני צוקים המתרוממים מעל הים ומגדירים את כניסתה של לגונה. נמשיך ונסייר באתרים השונים בסביבת העיר. לינה בניינזנה

 
יום 6> נייזנה – אודסהורן

נהנה הבוקר בדרכנו מכמה מעמדות התצפית היפות בנתיב הגנים, בעוד אנו מעפילים על ההרים. נסייר בחוות חיות בר, שם נוכל להנות מצפיה בזוחלים וטורפים במיוחד בשימור, וממפגש קרוב עד כדי מגע עם חיות שונות. נמשיך אל אאודסהורן (Oudtshoorn) ועם הגיענו לעיר נצא לבקר במרכז גידול יענים. כאן נתרשם מאורח חיי העוף הגדול ביותר בעולם. הנועזים מאתנו יוכלו לנסות ולרכב על אחד מהיענים. נלון באאודסהורן.

 
יום 7> מערות קנגו– קייפטאון

עם בוקר נעזוב את אאודסהורן ונצא לסייר במערת קנגו המעוטרת בשלל זקיפים ונטיפים מרשימים בני מאות אלפי שנים. נמשיך מערבה בדרך נופים אל קייפטאון, עיר הקייפ היפה שבדרומה של המדינה הענקית. קייפטאון היא עיר קוסמופוליטית, עם אתרים היסטוריים רבים וחיי לילה סואנים. לינה בקייפטאון.

 
יום 8> קייפטאון

נקדיש את היום לסיור בקייפטאון. נעלה ברכבל להר השולחן (אם מזג האוויר יאפשר זאת), שם נתרשם מהנוף הנשקף בגובה של 1,067 מטר מעל המפרץ. לאחר התצפית המרתקת נשוב לקייפטאון ממנה נפרד בביקור במוזיאון היהודי המציג את תולדות הקהילה המעניינת ותרומתה לחברה המקוטבת בדרום אפריקה. נתרשם מהשדרות הרחבות, הכיכרות המיוחדות והארכיטקטורה הקולוניאלית הייחודית לעיר. נשוטט בשוק התוסס בכיכר גרין מרקט ונתרשם מהמבנים המרשימים של בית העירייה הישנה, הכנסייה המתודית ועוד, ככול שיותיר לנו הזמן. את יום הטיול הגדוש נקנח באזור הנמל ההיסטורי. נלון בקייפטאון

 
יום 9> קייפ התקווה הטובה – נתיב היין

הבוקר נצא לסיור בכף התקווה הטובה, כף הנישאת לגובה של 256 מטר מעל לפני הים. את יומנו נפתח בנסיעה לאורך החוף המערבי דרך פרברי גרין פוינט, סי פוינט, קאמפס ביי, קליפטון ועוד. כאשר נגיע אל העיירה נוט ביי, נצא ממנה לשייט מנמל הדייג הקטן והציורי אל האי דויקר, מושבה בה חיים מאות ולעיתים גם אלפים של כלבי ים וציפורי ים. משם נמשיך בנסיעה דרך אחת הדרכים המרהיבות ביותר בדרום אפריקה, דרך צ'פמן המובילה אל נקודת תצפית עוצרת נשימה של מפרצי החול שמתחת. נמשיך לסייר בשמורת כף התקווה הטובה על נופיה המרהיבים וחיות הבר שבה ככול שיותיר לנו הזמן (חלק מהעלייה אל כף התקווה הטובה באמצעות פוניקולור) אחר הצהריים נשוב אל קייפטאון ובדרכנו אל העיר נעצור לביקור בשמורת הפינגווינים בחוף בולדרס, שם נבקר במושבת קינון של פינגווינים דרום אפריקאים. נמשיך אל נתיב היין, חבל ארץ עשיר בכרמים, יקבים ועיירות היסטוריות. במסגרת סיורנו בדרך היין, נעצור לביקור בסטלנבוש, שם נתנסה גם בטעימת יין באחת מחוות היין הסמוכות לעיר. עם ערב נשוב למלוננו בקיפטאון.

 
יום 10> קייפטאון – טיסה לנלספרוט

נפרד מדרום הארץ ונמריא בטיסת פנים מקייפטאון לנספרוט (Nelspruit), בירת מחוז מפומלנגה, חבל ארץ הררי עשיר בנופים מרהיבים, סוואנות קניונים, מפלי מים ויערות. נסייר באזור העיר ככל שיותיר הזמן. לינה במפומלנגה.

 
יום 11> הדרך הפנורמית


היום נבקר באתרי הדרך הפנורמית היפהפייה ונתרשם מהנופים עוצרי הנשימה באזור. נבקר במפלי ליסבון, הגבוהים ביותר באזור. משם נעצור בחלון האלוהים, שקיבל את שמו בזכות הנופים הדרמטיים, הנשקפים מנקודות תצפית שונות, ונצפה אל ירידה תלולה של 300 מטר לתוך גיא עטור יער אופייני. נבקר במפלי Mac Mac המרשימים, נמשיך צפונה ונבקר בבורות המזל של בורקה, ניסע ונראה את הסלעים האדומים, אשר נחצבו על ידי מים ואבנים, ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של שישה מטרים) בעלי שוליים חלקים וצבעוניים. מבנה טבעי זה מסמן את קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם, המפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו. קרוב לשם נמצאת נקודת שיא נוספת של מסלולנו מרהיב-העין: שלושת הרונדאבלים – שלוש תצורות סלע דמויות בקתות. לקראת ערב נשוב למלוננו במפומלנגה.

 
יום 12> פארק קרוגר: שמורה פרטית קפמה

נמשיך לשמורת הספארי קרוגר, משמורות הטבע היפות והגדולות ביותר באפריקה, ונקדיש את כל היום לסיורי ספארי. הפארק המכסה שטח השווה בגודלו למדינת ישראל, מהווה בית גידול למספר מרשים של מינים. עם הגיענו נפנה לביקור בשמורת טבע פרטית, כאן יתאפשר לנו לצאת לטיולי ספארי ומפגש קרוב עם בעלי החיים השוכנים בשמורה. לינה וארוחת ערב בשטח השמורה.

 
יום 13> קרוגר – יוהנסבורג

נשכים לספארי בוקר יחד עם חיות השמורה, פעילות היום, היוצאות לשגרת הבוקר החדש. נעקוב אחרי אורחות חייהם ודרכי התנהגות מעניינות בין סוגי בעלי החיים השונים ובין הפרטים בני אותו מין עצמו. נשלים את סיורנו בשמורה ונחצה את דרום חבל מפומלנגה ליוהנסבורג. בדרכנו , נעצור להכיר את פרטוריה, בירת המדינה. נעלה לתצפית יפה על העיר מגבעת מטה ממשלת דרום אפריקה, נתרשם מהבניין והגנים המרהיבים המקיפים אותו. נרד לסיור במרכז העיר ונראה את בניין הפרלמנט הישן , ארמון הצדק ופסל קרוגר. נתרשם מבניין העירייה ובית מלרוז ונבקר בכנסייה ההיסטורית. נלון ביוהנסבורג.

 
יום 14> יוהנסבורג – תל אביב

נפנה אל שדה התעופה אל טיסתנו חזרה הביתה. תם ונשלם הטיול.

*ייתכנו שינויים עקב שעות הטיסה, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול


אפשרות להמשך למפלי ויקטוריה – יומיים

  
יום 14> טיסה למפלי ויקטוריה- שייט על נהר הזמבזי

הבוקר נצא בטיסה אל מפלי ויקטוריה, אחד משבעת פלאי עולם וללא ספק אחד ממחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים שהוכרזו כאתר מורשת עולמית והעיירה בעלת אותו השם מהווים רק חלק מפארק לאומי גדול. המפלים עצמם נמצאים בגבול שבין המדינות זימבבואה וזמביה. אחר הצהריים לקראת שקיעה נצא לשייט על נהר הזמבזי, שם נצפה בשקיעה האפריקאית הקסומה. נתרשם מנופי הפלא הציוריים של הנהר על רקע ציוץ הציפורים. לאחר שנשוב מהסיור נצפה במופע פולקלור ססגוני הכולל ריקודים מסורתיים ממנו נלמד על השבטים המאכלסים את זימבבואה. נלון במפלי ויקטוריה.

 
יום 15> מפלי ויקטוריה – יוהנסבורג – תל אביב

מוקדם בבוקר נצא לביקור בדובדבן שבקצפת. המפלים המרשימים התגלו ב 1,855 על ידי ליוינגסטון, שמייד קרא להם על שם המלכה המכהנת ויקטוריה. נצפה במפלי ויקטוריה, המכונים בפי בפני המקום מוסי אואה טוניה, שמשמעות שם זה הוא "העשן הרועם", כמובן. נסייר בין התצפיות המרשימות על המפלים השוצפים. לא נוותר גם על ביקור בשמורת עצי הבאובב העתיקים, שאחדים מהם בני למעלה מ- 1,500 שנה. אחר הצהריים נפרד מפלאי הטבע של משולש הגבולות ונסע לשדה התעופה המקומי לקראת טיסתנו ליוהנסבורג והביתה.

 
מחיר לאדם בחדר זוגי – 1150 $

 
אפשרות להמשך למפלי ויקטוריה – 3 ימים (כולל את שמורת צ'ובה)

יום 14> טיסה למפלי ויקטוריה- שייט על נהר הזמבזי

הבוקר נצא בטיסה אל מפלי ויקטוריה, אחד משבעת פלאי עולם וללא ספק אחד ממחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים שהוכרזו כאתר מורשת עולמית והעיירה בעלת אותו השם מהווים רק חלק מפארק לאומי גדול. המפלים עצמם נמצאים בגבול שבין המדינות זימבבואה וזמביה. אחר הצהריים לקראת שקיעה נצא לשייט על נהר הזמבזי, שם נצפה בשקיעה האפריקאית הקסומה. נתרשם מנופי הפלא הציוריים של הנהר על רקע ציוץ הציפורים. לאחר שנשוב מהסיור נצפה במופע פולקלור ססגוני הכולל ריקודים מסורתיים ממנו נלמד על השבטים המאכלסים את זימבבואה. נלון במפלי ויקטוריה.

 
יום 15> שמורת הטבע צ'ובה (בוצוואנה)

יום ארוך לפנינו, בבוקר נחצה את הגבול לבוצוואנה, כאן נצא לאחת משמורות הטבע המפורסמות ביותר באפריקה, שמורת צ'ובה, הידועה בעולם בזכות אוכלוסיית הפילים הגדולה בשמורה ובעושר של מגוון מיני החיים בה. לא נוותר גם על שייט בנהר הנושא את שם השמורה. עם ערב נשוב למלוננו במפלי ויקטוריה.

 
יום 16> מפלי ויקטוריה – יוהנסבורג – תל אביב

מוקדם בבוקר נצא לביקור בדובדבן שבקצפת. המפלים המרשימים התגלו ב 1,855 על ידי ליוינגסטון, שמייד קרא להם על שם המלכה המכהנת ויקטוריה. נצפה במפלי ויקטוריה, המכונים בפי בפני המקום מוסי אואה טוניה, שמשמעות שם זה הוא "העשן הרועם", כמובן. נסייר בין התצפיות המרשימות על המפלים השוצפים. לא נוותר גם על ביקור בשמורת עצי הבאובב העתיקים, שאחדים מהם בני למעלה מ- 1,500 שנה. אחר הצהריים נפרד מפלאי הטבע של משולש הגבולות ונסע לשדה התעופה המקומי לקראת טיסתנו ליוהנסבורג והביתה.

 
מחיר לאדם בחדר זוגי – 1490 $

לכל הטיולים המאורגנים לדרום אפריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית לנמיביה בלודג'ים עם אופציה להמשך במפלי ויקטוריה, 15/18 יום
טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה, 14 יום
טיול מאורגן לנמיביה - אל המדבר היפה בעולם, 13 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015