ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדרום הודו, מסע להודו האמיתית בדגש תרבויות ונופים, 15 ימים

דרום הודו שונה מאוד מכל חלקיה האחרים של הודו, האוכלוסייה משכילה יותר, המרחבים העירוניים והכפריים נקיים יותר והעוני מועט יותר וזהו אחד האזורים המסורתיים ביותר בהודו כולה. טיול עם איילה גיאוגרפית בדרום הודו מאפשר התנסות רוחנית ואנתרופולוגית רבת עוצמה המפעילה את כל החושים. נטייל על אדמה טרופית פורייה עליה החל האדם הראשון לבסס חקלאות ועם תושביה סחר המלך שלמה לפני 3000 שנה. בקרלה נשוט על נהרות בין פרחי לוטוס וכפרים שהדרך היחידה להגיע אליהם היא דרך המים, בקרנטקה נבקר במונומנטים היסטוריים מרהיבים ביופיים, חלקם בני 900 שנים ויותר, נטייל בשמורות טבע שהן בית לאלפי חיות בר וציפורים ובטמיל נדו נבקר במקדשים ונצפה בטקסים דתיים. בטיולים של איילה גיאוגרפית לדרום הודו אנו שמים דגש על הבנת מנהגי המקום, צורת החשיבה הייחודית והמשמעויות הדתיות והתרבותיות, דבר שהופך את התרבות ההודית המסקרנת והרחוקה למובנת ונגישה יותר. 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום הודו? 

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר באשרם אותנטי ביחד עם אנשי המקום, ונבקר בכפרים שעוסקים בעבודות יד מסורתיות, אשר הביקור שלנו אצלם יתרום תרומה אמיתית לשיפור תנאי החיים שלהם. 

 

ההדרכה המקצועית - מדריכנו להודו הם מדריכים שהודו "נגעה בהם", מדריכים המכירים את התרבות, ההיסטוריה והאומנות ההודית לעומק ומעבירים את אהבתם העזה להודו גם למטיילים איתם.

 

הטיול הכי אותנטי שיש - הטיול של איילה גיאוגרפית ממוקד בתרבות המקומית ולוקח את המטיילים להכיר את הפן האמיתי והמקומי של כל אתר ואתר בטיול - אנו בוחרים לטייל במקומות לא שיגרתיים ולא תיירותיים המאפשרים מגע בלתי אמצעי מרתק עם האוכלוסייה המקומית ולהכיר את התרבות המקומית בצורה בלתי נשכחת. 


לינה בבית סירה-
בטיול שלנו לנים לילה קסום אחד בבית סירה ממוזג


סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי 
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
חורף, אביב

Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לדרום הודו 


ימים 1-2> תל אביב- דלהי - בנגלור

נצא בטיסת לילה של אייר אינדיה לדלהי .

ננחת בדלהי למחרת בבוקר ונעלה על טיסה בצהריים לבנגלור, עיר הבירה של מדינת קרנטקה. אחת מעשר הערים המתפתחות ביותר בעולם, ומשמשת מרכז היי טק בהודו. נסייר בעיר בהתאם לזמן שיעמוד לרשותנו. לינה בבנגלור. (ע)

 
יום 3> בנגלור - סראוונבלגולה- בלור והלביד - חסן

לאחר ארוחת בוקר נצא למקדש הג'ייני החשוב ביותר בהודו: סראוונבלגולה (בתרגום מילולי: הנזיר מהאגם הלבן) . נעלה כ 700 מדרגות לראות את הפסל הענק (17 מטר). הוא נבנה על גבעה זו בסביבות שנת 980 לספירה, ומהווה מקום עליה לרגל לג'יינים. נמשיך לעיר חסן Hassan , גם היא מרכז ג'ייני. לאחר התארגנות במלון נצא לעיר הבירה הקדומה בלור. נבקר במקדש צ'נקשווה ההינדי, בו נוכל לראות את אומנות דרום הודו במיטבה. המקדש הוקם על ידי מלך שושלת הוסיה הויסלה בשנת 1116 לספירה, בעקבות ניצחון בקרב נגד שושלת צ'ולה. נעבור להלביד הקרובה, כדי לראות עוד דוגמא נפלאה של אומנות המקדשים של דרום הודו. על קירות המקדש נראה פסלים המספרים את סיפורי הרמאיינה, מהברטה ובגוואדה גיטה. לינה בחסן. (ב,ע)

 
יום 4> מנזרים טיבטיים- מייסור

היום ניסע למנזרים הטיבטיים הגדולים שבקרבת ביילקופי*. שם נוכל לראות אלפי נזירים במקדשים פעילים מאוד. נבקר במנזר, נשוחח עם הנזירים, נלמד על הסיבות שהביאו את הטיבטים לדרום הודו, ועל ההסתגלות שהם צריכים לעבור מאקלים טיבטי גבוה וקר לאקלים חם ולח. נעבור דרך הגבעות הירוקות של קורג', ונגיע למייסור בערב. לינה במייסור. (ב,ע)

* לעיתים המשטרה לא מאפשרת כניסה לאזור המנזרים הטיבטיים. במקרה כזה נערוך סיורים חלופיים

 
יום 5> מייסור

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בגבעת צ'מונד ובמקדש השור, מן המקדשים החשובים של העיר. נבקר בארמון מייסור, שנבנה ב 1748 לספירה לאחר שהמבנה שהוקם כ 1000 שנים קודם לכן, נשרף. הביקור מאפשר לנו הצצה לחיים מלאי התפארת של הסולטנים בהודו. מייסור היוותה במשך שנים רבות מרכז אומנות וממנה יצאו סגנונות טויית משי, גילוף בעץ, ציור מיניאטורות ועוד. נסייר בשוק הססגוני שם נוכל להתוודע לאומנויות אלו. אחר הצהריים נשים פעמינו לגן תוכים שהקים אוהב ציפורים מקומי.לינה במייסור. (ב,ע)

 
יום 6> מייסור - בנדיפור - אוטי

לאחר ארוחת בוקר נבקר במקדש סרירנגפטנם מהמאה ה -9, שנמצא מחוץ למייסור, אחד המקדשים החשובים ביותר בדרום הודו. מפה ניסע דרומה להרי נילגרי שנמצאים בגבול מדינות קרנטקה, טמיל נדו וקרלה. המולת העיר מתחלפת בטבע. לאט לאט ישתנה הנוף, ופסיפס שדות האורז האינסופיים יתחלף בהדרגה בנופים הרריים, מכוסים יערות סבוכים. ניסע באזור שמורת בנדיפור (אסור להכנס לשמורה), ואם יתמזל מזלנו (הסיכויים טובים למדי) נוכל לראות עדרי פילים, גאור, טווסים וסוגים שונים של ציפורים, קופים, נמרים וברדלסים. נעלה עוד במעלה ההרים עד לעיירה אוטי, תחנת הרים קרירה ונעימה שאומצה על ידי האנגלים כדי לברוח מהחום בקיץ. נבקר בכפר של שבט טודה הייחודי. לינה באוטי (ב,ע)

 

טיולים מאורגנים להודו טיול לדרום הודו טיול מאורגן לדרום הודו

       צילום: אבי בלום

 

יום 7> אוטי- קונור – פולצ'י

לאחר ארוחת בוקר נעלה על רכבת צעצוע, שריד מימי האנגלים, וניסע בה עד קונור. פה נטייל בין מטעי התה השלווים ונבקר במפעל להכנת תה (במידה ויהיה פתוח). אחר הצהריים נגיע לפולצ'י, גם היא ממוקמת בהרים הקרירים והירוקים. לינה בפולצ'י. (ב,ע)

 

יום 8> טיול בשמורת טבע

לאחר ארוחת בוקר ניסע לטיול מלא הרפתקאות בשמורת טבע ביערות אנמלאי, אשר בשרשרת ההרים אולנדי. נהלך ביחד עם מומחה מקומי בין הגבעות הירוקות, העצים והשרכים הרבים העוטפים כל פינה, בחיפושים אחר חיות וציפורים. אחר הצהרים נבקר בכפר מקומי , בו נלמד על טכניקת האריגה המקומית. לינה בפולצ'י (ב,ע)

 
יום 9> אל מדוראי: מקדש מינקשי הצבעוני

הבוקר נרד מההרים מזרחה עד מדינת טמיל נדו. בנסיעה נחצה את מרחביה של טמיל נדו לכיוון מזרח, עד הגיענו למדוראי. במרכז העיר ניצב מקדש מינאקשי אדיר הממדים, בו נבקר. שערי המקדש, מתנשאים לגובה 53 מטרים, עטורים באלפי פסלים צבעוניים, ומתארים דמויות מן המיתולוגיה ההודית. נבקר בשוק הפרחים ונחשף לשפע הריחות והצבעים האופייניים לטמיל נדו. לאחר ארוחת ערב, רכובים על גבי ריקשות, נגיע שוב למקדש מינקשי כדי לצפות בטקס ההשכבה של האלים - מסורת בת אלפי שנים: האל שיווה מובל למשכנה של האלה מינאקשי, כדי לבלות עמה את הלילה. לינה במדוראי. (ב,ע)

 
יום 10> מדוראי – שמורת הטבע פריאר

לאחר ארוחת בוקר נחצה את המישורים הרחבים של טמיל נדו מערבה לשמורת פריאר, בית לנמרים, לאופרדים, פילים, ביזונים, אנטילופות, חזירי בר, קופים ומגוון ציפורים. הדרך עוברת בין שדות מובתי חקלאים עד שהיא עולה בהרים, ונכנסת למעבה הג'ונגל. אחר הצהריים נהלך בין מטעי התבלינים ונלמד על אופן הפקתם. בערב נצפה במופע אומנות לחימה מקומית. לינה בפריאר. (ב,ע)

 
יום 11> שמורת הטבע פריאר- מרכז איורוודה – שעור בישול - לקומרקום

מוקדם בבוקר נשוט באגם פריאר, על מנת לצפות בחי והצומח הטיפוסי למקום. נחזור למלון לארוחת בוקר ובהמשך היום נרד מההרים המורקים ל"ארץ המים" של קרלה- אשור משופע באגמים, נהרות ותעלות מים, אשר ביניהם איים ויבשה. נבקר במרכז איורוודה, בו נלמד את עקרונות הטיפול, נחזה בהדגמה של רזי הבישול האירוודי, שבסופה נהנה מהאוכל הבריא. נשוט בסירה באחד הנהרות עד הגיענו למלון הקסום שלנו, אשר יושב על שפת אגם ענק. לינה בקומרקום. המלון מספק טיפולי איורוודה ומסז'ים שונים, אוכל אורגני ועוד (ב,צ,ע).

 
יום 12> שעור יוגה – אלפי- הלגונה הגדולה: שייט נהרות

לפני ארוחת הבוקר נפעיל קצת את הגוף בשיעור יוגה, נאכל ארוחת בוקר וניסע לאלפי, אשר נמצאת על גדת לגונה של מים מתוקים קרוב לחוף הים של קראלה. זהו לב "המים האחוריים" - מבוך של אגמים, תעלות מים, שדות אורז ודקלי קוקוס. מפה נצא לשיט מרהיב בתעלות ובאגמים בין כפרים, תוך שאנו צופים על פעילות היום יום של הכפריים על המים, נמשיך בשייט בין צמחי המים והאיים הקטנים, חלקם כל כך קטנים שיש בהם רק בית, פרה, ועץ קוקוס. נראה מטעי קוקוס, נסייר באחד האיים ועוד. לינה בבית סירה. (ב,צ,ע)

 
יום 13> שייט נהרות- קוצ'ין

נסיים את שייט ונרד בעיירה Allpey נצא לסיור בעיר שנחשבת לבעלת האוויר הנקי ביותר בהודו, נבקר במגדלור שעל החוף. המגדלור הוא הראשון מסוגו שנבנה בדרום הודו. מפה ניסע לאורך החוף צפונה לקוצ'ין, מערי החוף החשובות בדרום הודו, עיר דרומית נעימה ויפה. בקוצ'ין ממוקם הנמל הטבעי מהטובים בהודו והיא שוכנת בלב אזור לגונות. סוחרים אירופים הגיעו לאזור מאז המאה ה-15 ומצאו באזור תבלינים, שנהב ועץ משובח. אחר הצהריים נסייר בשווקים היפים של פורט קוצ'ין (Fort Cochin). לינה בקוצ'ין. (ב,ע)

 

יום 14> קוצ'ין

יהודים מצאו מקלט בקוצ'ין מרדיפות האינקויזיציה בספרד ופורטוגל וכאן הוקמה מושבה של קהילה יהודית - מן הקהילות המפוארות והמיוחדות ביותר שנוצרו בגלות ישראל. נבקר בבית הכנסת, ברחוב היהודי ובשוק שהתפתח מסביב. נמשיך לארמון ההולנדי, ונראה את רשתות הדיג הסיניות בפתח הנמל, כמותן הובאו לאזור במאה ה-14. נבקר בכנסיית סנט פרנסיס ובערב נצא לצפות בריקוד הקטהקאלי, המיוחד לאזור ונלמד את שפת הריקוד המורכבת ממבטים, תנועות ידיים, איפור ותלבושות ססגוניות. לינה בקוצ'ין. (ב,ע)

 

יום 15> לדלהי - הביתה

לאחר ארוחת בוקר נצא בטיסה לדלהי, נחליף מטוס ונטוס אחר הצהריים לישראל. נחיתה ב 20:45 (ב)

 
*עשויים להיות שינויים על פי תנאי המקום, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול*

 


למעונינים קיימת אפשרות לסיום נפלא לטיול- טיסה למלדיבים לנופש מפנק באחד האיים

 האיים המולדיביים מורכבים משרשראות איי האלמוגים הגדולות בעולם, המהווים את הפנטזיה האולטימטיבית של איי גן העדן. האיים מוקפים מי טורקיז צלולים ורוגעים, חול לבן זוהר ושוניות אלמוגים מן המרהיבות בעולם. גן עדן לשחייה, שנירקול צלילה והתרגעות. אפשר לראות שם מגוון דגים מן הגדולים בעולם, סוגים שונים של כרישים, צבי ים, דגי מנטה ולויתנים. בשל גודלם של האיים כל כפר נופש ממוקם על אי משלו, מה שמקנה תחושה של בידוד והתנתקות. 

מחיר לאדם בחדר זוגי :

חדר רגיל: החל מ- $1,270 (תלוי במלון ובסוג החדר, מחיר מתייחס לשני לילות)
וילה על המים: החל מ- 2450 $ (תלוי במלון ובסוג החדר, מחיר מתייחס לשני לילות)

** מחיר החבילה משתנה בהתאם למספר הלילות,לעונה, לרמת המלון, לסוג החדר ולטיסה חזרה 


המחיר  המוצג מתייחס ל:

 • מלונות : Bandos , Meeru, Paradise  

 • העברה לשדה התעופה 

 • שייט לאי/ טיסה לאי

 • מלון בדרגת ארבעה כוכבים 

 • חצי פנסיון, חדר על החוף

 • טיסה מקוצ'ין למלה 

 • טיסה ממלה לדלהי/קוצ'ין

המחיר לא כולל:

 • מדריך

 • פעילות באי

 • ארוחות צהריים 

 • תוספת לטיסה הבינלאומית- המחיר מחברת התעופה יינתן רק בהזמנת המקום
לכל הטיולים המאורגנים להודו
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן להודו הקלאסית, מסע בנתיבי המהרג'ות, 15 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015