ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לדרום איטליה - מן העקב אל קצה הבוהן, 11 ימים

טיול זה נמכר כרגע לקבוצות סגורות לפרטים נוספים צרו קשר איתנו

 

 הפעם נצא אל כמה ממחוזותיה היותר קסומים, אך הפחות ידועים של איטליה: פוליה, באזיליקאטה וקלבריה. נופי הרים המשובצים בבקעות ובעיירות עתיקות, חופים סלעיים ומפרצים נחבאים. מגוון ייחודי של בעלי חיים וצמחים, ותרבות אנושית שונה ומעניינת. נפתח את טיולנו בעיר אלברובלו, עיר מבני הטרולי המיוחדים ונמשיך אל העיר הבארוקית לצ'ה. נעלה על חומותיה של עיר הנמל העתיקה אוטרנטו, נקיף את חצי האי סאלנטו ונצא צפונה אל טאראנטו. נבקר בעיר מגורי הסלע הנודעת מאטרה ונשוט במערת הנטיפים בפרטוזה . נחצה את דרום איטליה לכיוון מערב ונבקר בעתיקות המרהיבות של העיר היוונית-רומית פייסטום . ניסע לאורכו של מפרץ פוליקאסטרו הציורי ונעלה אל הגוש ההררי הגדול לקינוח נבקר באתר פומפיי שנפתח מחדש לאחרונה, אחרי שנות שיפוצים.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום העמוק של איטליה?

 

מסלול טיול מקיף ומעמיק - לא רבים המטיילים הישראלים בדרום העמוק של איטליה. מאלה שזכו, הרב מתמקד בערי התיירות. אך דרום איטליה הוא חבל ארץ שונה ומפתיע . בעזרת מדריך "איילה גיאוגרפית" המכיר היטב את הארץ, הטבע, התרבות, ההסטוריה, והאנשים, נוכל להכיר להבין ולחוות את מגוון הפנים העשירות בהם נתברכה דרום איטליה.

 

בגלל ההדרכה – מדריכי הטיולים שלנו באיטליה הם מדריכים המכירים מצוין הן את הפן התרבותי המרתק של האתרים המרתקים והן את הרקע ההיסטורי המרתק של מאבקים בין אימפריות לאורך ההיסטוריה, המאפשרים להכיר בצורה טובה יותר את חבל ארץ פחות מוכר זה.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:  אביב,קיץ, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול לדרום איטליה 

יום 1> ת"א- רומא ,  מבארי לאלברובלו 

נצא בטיסת אליטליה לרומא ובטיסת המשך אל בארי. בהגיענו נצא לסיור בעיר העתיקה ונבקר בכנסיית ניקולאוס הקדוש ובמבצר שבנה הקיסר פרידריך השני. בתום הסיור ניסע אל אלברובלו (Alberobello) ללינה.

 
יום 2> אלברובלו ואוסטוני 

הננו נמצאים בארץ הטרולי (Truli) מבני האבן הלבנים המיוחדים שאלברובלו משמשת כבירתם, אחת מנקודות הציון החשובות במסגרת טיול מאורגן לדרום איטליה. נקדיש את כל הבוקר לסיור בעיר מופלאה זו ועינינו  לא תשבענה מראות. בשעות הצהריים ניסע אל העיר אוסטוני (Ostuni), העיר הלבנה המשמשת כאחת הדוגמאות המובהקות לערים הלבנות של פוליה. לאחר סיור במרכז העיר ובסימטאותיה נמשיך אל לצ'ה (Lecce) שם נלון.

 

  

טיול מאורגן לאיטליה טיול מאורגן לאיטליה

  

 

יום 3> לצ'ה ואוטרנטו

בבוקר נצא לסיור בלצ'ה, 'פירנצה של הדרום'. במאה ה-17 נבנתה העיר בסגנון בארוק מרהיב השולט עד היום ברחובותיה. נסייר בכיכר הדואומו (הקתדרלה) ובכיכר אורונציו (Oronzio), הקדוש הפטרון של העיר, ונתפעל מכנסיית סנטה קרוצ'ה S. Croce)) הנחשבת ליפה בכנסיות דרום איטליה. בשעות הצהרים ניסע אל עיר הנמל הקטנה אוטרנטו (Otranto) היושבת לחופו של המקום הצר ביותר בים האדריאטי. מכאן יצאו חלק ממסעי הצלב בדרכם לארץ הקודש. נעלה אל העיר העתיקה ונבקר בקתדרלה שכל רצפתה פסיפס נורמני מרהיב מן המאה ה-12 ונסיים בשיטוט על חומותיה. לינה באוטרנטו.

 

יום 4> חצי האי סאלנטו

נצא להקפת חצי האי סאלנטו (Salento) , 'העקב של איטליה', כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים לדרום איטליה. ניסע דרומה בכביש יפה נוף על המצוק של רמת פוליה הצונח אל הים בין מטעי זיתים נרחבים.. בשעות הצהרים נגיע אל העיר גאליפולי (Galipoli) בה נעצור לסיור קצר ולטעימה במסעדותיה. דרכנו צפונה עוברת באזורים ירוקים עתירי כרמים שם ניכנס לביקור באחד היקבים. לקראת ערב נגיע לעיר הנמל הגדולה טאראנטו (Taranto) בה נלון.

 

יום 5> מאטרה ומערת הנטיפים בפרטוזה

נשים פעמינו מערבה ונגיע אל מאטרה (Matera). עיר מגורי הסלע המפורסמת. במשך אלפי שנים חצבו תושבי האזור את מגוריהם בסלע הרך במדרונות הרובע התלול סאסי (Sassi). נשוטט ברובע ונצפה במגורי האנשים, בכנסיות ובסמטאות המתפתלות מכאן נמשיך בדרכנו החוצה את דרום איטליה ונגיע אל מערת הנטיפים גרוטה דל אנג'לו בפרטוזה (Pertosa). נצא לשיט במערת נטיפים יפה זו בה לא נעדרת גם 'הנקודה הישראלית'. לעת ערב נגיע ללינה בסלרנו על חופה המערבי של איטליה.

 

יום 6> פומפוי, הר הווזוב והרקלנאום

עם בוקר נצא לביקור בעיר הרומית הגדולה שנקברה תחת זרימת הלבה בתאריך: 24 באוגוסט 79 לספירה, ונחשפת באיטיות בשנים האחרונות. נבקר ברובעים השונים ונעמוד על מאפייני ההתיישבות העירונית לפני 2000 שנים. אם יתאפשר מבחינת מזג אוויר, נעפיל למרומי ההר שממנו פרצה הלבה שכיסתה חבל ארץ ניכר-הווזוב. תחנתנו האחרונה ביום זה (באם יוותר זמן), ביקור בהרקולנאום, שהייתה עיירה שנקברה גם היא תחת זרם הלבה. נחזור לסלרנו ללינה

 

יום 7> מפייסטום למאראטיאה

נקדיש את הבוקר כולו לסיור בעתיקות העיר היוונית-רומית פייסטום. שלושה מקדשים שרדו בה ומקדש נפטון נחשב לדוגמה המושלמת ביותר למקדש דורי בעולם ההלני. לאחר שנשלים את סיורנו באתר ניכנס למוזיאון ונראה את ציורי הקברים המפורסמים שנמצאו בפייסטום ובסביבתה. נסיעת אחה"צ ארוכה תביא אותנו אל מפרץ פולקיאסאטרו (Policastro) כחול המים שהרי באזיליקאטה היורדים אליו יוצרים לו תפאורה ציורית. נלון בעיר הנופש מאראטיאה (Maratea).

 

יום 8> אל הגוש ההררי של הסילה

בבוקר נעלה ברכבנו אל מונטה ביאג'ו (Biago) לתצפית יפהפייה על מפרץ פוליקאסטרו ולאחר מכן ניסע לאורכו עד העיירה פאולה (Paola). כאן ניפרד מן החוף ונעלה אל העיר הגדולה קוזנצה (Cosenca) ממנה נמשיך לעלות אל הסילה (Silla), גוש הררי עתיר יערות ואגמים הנמצא בצפונה של קאלאבריה. נגיע אל אגם צ'צ'יטה Cecita) ונבקר במרכז המבקרים של הפארק הלאומי של הסילה. לאחר מכן נצא לשיטוט ביער המקיף את מרכז המבקרים. נלון בעיירה לוריקה (Lorica) על שפת אגם ארבו (Arvo).

 

יום 9> הפארק הלאומי של הסילה

יום שלם נקדיש לסיורים באיזור הסילה על נופיו ויישוביו המיוחדים, אחד משיאיו של טיול מאורגן לדרום איטליה. ניסע לעיר סנטה סברינה (Severina) היושבת בראש גבעה נישאה ונבקר במבצר הגדול שבה ובארמון הבישוף. נמשיך אל סן ג'ובאני אין פיורה S.G.in Fiore) ) , העיר המרכזית בסילה. נבקר במוזיאון ונלמד על תעסוקתם ואורחות חייהם של יושבי האיזור. בתום הסיור נחזור אל מלוננו בלוריקה, על שפת האגם השקט.

 

יום 10> האנוסים בקאלאבריה

בבוקר נצא אל חלקו הדרומי של פארק הסילה ושוב תעבור דרכנו בין יערות צפופים ואגמים, בדרכים צרות ומפותלות. מגמת פנינו היא העיר ניקאסטרו. כאן אפשר ונפגוש את הרבה האמריקאית הרפורמית ברברה איילו, בת למשפחת אנוסים מקאלאבריה. לאחר שנסייר ברובע היהודי לשעבר בניקאסטרו נצא בנסיעה ארוכה אל רג'ו די-קאלאבריה שם +נתמקם במלון אל מול פני סיציליה ללילה אחרון בטיול.

 

יום 11> רג'ו די- קאלאבריה – רומא – תל-אביב

נפתח את הבוקר בשיטוט בטיילת של רג'ו שעליה אמר הסופר האיטלקי גבריאל ד'אנונציו שהיא הקילומטר היפה ביותר באיטליה. נמשיך בסיור ברחובותיה של העיר שנהרסה ברעש אדמה כבד ב-1908 ולאחר מכן נבנתה לתלפיות. בתום הסיור נבקר במוזיאון הארכיאולוגי של העיר האוצר בתוכו את פסלי הברונזה היווניים המפורסמים של 'הלוחמים'. בשעות הצהרים נבקר בכפר הרפאים פנטדאטילו שתושביו נטשו אותו מפחד רעש אדמה מתקרב ולא חזרו אליו. הכפר נמצא במקום יפה נוף ובשנים האחרונות הוא מהווה נקודת משיכה לאומנים שונים. טיסת ערב תביא אותנו מרג'ו לרומא ממנה נמשיך בטיסת לילה לתל-אביב.

  

* יתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
קסמי סיציליה והאיים הליפארים,7 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולים בארץ
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015