ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מורחב לסרי לנקה- טיול עומק אל אי התבלינים והשנהב, 11 ימים

זהו טיול מאורגן לסרי-לנקה היא ציילון לשעבר, אי ליד הודו, בו מגדלים את התה הטוב בעולם. מסלול עומק אל אי התבלינים והשנהב שילוב של תרבות, ארכיאולוגיה, היסטוריה ומסורת על רקע הנופים הקסומים של האי ציילון. במסגרת הטיול נבקר בפולונווארה, בירתה השניה בת אלף השנים של סרי לנקה וכיום אתר ארכיאולוגי מהיפים והחשובים בסרילנקה.נבקר גם ביער גשם ובמטעי תבלינים, נלון בעיר הנופש היפה נוארה אליה ונצא לטיול רכובים בטוקטוקים אל מפלי במברקנדה המפלים הגבוהים ביותר בסרילנקה ובחוף הים נראה את דייגי הכלונסאות.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בסרי לנקה?

 

מסלול מקיף וממצה – שימו לב כי טיול זה מקיף ומכיל בתוכו הן את האתרים ההיסטוריים של צפון האי והן את שמורות הטבע שבדרומה והחופים הקסומים של אזור בנטוטה

 

הדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לסרי לנקה רק עם מומחים אמיתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים, את טיולנו בסרי לנקה מדריכים מדריכים מקצועיים ומצויינים, פרטים אודותיהם בחלק האחרון של התכנית. 

 

סוג הטיול: טיול עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים, בודדים
........................................................ 

עונות מומלצות: חורף, אביב, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לסרילנקה 


יום 1-> מישראל לקולומבו

טיסת עם קונקשין  הגעה לסרילנקה בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת, ארוחת בוקר.

 

יום 2>נגומבו- אתר לטיפול בפילים יתומים- הברנה

ארוחת בוקר במלון, לאחר מכן נסיעה של כשעתיים לפינאוולה לביקור באתר מיוחד לטיפול בפילים יתומים. המקום החל ב 1975 עם 7 פילים יתומים וכיום הם יכולים לראות אפילו נכדים! הפילים נעים באופן חופשי המאפשר להם להכיר אחד את השני. נראה את רחצת הפילים היומית בנהר ונהנה מחוויה ייחודית שמשלבת טבע ומקום שמאות סרטי טבע, ספרים ומאמרים נכתבו עליו. נמשיך בנסיעתנו צפונה להברנה, ונתארגן במלון לארוחת ערב ולינה. (ב, ע)

 


יום 3> סלע סיגריה-יום פעילות בכפר

ניסע לסיגיריה הנחשבת לאחד משמונת פלאי תבל הבנויים. ראש המצודה היה מעוצב כראש אריה ענק. היום השתמרו רק כפות הרגליים הענקיות, דרכם נעלה לפסגה. נבקר באתר ובגנים המרשימים סביב ונטפס אל "מצודת סלע סיגיריה" אשר נבנתה במאה ה-5 לספירה.

 אחרי הצהרים נצא להכיר את התושבים ואת חיי הכפר בסרי לנקה. כדי לחוות את חייהם כמו שהם חיים אותם, נסייר בין בתי הכפר, שם נוכל ללמוד מקרוב על חיי הכפרים, נתנסה בשיטות בישול מסורתיות ונהנה מארוחת צהרים שנכין בעצמנו. לינה בהברנה. (ב, ע)

 

יום 4> דמבולה- חוות התבלינים במטאלה- קנדי

לאחר ארוחת בוקר נסיעה לדמבולה, בדמבולה נבקר בקומפלקס מערות ובהן פסלים שונים של בודהות, נטפס אל המערות תוך שאנו נהנים מנוף מרהיב ומקופים רבים שההר הוא סביבתם הטבעית. לאחר מכן נסיעה לחוות תבלינים במטאלה שם נכיר את התבלינים המשובחים, שבזכותם נקראת סרי- לנקה "ארץ התבלינים" הזדמנות לראות איך נראים התבלינים לפני הגעתם לצלחת. נמשיך לקנדי, שהייתה עיר הבירה האחרונה (עד בוא האנגלים), של מלכי סרי לנקה ומעולם לא נכבשה בשל היותה מוסתרת בהרים. לינה בקאנדי. (ב,ע)

 

  

 

 

צילום: שמוליק מגל

יום 5> יער גשם- ביקור בקנדי 

נצא לטיול ביער הגשם – Udawattakele  הנושק לעיר, זהו יער גדול וסבוך והטיול בו מאפשר להכיר מקרוב את מסתורי היער, לאחר מכן נסייר בעיר קנדי, נבקר בגנים הבוטניים, גנים יפיפיים בהם מגוון רחב של צמחים, מטפסים, פרחים, סחלבים ועצים אדירים מקושטים במאות עטלפי פרות.    בערב נצפה במופע ריקודים מסורתיים ונבקר בגולת הכותרת: "מקדש השן" - מקדש בו נשמרת אחת משיניו של בודהה מלפני 2500 שנה. במקדש נערכים טקסים במשך היום והוא מקום עליה לרגל מהחשובים ביותר בעולם הבודהיסטי. המקום מוכרז כאתר מורשת עולמית. לינה בקאנדי. (ב,ע)

  

יום 6> רפטינג- מטעי תה- נאורה אליה

 ניסע לעבר נהר הקטיגולה שם נהנה מרפטינג חוויתי, נקבל הוראות בטיחות ונרד אל ערוץ הנהר, לאחר מכן נסיעה דרך מטעי התה הרבים אשר בזכותם זכתה סרי לנקה לפרסום עולמי. נבקר במפעל ליצור תה, ונלמד על אופן הכנת התה המסורתי. נצא לשדות בהם אוספים את העלים (שניים שלושה מכל שיח). התה הצילוני מפורסם ברחבי העולם ורובו משמש ליצוא. יש בקולומבו בורסה מיוחדת לסוגי התה השונים. לעת ערב נגיע אל נווארה אליה (Nuwara Eliya) שהיא הגבוהה בערי סרי לנקה (1889 מ'). האקלים פה מושלם, אוויר נקי, קצת קריר בערב, שינוי מרענן לאקלים הטרופי השורר בכל האי. לינה בנוארה אליה (ב, ע)

 
יום 7> מישורי הורטון- הפוטלה

מוקדם בבוקר (סביבות 5) נצא לעבר מישורי הורטון, ניסע בנוף ירוק והררי אל המישורים הנמצאים בדרום הגוש ההררי הגדול, שברקע ההר הגבוה באי, הר פדרו בגובה 2524 מטר. השמורה נמצאת ברמה גבוהה מעל 2,000 מטר ובה מכלול ביוטי יחודי של אגמים וצמחיה אלפינית מוקפים בערפילים, יערות של עצי מחט מכוסים סטחב ושרכים. בקצה השמורה ישנו מצוק זקוף הנופל מאות מטרים אל מישורי הדרום. בשעות הבוקר המוקדמות הנוף נפתח למראה מרהיב שבהמשך היום מתכסה בשכבת עננים. בשמורה ניתן לראות חיות בר שונות וליהנות מנופים יחודיים. מדובר במסלול מעגלי של הליכה ללא עליות במשך שעתיים.  לאחר מכן נחזור לנואורה אליה ונצא לסיור קצר בעיירה הנעימה, שהיתה מועדפת על הבריטים בגלל מזג האוויר הנוח. ניתן לראות בה השפעות אנגליות ומבנים הנראים כמו לקוחים מלונדון. נבקר בשוק המקומי ואחר כך ניסע לכיוון הפוטלה. לינה בהפוטלה.

 
יום 8> הפוטלה-מפלי במברקנדה- סיור בכפר- שמורת יאלה

נהנה מארוחת בוקר ואחריה נצא לטיול אל מפלי במברקנדה, המפלים הגבוהים בסרילנקה. לאחר הביקור במפלים נמשיך עם הרכב המקומי-טוק טוק לביקור בכפר מקומי.

לאחר מכן נתחיל את דרכנו לכיוון שמורת הטבע הגדולה יאלה, לקראת ערב נגיע ליאלה ללינה. (ב,ע) 

 


יום 9> יאלה ספארי ג'יפים- חוף הים

את הבוקר נתחיל מוקדם בסיור ג'יפים בפארק הלאומי יאלה. פארק זה הוא ביתם של רבים משוכני הסביבה – עדרי פילים, באפלו איילי סמבר ואפילו נמרים הם רק חלק משוכני הקבע שלו. בסיור זה נוכל ליהנות מזיכרון עמום של סוואנה אפריקאית. לאחר מכן  נצא לכיוון החופים. נרד לכיוון דרום עד שנגיע לעיר החוף - גול, לפי חלק מהחוקרים היא גם "תרשיש" המקראית – העיר הקולוניאלית השמורה ביותר בדרום אסיה. נבקר בעיר העתיקה - במבצר הענק ובמגדלור

נמשיך לאורך החוף אל חוף בנטוטה, לינה בחוף. (ב,ע)

 

 

יום 10> שייט נהרות- פרוייקט שימור צבי ים - קולומבו

לאחר ארוחת בוקר נצא לשייט באזור בלפיטיה. זהו כפר קטן של דייגים, אשר יושב ליד שפך נהר מדו גנגה. נשוט לתוך אזור מים מתוקים אלו, אשר מתערבבים במי הים, נעבור בין האיים ויערות המנגרובים – העצים שגדלים במים ונצפה על שפע של ציפורים. תושבי האזור מגדלים בעיקר קינמון לקליפה ושמן.. נמשיך ונבקר במכרה אבנים טובות, המשמשות לתכשיטים Moon Stone ונכנס ל"מוזיאון" שהוא בעצם סדנאת גילוף של מסכות טיפוסיות לאזור.  נסיים את היום בקסגודה – כפר חוף בו מתקיים פרויקט מרשים של הדגרה של צבי ים. בסרי לנקה חיים 5 מינים של צבי ים וכולם בסכנת  הכחדה, בעיקר בגלל איסוף של הביצים לצרכי מאכל וסגולות מרפא. הפרויקט קונה מהמקומיים את הביצים שנאספות לאחר ההטלה ומעביר אותן ל"מדגרות" מוגנות. הצבים הקטנים בוקעים בתנאים מוגנים ומשוחררים לים. במשך שנתיים הצליחו כך לשחרר לים עשרות אלפי צבים. לאחר מכן נסיעה לקולומבו הבירה. נערוך סיור בעיר התוססת ובאתריה המרכזים. ארוחת ערב בקולמבו.

 

יום 11> קולמבו- תל אביב

העברה לשדה לטיסה חזרה, הטיסה בשעות הלילה המאוחרות.

ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול לסרי לנקה.


אפשרות המשך לאיים המלדיביים (טיסה קצרה שעה ועשרים דקות)

האיים המולדיביים מורכבים משרשראות איי האלמוגים הגדולות בעולם, המהווים את הפנטזיה האולטימטיבית של איי גן העדן. האיים מוקפים מי טורקיז צלולים ורוגעים, חול לבן זוהר ושוניות אלמוגים מן המרהיבות בעולם. גן עדן לשחייה, שנירקול צלילה והתרגעות. אפשר לראות שם מגוון דגים מן הגדולים בעולם, סוגים שונים של כרישים, צבי ים, דגי מנטה ולויתנים. המוטו של המלדיבים, לכל אי מלון, לכל מלון אי.

יום 12> מקולומבו לאיים המולדיביים

טיסת בוקר מקולומבו לאיים המולדיבים ושייט לאי. הגעה בצהריים, חופשי באי לפעילויות השונות. לינה באי.

 

יום 13-14> האיים המלדיביים

יומים חופשיים באי לפעילויות השונות. לינה באי.

 

יום 15> טיסה חזרה לישראל

יום אחרון באי, טיסה חזרה בהתאם לשעות חברות התעופה.

 

מחיר לאדם בחדר זוגי:

חדר רגיל: החל מ - 1,500 $ (תלוי במלון ובסוג החדר)
וילה על המים: החל מ- 2,900 $ (תלוי במלון ובסוג החדר)


המחיר כולל:

 • מלונות אפשריים: Bandos, Meeru, Paradise  

 • העברה לשדה התעופה בקולומבו

 • שייט לאי/ טיסה לאי

 • מלון בדרגת ארבעה כוכבים 

 • חצי פנסיון

 • טיסה מקולומבו למלה 

 • טיסה ממלה למומביי/קולומבו

המחיר לא כולל:

 • מדריך

 • פעילות באי

 • ארוחות צהריים 

 • תוספת לטיסה הבינלאומית- המחיר מחברת התעופה יינתן רק בהזמנת המקום

 

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

לכל הטיולים המאורגנים לסרי לנקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית לסרי לנקה - מסע אל אי התבלינים והשנהב, 11 יום
סרי לנקה –אי כחול -ירוק, 11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015