ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול ג'יפים בנהיגה עצמית להרי הטאורוס בתורכיה, 5 ימים

 

זהו טיול ג'יפים לתורכיה המהווה את טיול המשפחות המושלם. גדולתו שהוא מתאים לכל גילאי הילדים- מזאטוט ועד בוגרי צבא. כאן כל אחד ימצא את המתאים לו. מסע הג'יפים ברכס הטאורוס הטורקי הוא מסע למקום אחר. מקום קסום, רגוע ושלו. פסגות הרים גבוהות, אגמים כחולים, יערות מוריקים, נהרות זורמים, וקניונים אדירים. ובעיקר התרבות המרתקת של אנשי ההרים הלבביים, בעלי מסורת מקומית, כאילו עמד הזמן מלכת. 

 


מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בהרי הטארוס בתורכיה?

 

ג'יפים נוחים ומרווחים - בטיולי הג'יפים שלנו בתורכיה אנו בוחרים לטייל עם ג'יפים מסוג פיק אפ מיצובישי או טויוטה גדול וממוזג המתאים עד לחמישה בני משפחה ברכב אחד

 

מקומות הלינה - את מקומות הלינה אנו בוחרים בקפידה. על אף העובדה שלא מדובר במלונות מפוארים, אנו בוחרים ללון במקומות מיוחדים דוגמת מלון על חוף הים של צ'יראלי, מלון גול הרים המשפחתי ובלודג' כפרי על גדות נהר הקופורלו.
יותר אטרקציות - מסלולי הטיול שלנו באיילה משלבים גם שייט במפרצים המרהיבים של אזור צ'יראלי ופעילות רפטינג בנהר הקופורלו.

 

סוג הטיול: משפחות, ג'יפים בנהיגה עצמית
........................................................ 
דרגת קושי: קלה
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות
........................................................ 
עונות מומלצות: קיץ, אביב, סתיו
Facebook Favorites

מסלול טיול הג'יפים לטורקיה 


יום 1

טיסת אחה"צ מת"א תביא אותנו לאנטליה לפנות ערב. משדה התעופה נתחיל את הטיול לכיוון חופי קמר. בערב נתמקם בפנסיון הכפרי  בכפר אולימפוס או צ'ירלי. צ'ירלי ואולימפוס הסמוכה שוכנים על רצועת חוף נסתרת הנחשבת לאחד המקומות הכי מרהיבים בטורקיה- חופי טורקיז מרהיבים אליהם גולשים מצוקי ההרים. בערב נצא לטיול לילה חוויתי  לחימרה-אתר טבע בו בוערות להבות אש תמידית כתוצאה משחרור גזים מבטן האדמה. הערה: אפשר וההעברה משדה התעופה תתבצע באוטובוס.

יום 2

בחצי הראשון של היום נצא לשייט מקסים במפרצי הטורקיז של אולימפוס. השייט הינו אטרקציה יוצאת דופן שכן אנו שטים בינות מפרצים חבויים עם גוון טורקיז - רצועת החוף היפה ביותר בכל אגן הים התיכון לדעת רבים. הסירה תעגון באחד המפרצים השקטים והחוליים וניתן יהיה לרחוץ בים ובין השאר גם לשחות לעבר "המערה הכחולה". (הערה: השייט רק בקייץ, בהתאם למזג האוויר ואם יהיו סירות בים. בחורף נעשה טיול רגלי לאורך החוף אל אתר אולמפוס). נחזור לחוף ולאחר מכן נעלה על הג'יפים ונעלה למרומי הרכסים המתרוממים מעל קמר תוך מפגש עם ארזים ויערות אלפיניים. נעלה לכפר בייצ'יק, נחצה מעבר הרים המושלג בחורף אל תצפית יערנים גבוהה. אחה"צ נגיע לכפר אלטיניאקה. נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולים מאורגנים לתורכיה. זהו כפר הררי בגובה 1000 מטר, השומר על צביון ייחודי של בתי עץ משולבים באבן מקומית, חקלאות בכלים של פעם וסוגי עבודות בית שכבר שכחנו. אפשר ונבקר בטחנת קמח עתיקה גדולה שעדיין פעילה. משם נמשיך לבית מלון חדש ויפה באובצ'יק בשם GUL. המלון מפנק עם בריכת שחייה, סאונה וחידוש!!!- חמאם טורקי אותנטי ומפנק

 

טיול גיפים לטורקיה

צילום: אבי בלום

 

יום 3 

יום מלא וגדוש שכולו מלווה בנחלים ומעיינות אליהם נכנס ונתרחץ ללא סוף. לאחר ארוחת בוקר נרד בג'יפים בדרך התלולה אל הקניון היפה של נהר אלקיר, לאורכו ניסע בין כפרים מרוחקים, מבודדים ובין היתר סואוצ'ומה- "כפר המצקות" שתושביו מגלפים כלי בית מעצי הארזים והערער באזור. נחלוף בין יערות האורן, האלון ועצי הדולב העתיקים ונטפס לגובה 2200 מטר אל מורדות הר סקליקאנט אל מעבר האימיצ'ק. זהו אחד משיאם של טיולי גי'פים בתורכיה. האזור המבודד פעיל רק בקייץ עת עולים הרועים עם עדריהם ומתיישבים בכפרי רועים עונתיים- היאילות. המפגש עם הרועים ואופי חייהם, כמו גם מראה היאיילות מרשים ביותר. אחה"צ נעצור בעיירה קורקוטלי להפסקה. וניסע לכפר צ'נדיר שם המלון שלנו. בדרך נחצה את "דרך הפיורדים" הקסומה המתפתלת לחופי אגם קרג'י בדרכנו למלון היושב בכניסה לקניון מרהיב הזורם בעוצמה והאוירה ייחודית. צ'נדיר הינו כפר מרהיב ביופיו- בינות הרים שוכן נסתר במפגש קניוני מיים הזורמים בעוצמה ומשווים למקום גן עדן קטן. הינה כאן גם מהווה נקודת יציאה ליום שטח בלתי נשכח למחרת. אנו נלון בבית הארחה השייך לחוות פורלים גדולה הניזונה ממימי הקניונים הצלולים. המלון יושב ממש על הנהר וניתן כמובן לשחות בו ולהינות מקרירות המים.(הערה: במלון זה לכל שני חדרים מערכת שירותים ומקלחת משותפת)

טיול גיפים לטורקיה

צילום: אבי בלום

 

יום 4

נתעורר בבוקר לקול תרועת התרנגולים שמגדלים הכפריים. בבוקר נטייל בקניון הכתובות- נחל קניוני עם מפלים נהדרים ומי שלגים קרים.נטיל בשמורת הטבע וכמובן נתטבול במיים. מכאן נצא ישר ליום שטח יוצא דופן-ייחודי לאיילה. תחילתו נטפס עם הג'יפים לשמורת ארזים ואורן שחור ענקיים ודרכם נגיע לתצפית עולמית בראש הר נישא. במקום תצפית יערנים והחוויה יוצאת דופן.  נמשיך בדרך האתגרית ומרובת הנופים בשטח לכל אורך היום! נסע בין תבניות נוף משתנות ומגוונות באזור לא מטוייל  בדרך כלל עקב מיקומו מחוץ למסלולי הג'יפים הרגילים.צהריים נעצור באחתהמסעדות היושבות על מעיינות יפהפיים. לקראת אחר הצהריים נגלוש בדרך שטח נופית יפה ונגיע לאזור הקניון האדיר של הקופרולו. זו נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול ג'יפים בתורכיה. ניסע לאורך המצוקים עם עצירות בפנינות נוף ובין כפרים נידחים. לפנות ערב נגיע ללודג' איילה היושב על נהר הקופרולו. זהו בית המלון הטוב ביותר באגן נהר הקופרולו- ממוזג כולו!!

 

יום 5

בבקר נצא לשייט רפטינג על נהר הקופרולו. הרפטינג קל ומתאים לכל גיל החל מגיל 5 .לאחר הרפטינג נמהר לשדה התעופה כדי לטוס חזרה לתל אביב 

 

טיול גיפים לטורקיה

צילום: אבי בלום

 

טיול ג'יפים בטורקיה: הערה: המסלול עשוי להתנהל בכיוון הפוך

לכל הטיולים המאורגנים לטורקיה
לכל הטיולים המאורגנים לתורכיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טרק בהרי הטאורוס, טורקיה, 5 ימים
טיול מאורגן להרי הטאורוס בתורכיה - טיול ג'יפים בנהיגה עצמית, 5 ימי טיול + 3 ימי נופש
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015