ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טרק בקירגיסטן ברכסי הטיאן שאן, 11 יום

טרק בקירגיסטן ברכסי הטיאן שאן, 11 יום

הטרק מתמקד באזורים אטרקטיביים ביותר בקירגיסטן. בהרי טיאן-שן הם הרכסים הצפוניים בשרשרת ההימלאיה. הטרק חוצה נופי פרא של יערות עד מחטניים, נהרות שוצפים, אגמי טורקיז ושדות שלג אדירים לרגלי פסגות עטורות קרחונים. במהלך הצעידה בנופים המרהיבים נכיר מקרוב את העם הקירגיזי, עם הנוודים האחרון במרכז אסיה. נתרשם ממסורת האירוח החמה במאהלי היורטה ונתנסה מדי פעם ברכיבה על סוסים קירגיזיים גזעיים.

הטרק לקירגיסטאן מחולק לשני קטעים עיקריים: 

חלק א': 6 ימים ראשונים בהם נצעד ברכסים שמעל דרום מזרח ימת איסיקול, בנתיב המקשר בין עמק שבעת השוורים, מעבר אונטור האתגרי בו נתנסה בהליכה על קרחון עם קרמפונים וגרזן קרח, אגם אלא האגם היפה בקירגיסטן ונסיים במעיינות החמים הנפלאים של אלטין אראשן.

חלק ב': טרק של יומיים הליכה רגלית ורכיבת סוסים ברמת אראבל הגבוה.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטרק בקירגיזסטן?

 

ייחודיות המסלול - מסלול הטרק שלנו נבנה תוך היכרות מעמיקה עם השטח מכלל טיולי הג'יפים והעומק הגיאוגרפיים אשר "חרשו" את קירגיזסטן לאורכה ולרוחבה. מסלול הטרק שלנו מעמיק מאוד ומכיל מסלולי טיול מיוחדים באזורים היותר נידחים ומרוחקים של קירגיזסטן. 

 

הדרכה מקצועית - מדריכי הטיולים שלנו הם מדריכים עתירי ניסיון בהובלת טרקים ברחבי העולם, אחרי שסרקו יעדים רבים ומגוונים הביאו מדריכינו את ההצלחה גם אל יעד זה שמשלב טבע עוצר נשימה יחד עם מפגש אנושי מרתק עם שבטי הנוודים. 

 

 

סוג הטיול: טרק למיטיבי לכת 
........................................................ 
דרגת קושי: קשה - מיטיבי לכת 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, מיטיבי לכת 
........................................................ 
עונות מומלצות:
אביב, קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטרק בקירגיסטאן


יום 1> טיסת לילה לבישקק בירת קירגיסטן דרך איסטנבול

 


יום 2> נסיעה לעיירה קרקול לאורך דרך המשי וחופי ימת איסיקול

בשעות הבוקר ננחת בשדה התעופה הבין לאומי של בישקק בירת קירגיסטן. לאחר ארוחת בוקר והתארגנות נצא את העיר מזרחה לכיוון אגם איסיקול על אחד מנתביה העתיקים של דרך המשי. נבקר במגדל בורנה, אתר ארכיאולוגי, שריד לעיר שיירות עתיקה השוכן בעמק למרגלות רכסי הטיאן שאן. נמשיך בנסיעה במעלה קניון נהר הצ'ו לחוף ימת איסיקול, העין הכחולה של מרכז אסיה. ימת איסיקול האדירה שאורכה 180 קילומטר מוקפת ברכסי הטיאן שאן, שלוחותיו הצפוניות של רכס הרי ההימלאיה. בימים הקרובים נגלה ונכיר מקרוב את הקניונים הפסגות, היערות וכרי הנוודים הייחודיים כל כך לאזור זה. במניפת סחף מעל ימת איסיקול נבקר באתר ציורי סלע ייחודי שיחשוף עבורנו פרק מעניין בהיסטוריה של עמי הערבה וההרים. נמשיך בנסיעה לעיירה קרקול. הערה: יום לא קל של נסיעות אך מומלץ כדי להגיע מהר לאזור הטרקיםלינה: מלון בעיירה קרקול

 

יום 3> העיירה המעניינת קרקול ותחילת הטרק לאגם הצבעוני "אלה-גול"

הליכה קלה למחנה סירוטה שבלב הרי טיאן שאןנבקר במוזיאון מרתק על שפתו המזרחית של ימת איסיקול המוקדש לפועלו של חוקר רוסי חשוב בשם ניקולאי פרז'יוולסקי שבמאה ה-19 הוציא מסעות מחקר אמיצים לאזור הנידח, נבקר במסגד סיני עתיק דמוי פגודה ובכנסייה רוסית יפה שכולה עשויה עץ. נבקר בשוק ההומה של עיירת הקוזקים והקירגיזים קרקול, נצטייד ונתארגן לקראת העלייה להרים וראשית הטרק. בעזרת משאית 6X6 סובייטית נעלה להרים במעלה קניון נהר קרקול. בכרי הדשא העליונים של קניון קרקול נפרוק ציודינו שיועמס על סוסים ונצא לטרק. נחצה גשר עץ על נהר שוצף ונטפס ביער למחנה סירוטה. קרחת יער יפה על שפת פלג שוצף מפלים שם נתמקם ללינה באוהלים ונהנה מהיער, מהמדורה ומארחת ערב חמה וטעימה.

 

טרק בקירגיסטאן טרקים בקירגיסטאן

 צילום: אהוד מלמד   

 
יום 4> עלייה לאגם הצבעוני "אלא-גול"

היום נטפס במעלה קניון ללב פסגות הרי טיאן-שן, ההרים השמימיים ונלון לחוף אגם אלה-גול הנחשב בצדק ליפה באגמי ההרים של קירגיסטןממחנה סירוטה נעפיל לשפת אגם אלה-גול. ציודינו יועמס על גבי סוסים או סבלים ואנו נעלה בשביל היפה שמזגזג בין מפלים וקירות קניון נישאים. נעפיל למעל קו העצים ונגיע לשפת אגם אלה-גול שפירוש שמו "האגם הצבעוני" ומימיו צבע טורקיז חזק. את האגם הארוך מקיפות פסגות נישאות עטורות קרחונים, נמקם מאהל על שפת האגם ונצא לטייל על גבי המורינות, הגבעות הקרחוניות שסביב לאגם. נהנה מאווירת גג העולם השוררת במקום ומהתצפיות המרהיבות ומהנוף המרהיב. לינה: את הלילה נלון במאהל על חוף האגם

 

יום 5> מאגם אלה-גול למעבר ההרים ולמטה למעיינות החמים בעמק אלטין ארשאן

נטפס למרומי מעבר הרים ונרד לעמק המעיינות החמים
השיא עוד לפנינו, מהמאהל שלחוף האגם נטפס למעבר הרים שגובהו 3800 מ' עם פנורמת נוף עוצרת נשימה. הנוף מהמעבר כולל את שדות הקרחונים והפסגות האדירות והפראיות של רכס הטיאן שאן, שלוחותיה הצפוניות של שרשרת ההימלאיה הנישאות מעלינו לגבהים של 5000 מ'. מתחתינו האגם הכחול והקניונים הצרים והמיוערים היורדים לכיוון ימת איסיקול. מהמעבר נרד לעמק הירוק והאלפיני אלטין ארשאן, הנחשב לעמק האלפיני היפה ביותר בקירגיסטן. בתחתית הירידה נגיעה למעיינות החמים הנהדרים הנקראים אלטין-ארשאן. סיום אולטימטיבי ליומיים אתגריים אלה יהיה ברחצת מפנקת במעיינות החמים שבעמק על שפת הנהר הגועש. משאית ה-6X6 תחכה לנו ותיקח אותנו ואת ציודינו למלון בקרקול.
לינה: מלון בעיירה קרקול

 

יום 6> ג'טי אוגוז – שבעת השוורים ועמק הפרחים

יום הליכה קל במרעה הנוודים
נצא את העיירה קרקול בנסיעה קצרה מזרחה ונתחיל את הליכתנו בגבעות האבן האדומות של עמק ג'טי אוגוז אחד מיני קניונים רבים היורדים מפסגות רכסי טיאן-שאן לימת איסיקול. מהר מאוד יתחלף נוף אבן החול האדומה בכרי מרעה ויערות אשוח מחטניים וירוקים. באזור זה נפגוש לראשונה בתרבות הג'יילו, מרעה הקיץ ומאהלי היורטה המאפיינים כל כך את קירגיסטן. נחצה שלוחה ונרד לעמק הפרחים המאוכלס בימי הקיץ בעשרות משפחות של נוודים ועדריהם. נסיים את יום ההליכה מול תצורת מצוק שבעת השוורים המפורסם ונסע מערבה לאורך חופו הדרומי והיפה של ימת איסיקול עד הגיענו לכפר בשם טמגה, בו נלון בגסטהאוס משפחתי את שני הלילות הבאים.
לינה: גסטהאוס ביתי נחמד בכפר טמגה

 

יום 7> הליכה לקרחונים והאגמים ברמת אראבל

יום הליכה קל באזור גבוהה של טונדרה ארקטית במרומי ההריםמהכפר טמגה נעלה בעזרת רכבינו במעלה קניון מרשים בשם קניון ברסקאון. נעצור ליד מפל גבוהה ומרשים וליד פסלי קוסמונאוטים סובייטיים מזכרת לימים בהם לפני ואחרי מסעות החלל יצאו הקוסמונאוטים מבסיס החלל ביקנור בקזחסטאן השכנה לנפוש בקניוני ימת איסיקול. נעלה עם רכבינו במעל דרך מרשימה בין פסגות וקרחונים, דרך שיעדה אחד ממכרות הזהב הגדולים בעולם שנקרא מכרה "קומטור". נגיעה לרמת אראבל, רמה ארקטית קפואה שגובהה 3800 מ', משובצת אגמים וקרחונים. נצא להליכה יפה לבסיס אחד הקרחונים הגדולים ולשפת האגמים. בסוף היום נרד חזרה ללינה בכפר טמגה.לינה: גסטהאוס ביתי ונחמד בכפר טמגה

טרק לקירגיסטאן טרקים בקירגיסטאן טיול מאורגן לקירגיסטאן

    צילום: אהוד מלמד   

 
יום 8> נסיעה לאגם הנוודים סונג קול

נסיעה בין כפרים, חופים ומעברי הרים נידחים "לאגם האחרון" אגם סונג-קול
נעזוב את קניוני האיסיקול בהם התמקדנו בימים האחרונים ונצא בנסיעה יפה מערבה לאורך חופה הדרומי של הימה איסיקול. בדרך נעצור לצהריים בעיירה קוצ'קור ונבקר בקורפרטיב נשים המתמחות במלאכת "השירדק" המסורתית ליצור בדי הלבד. נמשיך בנסיעה, שוב על אחת מעונות דרכי המשי החוצות את הרכסים הגבוהים לכיוון סין. נתפצל מהכביש הראשי ונסע בדרך הררית יפה וגבוהה לאגם הנוודים השמימי סונג-קול. בדרך נחצה מעבר הרים גבוהה ומרשים המשקיף לאגם. אגם סונג-קול ממוקם גבוה בין ההרים מוקף כרי מרעה אין סופיים ופסגות. גודלו בערך כגודלה של הכינרת וכל קיץ עולים אליו אלפי נוודים על עדריהם ומשפחותיהם. אנו נתמקם במאהל יורטות , אוהלי נוודים מסורתיים לחוף האגם ונהנה מהשקיעה, ומארוחת דגים טריים מהאגם.
לינה: מאהל יורטות לחוף אגם סונג-קול

 

יום 9> יום הליכה בליווי סוסים באזור אגם סונג קול

מאזור המאהל נצא להליכה במעלה הרכסים המתונים שמדרום לאגם בעקבות אתר ציורי סלע נסתר. נבקר במאהלי הרועים והדייגים החיים לחוף האגם ומי שירצה יתנסה ברכיבת סוסים על כרי הדשא העצומים. נהנה מיום אחרון בלב ההרים הקסומים ובערב שוב נהנה משקיעה לחוף האגם ומשלל דגים טריים.
לינה: לילה במאהל היורטות שלחוף אגם סונג-קול

 

יום 10> עוזבים את ההרים וחוזרים לבישקק

נפרדים מאגם סונג-קול, יורדים מההרים ולקראת אחה"צ מגיעים חזרה לעיר הבירה בישקק. נצא לסיור היכרות קצר עם בירת קירגיסטן, נבקר במוזיאון הלאומי המעניין, בגנים הירוקים ובכיכר "אלא-טו" הראשית. אחרי התארגנות קצרה במלון נצא לארוחת ערב חגיגית ומופע מוסיקלי נפלא.
לינה: מלון בבישקק

 

יום 11> חזרה ארצה דרך מוסקבה/איסטנבול

 

לכל הטיולים המאורגנים לקירגיזסטן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לדרך המשי - קירגיסטן וקשגר (צפון-מערב סין), 13 יום
טיול מקיף על "דרך המשי" מקירגיסטן לצ'נגדו, 23 ימים
ג'יפים בנהיגה עצמית בקירגיסטן אל לב "דרך המשי", 11 יום
טרק בקירגיזסטן אל קרחון אינילצ'ק ואגם מרצבאחר, 16 ימים
טיול ג'יפים בנהיגה עצמית בקירגיזסטן, משולב בטיול עומק לאוזבקיסטן, 13 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015