ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

הטיול המקיף לטיבט- על גג העולם, 19 יום

טיבט נחשבת לאחד המחוזות המרתקים ביותר למסע. הרמה הגבוהה קרויה "גג העולם" ומשתרעת מגובה 3,500 מטר ועד 8,850 מטר. היא מקור המים לכל רחבי יבשת אסיה אבל רובה מדברית. יש בה מרחבי נוף עצומים ומגוונים – רכסים מושלגים, מישורים נרחבים, עמקים מעובדים ואגמים צלולים הנושקים לשמיים אינסופיים בהם שטים עננים רבי רושם.
גולת הכותרת הינה הטיבטים עצמם. עם בודהיסטי פתוח ונעים המנהל את חייו בתנאי מחייה קיצוניים, כפי שניהלו אותם לפני מאות שנים. חלקם לובשים עדיין את הלבוש המסורתי, הכולל תסרוקות ייחודיות, תכשיטים וטורקיז בשיער, בגדי משי משולבים עם עורות וכובעי פרווה.
נבקר במנזרים החשובים במרכז טיבט, אשר למרות ההרס הרב שזרה הכיבוש הסיני, עדיין מתהדרים בעושר אומנותי רב. דרך המפגש עם הנזירים נכיר את הבודהיזם הטיבטי, על מגוון טקסיו רבי הרושם, נכיר את היבטיו הציוריים ונתוודע אל סיפורים המרתקים את בני המערב מזה זמן.
נתחיל בשנגרילה וממנה ניסע מערבה בדרך שנפתחה רק עכשיו לתיירים, לאורך נהר היארלונג צמפו (ברהמפוטרה) עד להסה. הנסיעה לאורך הכפרים ודרך אגמים ופסגות מרהיבות מאפשרת לנו לחוות בעוצמה את מימדי הרכס הגבוה בתבל ואת האופן בו הוא מפריד את תת יבשת הודו מיתר אסיה.
למרות תנאי שטח קשים זהו טיול בלתי רגיל שהוא גם חשיפה רוחנית.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיבט ?

 

להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נבקר אצל משפחה טיבטית ונאכל איתה ארוחת צהרים.

 

מסע ייחודי - במרבית הטיולים הנמכרים לטיבט משולב הביקור בטיבט בפרק זמן קצר יחסי במסגרת טיול כללי לסין אל מחוזות כלליים הנושקים לטיבט וכוללים ביקור על פי רוב בלהסה בלבד. בטיול זה אנו מעמיקים ומכירים גם את המקומות הרחוקים ממסלול התיירים השחוק ויוצאים גם אל מחוץ למסגרת התיירותית של להסה. 

 

 

הכרות מקיפה עם היעד - את מסלול הטיול לטיבט  בנתה עירית להב, מנהלת מחלקת מזרח אסיה באיילה גיאוגרפית שגרה  במשך מספר שנים עם הטיבטים.  

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  סתיו, קיץ


טיול אותנטי

חיכינו לרגע הזה וסוף סוף הוא הגיע: הכביש מיונאן לטיבט נפתח לתיירים ואנו נהיה מהראשונים שמגיעים לשם! בחרנו את הדרך המרהיבה העוברת בחלק הדרומי של טיבט, לאורך נהר היארונג צמפו-הברהמפוטרה. בדרכנו נעבור הרים, עמקים, קרחונים, כפרים, שדות ומנזרים מרהיבים. המסע שלנו לטיבט הוא מסע ייחודי המשלב גם מפגש בלתי אמצעי עם תושביו הטיבטים ומגיע במיוחד אל הפינות הנידחות של טיבט שמחוץ למסגרת הטיולים המאורגנים הקלאסיים. ההכרות העמוקה עם היעד פותחת בפנינו גם צוהר אל האנשים ואל התרבות המרתקת והפחות מוכרת.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול המאורגן לטיבט 


ימים 1-2> ת"א – בייג'ינג- ליג'יאנג

נצא בטיסה מת"א לבייג'ינג. עם הנחיתה נאסוף את הדברים ונעבור לטיסה לליג'יאנג שבשנגרילה. אזור זה היה חלק מטיבט עד הכיבוש הסיני, וסופח למדינת יונאן. עם ההגעה נעבור למלון שלנו להתארגנות. אחר הצהריים נשוטט ברחובותיה הציוריים של העיר העתיקה ונתרשם מבנות שבט הנאשי ותלבושותיהן המסורתיות המעניקות נופך מרתק אל חבל ארץ קסום זה. לינה בליג'יאנג. בגובה 2,400 מ' (ע)

 
יום 3> ליג'יאנג וסביבתה: מוזיאון הדונגבה, שוק הבוקר, כפר נאשי והעיר העתיקה

נקדיש את היום לטיול בעיר ליג'יאנג והכפרים הסובבים אותה. עיר זאת היושבת על גבול טיבט, בעמק מוקף הרים מושלגים המגיעים לשיאי גובה של 5,500 מטרים, מכילה בתוכה תעלות מים החוצות אותה לאורכה ולרוחבה והיא גם מקום מושבם של בני מיעוט הנאשי, המנהלים עד עצם היום הזה מערכת חיים מטריארכאלית מרתקת וייחודית. נבקר בשוק הבוקר הססגוני של העיר, נבקר במוזיאון הדונג בה, המסביר על הכתב וסגנון החיים של שבט הדונג בה שמוצאו מטיבט, וחי באזור. ונצא לביקור באחד מכפרי השבט האותנטי למקום, בו נראה בצורה מרתקת את מערכת החיים המטריארכאלית יוצאת הדופן של תושבי העיר המסורתיים. לינה בליג'יאנג בגובה 2,400 מ'(ב,ע)

 

טיול מאורגן לטיבט ונפאל טיולים מאורגנים לטיבט ונפאל


יום 4 > ליג'יאנג – הר אלף הצבים - לימינג

הבוקר נבקר בשוק הבוקר, ונעזוב את העיר הבלתי נשכחת ליג'יאנג לטובת הכפרים המרתקים בהרים. נעצור בכפר שיגו, אותו נחצה ונעלה לנקודת תצפית יפה מעל נהר היאנגצה כשברקע ההרים המושלגים. נמשיך בנסיעה עד הגיענו להר אלף הצבים, הנקרא כך בזכות הסלע האדום העגלגל שמרכיב את הגבעות. נעלה ברכבל ונצא לטיול הליכה רגלי. לינה בלימינג (ב,ע)

 

יום 5> ערוץ דילוג הנמר – ז'ונגדיאן ארץ השנגרילה

נצא בנסיעה אל אחד מאתרי הטבע היפים והמרשימים של מחוז יונאן, ערוץ דילוג הנמר. בערוץ זה, שנחשב לערוץ הצר ביותר של נהר היאנגצה, מסופר על טיגריס שנצפה פעם על ידי תושבי האזור כשהוא מדלג מגדה אחת של היאנגצה, הארוך בנהרות סין, אל הגדה השנייה. לאחר מסלול ירידה אל הנהר, נמשיך בנסיעה לאורך נהר היאנגצה אל העיר ז'ונגדיאן הידועה גם כבירה של הממלכה השמימית של ההימאליה, ארץ השנגרילה. אזור העיר ז'ונגדיאן זרוע באגמים, גבעות מוריקות וכפרים טיבטיים הנהנים מאוויר הרים צלול כיין. אחר הצהריים נגיע אל מנזר סונגזאנלין, המכונה גם "פוטלה הקטנה" בשל סגנונו האדריכלי יוצא הדופן. לינה בזונגדיאן בגובה 3,100 מ' (ב,ע)

יום 6> ז'ונגדיאן – מנזר טנדרופלינג - דצ'ין

לאחר ארוחת בוקר נעלה עוד בגובה, כאשר אנחנו חוצים את ה 3000 מטר. נעצור בעיירה בנזילאן אשר ממנה ואילך רוב רובם של התושבים שנפגוש יהיו טיבטים. נבקר במנזר טנדרופלינג, ונגיע לנקודת תצפית ממנה נשקיף על הר פדמה, אחת מפסגות רכס מאילי Meili. הרכס מתהדר בלא פחות מ 13 פסגות מעל 6000 מטר! לכל אורך הדרך נראה את עדרי היאק- התאו הטיבטי- בעל החיים שבעבר סיפק חלק גדול באורח חייהם המיוחד של תושבי האזור ההרריים. נתרשם מהפגודות הקטנות הנמצאות כמעט על יד כול בית טיבטי ונראה את עבודות האומנות המיוחדות של המקומיים. לינה בדצ'ן בגובה 3,300 מ' (ב,ע)

 

יום 7> זריחה בדצ'ן, ז'ונגדיאן- טיסה לצ'אנגדו 

הבוקר נצא מוקדם כדי לראות את הזריחה מעל הרי ההימלאיה. נסייר ככל שהזמן יאפשר, ואז ניסע בדרך נופית יפה חזרה לזונגדיאן. אחר הצהריים נטוס לצ'נגדו שבסצ'ואן, עיר בת יותר מ 10 מיליון תושבים, הנמצאת ממש סמוך לגבול טיבט ההיסטורית (עד 1914). לינה ליד שדה התעופה. לינה בצ'נגדו (ב,ע)

 

יום 8> טיסה לטיבט, נינגצי, לולנג ופומי

מוקדם בבוקר נצא בטיסה אל עומק טיבט, אל העיירה נינצ'י (לינזהי). לאחר הנחיתה נחבור לרכב שלנו וניסע לאורך נהר הפרלונג צמפו לכיוון מזרח.

 הדרך היפה בעמק זה, מן הפוריים בטיבט, תזמן לנו יערות, בתים טיבטיים מסורתיים צופים על הנהר הרוגע, כאשר השדות היפים מעטרים את העמק. כשאנו נוסעים לאורך נהרות גדולים וחוצים נחלים, ומכל הצדדים ניבטות אלינו פסגות מושלגות. נעצור להליכה בין העצים בעמק לוננג "עמק מלך הדרקונים" . העיירה הציורית נמצאת בגובה של 3700 מטר, ונודעת בעצי הפרי הרבים שבה, המהווים הריאה הירוקה של האזור, ביחד עם השדות המוריקים זו באמת פנינה של יופי. לינה בפומי 2,740 מ' (ב,ע)

טיולים מאורגנים לטיבט ונפאל טיול לטיבט ונפאל טיול לטיבט ונפאל

   


יום 9> מזרחה מפומי לאגם וקרחון ראווק

היום נמשיך בנסיעה עד לעיירה ראווק, היושבת לגדת אגם ננגנצו. לאורך הנסיעה נחלוף הרים מושלגים , כולם גבוהים מ 6,000 מטר, ומהווים את המחסום הטבעי בין הודו (ארנצ'ל פרדש) לטיבט. נלך לטיול לאורך אגם ראווק, האגם הגדול ביותר במזרח טיבט ומקיף 22,000 קילומטר מרובע. האגם מקבל את מימיו מנהר פרלונג צנגפו וקרחון ראווק. לא נפסח על הקרחון עצמו, הגדול ביותר בטיבט, המתנשא מעל לאגם. נחזור לעיירה ונטייל באזור העתיק שלה. לינה בראווק 3,880 מ'. (ב,ע)

 

יום 10> מאגם ראווק מערבה לטשיגאנג, הר נמצ'ה בראבה, לולנג

אנו עוזבים את אגם ראווק ונוסעים מערבה בדרך דרמתית עד הגיענו למרגלות הר נמצ'ה בראווה, אחד ההרים הגבוהים ביותר בעולם- ברום של 7756 מ'. פה נעצור להליכה רגלית לאורך הנהרות הנשפכים למרגלותיו ומתחברים ליארלונג צמפו. פה גם הסיבוב הדרמתי שעושה הנהר סביב ההר, חוצה את ההרים ויורד דרומה.

כאן הנהר יצר את הקניון העמוק ביותר בעולם (5400 מטר). הנהר יורד מגובה של 2900 מטר ל 1500 מטר לכיוון הודו, כאשר משני צדי הקניון, מתנוססים הר נמצ'ה בראווה מצד אחד, ובמרחק של 22 ק"מ בלבד, מצדו השני של הקניון, מתנוסס הר גיאלה פלרי בגובה 7,294 מ'. הערב נתארח אצל משפחה טיבטית, נאכל איתם ארוחת ערב ונכיר את החיים הטיבטיים בצורה יותר עמוקה. לינה בלולנג 3700 מ'. (ב,ע)

 

יום 11> לאורך נהר היארלונג צמפו (ברהמהפוטרה), מבאי למילינג 

 רגע לפני שנגיע לעמק נהר היארלונג צמפו נעבור במעבר ההרים סרקם-לה (4,520 מ'), ממנו נשקפת תצפית מרהיבה על הר נמצ'ה בראווה ופסגתו הדומה לשן של כריש. מפה נרד לעמק היארלונג צמפו, ונבקר ביער הארזים העתיקים, בני 2500 שנה, אשר ניצלו מכריתת היערות המאסיבית שממשלת סין עשתה במקום. העמק הפורה הוא גם מקום מושבם של מספר מנזרים, ובאחד מהם נבקר.

נבלה את כל כולה של הדרך לאורך נהר היארלונג צמפו מערבה. הנהר מתחיל מקרחון אנגסי שליד הר קיאלש במערב טיבט, זורם ברום של 3500 מטר, ולכל אורכו נוכל לראות שדות שעורה וחרדל רבים. זהו אסם התבואה של טיבט, בזכות השמש הרבה והמים הזכים. לינה בננג במלון הטוב ביותר בנמצא (שירותים ומקלחת לכל חדר), בגובה 3,100 מ' (ב,ע)

 

יום 12> לאורך נהר היארלונג, אסם התבואה של טיבט- ארמון המלך הקדום 

נמשיך וניסע לאורך עמק היארלונג צמפו מערבה, תוך התוודעות לחקלאות ולחיים הטיבטיים. בדרכנו נעבור מההרים המוריקים לרמות הגבוהות והחשופות של טיבט. לאחר מספר שעות נסיעה נגיע לאחד מפיצולי הנהר, וניסע לאורכו עד מקדש יומבולהקן, ארמון המלכים הטיבטיים הראשון. נעלה לביקור בארמון, אשר נותר ממנו רק חלק קטן, ונרד ללון בצדנג.3,515 מ' (ב,ע)

 

יום 13 > מנזר סאמיה, אגם ימדרוק הקדוש - גיאנצה

נעבור אל כפר ומנזר סאמיה (Samye), המנזר הראשון בטיבט (מאה 8). המנזר בנוי במתכונת דיאגרמה קוסמית, הקרויה מנדלה. לפי המסורת בסאמיה נערך ויכוח תיאולוגי חשוב בין שני מורי דת בודהיסטים – האחד סיני והאחר הודי. לתוצאות הויכוח היו השלכות מרחיקות לכת על עתידו של הבודהיזם הטיבטי. נמשיך וניסע לאורך גדות נהר יארלונג צנגפו (Yarlung Tsangpo), או בסנסקריט הברהמפוטרה אל אגם ימדורק (Yamdrok Tso), אגם שצורתו כשל עקרב וצבעו טורקיז. זהו אחד מארבעת האגמים הקדושים בטיבט. נמשיך דרך מעבר הרים שגובהו 5200 מ' ובו קרחון קרולה, אל העיירה גיאנצה (Gyantse), בה נלון 3,980 מ'. (ב,ע)

 

יום 14> סטומפת קומבום המרשימה, מבצר גיאנצה, אל שיגאצה

נבקר בסטופת קומבום (Kumbum) המפורסמת שנבנתה במאה ה- 15 ומכילה אלפי פרסקאות מקוריים. נכנס למבצר גיאנצה, ממנו נשלט האזור במאות הקודמות, ופה גם נעצרו הכוחות הבריטיים בעת שניסו להשתלט על טיבט. אחר צהרים ניסע אל שיגאצה (Shigatse), אחת מנקודות היישוב הגדולות ביותר בטיבט. לינה בשיגאצה.3,840 מ' (ב,ע)

 

יום 15> המנזר החשוב טאשי לומפו- להסה

נתחיל את היום בביקור בקומפלקס העצום של מנזר טאשי לומפו (Tashilumpo), מקום מושבו המסורתי של הפנצ'ן לאמה (Panchen Lama). באחד מהיכלי המנזר שוכן פסל בודהה מאיטראה (Maitreya, הבודהה של העתיד) מצופה זהב שגובהו 27 מטרים. נהלך בשוק המקומי, ואחרי ארוחת צהרים ניסע לעיר הבירה להסה (Lhasa), הנמצאת בגובה 3,595 מ' מעל פני הים.

תחת השלטון הסיני העיר עוברת תהליך של מודרניזציה והריסת המורשת הטיבטית. לינה בלהסה 3,595 מ'. (ב,ע)

 

יום 16> המנזרים הגדולים בירת טיבט

נצא מהעיר לראות את תחריט הסלע הגדול בדמות הבודהה. נעבור לצידה השני של להסה, ונבקר בשני מנזרים חשובים מאוד: מנזר דרפונג ((Drepung, הנמצא מערבית, ומנזר סרה (Sera) שנהרס במהלך מהפכת התרבות וכיום הולך ונבנה מחדש. אחר הצהרים ננסה לראות את תהליך ההתדיינות שנעשה בחצר בין הנזירים. חזרה ללינה בלהסה. (3,595 מ') (ב,ע)

 

יום 17> להסה: מקדש הג'וקאנג, ארמון הפוטאלה 

היום נכנס לקודש הקודשים של העיר – מקדש הג'וקאנג (Jokhang), המוכר גם כמקדש הקדום ביותר בטיבט ובו פסל בודהה מוזהב. כמו במסורת הטיבטית נעשה שלושה סיבובים בבארקור (Barkhor)- סיבוב הקפת המקדש, גדוש עולי רגל ובשפע דוכנים לממכר תשמישי קדושה, בגדים, תכשיטים ואבני טורקיז.  

נבקר בגולת הכותרת – הפוטאלה (Potala), שהוכר לאחרונה גם אתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. זה היה מקום שבתו של הדלאי למה, ראשי הנזירות ומקום התכנסות השרים הטיבטים עד הכיבוש הסיני. לינה בלהסה (3,595 מ'). (ב,ע)

 
ימים 18-19> להסה – בייג'ינג- הביתה

הבוקר נצא אל המנזר השלישי בגדולו בטיבט: גנדן (Ganden), מנזר שנוסד על ידי צונג קא פה (Tsong Ka pa), אשר ייסד את זרם הגלוקפה (Geluk pa), "הכובעים הצהובים". בראש הזרם יושב הדלאי למה וראש המנזר נחשב מורה החשוב ביותר בזרם הגלוקפה. המנזר נבנה במיקום מרהיב גבוה מעל העמק ומאפשר תצפיות מרשימות על האזור. בעונה זו נוכל למצוא גידולי שעורה וחרדל באזורים הפוריים ליד הנחלים. נעבור לשדה התעופה לטיסה לבייג'ינג, פה נחליף מטוס ונצא בטיסת לילה ישירה לישראל (ב)

*** בטיול מאורגן לטיבט ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך*** 

לכל הטיולים המאורגנים לטיבט
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
אל ממלכת מוסטאנג ה"אסורה" דרך רכס האנאפורנה, 12 ימים
מסע לטיבט בפסטיבל סגה דאווה בהר הקאילש, 18 יום
טרק מקיף לנפאל 15 ימים, כולל טרק לנפאל - פון היל 6 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי חגים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015