ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לנורווגיה כולל צוק הדרשן, 10/11 ימים

טיול מאורגן לנורבגיה- רק עם איילה גיאוגרפית

 

מסלול מיוחד – מסלול הטיול המיוחד לנורבגיה שלנו נבנה ונוסה, לאורך שנים.  מאמץ וידע רב הושקעו בשילוב:  בין טבע עשיר, ונופים עוצרי נשימה,  שאין כדוגמתם בשום מקום אחר בעולם,  לבין עריה וכפריה הציוריים והשלווים של נורבגיה הבנויים מעץ ואבן. בין אתרים מפורסמים שכל תייר נוהה אליהם, לבין פינות חמד נסתרות הידועות רק לתושבים הנורבגים המתגוררים באזור. בין מסלע, צומח וחי לבין יצירות אדריכלות ואומנות אשר מציבות במרכז הווייתן את התרבות והנוף הנורדיים. הטיול בנורווגיה משלב גם בין ישיבה וצפייה נינוחה באוטובוס ובמעבורת, לבין טיול רגלי אל נקודות נוף מיוחדות השובת כל לב. כל אלו ניתנים לביצוע  בשל אורכו הארוך באופן יחסי של הטיול פותח בפנינו צוהר להכרת אזורים נוספים בנורווגיה שהם מחוץ למסלול התיירות השחוק והשגור המקובל כיום במרבית הטיולים המאורגנים. הזמנת מקומות לינה שנה מראש, תוך שימת לב למיקומם המדויק לאורך המסלול של המלונות השונים,  מאפשרת לנו המטיילים לנצל את הזמן באופן המיטבי לנסוע מעט פחות, וכמו כן להתארח וללון במקומות מעניינים.  ומעל לכל תכנון קפדני של מסלולי הנסיעה והטיולים הרגליים בנוף וזמני ההפלגה במעבורות הרבות.

 

הליכות ברגל – אנו באיילה גיאוגרפית מאמינים שהדרך הטובה ביותר להכיר כל יעד היא באמצעות מגע בלתי אמצעי עם הטבע והנוף ולכן אנו משלבים מדי פעם טיולים רגליים קצרים, הטיולים הקצרים האלה מאפשרים גם יצירת קירבה בין מטיילי הקבוצה. אין זה סוד שאופי האנשים הבוחרים בטיול כזה הוא אחד מסודות הצלחתו. במסלול ייחודי זה  שיבצנו מסלולי הליכה יפים ולא קשים המאפשרים לחוש מקרוב את הטבע הנהדר  והנופים עוצרי הנשימה של נורבגיה וגם להתוודע לאורח החיים הכפרי והמיוחד בצפונו של עולם. כמו כן בטיול לנורווגיה שובצו גם שני קטעי הליכה שהם מהיפים והמפורסמים בנורבגיה, מקטעי הליכה אלו הם ארוכים ומאתגרים מעט יותר:  המסלול אל סלע הדרשן המפורסם, כ 5 שעות הליכה, כולל עליה של כ 300 מ'.  וכן ההליכה המרגשת, עם ציוד יעודי, על פני אחת משלוחותיו של הקרחון הגדול באירופה. ההתחממות הגלובלית לא פסחה על נורבגיה, ולאחרונה נסוג הקרחון. כדי להגיע אליו אנו הולכים בדרך פחות מסודרת ואף מאתגרת לעיתים
 
בגלל ההדרכה –  מכוון שהדרכת טיול גיאוגרפי הכולל קטעי הליכה ושימת דגש מיוחד על הדרכת טבע נוף ואדם היא לא פשוטה ודורשת ניסיון וידע רב - הצבנו להדרכת הטיולים שלנו בנורבגיה סגל הדרכה מצומצם ובעל ניסיון רב שנים בהדרכת קבוצות גיאוגרפיות במקומות שונים בעולם. 

 

בגלל האטרקציות -   שייט בפיורדים: נפליג בפיורד גארינגר הקסום והצר בין המפלים היורדים אליו מהמצוקים המקיפים אותנו. נפליג גם אל שמורת הטבע של אי הציפורים, ובנוסף  לאלה, נחצה על גבי מעבורת לא פחות מ 7 פיורדים בדרכינו.  לא נוותר גם על אחת הנקודות היפות ביותר בנורווגיה – "צוק הדרשן", אטרקציה בלתי נשכחת נוספת היא הטיול על הקרחון, המתבצעת בעזרת ציוד מיוחד ונחשבת לחוויה גם למי שחשב שעשה כבר הכול. בטיולינו נכלול נסיעה בדרכי נוף הידועות כיפות והמיוחדות בעולם: לאורך האוקיאנוס האטלנטי נסע במנהרות מתחת לים ועל פני מערכת גשרים מרהיבים ב"דרך האטלנטית". מהפיורדים הכחולים ועמקי הקרחונים נעלה מעלה מעלה בפיתולים מרטטי לב ב"דרך הטרולים" המפורסמת.  באוסלו נבקר במוזיאון העוסק בהיסטריה הימית הנורבגית ובתגליות גיאוגרפיות המשפיעות על כלל אזרחי העולם.  כמו כן נבקר בפרק הנרחב והיפה של אוסלו,  המוקדש ליצירותיו של הפסל הנודע גוסטב ויגלאנד. נעלה ברכבל להשקיף על ברגן ומשם נרד לשוק הדגים הוותיק העמוס במסעדות דגים מצוינות. נצעד בשביל יפה ובטוח בינות מפלים שוצפים אל הבירקסדל כל אלו ואף הרבה יותר נחווה ונפגוש בטיולינו בנורווגיה. 

 

 

סוג הטיול: לאוהבי טבע ותרבות
........................................................ 

דרגת קושי: בינונית 
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: קיץ
Facebook Favorites

טיול מאורגן לנורווגיה


 

יום 1> תל אביב – אוסלו – מייהוגן  - לילהאמר

נמריא מנתב"ג ונגיע לאוסלו דרך יעד ביניים באירופה . עם נחיתתנו נחבור לאוטובוס ולנהגנו שילוו אותנו בכול עשרת ימיי הטיול. נצא משדה התעופה בדרכנו צפונה ניסע לאורכו של אגם מיוסה הארוך באגמי נורווגיה,  המשמש כשער כניסה לעמק גודברנדס העשיר במשקי חלב. נגיע לעיבורי  העיירה השלווה ליליהאמר, המזכירה לנו הישראלים פרשייה היסטורית מפורסמת בה כשל המוסד. הנורבגים לעומת זאת רואים בעיר אתר הסרטה לסדרה נורבגית מפורסמת ומרכז ספורט חשוב. נבקר במוזיאון הפתוח מייהאוגן הנחשב הגדול והחשוב מסוגו בנורווגיה, המוזיאון שהוקם לפני 120  שנה עלי ידי רופא שניים לאומן נחשב כאחד המוזיאונים הפתוחים הוותיקים בעולם. לצידם של שבילים קסומים ונוחים המקשרים בין שני אגמים ושני עמקים ניצב לו מקבץ גדול של בתים עתיקים וציוד חקלאי שאפיינו את עמק גודברנדס הציורי והדשן לאורך 800 השנים האחרונות. במידה ולוח הזמנים יאפשר זאת  נשוטט לעת ערב במדרחוב הציורי והמנומנם בלילהאמר ונתרשם מסגנון החיים הנורדי הנינוח. מכאן נמשיך  למלוננו הנמצא בחוץ לעיירה. ארוחת ערב בבית מלון.

  

יום 2> שמורת פר גינט- עמק המפלים – ועיירת החוף הצפונית קריסטיאנסונד

עם בוקר נצפין לשמורת טבע יפה הנושאת את שמו של פר גניט, גיבור המחזה המפורסם שכתב הנריק איבסן. מוקפים בנוף המיסטי נעשה הכרות עם המיתולוגיה הנורדית. ערש הלאומיות הנורבגיות של המאה ה – 19. נמשיך ונעלה צפונה לאורכו של עמק גודברנדס המשמש כמרכז לתעשיית החלב הנורבגית. נעצור בעיירה דומבס הניצבת בצומת דרכים חשובה, היסטורית ומיתולוגית. מכאן נמתחות הדרכים לארץ הטרולים האגדית, או לארץ רמות האייל הצפוני ולעבר ארצם של הענקים - ממש כך! נטייל ברגל לנקודת תצפית מיוחדת המעוצבת כשכיית אמנות מודרנית המתמזגת באורך מסקרן עם הנוף. מכאן נשקיף אל שמורות הטבע הגדולות של הטונדרה היבשתית המכסה רכסי הרים עצומים אותם מאכלסים שפע של חיות בר. נמשיך צפונה. מכאן נמשיך בדרכנו ונכנס אל לבו של הנוף הנורבגי הבראשיתי והפראי, לאורך עמק המפלים הנהדר. לקראת ערב נגיע אל קריסטיאנסונד שלחוף הים הצפונים כאן נלון.

 

 

 

טיול לנורבגיה טיול לנורבגיה

 

 צילום: רז מור

 

יום 3> קריסטיאנסונד - הדרך האטלנטית – אולסונד בירת האדריכלות המודרנית - ואי של ציפורים.

יום זה הוא אחד משיאיו של טיולינו בנורווגיה. את היום נקדיש לתצורות הנוף מהמסעירות ביותר הקיימות על פני הגלובוס שלנו.  המפגש הייחודי בין הפיורדים לים הצפוני איים ירוקים- לבנים המנקדים את המרחבים הכחולים, מפרצים עמוקים ומפותלים וביניהם כבישים מודרניים תלויים באוויר המקשרים את עיירות הדייגים הקטנות אל העולם. כל אלו יוצרים מראה של קו חוף  מורכב ובלתי מובן מחד, ייחודי, מרגש ובלתי נשכח, מאידך. נטייל לאורך  החוף המפורץ ונחצה כפרים ציוריים, נדאה ייחד על כנפי הדרך האטלנטית המפורסמת, ונרד לטיול רגלי קסום לרגליה, נעלה לתצפית מרהיבה על  עיירת הצפון הקסומה אולסונד, היחידה בנורבגיה שבתיה בנויים אבן ולא עץ . בתי המידות של עיר זו נבנו במצוות וילהלם השני, קיסר גרמניה ברוח האדריכלות המודרנית של תחילת המאה העשרים לאחר שאסון כבד פקד את העיר. עם המעוניינים , נצא לטיול רגלי יפה באי שהוא שמורת טבע מיוחדת במינה, העשירה במושבות קינון  גדולות של עופות ים. עם לילה נגיע למלון באזור אולסונד.

 
יום 4> דרך הטרולים-  שייט בפיורד גיירנגר-  ונסיעה בדרך נופית אל ארץ הקרחונים 

עם בקר נצא אל דרך הטרולים המפורסמת העולה ב 11 סרפנטינות אל המצוק של מפל סטיגפוסן. נצפה אל המפל הנופל אנכית  180מ' ,  נסייר לאורך המצוק הצופה על הנוף המרשים. נמשיך לעבר גרינגר פיורד הקרוי על שם העיירה העתיקה והקטנה הניצבת בפיתחו  נעלה על מעבורת גדולה ונצא לשייט קסום לכל אורכו, הגיירינגר פיורד  שתויג על ידיי אונסקו כשכיית חמדה עולמית. הוא פיורד צר מאוד שמצוקים אדירים רבי העוצמה מעיקים עליו מכל עבר,  נשוט בין שפע מפלים ושחפים לקצה הפיורד. מכאן נסע מעלה אל תצפית יפה לעבר הפיורד הקסום וההרים המקיפים אותו.  נמשיך לעלות ונחצה את קו פרשת המים בדרך נופית יפה, שהיא גם הדרך הראשונה שנפרצה  בהרי נורבגיה, כבר  לפני  יותר מ -140 שנים. נזכיר אירוע חשוב מימי מלחמת העולם השנייה שהתרחש כאן ונטייל ברגל בין מפלים ומי הפשרת שלגים, לעת ערב נרד מהרכס בדרך מפותלת לכיוון מלונינו הנמצא בעמק שכאלו נשלף מהאגדות. 

 

טיול מאורגן לנורווגיה טיול משפחות לנורווגיה
טיול מאורגן לנורווגיה טיול לנורבגיה

 צילום: רז מור

 

יום 5> סיור בעמקי קרחונים טיול אל עבר הקרחון בבריקסדל – וביקור במפלי אידספוסן

את היום נפתח בטיול רגלי לעבר קרחון בריקסדל, המהווה את שלוחתו המערבית של קרחון הענק יוסטדאל, העצום והגדול באירופה. קרחון זה הוא אחד מאתרי הטיול החשובים בכל נורבגיה והדרך הרגלית אליו משובבת כל נפש. נגיע אל אגם הפשרה יפה שנוצר לרגלי הקרחון ונחלוף ליד מספר מפלים מרשימים. לאחר הפסקה קלה נמשיך אל מפלי אידספוסן המפורסמים בנורבגיה, בשל דייג דגי הסלמון. כאן נצא להליכה קצרה לצדם של האשדות הקוצפים והמתקנים המיוחדים שלאורך הנחל. נמשיך בנסיעה בכבישים צרים בדרכנו דרומה נעבור במספר מנהרות שנחצבו מתחת לכיפת הקרח הכבירה של קרחון יוסטדאל . בשעות אחר הצהרים נעבור במטעי תפוחים ודובדבנים בדרכנו אל הסוגנפיורד, הפיורד השני באורכו בעולם והגדול מסוגו בנורבגיה, נישן בקרבת הפיורד.

 

יום 6> הליכה על קרחון יוסטדאל – נסיעה בדרך שכולה אומנות ונוף - ברגן

נסע אט אט אל על בעמקים צרים ומפותלים עד שנגיע אל רגלי הקרחון הענק. כאן נעלה על סירה קטנה ונשוט על אגם הטורקיז הקסום שנוצר ממי הפשרת הקרחון. נצטייד במדריך מקצועי ובנעלים מיוחדות, ונצא להרפתקה בעולם הקרחונים. (נלך במסלול המיועד למשפחות) בעזרת ציוד מתאים נטייל על גב הקרחון הלבן-כחול. נתרשם מהצבע הכחול עמוק בסדקים הנפערים בו ונחוש מקרוב-קרוב את חווית הטבע הכל כך רחוק ממדבריות המזרח התיכון. נרד מהקרחון ונעלה על "הדרך המושלגת", הנכללת בין "דרכי הנוף הלאומיות" בזכות המראות והחוויות שמזמינה דרך ייחודית זו המשופעת לא רק בטבע ונוף אלה גם ביצירות אומנות מהמעלה הראשונה, נצפה מתצפית נהדרת אל סוגנפיורד והעיירות המנקדות את חופיו. מכאן נרד מערבה לעבר האוקינוס בסיומו של יום ארוך נגיע לברגן עמוסי חוויות ומראות. נלון במרכז ברגן.

 

יום 7> בין שתי ערים – סיור בברגן העתיקה - ושייט במעבורות ענק לעבר סטאבנגר 

את הבוקר בברגן נתחיל בעליה לתצפית מרשימה מהר פלאוין. לרגלינו נפרשת ברגן, המרכז האורבני השני בגודלו בנורבגיה ובירתה הקדומה של נורבגיה. מוקפת פיורדים ומפרצים רבים אוצרת העיר היסטוריה מרשימה המתבטאת בשכבות ארכיטקטורה מעניינות . מהתצפית נרד לסיור בעיר שפריחתה החלה בשלהי ימי הביניים בזכות המסחר הייחודי והענף שהתרכז בה. נשוטט ברובע ההנזיאתי בין בתי המסחר העתיקים שהפכו ברבות השנים לחנויות בוטיק מצועצעות. רובע עתיק זה הוכר על ידיי אונסקו כשכיית חמדה עולמית. נקנח בשוק הדגים התוסס. כאן נוכל נזלול בכול פה את תנובת הים הצפוני. עם צהרים נעזוב את ברגן בדרכנו נשלב נסיעה והפלגות בין האיים הדרומיים עתירי האגמים. עם הגיענו לסטוונגר נצא לטייל מעניין בעיר הנעימה השוכנת לחוף מפרץ ציורי. סטוונגר היא המעוז של הכלכלה הנורבגית החדשה ושל הדיפלומטיה השקטה. שני יסודות מהותיים המעניקים לנורבגים עוצמה וביטחון כלכלי ומדיני. נשוטט במרכז העיר ליד הנמל התוסס. נלון באזור

 

יום 8> טיול רגלי אל ה"מרפסת של נורווגיה" היא צוק המטיף - ונסיעה צפונה בדרך נוף

נחצה בשייט את "מפרץ הלוע" בדרכנו אל רכס צוק הדרשן. נעפיל בשביל העולה אט אט ומטפס בין עמקים נחלים ואגמים אל ה"מרפסת" – גגו של הצוק האדיר הפורץ אל על מליסה פיורד הכחול המתפתל עמוק עמוק מתחתינו. מהמרפסת הרחבה התלויה 604 מטר מעל למי הפיורד נפרשת תצפית נפלאה וחד פעמית המושכת מטיילים מכל העולם. נביט משתהים לעברם של המצוקים הלבנים שמולנו והנחש הכחול מתכתי עמוק מתחתנו. ברקע הרים המיוערים המנוקדים באגמים ובקתות רועים. נשאף את הנוף הנרחב החשוף והמבותר שכל כך מאפיין את דרום נורווגיה נוף השונה מהנוף שניגלה לנו בימיו הראשונים של הטיול. לאחר רגיעה נעימה ב"מרפסת", נרד לעבר האוטובוס עייפים ומאושרים נעלה צפונה בדרך נופית נוספת, דרך מיוחדת זו שופצה ממש לאחרונה מסלולה נמתח על צלעות ההרים הנישאים ומתחתיה נפרשים מי הפיורדים והאגמים, נחלוף מעל לחוות לגידול דגים ופירות ים נחצה כרי מראה ירוקים עמוסי עדרי צאן בהירים שתושבי האזור מגדלים עבור תעשיית הצמר האיכותי והמפורסם של נורווגיה. אין כמו נסיעה זו צפונה על מנת לסיים יום טיול מלא ויפה.לינה באזור.

 

  • •המסלול לצוק המטיף אורך בין 5 ל 6 שעות, כולל עליה בת כ 350 מי' עליה (כשעה וחצי – שעתים)   הנורווגים דירגו אותו בדרגת קושי קלה לאדם במצב גופני טוב, אנחנו צוות איילה דירגנו את רמת הקושי של הטיול כרמת קושי בינונית.מי שיבחר לא לעלות לסלע המטיף יוכל להצטרף לטיול רכוב קצר לחופי הפיורד.

      

 
יום 9> רמת הארדנגר- טלמרק וסיור בבירה אוסלו

היום נעשה את דרכנו חזרה מזרחה. בדרכנו נחצה אזורים פחות נושבים ופחות מוכרים לתייר המטייל בנורבגיה. בתחילתו של היום נעלה אל רמת הארדינגר יחידה גיאוגרפית נישאה ורחבה מאוד המרוחקת מהים שבה תנאי אקלים קשים במרבית ימי השנה. לאחר נסיעה קצרה בחלקה הדרומי של הרמה, נרד אל אזור כפרי וירוק ששמו טלמרק. אזור המתאפיין ברצועת עמקים הזרוע אגמים וכהים העשירים בכבול שנשתף מהיערות הגדולים הצומחים לאורך הדרך. ההתיישבות הכפרית באזור נחשבת לקדומה בנורווגיה, עדות אילמת לחשיבותו של האזור משמשות הכנסיות העתיקות הבנויות מעץ מעוטר ומגולף. ומבני החווה הכהים והנושנים המאופיינים באדריכלות עץ מיוחדת ומשוכללת. תושבי האזור מאז ומתמיד מתפרנסים מציד מרעית צאן ומנגרות וחרושת עץ - אין פלא שכלי המוסיקה המסורתיים של נורווגיה נוצרו דווקא בעמקים אלו. אחה"צ נגיע לאוסלו ונצא להכיר את הבירה: נבקר בגן הפסלים של ויגילנד, נטייל במרכז התוסס של העיר, נלון במרכז אוסלו.

 

יום 10> אוסלו פרידה מנורווגיה - וטיסה לתל אביב

ניסע לאי ביגדוי ונבקר במוזיאון הפראן, המיטיב להמחיש את רוח העם הנורבגי לדורותיו, אשר בספינות אגוז קטנות חצו ימים ויבשות בדרכם לגילוי אמריקה, הקוטב הצפוני, הקוטב הדרומי ועוד נעלה למצודת העיר לתצפית פרידה מאוסלו ונופי נורבגיה הקסומים. בהתאם לשעת הטיסה נשלים את ביקורנו בבירת נורבגיה ונצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

  

  • ייתכנו שינויים במסלול שמעל בשל שינוי לא צפוי במועדי הטיסות, והמעבורות, ומאילוצי מזג האוויר (לדוגמה: גשם שוטף, תנאי ראות לקויים), פגעי טבע (לדוגמה: חסימת כבישים בשל מפולת סלעים) והוראת השלטונות ורשויות החוק בנורבגיה (לדוגמה: חסימת מנהרה או גשר),  היציאה למסלולי ההליכה היא בכפוף לשיקול דעתו של המדריך הרואה את טובת הטיול ושלום הנוסעים 

 רוצים לדעת מידע נוסף על טיול מאורגן לנורווגיה? צרו קשר עוד היום ואנחנו נשמח להעניק לכם מידע מקצועי נוסף.

לכל הטיולים המאורגנים לנורווגיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול מאורגן לצפון נורווגיה, טיול גיאוגרפי בן 10 ימים מצפון לחוג הארקטי
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015