ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טרק בנורווגיה, 10 ימים

בין ים להר – מסע מרהיב ביופיו, אל נופיו הקדומים של כדור הארץ.

נורווגיה הבלתי מוכרת. טיול בן 10 ימים אל נקודות הנוף היפות בעולם, לאוהבי טבע והליכה מושבעים. בטיולנו נשלב מקטעי הליכה ייחודיים, בדרגת קושי ואורך משתנה.

Facebook Favorites

מסלול הטרק לנורבגיה

יום 1> ת"א- אוסלו- שמורת פר גינט 

ישר לאחר הנחיתה באוסלו נסע צפונה, לאורך אגם מיוסה – הגדול באגמי נורווגיה. נעצור להתרעננות בלילהמר הקטנה והמפורסמת. לאחר ההפסקה, נמשיך אל דרך פר גינט. דרך אגדית זו החוצה רמה גבוהה ויפה, שמשה השראה לאגדת פר גינט, נצא לצעידה קלה בין גבעות נחלים ואגמים שוקטים. נדבר על חשיבותו של האזור לתרבות הנורדית, כמו כן נבחן את הצמחייה המיוחדת שבאזור. אם הזמן יאפשר זאת (בהתאם למועד הנחיתה) נעלה לרונדנה - שמורת הטבע הוותיקה בנורווגיה ונצא לטיול בן כ 4 קילומטרים לאורך נהר האולה. נשוב לאוטובוס וניסע אל מלוננו.

 
יום 2> רכס הבזים- הר סונטה

נרד לעמק גודברנדס ונסע לאורכו אל דומבס, עיירה הנמצאת בצומת דרכים חשובה. מכאן נמשיך וניסע לאורך רכס הבזים המשמש גם כיום מוקד לספורט הבזרות (ציד בעזרת עופות דורסים). הדרך היפה עוברת בין שתי שמורות טבע גדולות וחדשות יחסית. נצא לטיול יפה לרגלי הר סונטה, הפסגה השלישית בגובהה בנורווגיה. לאחר הסיור הרגלי נמשיך לאורך נהר הדריבה בין עשרות מפלים שילוו אותנו לאורך מרבית הדרך המובילה אל מפרצי האוקיאנוס הצפוני. אזור מבודד וצפוני זה של הרי נורווגיה ניקרא גם ארץ הטרולים. עושר ייחודי של חי וצומח מרתק האופיני לטונדרה היבשתית. הנוף סחוף רוחות, ראשי הרים מושלגים ובעמקים הרחבים חיים כדרך קבע איילים צפוניים וכבשי מושק.. נלון בקריסטיינסונד במפרץ יפה נוף.

 

יום 3> חוף האוקינוס הצפוני.

ביומיים הבאים נכיר את אזור החוף הנורבגי הייחודי, הפחות מוכר למטייל הישראלי. שפע של לועות נחשי הפיורדים הכחולים נפתחים למפרצים המנוקדים באלפי איים ירוקים. קו חוף ציורי הנחשב בצדק כאזור המפורץ בעולם. יופי שכזה ניראה בלתי אפשרי ממרומי קשתות הכבישים הדואים מעל לים, בינות לאיים ולכפרי הדייגים הצבעוניים,בעזרת מערכות גשרים משוכללות. בטיולנו נדגום חלק מהשפע המרהיב הזה. נטייל ברגל וברכב לחלופין,   נפתח את היום בנסיעה אל הדרך האטלנטית, שנסללה וגושרה על מנת לקשר קהיליות של דייגים שחיו על איים מבודדים עם רצועת החוף השברירית שמנגד. לאחר סיור רגלי קצר בדרך האטלנטית נטפס על אחת הפסגות הסמוכות בשביל להבין שליופי אין סייג. נרד מהפסגה ונמשיך אל אלסונד,מהיפות שבעריה הקטנות של נורבגיה. אלסונד הוכרזה כנכס מורשת עולמי, המשמר אופי מיוחד של אדריכלות האר נובו. נסייר בעיר ונכיר את שכיות החמדה הנופיות והארכיטקטוניות שלה לאחר ארוחת הצהרים ניסע, נדאה ונשוט אל אחד האיים המיוחדים. נטפס אל הרכס ונלך לאורך המצוק הנופל בחדות אל התהום הכחולה. נצפה לאוקיאנוס הזרוע איים, הרים ומפרצים אלו יקיפו אותנו באי סדר מכל עבר. מלבד היופי, האי והים משמשים כשמורת טבע חשובה. נבחן מאות אלפי עופות הים רוגשים העסוקים בקינון, בניהם תוכי ים (פפנים), סולות צפוניות, שחפים, חמסנים  ועוד . נרד מהצוקים בשעות ערב מאוחרות הרי בחוץ עדיין הכל אפוף באור צפוני רך  וקיציי במיוחד.  נלון על אי וננסה לחוות את התחושה של חיים בצפון הרחוק. איך חי לו האדם הצפוני בבדידות  מופלגת בנוף מרהיב, נלון על האי.

 
יום 4> האלפים הסונומורים

נמשיך לנסוע בין האיים לעבר האלפים הסונמורים, ונעלה אל הנוף שופע ההוד המלכותי.לא לחינם אמצו מלכי נורווגיה את חטיבת הנוף הזו אל חיקם המלכותי, והעניקו לשבילים הקסומים את שמם. נטייל ברגל בעמקים ציוריים, בין אגמים לאורך נהרות ומפלים אליהם חותרים דגיי הסלמון הגולשים בדרכם חזרה לים דרך פיורדים דקיקים. כל אלו  מפוזרים ללא סדר מסוים בין פסגות הרים מושלגות ומשוננות. את מרבית היום נבלה בטיולים בגן השעשועים המלהיב הזה. נעלה אל פסגת אחד ההרים (הפעם ללא מאמץ מיוחד) , נטייל בין הבקעות, נבהה ביופי ונרד אל הפיורד, אותו נחצה בהפלגה בדרכנו לדרך הטרולים, לרגליה נלון. 

טיולים מאורגנים לנורבגיה טיול לנורווגיה טיול מאורגן לנורבגיה

       צילום: איציק שפירא

 

יום 5> הרי רומסדול

לאחר ארוחת הבקר נצא ליום הליכה מלא וארוך. נטפס באיטיות אל אחד מהרכסים היפים ביותר בנורבגיה, בשביל הצופה אל הפסגות הלבנות המעטרות את מחסום הסלע העצום, בו מזגזגת  דרך הטרולים המפורסמת בדרכה מעלה. עמקים קרחוננים עמוקים בשלל גווני ירוק המצויירים על ידי נחלים פתלתלים החותרים דרכם אל שלושת אצבעותיו הכחולות  של רומסדל פיורד. נהלך על סכין בגובה 1000 מטרים מעל סביבותיו, נעצור לצלם, וללגום מהאגמים הקטנים וממי הפלגים. בדרכנו למטה נעצור בנקודת נוף ייחודית נוספת הצופה על העיירה אנדלסנס ש 2000 תושביה חיים מזה דורות על  גדות הפיורד הציורי. נהרהר  בג'ק לונדון הסופר הנודד שעבד פה על ספינת דגים ולא היה אדיש לכל היופי ממנו הגיח גיבור סיפרו "זאב הים" אל עולם הספרות, ממש מאזור זה.  נזכר בימיי מלחמת העולם השנייה וביחידות האנגליות שכשלו בהצלת נורבגיה האמיצה מצפורני הצבא הגרמני, בקרבות שפצעו את הנוף המושלם. לקאת ערב נשוב למלוננו לאחר יום מלא וגדוש במראות נפלאים. 

 
יום 6> ארץ הפיורדים, רמת סטרין

יום שכולו הליכות קצרות יום של ענקת גבהים ומפלים. עם בקר נסע מעלה מעלה  בדרך הטרולים המפורסמת ורבת ההוד. נעצור לתצפית משולבת בהליכה קצרה מעל המפל המרשים לעבר  פיורד הנורדאלס אותו נחצה בהפלגה דרך נוף קדומים.  מכאן נצא אל דרך הנשרים לטיול בנוף מרטיט לעבר מפל השדרים. נעלה לתצפית בלתי נשכחת אל פיורד הגרינגר המפורסם הנמתח לרגלינו בכחול מתכתי. נחזור אל האוטובוס ונרד אל העיירה גרינגר על מנת לשוב ולעלות בדרך אחרת, המתפתלת מעלה לחווה עתיקה ונידחת. נבקר בחווה וניפגש גם בעליה.  נטייל אל עבר מפל הטורסטר המשובב והנסתר על שביל נוף יפה ממנו נשקפים שלל פיורדים ומפלים. נשוב אל האוטובוס איתו נעלה לרמת סטרין. ניסע על הדרך העתיקה החוצה את הרמה מדי פעם נרד לטיול קל בין מפלים ואגמי קרח הפזורים לאורכה של הדרך המקשרת בין שני עמקים חשובים. עם ערב נגיע למלוננו שלחוף נורדפיורד.

 
יום 7> נורדפיורד, רכס יוטנהיימן

בשעות הבקר נטייל בעמק הציורי הנחבא לו בקרבת מלוננו. נבקר בכפר נורבגי טיפוסי שתושביו הנעימים מגדלים ירקות ופירות ומתמחים בגידול פטל שחור. אם יוותר זמן נבקר בבריקסדל ונצפה אל הקרחון ההולך ומצטמק בשל ההתחממות העולמית. בשעות אחר הצהרים ניסע לעבר רכס ההרים של יוטנהיימן שלפי הסגות הנורדיות העתיקות כאן בדיוק מקום משכנם הנצחי של הענקים. במציאות העכשווית העולה על כל דמיון מדובר על רכס גדול ורחב הנחשב לאחד מאזורי ההרים היפים בעולם, כיום זו גם שמורת טבע חשובה של הרי ענקים ונופים ייחודיים, הראוי להגנה  ושמירה. נישן באחד המלונות הקטנים והמעטים שבאזור ונתכונן ליום ארוך של צעידה למחרת.

 
יום 8> רכס יוטנהיימן 

את היום המאתגר בארצם הנישאה של הענקים נתחיל דווקא בהפלגה נינוחה על אגם ציורי, ארוך וצר. מהסירה נרד לטיול במעלה רכס הבייסיגן, שנודע ביופיו בכל העולם. נלך לאורך הרכס ונשקיף על נוף שקשה לתאר את יופיו במילים.  מתחתינו אגמים רבים ומסביבנו מלא העין  פסגות מעותרות בקרחוני עד, הנחשבות לגבוהות מסוגן בצפון העולם. גובהן של מרביתן עולה על 2000 מטרים מעל פני הים. לאחר שחצינו את  כל היופי הזה נרד מהרכס ונשוב אל מלוננו נרגשים ועמוסים בצילומים יפים.  

 
יום 9> רמת אופלנד- אוסלו

בבוקר נצא לטיול בנוף הייחודי של הטונדרה ההררית, אשר רוב ימות השנה היא מכוסה מעטה שלג עבה. לאחר הפשרת השלגים צצים הטחבים הירוקים וצמחית הכרים, המהווים את בסיס שרשרת המזון של הצפון הרחוק. נדון במה עושה המרחק מהים לנוף הצפוני, נשקיף על אגמים ונשוחח על הטבע המיוחד של האזור . בנסיעתנו חזרה אל אוסלו נחצה רמה מושלגת ויפה ובשעות אחר הצהרים נגיע אל אוסלו. עם הגיענו נצא להכיר את בירת נורבגיה. נבקר בפרק האמנות הפתוח של ויגולנדונתרשם מהאוירה המיוחדת של העיר. נלון באוסלו.

 
יום 10> אוסלו – תל אביב

את בוקרנו האחרון בטיול נתחיל בביקור באחד המוזיאונים הפזורים בחצי האי ביגדוי, המציגים את הפנים המיוחדות של ארץ הויקינגים הנועזים. מכאן נפנה למרכז העיר התוסס. נכיר את בית העיריה בו מחולקים פרסי נובל לשלום, נראה את הפרלמנט, נתרשם ממשמר ארמון ראש הממשלה, והמדרחוב הצבעוני.  המעוניינים יוכלו לבקר במוזיאון האומנות הלאומי של אוסלו המציג מיצירותיהם הנפלאות של ציירים נורדים רומנטיקנים שממש כמונו שוטטו בנוף רק על מנת ללכוד רגע של טבע מרגש ורב עוצמה. ציירים אלו היו בין הראשונים שחצו את הטונדרה ההררית הקפואה, את הפיורדים הצפונים הנידחים והלאה משם לאיי השחפים מוכי הרוחות. מתעדים אלו שתרמו ללאומיות הסקנדינבית היו הראשונים שספרו לאירופה המתועשת בעזרת מכחול וצבעים איך ניראה הצפון, באיזה צבעים ואור מתגלית השממה הצפונית הפראית.בהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה, טעוני חוויות בדרכנו חזרה הביתה.

  
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת המסלול 

לכל הטיולים המאורגנים לנורווגיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015