ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טרק בנורבגיה – שמורת ארץ הענקים, 12 ימים

על אף תדמיתה המעונבת, לנורבגיה מרחבי טבע אינסופיים, בהם משוטטים להם בחופשיות איילי צפון, ואין עוד אדם מלבדנו. אך למרות הבידוד והמרחק, הגישה אל אותם מרחבי טבע נוחה ביותר. תשתית של תחבורה ציבורית מחברת בין כל השמורות אל הערים, בקתות נוחות ומאובזרות נמצאות לאורך הדרכים השונות, ותשתית שבילים מסומנים פרוסה בינן.

הטיול בנורבגיה הוא טיול באופי אחר, לא עוד מיניבוס, נהג, צוות מקומי ועוד נותני שירות סביבנו, אלא אנחנו כקבוצה, מתנהלים עצמאית בשטח. נוסעים בתחבורה ציבורית. מטיילים כמו פעם. בנורבגיה זה אפשרי וגם מהווה יתרון גדול. נרוויח חיכוך משמעותי יותר עם הארץ והסביבה, מקל משמעותית במחיר, מבלי להתפשר כלל על איכות המנהלה או הבטיחות.

זהו טיול בינוני-קשה, שכמעט כולו בשמורת יוטנהיימן. שמורה זו אינה שטח יער נעים וירוק. זהו השטח הגבוה בנורבגיה, מכוסה קרחונים ושלוגיות, סלעים מחודדים והרים נישאים. נתחיל את הטרק בחלק הגבוה של השמורה, ולאט נרד מטה בגבהים, לאזור יותר מיוער ומלא אגמים עתיקים. כמו כן נטייל גם בשמורה דרומית יותר, ליד העיר סטוונגר, שמורת צוק המטיף. וכמובן גם נשלב ביקור בן יום שלם בעיר ברגן המקסימה.

בטיול נישן בבקתות מטיילים, חלקן גדולות ומרווחות, וחלקן יותר סגפני. נחצה קרחון בסיוע צוות מקצועי, ונרד מפסגות המדינה אל אחד השבילים הידועים בעולם - שביל ה-Bessegen מעל אדם Jgende.

 

הטיול מיועד למטיילים בראש צעיר שלא נרתעים מתנאי שטח קשים ובעלי יכולת הליכה וכושר טוב מאוד.

 

 

 

סוג הטיול: טרק בראש צעיר, טרק בסגנון אחר, כולל לינות בבקתות הרים פשוטות ביותר ונסיעה בתחבורה ציבורית.
........................................................  

דרגת קושי: קשה
........................................................  

קהל היעד: מטיבי לכת בראש צעיר שמחפשים טרק בסגנון אחר
........................................................  

עונות מומלצות: קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטרק בנורבגיה


 
יום 1 > טיסה לאוסלו, בירת נורבגיה

לאחר יום של טיסה לאוסלו דרך יעד ביניים אירופאי, נגיע למלון בעיר, לא רחוק ממרכז העיר, ובו נתמקם להלילה. לעת ערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית מעודכנת, וננוח היטב לקראת הימים הבאים.

  
יום 2 > נסיעה צפונה

יום נסיעה ארוך לפנינו, ובסופו כבר נהיה במרכז ארץ הענקים. נעלה על אוטובוס ציבורי, מהתחנה המרכזית של אוסלו, ובו ניסע כמה שעות רצופות, עד העיירה הקטנטנה לום, שהיא למעשה מרכז הטיולים ביוטנהיימן – ארץ הענקים. בדרך נעצור במסעדת דרכים קטנה, על שם פר גינט – הנווד האלמותי. מלום נצא לעוד שעת נסיעה, פנימה אל תוך ההרים, אותה נסיים בבקתת הרים מעוצבת ומבודדת, בלב השטח. הגענו, אנחנו כבר בלב ההרים.

הבקתות בנורבגיה הן חוויה בלתי רגילה. כל אחת מעוצבת אחרת, בעלת תפריט שונה, ולכולן אופי מאד בולט וייחודי. ישנן בקתות קטנות שמתופעלות ע״י מתנדבים צעירים והאוירה בהן יותר ״זרוקה״, ויש בקתות שאותן מתפעלת משפחה מסוימת כבר לאורך שנים רבות והן הרבה יותר ״רשמיות״ בהתנהלות שלהן. בכל בקתה חדר אוכל מרווח, בו אוכלים בד״ך בשתי משמרות, חדר ייבוש לציוד, שירותים ומקלחות (חמות) ומשותפות, וברוב הבקתות חדרים של בין 4-8 מיטות בחדר. לא לכל בקתה נוכל להביא את התיקים הגדולים שלנו.

 
יום 3 > טרק Sognefjellhyta – fannarakbreen 

יום עמוס ומעניין לפנינו. נצא בהליכה בפלאטו בלב ההרים, בין אגמים, שלוגיות,  ונהרות, ונגיע לפתח הקרחון ״פאנארק״. את הקרחון נעבור העזרת צוות מקומי, קשורים זה לזה. הרחון בעונה זו מכוסה שלג רב, ויש לנקוט באמצעי זהירות בחצייתו. לאחר שנעלה בקרחון, נמשיך לצעוד במעלה ההר, ונעלה עד הבקתה הגבוהה ביותר בנורבגיה. הבקתה הינה קטנה ופשוטה, בהתאם למיקום הכה מיוחד שלה בשיא הרכס של השמורה – 2068, וזוהי הבקתה הגבוהה ביותר בנורבגיה.

לינה בבקתת ״פנרקהיטה״ בתנאי מעונותכ-7 שעות הליכה, 9 קילומטרים, כ-650 מ' בעליה.


 

 יום 4 > טרק fannarakhytta – Skogadalesboen

מההר הגבוה, נרד בירידה תלולה לעמק מרהיב שוצף מים. עם כל מרחק שנרד הנוף ישתנה, יהרבה יותר ירוק, פחות שלג וסלעים. לאט לאט נגיע עד קו היער, ונכנס גם אל תוכו להליכה ביער נורבגי צפוף למשך שני קילומטרים אחרונים להיום. הפעם במישור, עד שנגיע לבקתתנו להלילה, שהיא כבר הרבה יותר גדולה ומרווחת מזו של אתמול.

לינה בבקתת סקוגדלבואן
כ- 7 שעות הליכה, 12 קילומטרים, כ-800 מטרים בירידה.

 

יום 5 > טרק Skogadalesboen - Olavsbu

מהעמק הירוק, נעלה חזרה אל ההרים חמורי הסבר, ביום הליכה ארוך וקשה. תחילה עוד נלך ביער הירוק, וממנו נעלה מעלה דרך נחל זורם, עד לעמק רחב ידיים, פיורד לשעבר, שנמצא שוב בקו ההרים הגבוהים. באותו עמק נלך קילומטרים ארוכים בשביל קשה יחסית, מרוצף סלעים גדולים וקטנים, עד שנגיע לבקתה הייחודית ״אולבסבו״. זוהי בקתה בתפעול עצמי, כלומר, בבקתה זו לא יבשלו או ינקו עבורנו, ואנו נכין את ארוחת הערב, נדליק את אח העצים, וכו…

לינה בבקתת ״אולבסבו״ הייחודית
כ- 10 שעות הליכה, 19.5 ק״מ, כ-950 מ׳ בעליה.

 

טרק לנורווגיה 

יום 6 > Olavsbu – Gjendebu

היום נעזוב את ההרים הגבוהים, ונרד לקו האגמים בשמורה. נמשיך בחציית העמק בו הלכנו אתמול, ולאט לאט ניפרד מהפסגות המחודדות והתלולות, ונגיע לעולם אחר, בו יש אגם טורקיז בגוון עמוק, שמוקף שרשרת הרים נהדרת, שבה נטייל בימים הקרובים. אל האגם נרד בעמק רחב ומלא פריחה, וכשנגיע לאגם נישן בבקתה שממוקמת בקצהו הצפוני. מכאן הבקתות שונות, לכולן גישה עם סירה (ומהלילה גם נקבל את הציוד הגדול שלנו מדי ערב), והן הרבה יותר גדולות ומלאות רוח חיים.

לינה בבקתת ״ינדבו״
כ-7 שעות הליכה, 16 ק״מ, כ-700 מ׳ בירידה.

 

יום 7 > Gjendebu – Memurbu

לפנינו יומיים חוויתיים במיוחד, שלמעשה יחד מהווים את שביל ה-״בסגן״ המפורסם, שהוכרז לא אחת ברשימות ה״10 השבילים היפים בעולם״ והדומות להן. נעלה בשביל תלול במיוחד, ניעזר בשרשראות ונגיע לראש הרכס שממזרח לאגם. נצעד על הרכס, בין בקעות רחבות באזור בו עוברים בד״ך עדרי איילי צפון, ומהרכס נרד בירידה תלולה לבקתה שיושבת בלב האגם, ללילה נוסף באזור מופלא זה.

לינה בבקתת ״ממורבו״
כ-8 שעות הליכה, 12 ק״מ, עליה וירידה של כ-650 מ׳.

 


יום 8 > Memurbu – gjendesheim

יום הליכה אחרון בשמורה, וזהו היום הארוך והקשה שבהם. הבוקר נעלה שוב מעל אגם ״ינדה״, ונצעד על סכין ה״-בסגן״, שמחלקת בין האגם הגדול לעוד אגם נוסף בשם ״בסווטנט״. התצפית על שני האגמים ייחודית, וממנה ניתן להבין בקלות מדוע זכה שביל זה בכל כך הרבה סופרלטיבים. מהרכס נרד בירידה ארוכה, לבקתה האחרונה בה נישן בטיולינו…

לינה בבקתת ״ינדשיים״
כ-10 שעות הליכה, 19 ק״מ, עליה וירידה של כ-800 מ׳.

 

יום 9 > הנסיעה לברגן

הבוקר נקום מעט מאוחר, ורק ב-10:00 נעלה על אוטובוס ציבורי לאחת מהנסיעות היפות ביותר בנורבגיה, נחצה פיורדים, נעבור ביערות, ונמשיך כל הדרך עד ברגן. לברגן נגיע לקראת ערב, ונתמקם במלון מקומי ונעים. נצא לאכול ארוחת ערב סמוך לנמל, נטעם ממרק הדגים הייחודי לעיר, וננוח מעט אחרי הטרק שהיה לנו.

לינה במלון מקומי בברגן.

 

יום 10 > זמן חופשי בעיר ברגן

אחרי ארוחת הבוקר במלון, נצא לשיטוט עצמאי בעיר. נוכל לבקר בשוק הדגים הידוע, להכנס להיכל המוזיקה על שם גריג, לבקר במוזיאון לאומנות בו מוצגות יצירות של מונק, או סתם להתרווח עם כוס קפה בגן הציבורי הרחב.

את ברגן נעזוב בטיסה פנימית, לכיוון עיירת הנפט סטוונגר. אין הכוונה היא שבעיר זו מסתובבים כולם בסרבלים מוכתמים בשחור, אלא שעיירה זו הייתה המרכז ממנו יצאו ספינות הקידוח והתפעול, והיא נחשבת ״בירת הנפט״ הנורבגית.

לינה במלון מקומי בסטוונגר

 

יום 11 > טרק - צוק המטיף

נצא במעבורת ואוטובוס נוספים, לכיוון צוק המטיף הידוע. זוהי מרפסת תצפית היושבת מעל פיורד אדיר, בגבוה של יותר מ-600 מטרים. נצעד כשעתיים את המרפסת, נשב בה ונחווה את הנוף המיוחד, ונרד חזרה באותה הדרך. באותו המסלול גם נחזור אחרי הצהריים לסטוונגר, לערב אחרון בנורבגיה. נאכל במסעדה בנמל ההיסטורי, ונשיק כוסיות לכבוד הלילה האחרון בעיר.

לינה באותו מלון כמו בליל אמש.
כ-6 שעות הליכה, 11 ק״מ, כ-400 מ׳ בעליה ובירידה.

 

יום 12 > טיסה חזרה לאוסלו, וסיום הטיול…

אחרי ארוחת בוקר אחרונה, נטוס בטיסת פנים חזרה לשדה התעופה באוסלו, וממנו נמשיך הביתה, כל אחד או אחת לבקתה שלהם/ן…

   
** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת המסלול 

לכל הטיולים המאורגנים לנורווגיה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015