ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לאוגנדה – הפנינה של אפריקה, 10 ימים

מסע ספארי באוגנדה לוקח אותנו למקום בו יערות הגשם פוגשים את הסוואנה. בטיול ייחודי זה אפשר לפגוש את "חמשת הגדולים" של אפריקה, כמו גם את הגורילות והשימפנזים, וכן עוד קופי אדם רבים נוספים. מסלולנו כולל את השמורות הידועות והחשובות ביותר באוגנדה ובכלל זה את מפלי מורצ'יסון, הפארק המלכה אליזבת, יער קיבאלה, פארק הגורילות בווינדי ושמורת אגם מבורו. הטיול מתבצע באמצעות רכבי ספארי 4X4 בקבוצות קטנות במיוחד של עד 18 מטיילים בלבד, כך נוכל להתקרב על הטבע ואל החיות בצורה אינטימית יותר. נפגוש גם את תושבי המקום הלבביים ומסבירי הפנים וגם את שבט הפיגמים המשמר אורחות חיים קדומות במיוחד.

 

 

שיאי הטיול באוגנדה: 

  • מפגש עם גורילות ההרים! – חוויה בלתי נשכחת
  • צפייה בשימפנזים ובקופי אדם נוספים ביער קיבאלה
  • נסיעות התחקות רבות בשמורות
  • שייט על הנילוס עד למפלי מורצ'יסון
  • שייט בתעלת קזינגה עם ההיפופוטמים וציפורים רבות
  • קרנפים לבנים בשמורת זיווה
  • מפגש עם שבט הפיגמים והיכרות עם אורח חייהם

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קל
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות:  כל השנה

 

טיול אותנטי
מסע מיוחד אל מדינה פחות תיירותית אך עם עושר תרבותי, היסטורי, אתני מרתקים וכל זה עם שמורות הטבע המעניינות של מזרח אפריקה. האוגנדים, המייחלים לתיירים שיגיעו ויכירו את המדינה המרתקת, לבביים בצורה בלתי רגילה ומתרגשים לקדם את "המוזונגואים" (אנשים לבנים) הפוקדים את כפריהם
.Facebook Favorites

מסלול הטיול לאוגנדה


 

יום 1> הגעה לאנטבה

טיסה דרך אדיס אבבה תביא אותנו לאוגנדה לשדה התעופה אנטבה. בהתאם לשעת הנחיתה נוכל לראות את מבנה הטרמינל המפורסם בו התרחש מבצע יונתן. בערב נצא לארוחה במסעדה על שפת אגם ויקטוריה, האגם הגדול ביותר באפריקה. לינה באנטבה.
 

יום 2> אנטבה- פארק הקרנפים - זיוואה- מפלי מורצ'יסון

הבוקר נצא בנסיעה לעבר מפלי מורצ'יסון המפורסמים. בדרך נעצור במרכז שיקום לקרנפים, שנועד להגדיל את האוכלוסייה שלהם ולאפשר השבתם לטבע. נזכה לטיול רגלי בין החיות העצומות - חוויה מיוחדת ומעשירה. נמשיך בנסיעה לפארק מורצ'יסון, מקום בו פורץ נהר הנילוס הלבן ומפלס דרכו מאגם אלברט אל בין הרכסים באשדות מרהיבים וגועשים. עם הגעתנו נעלה לנקודת תצפית מרהיבה במעלה המפלים. ארוחת ערב ולינה בלודג' סמוך לפארק הלאומי.

 

טיול מאורגן לאוגנדה טיול מאורגן לאוגנדה

 

 


יום 3> פארק מפלי מורצ'יסון

בשעות הבוקר נצא לנסיעת התחקות אחר בעלי החיים בפארק. המקום שופע עדרים של אוכלי עשב כגון פילים, זברות, תאו ומאות אנטילופות ולצידם הטורפים הגדולים וביניהם נמרים, אריות  וברדלסים. בתחומי השמורה ישנם גם אגמים ושלוליות רבות עמוסות בהיפופוטמים, תנינים ועשרות סוגי בעלי כנף מרשימים, ואנו נבלה את היום במעקב אחרי כל בעלי החיים האלה בסביבתם הטבעית. אחר הצהריים נצא לשייט מתחת למפלים, השטף האדיר, אין ספור קשתות ונתזי המים מבטיחים לנו חוויה מיוחדת ומרשימה. נחזור לארוחת ערב ולינה בלודג'.

 
יום 4> מורצ'יסון - קיבאלה

לאחר ארוחת בוקר נצא לעבר יער קיבאלה, הידוע באוכלוסיית השימפנזים הגדולה שבו, שהיא הגדולה באוגנדה. בדרך נעצור בשווקים מקומיים ונחזה בחיי המסחר הכפריים ומגוון הפירות והירקות המוצעים לקונים. לאחר ארוחת צהריים נבקר בכפר מקומי, הנקרא ביגודי, נראה את גידולי הקפה והחקלאות השונים ונכיר קצת את הבישול והמאכלים המקומיים. ארוחת ערב ולינה בלודג' סמוך לקיבאלה.
 לקיבאלה.

 

טיול מאורגן לאוגנדה טיול מאורגן לאוגנדה

 

 
יום 5> יער השימפנזים - פארק אליזבת'

אחד משיאי הטיול לפנינו, ביקור בג'ונגל השימפנזים. מוקדם בבוקר נצא להליכה ביער כדי לפגוש אחת ממושבות קופי האדם המופלאים, הקרובים ביותר מבחינה גנטית לאדם, ננסה לחזות בהם כשהם מקיימים חיי קהילה עשירים ומאורגנים להפליא ונלמד על אורחות חייהם. לאחר ארוחת צהריים נצא לכיוון פארק אליזבת' - הפארק המפורסם והעשיר של אוגנדה. זהו מקום נפלא לצפות בחיי הסוואנה העשירים ובכלל זה האריות המטפסים על העצים בפארק שנודעו בכל העולם. נצא לנסיעת התחקות אחר חיות בשעות בין הערביים, עת בה בעלי החיים פעילים ומתכוננים לשעות החשיכה. ארוחת ערב ולינה בלודג' בשולי פארק אליזבת'.

 

טיול מאורגן לאוגנדה טיול מאורגן לאוגנדה

 

 

יום 6> פארק אליזבת' - שייט בתעלת קזינגה

פארק המלכה אליזבת' הוא ביתם של לא פחות מ-95 מיני יונקים ויותר מ-600 מיני עופות שונים, והביקור בו מבטיח מפגשים מרתקים וחד פעמיים עם המגוון הביולוגי העצום בו. את היום נפתח בנסיעת התחקות אחר החיות בפארק, וודאי נפגוש עדרי פילים, זברות, סוגים רבים של אנטילופות ואת הטורפים הגדולים המזנבים בעדרים הגדולים. אחר הצהריים נצא לשייט בתעלת קזינגה המחברת בין אגמי אדוארד וג'ורג', זו דרך נפלאה לחזות בעולם החי בנהר ועל גדותיו, כאן נפגוש עדרים של היפופוטמים מכונסים יחדיו ותנינים המשחרים לטרף לאורך הגדות. לעת ערב נחזור ללודג' לארוחה ולינה.

 
יום 7> פארק הלאומי בווינדי - מעיינות חמים

בבוקר נצא לנסיעת פרידה מהפארק המדהים, ונשמח להזדמנות נוספת לתפוס עוד רגע שלא יקרה שוב בחיי הבר. נמשיך בדרכנו אל הרי הגעש, ביער הגשם, מקום הימצאם של גורילות ההרים. לא נוותר על עצירה במעיינות חמים, אשר המקומיים מאמינים בכוח הריפוי הרב שלהם, ואף תהיה אפשרות של שכשוך במעיינות למעוניינים. מכאן המשך נסיעה למלון עם נוף מרשים ליער הגורילות.

  

טיול מאורגן לאוגנדה טיול מאורגן לאוגנדה

 

 
יום 8> טרק הגורילות - שבט הבטוואה

חוויה בלתי נשכחת!  טיול ללא אמצעים בסבך יער פראי אל גורילות ההרים האגדיות. לאחר שהגששים יאתרו את הלהקה נוכל לנסות ולהתקרב ולשהות במחיצתן שעה פלאית ומהפנטת. לאחר היציאה מהפארק והפסקה לארוחת צהריים נמשיך לביקור בשבט הבטוואה, אנשי היער ונלמד על תרבותם העתיקה ואופן חיי היום יום המיוחדים להם. בערב נחזור למלון שלנו לארוחה ולינה.
 

יום 9> אגם מבהורו

לאחר ארוחת הבוקר נסע מזרחה לעבר אגם מבהורו, עם ההגעה לשמורה נצא לנסיעת התחקות בשעות אחר הצהריים לצפייה בחיות הבר. האזור ידוע ומלא בעדרי הבקר ארוך הקרניים. מהשמורה נמשיך למלון עם תצפית נוף מרהיבה של שקיעה על צוק רוואקובו, ולאחריה ארוחת הערב. לינה בלודג' במקום.
 

יום 10> קו המשווה- טיסה חזרה

יציאה בבוקר לכיוון שדה התעופה באנטבה, עצירה באמצע הדרך באקוויטור, חציית קו המשווה, לתמונות והתרעננות. המשך לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

לכל הטיולים המאורגנים לאוגנדה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לנמיביה מסע ג'יפים בנהיגה עצמית משולב קמפינג/ לודג'ים, 15 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015