ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה, 14 יום

מסלול מיוחד ומגוון אל דרום אפריקה: שפע נהדר של נופי חופים פראיים, רכסי הרים דרמטיים, נהרות שוצפים ונופי מדבר קסומים. עולם חי עשיר בשמורות הטבע הפזורות ברחבי המדינה הכולל בין היתר פילים, נמרים, ג'ירפות ומגוון רחב של ציפורים מכל הצבעים. ערים נפלאות כמו קייפטאון ויוהנסבורג, ואינספור הזדמנויות למפגש תרבותי עם הפסיפס האנושי המרתק של המדינה הדרומית ביותר באפריקה.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום אפריקה?

 

מסלול מגוון ומקיף - מסלול הטיול לדרום אפריקה הוא מסע קצר למי שאין להם את כל הזמן שבעולם ועדיין חולם להכיר את היופי המיוחד שיש לדרום אפריקה להציע: שמורות הטבע המיוחדות, נופי מפלי ויקטוריה המרהיבים והערים המרתקות יוהנסבורג וקייפטאון. 

 

מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: כל השנה 
Facebook Favorites

מסלול הטיול לדרום אפריקה


 

יום 1> תל אביב – קייפטאון

נמריא מנתב"ג דרך יעד ביניים אל קייפטאון, עיר הקייפ היפה שבדרומה של המדינה הענקית. לאחר סידורי הכניסה נצא לסיור בעיר השרועה למרגלות הר השולחן המפורסם. נעלה ברכבל להר השולחן (אם מזג האוויר יאפשר זאת), שם בגובה של 1,067 מטר, נתרשם מהנוף הפנורמי המרהיב הנשקף אל העיר ומן הצמחיה היחודית שבהר. לסיום, על פי לוח הזמנים נערוך סיור פנורמי במרכז העיר בדרכנו למלון.
לינה בקייפטאון

 
יום 2> "כף התקווה הטובה"- גני קירסטנבוש

הבוקר נשכים קום ונצא לסיור בחצי האי של הכיף המשתרע מדרום לקייפטאון ורובו מהווה שמורת טבע. בדרכנו נעצור לתצפית על המפרצים הציוריים ושכונות היוקרה מדרום לעיר, קליפטון וקמפס ביי ונמשיך למפרץ Hout ממנה נצא לשייט לאי אריות הים (Duiker Island) שעליו ומסביבו חיות מושבות של מאות אריות ים ועופות מים רבים נוספים. נמשיך בנסיעה דרומה בדרך נופית מרשימה ועוצרת נשימה, דרך צ'פמאן המתפתלת לאורך המצוק שמעל האוקינוס נהנה מתצפיות מרהיבות. הדרך מובילה ל"כף התקווה הטובה", הנקודה הדרומית ביותר בחצי האי, שם נצטלם ליד השלט המפורסם. נמשיך ל"נקודת הכיף" הנישאת לגובה של 256 מטר מעל לפני הים אליה נעלה בפניקולר לנקודת התצפית המרהיבה שבה ממוקם גם מגדלור. בתום בקורנו ניסע לחוף Boulders בו נבקר בשמורת הפינגווינים הדרום אפריקאים ונלמד על ארחות חייהם המיוחדים. נשוב לקייפטאון ונערוך סיור בגני קירסטנבוש- הגנים הבוטניים השניים בגודלם בעולם, בהם נוכל לצפות במיגוון הגדול של עצים וצמחים דרום אפריקאים. בערב נבקר ברציף ויקטוריה ואלפרד ונהנה מארוחת ערב במקום.
לינה בקייפטאון

  
יום 3> קייפ טאון- נתיב היין- קייפטאון

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באתריה החשובים של קייפטאון. נראה את בנין הפרלמנט, בית הכנסת, גני קומפני והמונומטים הפזורים בו, בנין העיריה והמצודה, שוק Green , השכונה המלאית הצבעונית Bo Kaap ועוד. לאחר מכן נעזוב את העיר ונצא בנסיעה מזרחה לאורך "נתיב היין" הציורי הידוע כחבל ארץ עשיר בכרמים, יקבים ועיירות היסטוריות. במסגרת סיורנו בדרך היין, נעצור לביקור בסטלנבוש, בירת ארץ היין ונבקר ביקב מקומי בו נשמע הסברים על תעשיית היין ואף נטעם מהיינות המשובחים. לינה בקייפטאון

 
יום 4> קייפטאון – הקארו הקטן – חוות יענים- מערת קנגו – אודסהורן

הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה מזרחה לעבר העיר אודסהורן המכונה גם "ירושלים של דרום אפריקה" הנמצאת בלב חבל הקארו הקטן. בצהרים נגיע לביקור בחוות יענים ונלמד על ארחות חייו של העוף הגדול שאינו עף....בתום סיורנו ניסע למערת הנטיפים קנגו, אחת הגדולות בדרום אפריקה ונערוך בה סיור מודרך.
בסוף היום ניסע למלון באודסהורן

  
יום 5> אודסהורן – שמורת ההרים השחורים- דרך הגנים –  נייזנה

הבוקר נצא לסיור מרתק ברכב שטח לשמורת הרי סוורטברג- "ההרים השחורים". נערוך סיור רגלי קצר ותצפיות על הצוקים המרשימים, הצמחיה המיוחדת לאזור והנופים היחודיים לאזור הקארו. נהנה מטבע במלוא עוצמתו ויופיו. בתום סיורנו ונצא בנסיעה דרומה ונחצה את רכס ההרים אוטיקואה בדרך הררית יפה היורדת אל חופי האוקיינוס. נמשיך בנסיעה לאורך "כביש החוף" המתפתל לאורך "דרך הגנים" המפורסמת, נחצה מפרצים ולשונות ים בדרך גשרים ומנהרות עד הגיענו אל תחנתנו הבאה העירה נייזנה, השוכנת על גדות לגונה קסומה. לינה בנייזנה

 

  

טיולים מאורגנים לדרום אפריקה טיול לדרום אפריקה טיול מאורגן לדרום אפריקה

     צילום: מוטי בלושטיין

 

יום 6> נייזנה – גשר בלוקרנס- שמורת ציציקמה – פורט אליזבט

הבוקר נפרד מנייזנה ונצא בנסיעה לעבר מפרץ פלטנברג ועיירת הנופש היוקרתית שלחופו. נבקר ב"גן ציפורי עדן" בו מתעופפות ציפורים שנאספו מכל העולם. נעצור במצפור גשר בלוקרנס, מכאן מתבצעות קפיצות הבנג'י באחת הנקודות הגבוהות בעולם. נמשיך לסיור בשמורת הטבע של ציציקמה, המשתרעת על הרכסים הירוקים הנושקים לחופי האוקיינוס הכחול. נטייל ברגל בשביל יפהפה המתפתל ביער טבעי בדרכנו אל שפך נהר הסערות לאוקינוס. נחצה את הנהר על גבי גשרים תלויים ציוריים ונשוב לנקודת ההתחלה. נמשיך בנסיעה מזרחה דרך נתיב הגנים אל פורט אליזבט, אם יאפשר הזמן נצא לסיור הכרות ב"עיר המתיישבים". לינה בפורט אליזבט

 

יום 7> פורט אליזבט - שמורה פרטית

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור במרכז העיר פורט אליזבט והטיילת לאורך החוף. נעזוב את העיר ונצא לסיור ספארי ברכבי שטח 4X4 בשמורה הפרטית Schotia אחת הותיקות והמענינות באזור זה. בשמורה ניתן לראות מעל 40 מיני יונקים ומעל 200 סוגי חיות כולל סיכויים טובים לראות אריות, קרנפים ועוד. לסיום נהנה מארוחת ערב אפריקאית בשמורה. 
לינה בפורט אליזבט.

 
יום 8 > טיסה ליוהנסבורג- סיור- פרטוריה-סיור בעיר

לאחר ארוחת בוקר נטוס מפורט אליזבט ליוהנסבורג. לאחר הנחיתה נערוך סיור ברובע סווטו בו גדלו שני חתני פרס נובל, נלסון מנדלה והכומר דסמונד טוטו. נמשיך לביקור במוזיאון האפרטהייד המרשים ולאחר מכן ניסע לפרטוריה, הבירה האדמניסטרטיבית של דרום אפריקה (אחת משלוש בירות רשמיות). נראה את "גני האיחוד" בניני הממשלה ומקום משכנו של הנשיא, מרכז העיר וכמובן אנדרטת החלוצים Voortrekker Monument המרשימה.
לינה בפרטוריה

 

יום 9 > יוהנסבורג- כפר זולו- יוהנסבורג

נתחיל את הבוקר בסיור בו נראה את "גני האיחוד" בניני הממשלה ומקום משכנו של הנשיא, מרכז העיר וכמובן אנדרטת החלוצים נמשיך לביקור בכפר שבט זולו טיפוסי בו נוכל לעקוב וללמוד מקרוב אחר אורחות חייהם, תרבותם ומסורתם של בני הזולו, השבט הגדול ביותר בדרום אפריקה, הביקור כולל ארוחת ערב. בתום הביקור ניסע חזרה לפרטוריה. לינה בפרטוריה.

יום 10 > פרטוריה – אתרי "דרך הפנורמה"

נשכים לצאת מפרטוריה אל נופי הטבע של מחוז מפומלנגה, חבל ארץ הררי עשיר בנופים מרהיבים, סוואנות קניונים, מפלי מים ויערות. ניסע דרך מעבר ההרים המפורסם לונג טום, ונעלה לתצפית מאחר "חלון האלוהים" ממנו ניתן לראות את מישורי הסוואנה הנמוכים מגובה 1000 מטר (מותנה בראות!) ניסע לשמורת "חורי המזל של בורק" המתאפיינת במבנה גאולוגי מרשים ונסייר על גשרים המתוחים מעל קניוני השמורה. נקנח מתצפית מרהיבה "כמו בגלויות" על קניון הנהר בלייד (השלישי בגודלו בעולם!)ו-3 "הרונדבלים" . לינה אזור שמורת קרוגר

 

יום 11 – שמורת קרוגר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשמורת קרוגר- שמורת הספארי מהיפות והגדולות ביותר באפריקה. ננוע ברכבי שטח 4X4 במרחבי הסוואנה של הפארק המכסה שטח השווה בגודלו למדינת ישראל!, ומהווה בית גידול למספר מרשים של מינים (כ- 150 סוגי יונקים, יותר מ 500 סוגי ציפורים ו100 סוגי זוחלים). נערוך סיור ספארי בליווית מדריך מקומי מומחה לשמורה ואם יתמזל מזלנו נוכל לצפות אולי גם ב"חמשת הגדולים" (או חלקם) אריה, נמר, קרנף, פיל ובופאלו.
בסוף היום נשוב למלון באזור שמורת קרוגר

 

יום 12> קרוגר- טיסה למפלי ויקטוריה – מפלי ויקטוריה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בטיסה אל מפלי ויקטוריה, אחד משבעת פלאי עולם וללא ספק אחד ממחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים שהוכרזו כ"אתר מורשת עולמית" והעיירה בעלת אותו השם מהווים רק חלק מפארק לאומי גדול. המפלים עצמם מהווים את הגבול שבין המדינות זימבבווה וזמביה. אחר הצהריים נצא לשייט על נהר הזמבזי שהוא מקור המים של המפלים ונצפה בשקיעה האפריקאית הקסומה מעל הנהר. נתרשם מנופי השקיעה הציוריים ונצפה בחיות הבר שמסביב ובהן פילים, היפופוטמים, עופות מים ועוד. לינה באזור מפלי ויקטוריה

 
 

יום 13> שמורת צ'ובה

עם בוקר נחצה את הגבול בין זימבבאוה ובוטוסואנה ונכנס לפארק הלאומי צ'ובה. הפארק עשיר בחיות בר וניתן לפגוש בו בפילים, בטורפים גדולים וקטנים ועוד. נצא לשייט חוויתי על נהר הצובה בו נוכל לצפות בלהקות פילים גדולות, היפופוטמים, תנינים ומגוון גדול של עופות מים. אחר הצהרים נעלה על רכבי 4X4 וננוע בשמורה העשירה בטורפים ובהם אריות המשחרים לטרף וכמובן אוכלי עשב רבים ועופות. בתום סיורנו נחצה את הגבול בחזרה לזימבבואה ונהנה מ"ארוחת בומה"- ארוחת בשרים המלווה במוסיקת פולקלור מקומי.
לינה באזור מפלי ויקטוריה

 

ימים 14-15> מפלי ויקטוריה- תל אביב


מוקדם בבוקר נצא לביקור בדובדבן שבקצפת, מפלי ויקטוריה שהתגלו מחדש ב 1855 על ידי דייויד ליוינגסטון, שמייד קרא להם על שם המלכה המכהנת ויקטוריה. נצפה במפלים המרשימים שנקראים בפי בני המקום מוסי או טוניה ("העשן הרועם"). נסייר (ואולי אף נרטב) בשביל מוסדר שלאורכו מספר גדול של תצפיות על המפלים השוצפים. על פי לוח הזמנים נעצור לביקור בשוק עבודות היד המקומי וממנו נמשיך לשדה התעופה המקומי ממנו נטוס (דרך אדיס אבבה) לתל אביב. נחיתה צפויה ביום 15 מוקדם בבוקר.

 

 
*ייתכנו שינויים עקב שעות הטיסה, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לדרום אפריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
מסע ג'יפים לנמיביה בנהיגה עצמית 15 יום
טיול מאורגן לפניני דרום אפריקה כולל זימבבואה ומפלי ויקטוריה, 11 יום
טיול מאורגן לנמיביה - אל המדבר היפה בעולם, 13 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015