ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדרום אפריקה ומפלי ויקטוריה, 14 יום

מסלול מיוחד קצר וקולע אל דרום אפריקה: שפע נהדר של נופי חופים פראיים, רכסי הרים דרמטיים, נהרות שוצפים ונופי מדבר קסומים. עולם חי עשיר בשמורות הטבע הפזורות ברחבי המדינה הכולל בין היתר פילים, נמרים, ג'ירפות ומגוון רחב של ציפורים מכל הצבעים. ערים נפלאות כמו קייפטאון ויוהנסבורג, ואינספור הזדמנויות למפגש תרבותי עם הפסיפס האנושי המרתק של המדינה הדרומית ביותר באפריקה.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בדרום אפריקה?

 

מסלול קצר וקולע - מסלול הטיול לדרום אפריקה הוא מסע קצר למי שאין להם את כל הזמן שבעולם ועדיין חולם להכיר את היופי המיוחד שיש לדרום אפריקה להציע: שמורות הטבע המיוחדות, נופי מפלי ויקטוריה המרהיבים והערים המרתקות יוהנסבורג וקייפטאון. 

 

מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה.

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: כל השנה 
Facebook Favorites

מסלול הטיול לדרום אפריקה


 


יום 1> תל אביב – קייפטאון 

נמריא מנתב"ג דרך יעד ביניים אל קייפטאון. עיר הקייפ היפה שבדרומה של המדינה הענקית. נצא לסיור בעיר הממוקמת למרגלות הר השולחן המפורסם. נעלה ברכבל להר השולחן (אם מזג האוויר יאפשר זאת), שם נתרשם מהנוף הנשקף בגובה של 1,067 מטר מעל המפרץ נתרשם מהשדרות הרחבות, הכיכרות המיוחדות והארכיטקטורה הקולוניאלית הייחודית לעיר. נשוטט באתרי העיר כגון -השוק התוסס בכיכר גרין מרקט, בית העירייה הישנה, הכנסייה המתודית ועוד, ככול שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב במלון.  נלון בקייפטאון

  
יום 2>  כף התקווה הטובה

הבוקר נצא לסיור בכף התקווה הטובה, כף הנישאת לגובה של 256 מטר מעל לפני הים. את יומנו נפתח בנסיעה לאורך החוף המערבי דרך פרברי גרין פוינט, סי פוינט, קאמפס ביי, קליפטון ועוד. כאשר נגיע אל העיירה נוט ביי, נצא ממנה לשייט מנמל הדייג הקטן והציורי אל האי דויקר, מושבה בה חיים מאות ולעיתים גם אלפים של דובי ים וציפורי ים. משם נמשיך בנסיעה דרך אחת הדרכים המרהיבות ביותר בדרום אפריקה, דרך צ'פמן המובילה אל נקודת תצפית עוצרת נשימה של מפרצי החול שמתחת. נמשיך לסייר בשמורת כף התקווה הטובה על נופיה המרהיבים וחיות הבר שבה ככול שיותיר לנו הזמן (חלק מהעלייה אל כף התקווה הטובה באמצעות פוניקולור) אחר הצהריים נשוב אל קייפטאון ובדרכנו אל העיר נעצור לביקור בשמורת הפינגווינים בחוף בולדרס, שם נבקר במושבת קינון של פינגווינים דרום אפריקאים. לינה בקייפטאון

  
יום 3>  קייפ טאון- נתיב היין-אאודסהורן

לאחר ארוחת בוקר נבקר בגני קירסטנבוש, גנים בוטניים המוקדשים לצמחיית דרום אפריקה. לאחר מכן נעזוב את העיר ונצא בנסיעה לאורך נתיב היין הידוע כחבל ארץ עשיר בכרמים, יקבים ועיירות היסטוריות. במסגרת סיורנו בדרך היין, נעצור לביקור בסטלנבוש, שם נתנסה גם בטעימת יין באחת מחוות היין הסמוכות לעיר. נמשיך בנסיעה מזרחה אל אאודסהורן, בה נבלה את הלילה. 

  
יום 4>  אאודסהורן – הקארו הקטן – מערת קנגו – מעבר סוורצברג 

הבוקר נצא אל מערות קנגו – מערות נטיפים אשר נתגלו ב 1,780 ונמצאות במתחם הרי סוורצברג בתוך חגורת אבן גיר, אשר רוחבה כ1.5 ק"מ והיא נפרשת לאורך של 16 ק"מ, משם נתחבר אל רכבי השטח הקטנים ונצא בנסיעה החוצה גבעות והרים ארוחת צהריים במסעדה בדרך ( כלולה ). ממנה נמשיך לביקור בקארו הקטן, אזור חצי מדברי בו גולת הכותרת היא ביקור במרכז גידול יענים, שם נתרשם מאורח חיי העוף הגדול ביותר בעולם, אחר הצהריים נשוב אל מלוננו באאודסהורן ללינה.  

 
יום 5>  אאודסהורן – דרך הגנים – נייזנה 

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את אאודסהורן ונצא בנסיעה דרומה ונחצה את רכס ההרים אוטיקואה בדרך הררית יפה היורדת אל חופי האוקיינוס. נמשיך בנסיעה לאורך כביש החוף, נחצה מפרצים ולשונות ים בדרך גשרים ומנהרות עד הגיענו אל תחנתנו הבאה  העיר נייזנה, השוכנת על גדות לגונה קסומה. לאחר התארגנות קלה נצא לשייט לקראת שקיעה בלגונה הרוגעת. נלון בנייזנה.

 

  

טיולים מאורגנים לדרום אפריקה טיול לדרום אפריקה טיול מאורגן לדרום אפריקה

     צילום: מוטי בלושטיין

 


יום 6> נייזנה - שמורת ציציקמה – פורט אליזבט -

הבוקר נפרד מנייזנה ונצא בנסיעה לעבר מפרץ פלטנברג ועיירת הנופש היוקרתית שלחופו. נבקר בגן הציפורים בו מתעופפות צפורים שנאספו מכל העולם. נעצור במצפור בלוקרנס, לכאן עולים מבצעי קפיצות הבנג'י באחת הנקודות הגבוהות בעולם. מכאן נצא לסיור בשמורת הטבע של ציציקמה, המשתרעת על הרכסים הירוקים הנושקים לחופי האוקיינוס הכחול. נטייל ברכב וברגל לאורך ערוצים עמוקים ומרשימים הזורמים מטה אל קו החוף היפהפה בדרכנו אל שפך נהר הסערות. נחצה מעל לשפך גבי גשר תלוי שיובלנו אל נקודת סיום מסלול ההליכה ביער טבעי המשך ב צמחייה מגוונת ונוף מדהים. משם נמשיך בנסיעה מזרחה דרך נתיב הגנים אל פורט אליזבט, אם יאפשר הזמן נצא לסיור הכרות ב"עיר המתיישבים", לינה בפורט אליזבט

 

יום 7> פורט אליזבט-פארק פילים- שמורה פרטית

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור בשמורת הפילים הגדולה Addo, השמורה הוקמה מתוך רצון לשמר ולהגדיל את אוכלוסית הפילים שהיתה באזור, המבצע צלח הצלחה גדולה והיום ניתן לראות במקום מעל 600 פילים ועוד בעלי חיים מהגדולים של אפריקה, והכל בשטח קטן יחסית. לאחר מכן נבקר בשמורה פרטית Shotia מהגדולות והותיקות באפריקה, בשמורה ניתן לראות מעל 40 מיני יונקים ומעל 200 סוגי חיות כולל סיכוים מצוינים לראות אריות, נצא לספארי אחר הצהרים ונראה מקרוב את החיות. לסיום נהנה מארוחת ערב אפריקאית בשמורה. לינה בפורט אליזבט.

 

יום 8 > טיסה ליוהנסבורג- פרטוריה-סיור רכוב בעיר

לאחר ארוחת בוקר נטוס ליוהנסבורג, נמשיך לפרטוריה הבירה האדמניסטרטיבית של דרום אפריקה (אחת משלוש), נראה את הפרלמנט, אנדרטת החלוצים, פסל פול קרוגר, ארמון הצדק ועוד בהתאם לזמן. נחזור ליוהנסבורג,נערוך סיור רכוב באתרי העיר. נבקר בסוואטו-אזור אליו בתקופת האפרטהייד גורשו השחורים, נכיר את השכונה וקצב החיים בה. נעבורבאתרי יוהנסבורג כולל ככר נלסון מנדלה. נבקר גם בסנדטון – בירת האופנה של אפריקה. לינה ביוהנסבורג.

 

יום 9 > יוהנסבורג – הדרך הפנורמית- שמורת קרוגר

נשכים לצאת מיוהנסבורג אל נופי הטבע של מחוז מפומלנגה, חבל ארץ הררי עשיר בנופים מרהיבים, סוואנות קניונים, מפלי מים ויערות. נמשיך וניסע דרך מעבר ההרים לונג טום פאס לביקור במפלי לון קריק, הנופלים מגובה מרשים של 68 מטר. לעת ערב נגיע לשמורת קרוגר- שמורת הספארי מהיפות והגדולות ביותר באפריקה, הפארק המכסה שטח השווה בגודלו למדינת ישראל, מהווה בית גידול למספר מרשים של מינים (כ- 150 סוגי יונקים, יותר מ 500 סוגי ציפורים ו100 סוגי זוחלים. בין השאר נמצאים ביניהם גם חמשת הגדולים של כול טיול ספארי: אריה, נמר, קרנף, פיל ובופאלו) מספר מיני בעלי החיים הנמצאים בשמורה עולה על מספרם בכול שמורה אחרת. לינה בשמורת קרוגר

 

יום 10 > ספארי בשמורת קרוגר-קניון נהר בלייד , הדרך הפאנורמית

בבוקר נצא לספארי בוקר בשמורת קרוגר ואחר כך נמשיך ונגלה את נפלאות הדרך הפנורמית נתרשם מהנופים עוצרי הנשימה באיזור. נבקר במפלי ליסבון, הגבוהים ביותר באזור משם נעצור בחלון האלוהים, שקיבל את שמו בזכות הנופים הדרמטיים, הנשקפים מנקודות תצפית שונות, הצופות אל ירידה תלולה של 300 מטר לתוך גיא עטור יער אופייני. נבקר במפלי Mac Mac המרשימים, נמשיך צפונה ונבקר בבורות המזל של בורקה, לאחר מכן, ניסע ונראה את הסלעים האדומים, אשר נחצבו על ידי מים ואבנים, ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של שישה מטרים) בעלי שוליים חלקים וצבעוניים. מבנה טבעי זה מסמן את קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם, המפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו. קרוב לשם נמצאת נקודת שיא נוספת של מסלולנו מרהיב-העין: שלושת הרונדאבלים – שלוש תצורות סלע דמויות בקתות. לקאת ערב נשוב למלוננו בשמורת קרוגר

 
יום 11 > ספארי בשמורת קרוגר – יוהנסבורג

נשכים לספארי בוקר יחד עם חיות השמורה, פעילות היום, היוצאות לשיגרת הבוקר החדש. נעקוב אחרי אורחות חייהם ודרכי התנהגות מעניינות בין סוגי בעלי החיים השונים ובין הפרטים בני אותו מין עצמו. 

נשלים את סיורנו בשמורה ונחצה את דרום חבל מפומלנגה ליוהנסבורג. נלון ביוהנסבורג.

 

יום 12> יוהנסבורג – מפלי ויקטוריה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בטיסה אל מפלי ויקטוריה, אחד משבעת פלאי עולם וללא ספק אחד ממחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים שהוכרזו כאתר מורשת עולמית והעיירה בעלת אותו השם מהווים רק חלק מפארק לאומי גדול. המפלים עצמם נמצאים בגבול שבין המדינות זימבבווה וזמביה. אחר הצהריים לקראת שקיעה נצא לשייט על נהר הזמבזי, שם נצפה בשקיעה האפריקאית הקסומה. נתרשם מנופי הפלא הציוריים של הנהר על רקע ציוץ הציפורים. נלון במפלי ויקטוריה.

 
יום 13> שמורת צ'ובה

עם בוקר נעבור את הגבול בין זימבבאוה ובוטוצאנה ונכנס לפארק הלאומי צ'ובה. הפארק עשיר בחיות בר וניתן לפגוש בו בפילים, בטורפים גדולים וקטנים ועוד. נצא לשייט בו נוכל לצפות בחיות שהמים הם בית הגידול שלהם, לאחר מכן נכנס לפארק רכובים על גבי רכבי 4 על 4 לספארי ברחבי הפארק. נצפה במופע פולקלור ססגוני הכולל ריקודים מסורתיים ממנו נלמד על השבטים המאכלסים את זימבבואה לעת ערב נחזור למלון במפלי ויקטוריה.

 
ימים 14> מפלי ויקטוריה- תל אביב

מוקדם בבוקר נצא לביקור בדובדבן שבקצפת לביקור במפלים שהתגלו ב 1,855 על ידי ליוינגסטון, שמייד קרא להם על שם המלכה המכהנת ויקטוריה. נצפה במפלי ויקטוריה, שנקראים בפי בני המקום מוסי אואה טוניה. משמעות שם זה היא "העשן הרועם". נסייר בין התצפיות המרשימות על המפלים השוצפים ונמשיך לסייר ככול שהזמן יותיר לנו. לא נוותר גם על ביקור בשמורת עצי הבאובב העתיקים, שאחדים מהם בני למעלה מ- 1,500 שנה. אחר הצהריים נפרד מפלאי הטבע של משולש הגבולות ונסע לשדה התעופה המקומי לקראת טיסתנו ליוהנסבורג בדרכנו חזרה הביתה.

 
*ייתכנו שינויים עקב שעות הטיסה, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לדרום אפריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לנמיביה מסע ג'יפים בנהיגה עצמית משולב קמפינג/ לודג'ים, 15 יום
טיול מאורגן בפניני דרום אפריקה , 14 ימים
טיול מאורגן לנמיביה - אל המדבר היפה בעולם, 13 יום
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015