ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לאזרבייג'ן היפה, 8 ימים

אזרבייג'ן היא הצלע השלישית במדינות הקווקז, בנוסף לגאורגיה וארמניה. היא מדינה מוסלמית מתונה היושבת על חוף הים הכספי עם נופים מגוונים - החל מאזור באקו הבירה המפותחת, המרשימה והעשירה שלחופי הים הכספי ועד נופי רכס הקווקז הגבוה ומדרונותיו הדרומיים המיוערים ביער רחב עלים מפותח ויפה. לאזרבייג'ן חשיבות גאופוליטית גדולה, בין איראן לבין המדינות המוסלמיות יוצאות ברית המועצות, לצד שתי מדינות נוצריות, ובאמצע הדרך בין אירופה לבין אסיה! לכן היא מעניינת גם בפן זה.

  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: אביב, סתיו

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באזרבייג'ן?

בגלל המסלול: הטיול של איילה גיאוגרפית לאזרבייג'ן, הינו טיול עומק מקיף המגיע אל הרי הקווקז, כולל ביקור בכפר הגבוה ביותר באזרבייג'ן - חינליק, ביקור בתי הכנסת של "יהודי ההרים", בשמורות טבע ויערות, באתרי פטרוגליפים והרי געש מבוץ, ולאסלאם מיוחד עם צביון פרסי עתיק וטיפת זורואסטריות. זה טיול המשלב מודרניות, חדשנות וגודל של הבירה באקו לצד הכפרים הקטנים וחיי היום יום שמחוצה לה.

 

Facebook Favorites


טיול מאורגן לאזרבייג'ן היפה, 8 ימים


 

 

יום 1 > טיסה תל אביב–באקו - עיר הבירה העשירה של אזרבייג'ן

נצא בטיסת צהרים, ונגיע אחר הצהרים לעיר באקו (Baku), ולאחר פרוצדורת הויזה, נצא להיכרות ראשונה עם העיר. נטייל בשביל הקדושים המעונים (Sahidlar Xiyabani) ובפארק שסביבו, הנמצא למרגלות מגדלי הלהבה (The Flame Towers) ובנייני הפרלמנט והממשלה וצופה לתצפית מרהיבה אל העיר ואל הים הכספי. נטייל בפארק ונרד דרכו אל "הטיילת הלבנה". ארוחת ערב במסעדה אותנטית בעיר ואחר כך נטייל ברחוב ניזמי המואר בשלל נורות ונהנה מחיי הלילה של העיר.     

לינה בבאקו.

יום 2 > באקו- העיר העתיקה באקו

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בבירת אזרבייג'ן. נצא לעיר העתיקה של באקו "איצ'רי שיהר" Icheri Sheher) ) העיר הפנימית, אזור התחום בחומות משמר ובמבנים מהמאות ה-17 ואילך נבקר בקרוואן סארי ששימשו את שיירות הסוחרים על דרך המשי נבקר בארמון שירוואן שא נשמע את סיפור מגדל ה"עלמה", נהנה מהמראות של עיר העתיקה מדוכנים עמוסים בדברי מתיקה, מזכרות מקומיות וחנויות שטיחים. נמשיך ברגל למרכז העיר החדשה נצפה במוזאון ניזאמי ובגינה שלצידו בה ניצב פיסלו. לאחר ארוחת הצהרים נבקר במוזאון השטיחים בו נלמד על התפתחות של סוגי השטיחים מהמחצלת, דרך סוגי הקילים השונים ועד לשטיח בארוג בעל הקשר הכפול. לינה בבאקו

יום 3 >באקו- קובה- חילניק שאדאג

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו צפונה תחילה לאורך הים הכספי אל עבר העיר קובה, עיר בה מתגוררים בשלום מוסלמים ויהודים משני צידי הנהר . קובה נמצאת למרגלות הקווקז וממנה ניתן לראות את פסגת הר שאדאג- הגבוה בהרי הקווקז, נערוך ביקור קצר בשוק המקומי, נבקר ברובע היהודי עתיק "כפר האדום" (Krasnaya Sloboda) עיירה יהודית קטנה נשמע על הקהילה המיוחדת במקום, נמשיך למפעל לאריגת שטיחים שבה התפרסמה אזרבייג'ן. לאחר מכן נעלה על ג'יפים מקומיים לכפר הגבוה ביותר באזרבייג'ן – חילניק (Xinaliq) עיירה נחשבת למבודדת ובעלת שפה נפרדת והבתים בנויים בצפיפות על הגבעות התלולות, נבקר בכפר ונהנה מביקור אותנטי בבית אחד התושבים. לינה באזור שאדאג

 

יום 4 > שאדאג-לאזה-באקו

לאחר ארוחת בוקר ניסע לכפר Laza זהו הכפר הפופולרי ביותר באזור, להרפתקנים ולמחפשי השקט. הכפר מציע נוף מרהיב וסביבו מפלי מים הממלאים בריכות בקצף לבן, ניסע ברכב מקומי קרוב ככול שניתן למפל ואת החלק האחרון נעשה ברגל. הכפר מוקף בפסגות גבוהות ואנשיו מסבירי פנים, ולנו תינתן הזדמנות להרגיש את קצב החיים של אנשי ההרים. לאחר מכן נעלה על הרי שאדאג, זהו הרכס הגבוה ביותר בקוקז וגובהו מגיע מעל 4000 מטר. בחורף ההר הופך לאתר סקי מוביל ובקיץ יש בו פעילות אתגרית בשפע. נעלה עם הרכבל, נערוך תצפית מפסגת ההר ונצא לטיול רגלי קצר בעשב הירוק והפורח. נהנה מהאוויר הפסגות ומזג האוויר הנעים.  בתום הביקור נסיעה חזרה ללינה בבאקו. בערב נצא להסתובב וליהנות מערב נוסף בעיר הנעימה.

יום 5 > באקו- 7 היפיפיות-אוגוז-גאבלה

 לאחר ארוחת בוקר ניסע לכיוון גאבלה, בדרך נבקר במסגד ג'ומה (יום שישי) החדש והמפואר ובמאוזוליאומים "שבע הכיפות" יאדי גומבז (Yeddi Gumbez) -הנמצא בעיירה שאמאחי (Shemakha) - עיר הבירה בימי ממלכת שירוואן ומקום קבורתם המיוחד של מלכי שירוואן. נמשיך לביקור בלהיג', כפר של נפחי נחושת, נראה את עבודתם ונמשיך בדרכנו.  נצא לטיול רגלי אל קבוצת מפלים המכונים 7 היפיפיות, נטייל אל המפלים ונהנה מהמים הקרירים.   ללינה בגבאלה. 

יום 6 > גבאלה- להיג'- שמחאי- שאקי-באקו

לאחר ארוחת הבוקר, נערוך סיור רכוב בגבאלה נעלה עם הרכבל (תלוי בהפעלתו) אל ההר המתנשא מעל העיר גאבלה, נהנה מנוף מרהיב ותצפית נהדרת. נמשיך צפונה דרך אוגוז, עיירה קטנה ובה שרידים לקהילה יהודית שחייה במקום, לאחר מכן נגיע לשאקי, נבקר באתרי שאקי (Sheki) הממוקמת באזור הררי, בגובה 700 מ' מעל פני הים בתוככי יער מפותח. העיר העתיקה הייתה ידועה עוד מתקופת הזוהר של "דרך המשי", והיוותה תחנת מעבר חשובה לסוחרים עד למאה ה-19. נבקר בארמון הקיץ של החאן (Khan's summer Palaceמהמאה ה-18 המתפאר בעיצוב הפנים שלו, בציורי הפרסקו ובחלונות השאבאקה העדינה. שאקי ידועה כעיר של אמנים בתחומי אומנות שונים, ולכן נבקר במרכז האומניות שבמקום ונתרשם מעבודות השאבאקה - ויטראז' מעץ, אריגת השטיחים, עבודת הרקמה הייחודיות וייצור כלי נגינה. נבקר בקרוואנסראי מפואר, המשמש כיום כמלון.  נקדיש זמן לתעשיית המשי המפורסמת של שאקי לאחר מכן נתחיל את הדרך חזרה לבאקו.  לינה בבאקו.

 

יום 7> פטרוגליפים והרי געש של בוץ בשמורת גובוסטן ו"אש התמיד" בינאר דאג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשמורה הארכיאולוגית גובוסטן (Gobustan), בדרך נראה מתקני שאיבה, חרגולים ומתקנים אחרים הקשורים בהפקת הנפט. בשמורת גובוסטן נתגלו על הסלעים החשופים שפע של פטרוגליפים - "ציורי קיר" - המתארים סצנות מחיי האדם הקדמון, סיפורי צייד, פולחנים ועוד. נטייל בינות לסלעים ונבקר במוזיאון המציג תופעה מיוחדת זו. נעלה על רכב מיוחד על מנת להיכנס לעומק השטח כדי לראות את הרי הגעש הבוציים (Mud Vulcanos), הנדירים והמיוחדים. נמשיך אל חצי האי אבשרון כדי לבקר ב"מקדש מתפללי האש" העתיק יומין, ששימש כמקום פולחן של הדת ה"זורואסטרית" עד למאה ה-19 ומקום עליה לרגל להודים וסוחרים שעשו דרכם על דרכי המססחר באזור. המקדש והאש מהווים את אחד הסמלים של אזרבייג'ן של היום. נמשיך לביקור ב"גבעה הבוערת" יאנאר דאג (Yanar Dag) - אתר המציג תופעת טבע גאולוגית ייחודית: האש בוערת תמיד על צלע גבעה ומקורה מפליטת גז מתאן מתוככי האדמה, הבוער במגעו עם האטמוספירה. בדרכנו חזרה נכנס לביקור במרכז התרבות ע"ש היידר אלייב (Heydar Aliyev Cultural Complex), אחד המבנים המיוחדים שתוכנן כל ידי האדריכלית זעהא חדיד; נבקר בתערוכות הקבועות והמשתנות שמתקיימות במקום ונתרשם מהמבנה המאוד חריג ומודרני זה. בערב נצא לארוחה חגיגית כולל מאכליים אותנטים, נגינה וריקוד. לינה בבאקו.

 

יום 8 > טיסה בינלאומית חזרה לתל אביב

בבוקר נועבר לשדה התעופה כדי לטוס חזרה לארץ.

* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום עקב מגבלות לינה או סיבה אחרת. זאת אף לאחר היציאה מהארץ.

לכל הטיולים המאורגנים לאזרבייג'ן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015