ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לאזרבייג'ן היפה, 8 ימים

אזרבייג'ן היא הצלע השלישית במדינות הקווקז, בנוסף לגאורגיה וארמניה. היא מדינה מוסלמית מתונה היושבת על חוף הים הכספי עם נופים מגוונים - החל מאזור באקו הבירה המפותחת, המרשימה והעשירה שלחופי הים הכספי ועד נופי רכס הקווקז הגבוה ומדרונותיו הדרומיים המיוערים ביער רחב עלים מפותח ויפה. לאזרבייג'ן חשיבות גאופוליטית גדולה, בין איראן לבין המדינות המוסלמיות יוצאות ברית המועצות, לצד שתי מדינות נוצריות, ובאמצע הדרך בין אירופה לבין אסיה! לכן היא מעניינת גם בפן זה.

  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: אביב, סתיו

  

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באזרבייג'ן?

בגלל המסלול: הטיול של איילה גיאוגרפית לאזרבייג'ן, הינו טיול עומק מקיף המגיע אל הרי הקווקז, כולל ביקור בכפר הגבוה ביותר באזרבייג'ן - חינליק, ביקור בתי הכנסת של "יהודי ההרים", בשמורות טבע ויערות, באתרי פטרוגליפים והרי געש מבוץ, ולאסלאם מיוחד עם צביון פרסי עתיק וטיפת זורואסטריות. זה טיול המשלב מודרניות, חדשנות וגודל של הבירה באקו לצד הכפרים הקטנים וחיי היום יום שמחוצה לה.

 

Facebook Favorites


טיול מאורגן לאזרבייג'ן היפה, 8 ימים


 

 

יום 1 > טיסה תל אביב–באקו - עיר הבירה העשירה של אזרבייג'ן

נצא בטיסת צהרים, ונגיע אחר הצהרים לעיר באקו (Baku), ולאחר פרוצדורת הויזה, נצא להיכרות ראשונה עם העיר. נטייל בשביל הקדושים המעונים (Sahidlar Xiyabani) ובפארק שסביבו, הנמצא למרגלות מגדלי הלהבה (The Flame Towers) ובנייני הפרלמנט והממשלה, וצופה לתצפית מרהיבה אל העיר ואל הים הכספי. נטייל בפארק ונרד דרכו אל "הטיילת הלבנה". ארוחת ערב במסעדה אותנטית, בעיר נצא לראות את חיי הלילה ברחוב ניזמי המואר בשלל נורות. לינה בבאקו.

  

יום 2 > באקו - עיר עתיקה, עיר לבנה, עיר שחורה 

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו בבירת אזרבייג'ן, באקו: נצא לעיר העתיקה איצ'רי שהר (Icheri sheher) שמשמעותה "העיר הפנימית" או "העיר בתוך החומות", אזור התחום בחומות ומשמר את אווירת המאה ה-17 ואילך. נבקר בקרוואנסארי (Karavansaray) - חאן דרכים, ששימש את שיירות הסוחרים על דרך המשי. נכנס לארמון שירוואן שאה (Shirvanshakhs Palace) ונשמע את סיפורו של מגדל ה"בתולה" (Maiden Tower). נהנה ממראות העיר העתיקה, מדוכנים עמוסים דברי מתיקה ומזכרות מקומיות, וחנויות שטיחים. נמשיך ברגל למרכז העיר החדשה, לראות את חזיתו המיוחדת של המוזיאון לספרים מיניאטוריים ע"ש ניזמי (Nizami Museum of Azerbaijan Literatureואת הפסל שלו הניצב בגינה שלצד המבנה. לאחר ארוחת הצהרים נבקר במוזיאון השטיחים, הבנוי כשטיח מגולגל, בו נלמד על התפתחות של סוגי השטיחים מהמחצלת, דרך סוגי הקילים ועד לשטיח הארוג בעל הקשר הכפול. לאחר ארוחת ערב במלון נצא לסיור לילה בעיר ונהנה  מהאורות, הצבעוניות וממאות המבלים. נבקר בבר שבקומה ה-24 של מלון הילטון, המסתובב 360 מעלות, וממנו ניבט נוף מרהיב של באקו בלילה. לינה בבאקו.

 

יום 3 > אל שולי הקווקז הגבוה - מפלטם של יהודי ההרים

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו צפונה, אל עבר העיר קובה (Guba), בה מתגוררים בשלום מוסלמים ויהודים משני צדי הנהר. נבקר בשכונת קרסניה סלובודה (Krasnaya Sloboda) "הכפר האדום", בה התקבצו יהודי ההרים ובבית הכנסת שבה, ונשמע על הקהילה המיוחדת שבמקום. נמשיך למפעל לאריגת שטיחים, שבה התפרסמה אזרבייג'ן והאזור של קובה. נעלה על ג'יפים מקומיים וניסע אל הכפר הגבוה ביותר באזרבייג'ן - חילניק (Xinaliq), הנחשב למבודד ובעל שפה נפרדת משלו. בתי הכפר בנויים בצפיפות על המדרונות התלולים; נבקר בו ונהנה מארוחת צהרים אותנטית בבית אחד התושבים. נחזור לבאקו ללינה. 

 

יום 4 > מערבה אל שאמאחי של השירוואנים ולאהיג של נפחי הנחושת

לפנינו יום נסיעה ארוך ומגוון, לאחר ארוחת הבוקר ניסע למערב אזרבייג'ן. בדרכנו נעצור בכפר מארזה (Maraza) כדי לראות את המאוזוליאום של "הסב המת" דירי באבא (Diri Baba). אם יאפשר לנו הזמן נמשיך לעיירה שאמאחי (Shemakha) - עיר הבירה בימי ממלכת שירוואן; נבקר במסגד ג'ומה (יום שישי) החדש והמפואר ובמאוזוליאומים "שבע הכיפות" יאדי גומבז (Yeddi Gumbez) - מקום קבורתם המיוחד של מלכי שירוואן. נמשיך אל כפר נפחי הנחושת הפרסיים לאהיג' (Lahij), שהדרך אליו עוברת במעבר צר בקניון מדהים. הכפר הבנוי אבן הוא מהמיוחדים והשמורים באזרבייג'ן! נערוך סיור ברחובו הראשי, בו פתוחות חנויות של תבלינים ועבודות יד האופייניים לאזור, ובכנסייה קדומה המשמשת כמוזיאון אתנוגרפי. נצא לטיול רגלי אל קבוצת מפלים המכונים 7 היפיפיות, ניסע ברכבים מקומים אל המפלים ונתרשם מיופים לאחר מכן נעבור דרך גאבלה עם האוטובוס לסיור פנורמי. לעת ערב נגיע לשאקי (Sheki) - אחת הערים העתיקות והמפורסמות בקווקז היושבת על "דרך המשי העתיקה" ועל הציר החשוב והמאוד פעיל ים כספי-ים שחור. לינה וארוחת ערב בשאקי.

 

יום 5 > שאקי - עיר על דרך המשי 

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר באתרי שאקי (Sheki) הממוקמת באזור הררי, בגובה 700 מ' מעל פני הים בתוככי יער מפותח. העיר העתיקה הייתה ידועה עוד מתקופת הזוהר של "דרך המשי", והיוותה תחנת מעבר חשובה לסוחרים עד למאה ה-19.  נבקר בארמון הקיץ של החאן (Khan's summer Palaceמהמאה ה-18 המתפאר בעיצוב הפנים שלו, בציורי הפרסקו ובחלונות השאבאקה העדינה. שאקי ידועה כעיר של אמנים בתחומי אומנות שונים, ולכן נבקר במרכז האומניות שבמקום ונתרשם מעבודות השאבאקה - ויטראז' מעץ, אריגת השטיחים, עבודת הרקמה הייחודיות וייצור כלי נגינה. נבקר בקרוואנסראי מפואר, המשמש כיום כמלון. נמשיך ונתרשם ממגוון עבודות היד האומנותיות, הנמכרות בחלקה העתיק של העיר ונקדיש זמן לתעשיית המשי המפורסמת של שאקי. לאחר ארוחת הצהריים נעלה לכפר קיש (Kishבו נמצאת כנסייה אלבנית  עתיקה, המשמשת כמוזיאון המספר על תולדותיה של אלבניה הקווקזית. לאחר ביקורנו בקיש, נמשיך את מסענו לעבר העיר השנייה בגודלה באזרבייג'ן - גנג'ה (Ganja). לינה בגנג'ה.

 

יום 6 > גנג'ה - עירו של המשורר המפורסם ניזמי ושמורת גויגול המרהיבה

לאחר ארוחת הבוקר נעשה את דרכנו לאזור טבע משובץ באגמים הנמצא לא רחוק מגנג'ה, מדובר באזור גובה כ- 2,200 מטר. ובו אגמים רבים כגון גוי גול, אגם מרה ואגם גרה נצא להליכה רגלית לא ארוכה (5 ק"מ) , המשלבת צומח מפותח ויפיפיה ונופים הרריים מקסימים. (ההליכה סביב אחד האגמים בהתאם לאישור הרשויות) לאחר ארוחת הצהרים במקום נחזור למרכזה ההיסטורי של העיר גנג'ה (Ganja), ששימשה כבירת אזרבייג'ן בשנים 1919-21 כאשר האזרים היו עצמאיים, תקופה קצרה בין שלטון הצאר הרוסי למשטר הסובייטי. נבקר במסגד שייח עבאס (Shah Abbas Mosque), בבית העירייה הסמוך, בכיכר היידר אלייב (Heydar Aliyev Sq) וב"בית הבקבוק" (Bottle house) המיוחד. גנג'ה היתה גם מרכז חברתי-תרבותי גדול במאה ה-12, והמשורר הלאומי של אזרבייג'ן ניזמי גנג'בי חי פה, ופעל ופירסם בה. נמשיך את ביקרנו למוזיאון ניזמי (Nizami Museun) ולמאוזוליאום בו הוא קבור (Nizami Mausoleum). לאחר מכן ניסע חזרה לבאקו. לינה בבאקו. 

 

יום 7 > פטרוגליפים והרי געש של בוץ בשמורת גובוסטן ו"אש התמיד" בינאר דאג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשמורה הארכיאולוגית גובוסטן (Gobustan), כשבדרך נראה מתקני שאיבה, חרגולים ומתקנים אחרים הקשורים בהפקת הנפט. בשמורת גובוסטן נתגלו על הסלעים החשופים שפע של פטרוגליפים - "ציורי קיר" - המתארים סצנות מחיי האדם הקדמון, סיפורי צייד, פולחנים ועוד. נטייל בינות לסלעים ונבקר במוזיאון המציג תופעה מיוחדת זו. נעלה על רכב מיוחד על מנת להיכנס לעומק השטח כדי לראות את הרי הגעש של בוץ (Mud Vulcanosהנדירים והמיוחדים. נמשיך אל חצי האי אבשרון כדי לבקר ב"מקדש מתפללי האש" העתיק יומין, ששימש כמקום פולחן של הדת ה"זורואסטרית" עד למאה ה-19 ומקום עליה לרגל להודים וסוחרים שעשו דרכם על דרכי המססחר באזור. המקדש והאש מהווים את אחד הסמלים של אזרבייג'ן של היום. נמשיך לביקור ב"גבעה הבוערת" יאנאר דאג (Yanar Dag) - אתר המציג תופעת טבע גאולוגית ייחודית: האש בוערת תמיד על צלע גבעה ומקורה מפליטת גז מתאן מתוככי האדמה, הבוער במגעו עם האטמוספירה. בדרכנו חזרה נכנס לביקור במרכז התרבות ע"ש היידר אלייב (Heydar Aliyev Cultural Complex), אחד המבנים המיוחדים שתוכנן כל ידי האדריכלית זעהא חדיד; נבקר בתערוכות הקבועות והמשתנות שמתקיימות במקום ונתרשם מהמבנה המאוד חריג ומודרני זה. בערב נצא לארוחה חגיגית כולל מאכליים אותנטים, נגינה וריקוד. לינה בבאקו.

 

יום 8 > טיסה בינלאומית חזרה לתל אביב

בבוקר נועבר לשדה התעופה כדי לטוס חזרה לארץ.

* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום עקב מגבלות לינה או סיבה אחרת. זאת אף לאחר היציאה מהארץ.

לכל הטיולים המאורגנים לאזרבייג'ן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
טיולי ג'יפים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015