ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מקיף לאיים הקנריים, 11 יום – מעבדה גיאולוגית וחוויות ספרדיות עם טוויסט

האיים הקנריים, הצעירים מבחינה גאולוגית, נוצרו כהרי געש הפורצים מסדק במעטפת כדור הארץ; בימים אלו ממשיכים ומתהווה אי חדש, מדרום לאיים הקנריים, הרחוק כ-מטר אחד מלצוץ על פני הים ולהיקרא "אי". עובדה זו מזמנת לנו המטיילים איים שחורים, בתוך האוקיינוס האטלנטי הכחול, ותושבים שאוהבים לבנות בלבן! חוויית צבעים ייחודית. טיולנו יגיע ל-3 איים – לאי גראן קנריה, הגדול בקבוצת האיים המזרחיים, לאי טנריף וכמובן, שהר הגעש שבמרכזו הוא המקום הגבוה ביותר באיים ובספרד, לאי לנזרוטה המאוד מיוחד המשלב בין תרבות, אמנות ונופים. נטייל בין נופי הפרא של האיים, בהרי אנגה ומצוקי גיגנטס, על הר הטיידה ובלוס ניוואס, נהנה מהצמחייה המיוחדת והאנדמית, בשל בידודם הגדול של האיים ומיקומם הייחודי, נראה לשונות הגעש ותופעות גאולוגיות שונות, וגם נכיר ונתרשם מהתרבות המסורתית הילידית והתרבות שנתהוותה עם הקולוניאליזם הספרדי.
חוויה מיוחדת באיים מיוחדים!

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית באיים הקנריים? 

 

כי הולכים במסלולי ההליכה קלים/בינוניים – זהו הטיול היחיד לאיים הקנריים המציע למטיילים מסלולי הליכה קלים בכל יום, אנו מאמינים כי זו הדרך הטובה ביותר להכיר מקרוב את הנופים ואת ערכי הטבע המאפיינים את האיים.
 
כי המסלול מקיף ומעמיק וכולל 3 איים – הטיול שלנו באיים הקנריים מתמקד בכל האתרים החשובים שנרצה לראות במפגש ראשוני עם איים אלו. גראן קנריה – האי הקדוש לילידים הקנריים, לנזרוטה – האי של האמן הרב תחומי סזאר מנריקה קברירה שהעלה את התודעה לאיים אלו בעולם ואת תודעתם הלאומית של צאצאי הילידים, ובאי טנריף והמטריף והמיוחד.
המסלולים של איילה גיאוגרפית נבחרו בקפידה כך שיהיה בהם את ה-must לצד הייחודי והשונה.
 
כי הפן האנתרופולוגי שלנו היא מפגש בלתי אמצעי ובלתי נשכח עם התושבים באיים שבארכיפלג. מפגש עם תפיסות עולם, אורחות חיים, מסורות, מנהגים ומלאכות ייחודים לכל כפר ועיירה.

כי ההדרכה מקצועית – כשבוחרים להשקיע בטיול, חשוב לדעת שאתם יוצאים לטיול מעמיק לאיים הקנריים רק עם מומחים אמתיים ליעד ולמדריך עם ניסיון עשיר וארוך שנים בטיולים מאורגנים.

 

 

סוג הטיול: טיולי רגל קלים
........................................................ 
דרגת קושי:
בינוני
........................................................ 
קהל היעד:
בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:
אביב
Facebook Favorites

 


מסלול הטיול  לאיים הקנריים


 

  

יום 1 > טיסות איבריה מתל אביב לאיים הקנריים

נצא מתל אביב בטיסות בינלאומיות דרך אירופה לאי גראן קנריה (Gran Canaria) – אחד מהאיים המזרחיים של האיים הקנריים, שרובם איים רדומים גאולוגית (למעט האי לנזרוטה, האי הבא בטיול). גראן קנריה, דווקא בשל היותו רדום – חושף תופעות מעניינות מאוד, ומהווה תשתית לצמחיה ולחי אנדמיים ומיוחדים. מיד עם הנחיתה נצא לטייל בעיר הבירה לאס פלמאס (Las Palmas) – "העיר של הדקלים". נטייל בה (ככל שיותיר הזמן בהתאם לטיסות) בשני הרובעים העתיקים והציוריים שלה – רובע וגטה (Vagueta) ורובע טריאנה (Triana), נראה בהם את מוזיאון קולומבוס, בית העיריה והכיכר שלפניה, הבתים עם המרפסות והעציצים הנופלים, ונחוש באווירה האירופית שהביאו הכובשים הפורטוגזים והספרדים במאה ה-15 לאיים. ארוחת ערב ולינה בגראן קנריה. 

 

יום 2 > הילידים המקומיים, כמעט "יומנה של שפחה"

אחרי ארוחת בוקר נצא בנסיעה לאורך חופי האי אל דרומו של האי, אל חולות הזהב מספלומאס (Maspalomas) – תופעה מעניינת של חולות זהובים מהסהרה המשוכבים על החולות השחורים של האיים. נמשיך בנסיעה אל עיירת הדיג מוגאן (Mogan), שכבר מזמן לא משמשת לדייג – ולא מבחירה. למה? תשמעו בטיול. אחרי סיור בעיירה (ואולי קפה טוב) נמשיך אל מחשופי חולות צבעוניים לוס אז'ולחוס (Los Azulejos) ומהם אל שמורת הטבע הפראית והמרגשת טאמאדאבה (Tamadaba N.P) – בה נופלי מצוקים שחורים שגובהם 1–2 קילומטר אל האוקיינוס! והאדים מן האוקיינוס עולים על מולם ומתעבים. נמישך אל הפינה המערבית הרחוקה והיפה של האי, אל עיירת הדייגים פוארטו דה לאס נייבס (Puerto de les Nieves). ארוחת ערב ולינה בגראן קנריה.

 

יום 3 > חוצים את האי מצפון לדרום

אחרי ארוחת בוקר נצא לאחד הימים המעניינים באי: נתחיל בנסיעה לאורך חופו הצפוני של האי, אל העיירה ארוקס (Arocas) שמעליה נישאת כנסייה מאוד מיוחדת שנבנתה ע"י תלמידו את המסטר אנטוני גאודי – נבקר בכנסייה ונטייל לאורך רחובותיה וכיכרותיה הציוריים. נמשיך וניסע במעלה ההר אל העיירה טרור (Teror), בה נתגלתה "הבתולה" (אימו של ישו) על עץ האורן לפני שהכובשים הספרדיים הגיעו לאי. תופעה אנתרופולוגית מעניינת! נמשיך אל מרומי האי, דרך דרך נופית וירוקה, מיוערת ומפותלת קרוז דה טחדה (Cruz de Tejeda). בשיאו של האי, סביב שני פקקי געש, ניצבים רוקו נובלו (Roque Nublo) ופיקו דה לה נייֶוואס (Pico de la Nievas) – שני מקומות מקודשים לילידים סביבם הם התכנסו מכל האיים בכל שנה וחגגו את חגיהם. באזור זה - שיא האי, נלך ברגל ככל שיאפשר הזמן, בינות לעצי האורן, כשלמולנו הנוף הפלאי הזה. לינה לארוחת ערב בלאס פלמאס. 

 

טנריף

 

 צילום:ליאור עלמה ווקסלריום 4 > לנזרוטה "האי היפה" של סזאר מנריקה קברירה

בבוקר נצא בטיסה אל האי המזרחי ביותר באיים הקנריים – האי לנזרוטה (Lanzrote) – אי נמוך ביותר וחשוף ופעיל מאוד גאולוגית. קרבתו לאפריקה ול"קו המדבריות", ומיקומו החשוף מאוד לרוחות ולזרמי הים, גרם לו להתבלות מהר יותר ולהיות שטוח יותר; ובמקביל הוא אי פעיל מאוד, יש בו למעלה מ-200 הרי געש, ההתפרצויות בו תכופות וחלקן שינה את פני הנוף לחלוטין. משם נדרים אל שמורת טמינפאייה (Timanfaya N.P.) – אזור של ההתפרצויות האחרונות באי, אשר פני השטח שלה עדיין חמים מאוד. נבקר בשמורה, שהיא מעבדה גאולוגית בה עוקבים חוקרים אחרי ההשתנויות של הסלע, ההתקררות, ההיווצרות של קרקע והיקלטות חי וצומח במקום. נלך לטייל רגלית לאורך חוף הרבידרוס (Harvideros) – מקום בו פגשו לשונות הלבה את המים, ויצרו תצורות מרהיבות. נמשיך אל אל גולפו (El Golfo) – חול שחור ואגם טורקיזי. באם ישאר זמן נעצור בהר הגעש וולקנו אל קוארבו (Del Cuervo) אותו נקיף ברגל וניכנס ללוע שלו (קלדרה) (באם לא, ייתכן ונלך את זה ביום המחרת). ארוחת ערב ולינה בלנזרוטה.

 

יום 5 > דרום האי – יצירה חדשה של הטבע

נתחיל את היום בשוק יום ראשון בעיר הבירה הישנה טגיז (Taguise) המציג אמנים ויוצרים, סחורות מאפריקה ומדרום אמריקה וכמובן מהאיים הקנריים. חוויה! את ביקורנו באי נתחיל בהיכרות עם האמן הידוע ביותר באיים הקנריים – סזאר מנריקה קברירה, אשר מעבר לפעילותו התודעתית על השונות של המקומיים ממדינת האם (ספרד) הוא יצר יצירות רב רובדיות, המשלבות את הסביבה עם ארכיטקטורה, ציור, פיסול, וחוויות חושיות אחרות; את ההיכרות עמו נתחיל בביתו של סזאר מנריקה קברירה בטהישה (Faundation Cesar Manrique), אמן יליד האי, שביקש להראות לעולם כמה האי שלו מרהיב בו חי ויצר לאורך המאה ה-20, עד שנהרג בכביש הסמוך. יצירותיו מפוזרות בכל האי, ומפארות את הגאולוגיה והנוף שלו, ובאיים הקנריים האחרים – שם הציב יצירה אחת מיוחדת ושונה בכל אי. באם יאפשר הזמן, נמשיך ליצירתו המוקדשת לאיכר (Monumeto Farmermen) שיצר מתוך הערכה לעבודה הקשה שנדרשת מאיכרי האי שאין בו גשם כלל, וכל הגידולים נשענים על הטל ועל ייבוא מים מהאיים השכנים (היום יש להם מתקני התפלה, תודות למדינת ישראל). לינה וארוחת ערב בלנזרוטה. 

 

יום 6 > צינורות געש ועיירות יפיפיות

נגיע אל מורדות הר הגעש קורונה – הגבוה באי, ונצא להליכה על הצוקים של מירדור דל ריו (Mirador del Rio) "מצפה הנהר" – שרשרת מצוקים אדירה בצפון-מערבו של האי, המשקיפה אל המיצר הצר ("הנהר") אשר מפריד בין לנזרוטה לבין איי גרסיוסה. נלך ברגל לאורך המצוקים, עד קצהו של המצוק הצפוני-מערבי. ניסע אל צינור הגעש "המערה של הירוקים" (Cueva de Los Verdes) – להליכה בלתי נשכחת במעמקי האדמה בעקבות הלבה הזורמת מהר קורונה אל הים. נמשיך אל המשכו של אותו התחתון הצינור – חמאוס דה אקווה (Jameos de Agua), שם יצר מנריקה את יצירתו הראשונה הכוללת אולם קונצרטים, מערת סרטנים לבקנים, בתי קפה, בריכה ואת הטבע הפראי של סלעי הגעש והצומח שנקלט עליהם. נקנח את היום בגן הקקטוסים (Cactus Garden) זהו גן של 1400 מינים של קקטוסים, השתול בטרסות ובו פיסול באבן הנטוע בתוך מחצבה של טוף; עוד אחת מיצירותיו של מנריקה! לינה וארוחת ערב בלנזרוטה. 

 

יום 7 > האי המטריף – טנריף – יום עירוני

בבוקר נטוס אל האי טנריף (Tenerife), ונקדיש את היום לעיירות הציוריות של האי, המבטאות את ההיסטוריה של 500 השנים האחרונות. 

נתחיל באחת העיירות היפיפיות של האי טנריף (Tenerife) – העיירה האוניברסיטאית לה לגונה (La Laguna), שהוכרה ע"י אונסק"ו כמורשת תרבות עולמית. נטייל בין השוק הנפלא לבין בתי העיר הצבעוניים שנבנו ע"י סוחרים עשירים שחיו על נתיב המסחר הראשי בין אירופה לבין הקולוניות החדשות של ספרד באמריקה. נלך ברגל בסמטאות הציוריות, נבקר בגני הפטיו החבויים ובכיכרות עמוסות בצמחייה טרופית. משם, ניסע אל העיירה קנדלריה (Candelaria) בה ניצבת הקתדרלה הגדולה של האי ומוקדשת לפטרונית האי – הבתולה מקנדלריה. סיפורה מייצג את הדרך בה חדרה הנצרות אל האוכלוסייה הילידית של האיים הקנריים. נבקר בקתדרלה, ונראה את שדרת המלכים הגוואנצ'ים (ילידי טנריף) שניצבת לצדה. נמשיך אל המוזיאון האנתרופולוגי שבגווימאר (Gúimar) המספר את סיפור הילידים ומנסה לענות על שאלת מקורם, דרכי הגעתם לאיים וזמן הגעתם. המוזיאון המביא את סיפורו של האנתרופולוג השנוי במחלוקת תור היירדל מביא גם את הסיפור האניגמטי של מקור הילידים הקנריים. לינה וארוחת ערב בטנריף.
   

 
יום 8 > הטיידה - הגבוה שבהרי האיי ובהרי ספרד

נקדיש היום את זמננו להר הטיידה (Teide Mt. N.P.) – הגבוה שבהרי ספרד והאיים הקנריים. זהו הר געש, שהלוע שלו התמוטט ורק ההתפרצות החדשה יצרה הר חדש בתוך הלוע הישן. ניכנס למרכז המבקרים של ההר, נטייל בגניו, בשטח הפומיס – אפר וולקני שעף גבוה ונחת חזרה על האדמה ויצר אזור של מעין "חול". נמשיך אל לוס רוקס דה גרסיה (Los Roques de Garsia), המציע לנו נופים בעלי תצורות סלע ייחודיות ונצא להליכה של מספר שעות, ככל שיאפשר הזמן. אם הזמן יאפשר נעצור בדרכנו חזרה בעיירה אורטבה (Oratava) – אחת הערים הציוריות של האי, ונטייל ברחובותיו ובמבניו. לינה וארוחת ערב בטנריף. 

 

יום 9 > הפינה הצפונית-מזרחית של האי "המקור"

בבוקר נצא לטייל בפינה הצפונית-מזרחית של האי ברכס אנגה (Macizo De Anaga), העתיקה בחלקי האי והפראית ביותר בו. בשל התלילות הטופוגרפית של האזור ובידודו נמשכים החיים כאן כמו בעידן אחר, ויער הער (בן משפחה של הער האציל שבארץ) הוא שריד ליערות שהשתרעו על כל אירופה לפני עידנים. נטייל ברגל בתוך היער המרהיב, נעצור לתצפיות ונבקר בעיירה הדייג הציורית טגאנאנה (Taganana) – חוף יפה, רוח של אוקיינוס, והרים ירוקים נישאים.

 
יום 10 > הפינה הנופלת לים של טנריף

בשעות הבוקר נצא לתור אחר נפלאות צפון מערב האי טנריף – אל פארק טנו ההררי ואל קניונים מרהיבים ואדירים הנפערים בצוקי הסלע לוס גיגנטס (Los Gigantes) – "הענקים", החותכים את ההרים ונופלים במצוקים אדירים אל האוקיינוס. נלך ברגל במצוקים ונבקר בכפר האבוד מאסקה (Masca), השוכן בלב ההרים במקום ציורי וחבוי. הכפר הזה שימש כמקום מסתור לשודדי הים. נמשיך אל העיירה איקוד דה לוס וינוס (Icod de los vinos) המזוהה בעיקר בגן עם עץ הדרקון הגדול והישיש בעולם הממוקם בה בעל המראה המיוחד במינו. במידה ויוותר זמן, נעצור בעיירה גארצ'יקו (Garachico) ששימשה נמל מקומי ונקברה תחת זרמי לבה בשנת 1705. ארוחת ערב ולינה בטנריף.

 

יום 11 > יום אחרון באיים הקנריים, בבירה של האיים המערביים סנטה קרוז

ממנה ניסע אל הבירה סנטה קרוז (Santa Cruz), שזכתה לשמה "עיר הצלב הקדוש" לצד הרבה ערים שזכו באותו שם בתחילת הקולוניאליזם הפורטוגזי והספרדי – שם שביטא את המגמה לנצר ולתרבת את האוכלוסיות הילידיות המקומיות. נטייל לאורך שדרותיה היפיפיות והירוקות, הזרועות פסלים, נראה את בית התיאטרון הישן המיוחד, נכיר את השוק המקומי על הירקות והפירות המיוחדים, נמשיך אל הפיאצות הגדולות – היושבות לאורך הים, ונבין את הכאב והגאווה ששזורים בפסל לחייל האלמוני. אחרי הסיור ניסע אל שדה התעופה כדי לטוס בטיסות בינלאומיות לארץ.

  

לכל הטיולים המאורגנים לאיים הקנריים
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015