ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

קוסטה ריקה ופנמה מסלול מיוחד לשוחרי טבע

מכווצת בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט, בחלק הצר ביותר ביניהם, קוסטה ריקה היא "אי" של יציבות ושלווה במרכז אמריקה. היא גם אחת המדינות עם הגיוון הביולוגי הגדול ביותר על פני כדור הארץ, גן עדן אקולוגי עם מיגוון של בתי גידול – מיערות גשם וערפל ועד לחופים, אזורים וולקניים ומנגרובים. הטיול שלנו נע בעושר נופי ובין שמורות בעלי אופי שונה ומאפשר צפייה בלתי רגילה אל עושר של בעלי חיים: ציפורים, חרקים, קופים, העצלן המסתורי והמרתק ועוד. נטעם גם מאווירת האקסטרים: טיול בצמרות עצים, אומגות בריחוף מעל צמרות – חוויות שמתאימות לכל אחד.
מפנמה "נטעם" משני אזורים. הראשון, אזור גידול הקפה, קנה הסוכר והאננס, ליד ישוב ביטניקי באווירת שנות ה – 60 והשני הארכיפלג היפהפה של בוקאס דל טורו. תגידו את השם לתרמילאי ישראלי ותראו איזה חיוך עולה לו או לה על הפנים.
אז בואו גם אתם לטיול ייחודי שאיננו בנמצא באף חברת טיולים.
המסלול הוא היקפי, אוטובוס אחד, ללא טיסות והרבה מאוד טבע!!!
אל תשכחו את המצלמה והמשקפת!

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בקוסטה ריקה ופנמה?

 

מסלול מיוחד- מסלול שתמצאו רק באיילה גאוגרפית, הבנוי לאוהבי טבע באשר הם, אשר מוכנים להרחיק לכת למקומות מיוחדים,ופחות מתויירים.

 

מעיינות חמים- הפעם אנחנו לא מוותרים על המעיינות החמים הטובים ביותר בקוסטה ריקה: מעיינות טבקון

 

חקלאות מקומית- במהלך הטיול נתוודע לחקלאות מקומית ייחודית: חוות קקאו, חוות קפה, חוות וניל וחווה לגידול קני סוכר

 

הדרכה- ידריך את הטיול יגאל צור, מומחה ליעד ואוהב טבע נלהב, אשר תמיד מוצא פינות חבויות שאר לא התגלו עדיין לתייר הישראלי המצוי

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי 
........................................................  
דרגת קושי: קלה 
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתיו 

 

 טיול אותנטי:

באיילה גיאוגרפית יצרנו מסלול ייחודי המשלב בין נופי הטבע הקסומים של קוסטה ריקה לארכיפלג הייחודי של בוקאס דל טורו בפנמה- קבוצת איים שחלקם מוגדרים שמורת טבע.הססגוניים של גואטמלה בחיבור מרתק המשאיר גם את ותיקי המטיילים פעורי פה אל מול הנופים המרהיבים. 

Facebook Favorites

מסלול הטיול לקוסטה ריקה ופנמה


יום 1> ת"א – (יעד ביניים) קוסטה ריקה – סאן חוזה

נטוס דרך יעד ביניים (אירופה) לסאן חוזה, בירת קוסטה ריקה. ננחת לקראת ערב, ונעבור למלון שלנו לארוחת ערב. לינה סאן חוזה.

 

יום 2> סאן חוזה – הר געש פואז – לה פאז

ניפרד מסאן חוזה. נשאיר מאחורינו תרבות, עיר, מרכזי קניות וקדימה לטבע. ניסע להר הגעש פואז, מתוך תקוה שהעננים יתפזרו ונוכל לחזות בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ., הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. נמשיך לסיור במפלי לה פאז. זהו שילוב מרתק של שמורה וגנים מרהיבים המציעים מכלול של שבילי הליכה לאורך נהר ובמיוחד שפע של תצפיות שיכינו אותנו לעולם הטבע של קוסטה ריקה. נבקר באולם הפרפרים, במרכז האכלה של יונקי דבש, בחדר הצפרדעים, בתצוגת הנחשים. נמשיך אל קומונה ישראלית לאנדס אין לאב שבה נשהה 2 לילות ונתוודע אל חברי הקומונה.
ארוחת ערב (אוכל צמחוני). לינה לאנדס אין לאב. 

טיול לקוסטה ריקה וגוואטמלה

 

יום 3> טיול בצמרות עצים- רכיבה על סוסים

במהלך היום נתחלק לקבוצות ונצא לפעילות בשטח היער המדהים של לאנדס אין לאב. נעשה פעילויות יער שונות: קנופי וסופר-מן. לאחר ארוחת הבקר תצאו לקומבו קנופי מעל צמרות העצים לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער .8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים , 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג סה"כ -845 מ'. אחר כך- כבלים אתגריים –הכבל הארוך ביותר הוא 750מ' וידוע בשם "סופרמן", מהירות תנועה 80 קמ"ש, 150 מ' מעל לעמק הנסתר.

נערוך גם רכיבה על סוסים רגועים במסלול העובר לאורך המפל והנהר.
ארוחת ערב (צמחונית). לינה לאנדס אין-לאב.

 

יום 4> השמורה הרטובה של קנו נגרו – הר הגעש ארנל - מעיינות חמים טבאקון

ניסע לכיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ- 5 ק"מ מהגבול עם ניקארגואה. נעלה על סירה קטנה לשייט בנהר ריו פריו, שהינו חלק משמורת קנו נגרו. שמורת אגם וביצה ונראה (בתקווה תמיד) מיגוון רב של ציפורים וחיות ובמיוחד אליגטורים, לטאות ישו, עצלנים, קופי שאגן ועוד. נמשיך לאיזור הר הגעש ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה קרוב לגבול עם ניקארגואה. איזור עם מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים.בסוף היום רחצה וארוחת ערב במעיינות החמים טבאקון להנאה ומרפא. ארוחת ערב בטבאקון. לינה אזור ארנל.

 

יום 5> סיור שוקולד – מסלול הליכה לתצפית על הר הגעש ארנל

היום נהנה מחוויה מתוקה. ניסע לחווה מקומית של עצי קקאו ונכיר את התהליך המסורתי של ייצור קקאו ושוקולד. עץ הקקאו נחשב לקדוש בתרבויות העתיקות וכ"מתנה מהאלים", השתמשו בו כמשקה בטקסים דתיים ובזרעיו כמטבע יקר ערך. בסיור נכיר תהליכי הייצור, מהקטיף, הייבוש והטחינה של הזרעים, על פיתוח המשקה הקדמוני וכמובן תיהנו משוקולד אורגני איכותי. סיור שכולו היסטוריה, תרבות, מסורת וטעם. נמשיך בסיור רגלי (קל) בפארק הלאומי של ארנל, הכולל עלייה בשביל הטוקאנים עד לנקודת התצפית המרהיבה על הר הגעש ארנל, האגם והמעיינות החמים
ארוחת ערב. לינה באזור ארנל.

 

יום 6> מונטה וורדה – גשרים תלויים – סיור לילי

ניסע לאזור סנטה הלנה ומונטה וורדה. נוף מרהיב של מפרץ ניקויה ואיי האזור ילוו אותנו בדרכנו ליער המכונה "ההר הירוק" (מונטה וורדה). משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר שקנתה אדמות ושמרה על האזור כשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגיות. נצא למסלול הליכה יפהפה בתוך היער, חלקו נעשה על מערכות גשרים תלויות ושונות באורכן. נכיר שפע של צמחיית יער מרתקת.
נערוך סיור לילי מדהים בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות , צפרדעים, קיפודים, נחשים ועוד.
ארוחת ערב. לינה באזור מונטה וורדה.

 

יום 7> אזור מנואל אנטוניו

ניסע לאורך האוקיינוס השקט אל שמורה הקטנה ומיוחדת באזור מנואל אנטוניו. נכנס ליער העבות, נהנה משפע של מים, מפלים וחפש חיות ייחודיות לאיזור. אחר הצהריים נרד לחופי מנואל אנטוניו לצפות בשקיעה ולהשתכשך במים הצלולים.
ארוחת ערב. לינה מנואל אנטוניו.

 

יום 8> סיור ווניל – שמורת קורקובדו

נערוך סיור בגנים הבוטניים ובגני התבלין של חוות ווילה ואינילה, שהינו חוויה ייחודית המעניקה למבקר הזדמנות להנות וללמוד אודות יער הגשם והצמחייה המקומית. החווה נמצאת כ-10 דקות מקפוס והפארק הלאומי מנואל אנטוניו. חוות ואינילה הינה מעבדה חקלאית טרופית ובמהלך הסיור נחשף המבקר לארומה ולמראות התבלינים – ווניל, תבלינים טרופיים, קקאו, תמציות שמן, צמחי תבלין וצמחי עיטור וכן לתהליכים חקלאיים כמו זיבול, גידול חיות, חקלאות רפואית, ייבוש צמחי תבלין, הזנת צמחים והפקת תה ייחודי למניעת מחלות . בהמשך, נסיעה לכיוון סיירפה ושייט בנהר בסירה לדרייק ביי בשולי השמורה המיוחדת של קורקובדו. זהו הטבע הכי בתולי שיש בקוסטה ריקה. ביום זה ניקח איתנו תיק לשהייה של 2 לילות בקורקובדו.
ארוחת ערב. לינה בשולי הפארק הלאומי קורקובדו – מאהל אוהלים מסודר, נוח ומאורגן. בסיסי בשירותים (אין מזגן, אין אינטרנט). נוף נפלא אל האוקיינוס והיער.

 

יום 9> שמורת קורקובדו שהנאשיונאל גיאוגרפיק הכתיר כמקום המגוון ביותר בעולם מבחינה ביולוגית

סיור רגלי מאתגר בפארק לאומי קורקובדו, כולל בעיקרו יער טרופי ראשוני, צמוד לחופי האוקיאנוס השקט וכולל נהרות ולגונות.שפע ועושר של צמחיה וחיות בר ביער דחוס, צפייה בחיות ג'ונגל ייחודיות, כ- 400 סוגי ציפורים. זה המקום לראות תוכיי מקאו מרהיבים בשלל צבעיהם, טפיר , דביבוני קואטי, חתולי בר , קופים מכל הסוגים הקיימים בקוסטה ריקה, עצלנים בעלי 3 בהונות, צפרדעים , תנינים, נחשים ועוד והכל בנוף מרהיב עין של יער עבות עם עצי ענק, עם שורשים ענקיים, חלקם שורשי אוויר ושלל שרכים.ארוחת צהריים+ ארוחת ערב. לינה מאהל.

 


יום 10> המעבר לפנמה - בוקטה – סיור קפה וקנה סוכר

נצא השכם בבוקר. לפנינו מעבר אל פנמה (סבלנות בגבול). נגיע אל בוקטה, עיירה עם ניחוח של ביטניקים ושנות ה – 60. נערוך סיורים סביב שני גידולים מרכזיים של האזור. נצא לחווה מקומית לצפייה בתהליך הפקת סוכר מקני סוכר. מגירוד קנה הסוכר עד לסחיטת המיץ מהקנה, כשכל העבודה מתבצעת באופן ידני. בהמשך נערוך סיור "קפה" ב-Finca Dos Jefes לצפייה בתהליך הפקת הקפה החל מהעץ ועד לספל הקפה הפנמי המצויין. זהו סיור מהנה , מקיף וממצה.
ארוחת ערב. לינה בוקטה.

 


יום 11> בוקטה – בוקאס דל טורו

נחצה היום אל הצד האטלנטי (הים הקאריבי) ואל אחד מהארכיפלגים (קבוצת איים) מהיפים בעולם - בוקאס דל טורו, שרשרת איים הכוללת שישה איים גדולים ועוד המון איים קטנים. גן עדן של חופים לבנים, עצי דקל, ים צלול ומלא חיים שבו נטייל, נהנה וגם ננוח.
ארוחת ערב. לינה בפלאייה טורטוגה על חוף פרטי, לא רחוק מן העיירה התוססת של בוקאס דל טורו.

 

יום 12> Star fish חוף

נצא לסיור חוף המפורסם בשפע כוכבי הים שבו ( תוכלו להתקל בכמה מאות מהם בחוף זה ) ,חוף Star fish הוא יעד חובה. מימיו הצלולים ושפע של כוכבי הים שבו הופכים את חוף זה הממוקם בצד הצפון מערבי של האי קולון לאהוב בקרב מבקרים מכל הגילים. אחר הצהריים חופשי למנוחה ופעילות עצמאית.
ארוחת ערב. לינה פלאייה טורטוגה

 

יום 13> אי האלמוגים

נשוט אל אי האלמוגים, הוא איון זעיר מוקף מנגרובים הממוקמים בתעלה קטנה בין אי בסטימנטוס לאי פופה . האי ממוקם כ-20 דקות מקולון , שמו נלקח משונית האלמוגים שנמצאת ברחבי האי. נשרקל במים הצלולים, זוהי אחת משוניות האלמוגים היפות ביותר בבוקאס. שפע של דגים טרופיים, אלמוגים וספוגים.
ארוחת ערב. לינה פלאייה טורטוגה

 

יום 14> מעבר חזרה לקוסטה ריקה - קאוויטה

נחצה את הגבול חזרה לקוסטה ריקה לפארק הלאומי קאוויטה, עם רצועת חוף מדהימה של מים תכולים, חול לבן ודקלים המשדרים אווירה קאריבית אותנטית. בהמשך הפארק, יער טרופי מדהים עם חיות בר, פרחים שונים וצבעוניים ושלווה מעוררת קנאה. בתוך המים זוהי המערכת הגדולה ביותר של שוניות אלמוגים בקוסטה ריקה ומגוון רחב של דגים טרופיים ססגוניים. הסיור יחל בשייט של 20 דקות בסירה, עצירה לשנורקלינג וטיול ביער בו נצפה בקופים, עצלנים, נחשים, איגואנות, רקונים, עופות מים, צפרדעים ועוד.
ארוחת ערב. לינה באזור קאוויטה.

 

יום 15> שמורת טורטוגרו

מוקדם בבוקר נצא אל שמורת טורטוגרו (ארוחת הבוקר תוגש במסעדה מקומית). משם תמשך הנסיעה עד לנמל מאטינה / קאניו בלאנקו נמשיך בשייט בנהר ובתעלות המקבילות לו עד הגעה לפארק הלאומי טורטוגרו. זה הזמן לצפות מקרוב בחיי הבר. (ארוחת צהרים במלון). אחר הצהרים נטייל בכפר טורטוגרו הנמצא בשולי הפארק ברצועת אדמה צרה שבין הים והתעלה הראשית. הכפר ציורי ובו מוסיקת רגאיי שורשית. בשמורה מגוון רחב של בעלי חיים, צבי ים, קופים, תנינים וציפורים מכל הסוגים.
ארוחת ערב. לינה בטורטוגרו.

 


יום 16> שייט בתעלות – סאן חוזה

נקום מוקדם לשייט בתעלות לצפייה בחי והצומח החיים בביצת היער.נחזור למלון לארוחת הבוקר. לאחר מכן נעזוב את החוף הקאריבי ונתחיל בנסיעה לעבר הבירה סאן חוזה. עצירה בדרך לארוחת צהריים במסעדה מקומית. בשעה 13:00 אח"כ נמשיך לעיר הבירה סאן חוזה
לינה סאן חוזה.

 
יום 17-19> סאן חוזה – יעד ביניים – תל אביב

סיור תרבות והסטוריה בעיר סאן חוזה , הסיור כולל את בסיור - "אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים), בפארק הלאומי, במרכז התרבות הלאומי, "הבית הצהוב" שנבנה ב- 1916 ושימש בתחילה כמשכנו של בית המשפט לצדק של מרכז אמריקה. המוזיאון של הבנק המרכזי של קוסטה ריקה שבו 2 תערוכות קבועות: האחת של הזהב הפרה קולומביאני – "Alvaro Vergas Echeverria" שבו מוצג אוסף חפצי זהב מרשים מ 500 לפני הספירה ועד הגעת הספרדים לאזור במאה ה-16 והשנייה של אוסף מטבעות "Jaime Solera Bennet" המייצג אוסף חשוב של מטבעות ושטרות המייצגים את ההתפתחות הכלכלית של קוסטה ריקה. נשתדל לתת גם זמן למרכז קניות.
העברה לשדה התעופה. טיסה דרך יעד ביניים לתל אביב.

 

*** ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ושיקולי המדריך

***סדר הביקורים ישתנה על פי השווקים

ב= ארוחת בוקר, צ= ארוחת צהריים, ע= ארוחת ערב

לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה
לכל הטיולים המאורגנים לפנמה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015