ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

גואטמלה וקובה -טיול תרבויות , 17 יום

טיול מרוכז אל מיטבה של מרכז אמריקה. מסתורין ,מהפכה, מוסיקה, היסטוריה ספרדית מרתקת ויופי מיוחד של טבע ואנשים!  קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מיליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. היא באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באופי העם ואורח חייו: כמה עני – כמה שמח ! מוסיקת הסלסה בוקעת מכל מקום, הסיגארים – הסמל המסחרי של קובה (וגם של רבים וטובים...), הרום הקובני המפורסם, מכוניות אמריקאיות משנות ה – 50, שגם במוזיאונים קשה לראותן, וטבע מצודד: הרים בצד מפרצים, מולאטיות היפהפיות מחד... והגברים השרמנטיים מאידך...              

כל אלה בצד ערים קולוניאליות ספרדיות עתיקות (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו) הופכים את קובה למקום מסקרן ואטרקטיבי דקה לפני תום עידן קאסטרו והקומוניזם המיוחד של מדינה זו. נמשיך אל גואטמלה ונטייל אל חבל ההר, המשובץ כפרים בו תושבים אינדיאנים השומרים על מסורות עתיקות של תרבות המאיה. נכיר את הפולחנים הקדומים ששרדו על אף השתלטות הכנסייה הנוצרית. נבקר גם בערים הקולוניאליות ונכיר את תושביה הספרדים של גואטמלה. נבקר בשווקים המרהיבים של שדרת ההר של המדינה כמו השוק הענק של צ'יצ'יקסטננגו כמו גם בשווקים אחרים ופחות מוכרים: חגיגה של צבע והמולה. נרד מההרים אל היערות של האזור הקאריבי: בטיקאל, החשוב שבאתרי המאיה, החבוי בלב הג'ונגלים של חבל פטן נשהה יום שלם. השייט בריו דולצ'ה והסיור בג'ונגל של טיקאל יגלו לנו את מראות הטבע בו קולות רמים של קופים שאגנים מתערבבים בצרחות של תוכים.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לקובה וגוואטמלה? 


להכיר את אנשי המקום מקרוב - ולא להיות רק תיירים שמסתכלים מבחוץ, נלון 2 לילות בבתי מקומיים בקובה וניפגש עם הקהילה היהודית.  בגואטמלה נבקר בבית ספר של יתומים מבני המאיה. פה נכיר את ייחודיות בית הספר והמבנה שלו, נוכל לתרום תרומה, או לקנות מעבודות היד שלהם. 

  
בתי המלון - בגואטמלה חלק מבתי המלון נבחרו בגלל שהם תורמים 10% מהכנסתם לפרוייקטים מקומיים, ומעסיקים את בני המקום, בדגש על בני המאיה, המופלים לרעה במדינה.

 

כי תכף הכל הולך להשתנות - בתקופה האחרונה חלה התחממות ביחסים בין ארצות הברית השכנה לקובה. שינוי מבורך זה הולך לשנות את קובה מבחינה תיירותית מהקצה אל הקצה. זה הזמן הנכון ביותר לצאת אל קובה ולקבל אותה הכי אותנטית שאפשר.

בזכות ההדרכה - מדריכי הטיולים שלנו, שמקצועיותם אף פעם אינה מוטלת בספק, אוהבים לעבוד קשה בקובה לבלות בכלל האתרים התיירותיים שיש לקובה להציע, אבל בערב לא מוותרים על יציאות ליליות אל כלל מועדוני הסלסה המיוחדים של טרינידד והוואנה. בקוסטה ריקה מדריכנו משקיעים במסלולי הליכה לא קשים לעומק הג'ונגלים המרהיבים. 


השילוב המיוחד- השילוב הנכון למי שמתעניין באנשים ותרבויות. שילוב מיוחד של התרבות והמוזיקה הקובנית לצד הנופים, הרי הגעש, ערי המאיה החבויות בג'ונגל והתרבות האינדיאנית התרתקת בצבעוניותה בגואטמלה.  

כלכלה -חצי פנסיון בקוסטה ריקה כן! אצלנו זה יתרון!

אחרת אנחנו מבזבזים שעות אור יקרות מפז.בקובה במקומות בהם קשה להשיג אוכל, אנו כוללים פנסיון מלא

 

סוג הטיול: טיול עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתיו 
Facebook Favorites

מסלול  לקובה וגוואטמלה


יום 1> תל אביב- אירופה- הוואנה (קובה)

נצא בטיסת בוקר דרך אירופה. נגיע בערב לקובה. לאחר סידורי הויזה ניסע למלון. לינה בהוואנה.

 

יום 2> הוואנה

יום זה מוקדש לעיר קולוניאלית ומיוחדת זו בת 2.2 מיליון תושבים. העיר נוסדה והוקמה ע"י הכובש הספרדי וולאסקז והפכה לנמל המוצא לאוניות הספרדיות בדרך "הביתה". הוואנה של היום הייתה במרכזה של מהפכת קאסטרו (לא מהבגדים...) ב 1959, עירם של ארנסט המינגווי מחד והמאפיה האמריקאית של שנות ה-30 הסוערות מאידך, בהם הייתה העיר החצר האחורית של ארה"ב . נבקר באזור העתיק (סן קריסטובל דה לה הוואנה) ונסייר רגלית בארבעת הכיכרות המסורתיות של העיר: פלאסה-דה-ארמאס, סן פראנסיסקו, וייאחה וקאתדראל. בביקור בהוואנה קלאב – הוא מוזיאון הרום, נעמוד על הפקת משקה זה, מסימני ההיכר של קובה. ניתן זמן חופשי קצר בשוק המקומי (אם פתוח). נצפה בקפיטול (העתק של וושינגטון). אחר הצהריים נערוך שעור סלסה מלהיב. מאוחר בערב : נצא למופע מוזיקה קובאנית במועדון מצוין בעיר. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 

יום 3> ויניאלס: חוות סחלבים – שייט במערת האינדיאני - לוס חאסמינס: ציור הגבעות

נצא מהוואנה לווינאלס, ובדרכנו נבקר בחוות סחלבים יפה. נעצור ליד חוות לגידול טבק, ונלמד על חשיבות גידול זה בקובה. מפה נגיע לתצפית מרהיבה על עמק לוס חאסמינס. לאחר ארוחת צהריים בחווה נצא אל ציור הגבעות הענק "מוראל דה לה פרהיסטוריה". בשייט נעבור ל"מערת האינדיאני" התת קרקעית. לינה בוינליאלס (ב,צ,ע)

 

  

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

 
יום 4> מפרץ החזירים– סיאנפואגוס - טרינידד

הבוקר ניסע אל מפרץ החזירים בו נעשה ניסיון פלישה אמריקאי בשנות ה – 60 (קנדי), שנבלם ע"י קאסטרו בכבודו ובעצמו. נבקר במוזיאון הפלישה ונמשיך בנסיעה לסיאנפואגוס. פה נעצור בכיכר מרטי ובפאלאסיו דה וואיה המכונה "הבניין המשוגע". לאחר הטיול הרגלי ברחובות העיר, נעבור למפרץ ונצא ביאכטה לשיט במימי המפרץ, תוך שאנו נהנים מתצפית על הנמל, הבתים והצמחייה הסובבת אותנו. לקראת ערב נגיע אל טרינידד, העיר הקולוניאלית הנמצאת ברשימת המורשת העולמית של אונסקו, לינה בטרינידד (ב,ע)

 

יום 5> טרינידד וחוף הים

טרינידד היא עיר לא גדולה אך אותנטית (עדיין...) שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נסייר רגלית בסמטאותיה המיוחדות ונבקר במוזיאון אשר נותן הצצה אל חיי העשירים במאה ה-19, אשר חיו חיי מותרות בעת שעבדים כורעים תחת נטל העבודה בשדות קנה הסוכר. נסייר בשוק ונעבור לביקור "חובה" בבר "לה קאנצ'אנצ'רה" שבו נטעם את משקה הרום-דבש שהומצא בו. את שעות אחר הצהריים נקדיש לרחצה בים הקריבי. בערב: נצא ל"קאזה דה לה מוסיקה" מועדון מקומי אותנטי למוסיקה קובנית בו ננסה את כוחנו בריקוד עם המקומיים. (ב,צ,ע)

 

יום 6> עמק לוס אינחניוס - סנטה קלרה - הוואנה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעמק לוס אינחניוס הסמוך, אשר יספר את סיפור גידול קנה הסוכר במאות 19 – 18. אחר הצהריים נחזור לטרינידד. לעיר סנטה קלרה המפורסמת בכך שגרמה למפנה קריטי במהפכת 1959 . כאן נראה את קרונות הרכבת שהותקפו ע"י צ'ה גווארה וכוחותיו וכן את המאוזוליאום בו קבור הגיבור הלאומי והמהפכן של קובה (צ'ה). ולא נפסח על הגן הבוטאני, בו נוכל למצוא צמחייה טרופית טיפוסית. אחר הצהריים נצא בנסיעה ארוכה להוואנה. לינה בהוואנה. (ב,צ,ע)


יום 7> הוואנה

נשלים את סיורנו בהוואנה בביקור בבית הכנסת היהודי בעיר, אשר הינו חוויה מרגשת במיוחד. נבקר במפעל לסיגארים המפורסמים של קובה, הנעשים באופן מסורתי בעבודת יד. נצא אל מחוץ להוואנה לביקור בכפר קוחימר, אשר בהשראתו כתב המינגווי את ספרו "הזקן והים". בערב נצפה באחד מהמבצרים העתיקים החולשים על העיר. לינה בהוואנה. (ב,ע)

 

יום 8> הוואנה - טיסה לגואטמלה

היום נצא דרך יעד ביניים לגואטמלה. לאחר הנחיתה ניסע לאנטיגואה, הבירה הקולוניאלית של גואטמלה. היא מוקפת בהרי געש ענקיים ומאופיינת בסגנון ספרדי קלאסי. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

 

יום 9> אנטיגואה

אנטיגואה בירת מרכז אמריקה וגואטמלה בעבר, אחת הערים הקולוניאלית היפות ומוכרת כאתר שימור ומורשת של אונסקו, בתיה צבעוניים ורחובותיה מרוצפים באבן. נשוטט ונבקר במנזרים ובכנסיות העתיקות, בכיכרות הומות האדם, בשווקים האינדיאניים, בחוות קפה, במוזיאון המוזיקה ועוד. לינה באנטיגואה. (ב,ע)

 

יום 10> אגם אטיטלן

עם בוקר נצא בנסיעה דרך האזור ההררי של מערב גואטמלה לעבר האגם המפורסם אטיטילן. בדרכנו נתצפת על האגם המוקף בשלושה הרי געש. ניסע לאגם אטיטלן ונקדיש את היום לאגם יפה זה, וכפרי האינדיאנים היושבים על גדותיו, כל אחד שונה מהשני. האגם הכחול המוקף בהרי געש נחשב למרכז עולמם של האינדיאנים משבטי המאיה הגרים בהרי גואטמלה. נחצה את האגם בשייט ונבקר בשלושה מכפרי האגם: סן חואן לה לגונה, ובכפר סנטיאגו דה אטיטלן בו נוכל לפגוש את פולחן משימון, הקדוש המקומי, וסן פדרו לה לגונה. נלון ליד אגם אטיטלן. (ב,ע)


יום 11> השוק של צ'יצ'יקסטננגו

זהו יום השוק של צ'יצ'י קסטננגו, אליו מגיעים מכל האזור. השוק הצבעוני מתרחש פעמיים בשבוע, ונחשב לגדול ביותר במרכז אמריקה. נוכל למצוא פה תרופות טבעיות, פרחים, פירות, טקסטילים, עבודות יד, ועוד. עיירה ייחודית זו מהווה מרכז לשבט הקיצ'ה והישוב שלה נחשב לססגוני והגדול ביותר בגואטמלה. נתערבב בקהל המקומי ונלמד על התלבושות והצבעוניות הטקסית. נבקר בכנסיית סנטו תומס, נבקר בגבעת פסקואל- אבח ובבית הקברות המקומי שם נחזה בלא מעט טקסים שמניסטים פגאניים המאפיינים את המקום. לינה ליד אגם אטיטלן. (ב,ע)

 

יום 12> כפרים ליד אגם אטיטילן - אנטיגואה

נגיע לשוק האינדיאני השבועי של העיירה סולולה. זה אחד השווקים הגדולים ביותר בגואטמלה וצפויה לנו חויה נפלאה של צבעוניות. לאחר הביקור בשוק נבקר בעוד מספר כפרים על גדות האגם, כל אחד שונה מהשני הן בתלבושות והן במלאכות היד הייחודיות לכפר. בסיום הסיורים ניסע לגואטמלה סיטי ללינת לילה. (ב,ע)

 

יום 13> קיריגואה – החוף הקריבי: ליוינגסטון

נעבור בנסיעה לאזור אחר לחלוטין בדרכנו לחוף הקריבי. נבקר באתר ארכיאולוגי מהתקופה הקלאסית של תרבות המאיה- קיריגואה, ובו נמצאות מצבות האבן המגולפות הגדולות והמרשימות ביותר בעולם המאיה. נחווה לראשונה אתר ארכיאולוגי בלב הג'ונגל ומשם נמשיך אל עיירת הנמל פוארטו בריוס . מפה נצא בשייט אל העיירה הקריבית ליווינגסטון. בליווינגסטון נכיר קהילה ייחודית אפרו-קריבית שאנשיה הם בני הגריפונה, צאצאי עבדים אפריקאים שהתערבבו באינדיאנים מקומיים. לינה בליוינגסטון. (ב,ע)

 
יום 14> ה"נהר המתוק" ריו דולסה- ונסיעה לטיקאל

שייט בלתי נשכח בנהר טרופי עשיר בעופות מים וצמחים ייחודיים על גדותיו יביא אותנו עד למצודה הקולוניאלית סן פליפה, שהגנה על הצי הספרדי מפני שודדי הים. נחזור אל הרכב ונצא בנסיעה אל מחוז פטן בצפון גואטמלה, כשאנחנו חוצים אזורים רחבי ידיים של ג'ונגלים וחוות בקר. אחר הצהריים נגיע לאגם פטן- איצה שלגדותיו נלון. לינה בטיקאל.(ב,ע)

 

יום 15> טיקאל

טיקאל היא אתר המאיה הבולט, הגדול והחשוב ביותר במרכז אמריקה. מתוך היער הטרופי הצפוף מבצבצים מבני ענק של מקדשים ופירמידות, כאשר קופים ותוכים מדלגים בין העצים. אנחנו נקדיש את היום לטיול רגלי מקיף באתר נפלא זה. לינה בטיקאל. (ב,צ,ע)

 

ימים 16-17> גואטמלה סיטי וטיסות לישראל


בבוקר נטוס מהעיירה הסמוכה פלורס לגואטמלה סיטי. ונסייר בעיר לפי הזמן שיש בידנו. אחר הצהריים נצא בטיסה לאירופה (לעיתים עם עצירה נוספת במרכז אמריקה) ומשם בטיסה לישראל. (ב)


ב= ארוחת בוקר, צ= ארוחת צהריים, ע= ארוחת ערב

*חשוב לציין שאנחנו נוסעים לארץ עולם שלישי ולכן ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר,

הוראות השלטונות, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לגוואטמלה
לכל הטיולים המאורגנים לקובה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי פסח
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015