ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול לירדן הקלאסית בדגש היסטורי, ארכיאולוגי, אמנות ונצרות, 5 ימים

נצא להרפתקה יוצאת דופן דרך אדמותיה המיסטיות של ירדן למשך 5 ימים מדהימים! מהחורבות העתיקות של ג'רש ועד למים התכולים של ים המלח, נלמד על ההיסטוריה העשירה של פטרה, נתפעל מהנופים עוצרי הנשימה של ואדי רם .
תנו לקסם של המדינה הכובשת הזו לשבות את חושיך. הזמינו עכשיו וגלו את האוצרות החבויים של ירדן!

ירדן היא מדינה גדולה שטחה כ 100.000 קמ"ר רובה מדבר. חלקה הצפוני מהירמוך על נחל חשבון הסמוך לים המלח נקרא הגלעד, החלק המרכזי ממזרח לים המלח נקרא ארץ מואב, והחלק הדרומי מדרום לים המלח וממזרח לערבה נקרא ארץ אדום.
אנחנו נטייל בשלושת החלקים המתוארים. בגלעד ההררי והפורה, בארץ מואב שהייתה בימי קדם אסם התבואה של ארץ ישראל ובארץ אדום שהייתה בעבר מקום מושבם של הנבטים שבהם נעסוק בהרחבה בטיול.
ירדן משופעת באתרים ארכיאולוגיים מדהימים כמו ג'רש ופטרה ובאתרים רבים מעניינים כמה מהם הוקמו על ידי יהודים בימי הבית השני כמו אחוזת בית טוביה ומכוור
בהרים הגבוהים בירדן יורד שלג כל שנה.
בטיול שלנו נעסוק בגיאוגרפיה, בהיסטוריה בארכיאולוגיה, בהיבטים חשובים של התפתחות הנצרות ובאמנות הפסיפסים והאדריכלות העירונית והקבורה בג'רש ובפטרה ."

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: קלה, בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים, משפחות, 
........................................................ 
עונות מומלצות: חורף, אביב
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לירדן 
יום 1>  מעבר הגבול שייח חוסיין נסיעה לאורך כביש הבקעה הירדני, אתר הטבילה בצד הירדני , הצצה לערוץ הארנון עליה לכוון כרק תצפית על המצודה הצלבנית, לינה בפטרה.

ב 07:00  ניפגש במעבר הגבול שייח חוסיין, ליד בית שאן. נחצה את הגבול וניפגש עם האוטובוס והצוות הירדני. נפגוש את אמת העו'ר הירדנית המשקה את כל הבקעה עד מצפון לים המלח.  נמשיך דרומה נעבור את כראמה שם התחולל בשנת 1968 קרב קשה נגד מחבלים בפיקודו של יאסר ערפת, נבקר באתר הטבילה הירדני נראה את המקום בו החל כנראה יוחנן המטביל להטביל ולהטיף, נצפה ממזרח על אתר הטבילה הישראלי- קצר אל יהוד, נמשיך דרומה וניכנס לביקור קצר בערוץ הארנון, נמשיך לאורך ים המלח ומול מצדה  נעלה על רכס הרי מואב נשקיף על המצודה הצלבנית בכרק נמשיך לכביש המדבר עליו ניסע עד פטרה, כאן נלון.

 

    

טיול מאורגן לירדן טיול מאורגן לירדן

  

יום 2>  ביקור מקיף בפטרה, יום מלא בפינות הקסומות באתר המופלא הנחשב להיות אחד משבעת פלאי תבל של ימינו,   לינה בפטרה.

בפטרה בירת הממלכה הנבטית מראשית התקופה ההלניסטית וכנראה שעוד קודם לכן. נבקר בואדי מוסה המתנקז לסיק,  נקיק צר ועמוק המתחתר בנוף מדהים של אבן חול מגוונת, הוא מוביל אל שורה של אתרי קבורה מרשימים  והבולט שבהם הוא החזנה אתר מהמם לכל הדעות ואחד מסמליה של ירדן. נראה שתי אמות מים  קדומות משני צידי הנקיק, גומחות פולחניות המציגות את האלים הנבטיים דושרא ואל עוזה,  נשקיף על תיאטרון גדול חצוב בסלע ואחריו שפע של מערות ואתרי קבורה כולם חצובים באבן החול, נגיע לפינות קסומות במיוחד של אבן חול צבעונית, נבקר בכנסיה גדולה שבה התגלו 150 פפירוסים מעניינים, נצפה על מקדש גדול לדושרא המכונה קצר בנת פרעון ועוד ועוד.  יש אפשרות שנעלה לג'בל א דיר ונראה חזית מפוארת של קבר מונומנטלי נוסף. נוכל להשקיף לערבה באזור פארן ושם לספר את סיפורם של אלה שיצאו לבקר בפטרה וכמעט כולם לא חזרו.בדרכנו חזרה נבקר במוזיאון החדש יחסית ובו ממצאים ומוצגים חשובים.

 

יום 3> לואדי רם על רכבי 4X4 וביקור באתר המדברי אום א רסאס.  לינה בפטרה.

נדרים לואדי רם המפורסם. כאן נעלה על רכבי 4X4 ונצא לטיול בנופי הדיונות האדומות בין מצוקי אבן החול המתנשאים מעלינו ניסע צפונה לאום א רסאס מצודה מימי הקיסר דיוקליטיאנוס הקיסר שהקים את קו ההגנה המכונה הלימס הדיוקליטיאני, באתר 10 כנסיות, אנו נבקר ב 2 מהן בהן רצפות פסיפס מרשימות במיוחד ובסמוך מגדל גבוה עליו פעל נזיר בתקופה הביזאנטית.

 

    

טיול מאורגן לירדן טיול מאורגן לירדן

  

  

יום 4> לאתרים ייחודיים במואב ובדרום הגלעד. לינה עמאן.

נבקר במצודה החשמונאית הרודיאנית במכוור, האזור משקיף ממזרח על ים המלח, ומדבר יהודה המצודה הוקמה על ידי אלכסנדר ינאי ושוקמה על ידי הורדוס, תושבי המצודה לקחו חלק במרד הגדול והמשיכו במרד עד שנת 72 לסה"נ שנתיים לאחר נפילת ירושלים. כאן נכלא ולאחר מכן הוצא להורג יוחנן המטביל. סביב מכוור נחשפה מערכת מצור הדומה מאוד למערכת המצור הרומית שהוקמה סביב מצדה.
חממת מעין. מעיינות חמים במעלה ערוץ ואדי זרקא מעין, מפלים מרשימים בתוך נאת מדבר ירוקה. כאן הכוונה לטבול כאן בבריכות של מים חמים.
הר נבו מכאן השקיף משה אל ארץ כנען וערבות יריחו ואליה לא בא. במקום שרידי מנזר גדול וכנסייה מפוארת ששוקמה לאחרונה על ידי הפרנציסקנים.
מפת מידבא. בעיירה מדבא הסמוכה נראה את כנסיית סנט ג'ורג' הפעילה גם בימינו ועל רצפתה שרידי פסיפס מן המאה השישית לסה"נ מימיו של הקיסר יוסטיניאנוס. בפסיפס שורה של אתרים כולם סביב ירושלים המתוארת בהגדלה וכנסיית הקבר במרכז המפה, מסביב לירושלים מופיעות כמה מארצות המקרא.
במידת האפשר נבקר גם במצודה של עמאן.

 

ואדי זרקא

 צילום: דר נחום שגיב

 

יום 5>  לאתרים נוספים בגלעד- נסיעה למעבר הגבול בשייך חוסיין

עיראק אל אמיר -אחוזת בית טוביה, שרידי קברים וארמון מפואר שהיה חלק מן האחוזה הצבאית של בית טוביה, משפחה יהודית מפורסמת שהשתלבה בסביבה ההלניסטית ואמצה את מנהגי הנוכרים

ביקור מקיף בעיר המדהימה ג'רש עיר רומית מתוכננת להפליא עם שערים מונומנטליים, רחובות צולבים כיכרות ובהן אלמנטים מפוארים טטרה פילאי, מתקני שעשועים, תיאטראות, בית כנסת, כנסיות, היפודרום מרשים, מזרקה (נימפיאון) ועוד.
גדרה – אום קייס בצפון הגלעד מעל ערוץ הירמוך ומול רמת הגולן והכינרת. נראה את שרידיה של גדרה עיר שהוקמה בתקופה ההלניסטית, בתקופה הרומית הצטרפה העיר למסגרת המכונה דקפוליס כלומר עשר הערים. נוכל לראות את הרחובות הראשיים הקרדו והדקומנוס, תיאטרון אחד לפחות, מזרקת מים (נמפיאון) ועוד. בעיר התגלו ממצאים המעידים על נוכחות יהודית במקום. לאחרונה ממש הוכשרה לביקורים אמת מים תת קרקעית מרשימה ומעניינת אנו ננסה להגיע גם למערכת הזו וללכת בתוכה 400 מטר.

 

** ייתכנו שינויים במסלול בהתאם להוראות השלטונות, מזג האויר ומיטב שיקולי המדריך

 

 לכל הטיולים המאורגנים לירדן
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015