ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

הרים נישאים, נהרות ונגיעה יהודית-5 ימים קראקוב

לגלות צדדים אחרים של פולין, תוך שיטוט בסמטאות קראקוב, שנחשבת ליפה ולרומנטית בערי פולין . זוהי עיר מלאת קסם עם מרכז היסטורי עשיר בפנינים ארכיטקטוניות, עיר שנותרה כמעט בשלמותה ומאפשרת הצצה מרתקת אל החיים היהודים והלא יהודים שהתקיימו לפני המלחמה.
העיר משופעת באתרים מרשימים, כגון מצודות עתיקות, פארקים ירוקים, כיכר מרכזית מרהיבה, חיי תרבות ולילה תוססים. העבר היהודי הנגלה בכל פינה מוסיף שכבה של עומק וענין לביקור. לצד חיי העיר העשירים והתוססים נהנה גם מביקור בעיירת הנופש זקופנה ומהנופים המרהיבים של הרי הטטרה.

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטיול לקרקוב?

 

  • מסלול קלאסי – הטיול תוכנן על ידי איילה גיאוגרפית במטרה ליצר חוויה מלאה עשירה ומגוונת, המאפשרת להכיר את קראקוב והסביבה בצורה מייטבית.
  • פשטות – במהלך הטיול נשהה ב- 2 מלונות בלבד, אחד בקראקוב והשני בזקופנה.
  • עומק – נכיר את פולין הירוקה והשמחה, נטייל באזור ההררי של הרי הטטרה, נהנה מהנופים ונכיר את ההיסטוריה היהודית והפולנית של קראקוב היפה.

  

 שיאי הטיול: 

  • זקופנה
  • גבעת וואוול
  • סמטאות קראקוב
  • נהר הדונייץ
  • מורסקי אוקו
  • הרי הטטרה

 

 

Facebook Favorites

מסלול הטיול "משהו קצר וטוב"

בקרקוב


 

 

יום 1> ת"א – קרקוב

נחיתה בשעות הצהרים בקראקוב, בירתה התרבותית של פולין. לאחר התארגנות קצרהנצא לסיור בעיר העתיקה של קראקוב, העיר הינה מוזיאון ימי הביניים, חי ונושם. נסייר בכיכר הימי ביניימית הגדולה ביותר באירופה, שהיא גם הכיכר המרכזית של קראקוב ומשמשת ככיכר השוק. מלבד גודלה המרשים, הכיכר מוקפת במבנים היסטוריים יפהפיים, כמו בזיליקת מריה הקדושה וכנסיית סנט אדלברט, אבל לא רק עברה של הכיכר מפואר, ההווה שלה מלא חיים ותוסס, עם בתי קפה, פאבים ומסעדות. את הסיור בעיר העתיקה נסיים במתחם המלוכה המרשים הממוקם על גבעת ואבל, לינה כולל ארוחת בוקר בלבד.
  

טיול לקרקוב

 
יום 2>  יום קרקוב 

היום נמשיך ונעמיק את היכרותנו עם קראקוב היפה.
נעלה לגבעת הוואוול בראשה טירת וואוול הצופה אל העיר, הטירה היא אחד הסמלים של קראקוב. גילה קרוב לאלף שנים, במרוצתם ידעה שריפות, תקיפות ומלחמות בשלם עברה מספר שיפוצים, כך שמה שרואים היום הוא שילוב סגנונות – גותי, רנסאנס, רוקוקו ורומנסקי. הטירה שימשה בית למלכי ומלכות פולין, המתחם כולל 771 חדרים, חלקם הוסבו למוזיאון מלא בציורים, פסלים ושטיחי קיר. נסייר גם ברובע המגורים היהודי של העיר – רובע קזימיש, נשמע אודות קורותיה של הקהילה היהודית וכיצד הגיעה להתגורר בחלק זה של העיר. נראה את בתי הכנסת המשומרים ונעמוד על ההבדלים ביניהם וחלקם בחיי הקהילה. נבקר בכיכר הכיסאות אנדרטה בלב הגטו לשעבר להנצחת יהודי העיר. לינה וארוחת בוקר בלבד.
 

יום 3> שייט על הדונייץ 

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את העיר וניסע אל עבר הגן הלאומי פייניני הנפרש בין פולין לסלובקיה.  נשוט על גבי רפסודת עץ אותנטית, בינות לנופים דרמטיים ומרשימים הכוללים צוקים תלולים ואת שלושת הכתרים המפורסמים של הפארק. נשוט להנאתנו עד לעיירת הנופש שצ'בניצה. ניפרד מהרפסודה ונצא לטיול רגלי בין רחובותיה ובתיה השלווים של עיירת הנופש המקסימה.  לינה במלון כפרי אותנטי ליד זקופנה +ארוחת ערב בסגנון מקומי ליד המדורה. 
 

טיול לקרקוב

 
יום 4> זקופנה + מורסקי אוקו 

היום נתעורר אל מול הנוף המרהיב של זקופנה והרי הטטרה. זקופנה, מפורסמת בהיותה אתר סקי המושך תיירים רבים בחורף, אך גם לקיץ ולסתיו יש קסם משלהם, שמתגלה בצבעי ירוק של יער וכחול של אגמים. הפארק הלאומי טטרה הוא רכס ההרים האלפיני של פולין. על
שטח מצומצם ניתן למצוא פסגות רבות, שהגבוהה בהן ריסי המתנשאת לגובה של 2499 מטרים. נצא למסלול בחיק הטבע. אל האגם האלפיני מורסקי אוקו (עין הים), אל האגם נגיע בעזרת עגלות רתומות לסוסים. מורסקייה אוקו נחשב לאחת האטרקציות היפות ביותר של רכס הרי הטטרה בצידם הפולני.
ארוחת ערב במתחם אירוח כפרי בדרך חזרה לקראקוב. לינה בקרקוב.
 

הרי הטטרה

 

יום 5> טיסה חזרה

העברה לשדה לטיסה חזרה.


 

לכל הטיולים המאורגנים לפולין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
משהו קצר וטוב
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולי פסח
טיולי אופנועי שלג
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015