ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

פולין בירוק- טיול טבע בין אגמים והרים, 8 ימים

כשחושבים על פולין עולות שתי מחשבות. האחת על שואה, גבורה, מחנות, זיכרון והיסטוריה של העם היהודי. השניה על בירה אירופאית שוקקת חיים מושלמת למסע קניות. הטיול שלנו הוא לא זה ולא זה, זהו מסע מרתק אל פולין הירוקה, פולין האחרת, זו שמתגלה מחוץ לערים. מדינה עשירה בטבע ירוק, ביערות מלאי פירות יער ובמרחבים. נטייל בשמורות טבע מרהיבות, ב"ארץ האגמים" בה מעל 2,000 אגמים, צלולים וכחולים. נעפיל אל הרים נישאים ונשקיף אל נופים עוצרי נשימה. זהו טיול רגל קל בו נצא למסלולי הליכה בשמורות טבע מרהיבות ולא מוכרות ובפארקים לאומים בינות עצי יער מגוונים, נכיר ונהנה גם מהנוף העירוני של ורשה וקרקוב ומהאווירה המיוחדת בזקופנה.

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בפולין?

 

בזכות המסלול הייחודי- זהו טיול טבעי מיוחד ושונה, המגלה למטייל את פולין הלא מוכרת.


בזכות הכרות ארוכת שנים עם השטח – מדריכי טיולי העומק שלנו הם מדריכים שגדלו מהשטח ומכירים את הדרכים אל מחוץ למסלול התיירים הרגיל ואל שמורות ופינות חבויות ורחוקות יותר ברחבי המדינה.


בזכות ההדרכה המקצועית – מדריכנו הם מהטובים ביותר הקיימים בשוק עם ניסיון עשיר ומגוון בהדרכת טיולים לפולין, תוך הכרות עמוקה ומעמיקה עם השטח.


אתרים בטיול:

  •  שייט באגמים המיזוריים ושייט על נהר הדוניץ
  • שמורות טבע לא מוכרות באזור ביאליסטוק והאגמים
  • יום טיול למורסקי אוקו כולל רכיבה על סוסים
  • סיורים בקרקוב העתיקה ובורשה התוססת

  

 

סוג הטיול: עומק
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות:   קיץ, סתיו
Facebook Favorites

          מסלול טיול רגל קל לפולין 
יום 1 >תל אביב- ורשה

נחיתה בקרקוב ממנה ניסע לבירה ורשה. נצא לסיור בעיר, עיר שהיתה לפני מלחמת העולם השניה אחת הערים החשובות באירופה. העיר נהרסה כמעט לחלוטין בזמן המלחמה, לאחר המלחמה החלו התושבים לבנותה מחדש על פי ציורים ותמונות מהזיכרון. נטייל בורשה העכשוית, נלך לאורך דרך המלכים אל העיר העתיקה, נטייל בסמטאות העיר העתיקה בין כיכרות, כנסיות וקתדרלות. נבקר בשוק העתיק שמתקיים מהמאה ה-13  ועד ימינו והוא שוקק חיים וציורי להפליא. נערוך תצפית אל העיר ונהר הויסלה החוצה אותה מגג ארמון התרבות. נטייל בריאה הירוקה של העיר, פארק וואז'ינקי, מקום מפגש אהוב על תושבי העיר, הפארק כולל מסלולי הליכה רבים, שטחים נרחבים, פינות מוצלות, והמון סנאים חביבים, שמחכים למנת המזון שלהם. בפארק ניצב פסלו של המלחין הנודע שופן. בקיץ מתקיימים קונצרטים בפארק והאווירה הכללית היא של חופש ושמחה. לינה בורשה. (ע)
 

יום 2 >  ורשה – האגמים המיזוריים 

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את ורשה וניסע צפונה לעבר אזור האגמים המיזוריים. זהו אזור בצפון מזרח פולין המכיל מעל 2000 אגמים, האגמים מחוברים על ידי נהרות ותעלות חלקן נבנו במאה ה- 18. התעלות ואזור האגמים הם מהמפורסמים באירופה. הדרך אל האגמים עוברת בנוף של שדות ירוקים, כפרים קטנים וקיני חסידות רבים על עמודי החשמל, מרבית החסידות בעולם מקננות בפולין. אנחנו נטייל בשמורת ויגרי זהו  אחד הפארקים הצעירים בפולין, רובו מכוסה ביערות ו- 20% משטחו מכוסים במים. בפארק מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות המאפשרים לחקור ולגלות את מסתרי הטבע ואת שלל בעלי החיים ובעלי הכנף שהשמורה היא ביתם. בלב הפארק עובר נהר גדול ויש בו אגם הנחשב לצלול והנקי באגמי פוליןץ לאחר ההליכה נצא לשייט שלו ורגוע באגם. לינה באוגוסטוב. (ב,ע)

 

טיול מאורגן לפולין

 

 

יום 3 >האגמים המיזוריים- ביאליסטוק

 היום נדרים לכיוון ביאליסטוק, העיר קיימת מאז המאה ה- 15 והיא קרובה לגבול בלארוס. השלטון בביאליסטוק עבר מיד הפולנים לרוסים וחוזר חלילה, את השפעות השלטון הרוסי ניתן לראות עד היום דבר שעושה את ביאליסטוק מיוחדת ושונה משאר פולין. נבקר בשמורת הביזונים המיוחדת בה ניתן לראות את הביזון האירופאי, נשמע על החיה ועל יצור הוודקה האופינית לאיזור שגם היא קשורה לביזונים. בשמורה מסלולי טיול שונים (כשעתיים הליכה), מרכז מבקרים ובו מידע על החי והצומח בשמורה. נטייל גם במסלול האלונים העובר בפארק. בתום הביקור ניסע ללינה בביאליסטוק. לינה ביאליסטוק (ב,ע)
 

טיול מאורגן לפולין

 

יום 4 >ביאליסטוק- קז'ימייש דולני

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את צפון פולין וניסע דרומה אל העיירה הקטנה והנעימה קז'ימיש דולני – עיירה היושבת על גדות נהר הויסלה ונערוך טיול רגלי קצר לאורך הנהר. נבקר בחלק ההיסטורי של העיר ובו כיכר המקושטת במבנים מעוטרים בסגנוןרנסנס, במרכז העיר נמצאת באר מים עם גג עץ שהיה במאה ה- 19 מקום כינוס להמוני מקומיים. לינה קז'ימייש דולני או באיזור (ב, ע)
 

טיול מאורגן לפולין

 

יום 5 >יום בגליציה- קרקוב

את היום נקדיש לאזור גליציה, זהו חבל ארץ בדרום מזרח פולין ובו עיירות ציוריות והרבה ירוק שצובע את הגבעות מסביב. נשמע את סיפורי השטייטלים היהודים ונבקר בבתי כנסת מיוחדים. בדרך לקרקוב נעצור בכמה מקומות מענינים. לנצוט- שטייטעל קסום עם בית כנסת מהמרשימים בפולין, בית הכנסת דומה במראהו למבצר ועל קירותיו ציורים ותבליטים מרשימים. בסמוך לבית הכנסת נמצא ארמונו של הגראף פוטוצקי וסביבו גנים מטופחים בהם נבקר. לאחר מכן נסיעה לקרקוב, עיר יפיפייה בעלת ניחוח כמו של בירות אירופה הגדולות. בעיר מבנים עתיקים, קתדרלות, פסלים מרשימים, כיכר מרכזית, ושוק גדול. העיר לא הוחרבה בזמן המלחמה ומכן יופיה. נבקר ברובע קאז'ימייז'-הרובע היהודי ובו כתובות בעברית, אוכל כשר ואווירת שלווה מיוחדת. לינה קרקוב (ב, ע)

 

טיול מאורגן לפולין

 


 

יום 6 >קרקוב-זקופנה- מורסקי אוקו 

היום נטפס אל הרי הטטרה הנישאים, הפארק הלאומי טטרה הוא רכס ההרים האלפיני של פולין. על שטח מצומצם ניתן למצוא פסגות רבות, שהגבוהה בהן ריסי המתנשאת לגובה של  2499 מטרים. נצא  למסלול בחיק הטבע. אל האגם האלפיני מורסקי אוקו (עין הים), אל האגם נגיע בעזרת עגלות רתומות לסוסים ואת החלק האחרון נעשה בהליכה. מורסקייה אוקו נחשב לאחת האטרקציות היפות ביותר של רכס הרי הטטרה בצידם הפולני. זהו יום של טבע המתפרץ ושולט בכל פינה. לינה למרגלות הטטרה באחד הכפרים. בערב נהנה מארוחת ערב אופינית לאזור הכוללת מאכלים מקומים ומדורה המעניקים חוויה אלפינית-פולנית. (ב,ע)

 

טיול מאורגן לפולין


 

יום 7 > זקופנה- שייט על הדונייץ - קרקוב

נתעורר אל מול הנוף המרהיב של זקופנה והרי הטטרה. זקופנה, מפורסמת בהיותה אתר סקי המושך תיירים רבים בחורף, אך גם לקיץ ולסתיו יש קסם משלהם, נסייר ברחוב הראשי של העיירה ולאחר מכן ניסע אל עבר הגן הלאומי פייניני הנפרש בין פולין לסלובקיה. נשוט על גבי רפסודת עץ אותנטית, בינות לנופים דרמטיים ומרשימים הכוללים צוקים תלולים ואת שלושת הכתרים המפורסמים של הפארק. נשוט להנאתנו עד לעיירת הנופש שצ'בניצה. ניפרד מהרפסודה ונצא לטיול רגלי בין רחובותיה ובתיה השלווים של עיירת הנופש המקסימה. בדרך לקרקוב נהנה מארוחת ערב במתחם אירוח כפרי
לינה בקראקוב. (ב,ע)

  

יום 8 >קרקוב-טיסה חזרה

העברה בשעות הבוקר לשדה לטיסה חזרה לארץ.
 

 

• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיוללכל הטיולים המאורגנים לפולין
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015