ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול עומק לפולין – טבע שופע, עיירות עתיקות והתחדשות, 10 ימים

טיול לפולין היא חוויה אישית פנימית שאינה דומה לאף יעד טיולים אחר: שמונה מאות שנות יהדות בפולין הותירו חותמם בכל מקום ברחבי הארץ הענקית הזו. בעיירות גליציה ניתן עדיין לראות על משקופי הבתים את מקום המזוזה. בתי כנסת, חלקם מצוירים, עומדים על תילם ונוספים משופצים בשנים האחרונות. מבני ציבור מפוארים כדוגמת ישיבת חכמי לובלין עומדים עדיין במלוא הדרם. עדות לתרבות עשירה ותוססת שכמעט ונגדעה. וכמובן גם תזכורות רבות לשנות החושך של מלה"ע השנייה : הגטאות, המחנות, בורות ההריגה. למרות שנות ההרס ההם, אתרים רבים נשארו עד עצם היום הזה במלוא הדרם. קרקוב, למשל, לא נפגעה כלל וכמוה גם ערים אחרות ועיירות רבות. כל זאת לצד שטחים ירוקים נרחבים, פסגות מושלגות ואגמים. במסענו  לפולין נפגוש עדויות ליהדות פולין, יהדות אשר מנתה בשיאה כ-3.5 מיליון איש. חותמה של יהדות זו מצוי בכל אשר נפנה. נבקר גם באתרי התיירות המרכזיים ונשלב במידה הראויה בין פולין לפני המלחמה, לפולין בתקופת המלחמה ולפולין החדשה.

 
למה לטייל עם איילה גיאוגרפית בפולין?

 

טיול מקיף המשלב את נופיה הירוקים והפסטורלים של פולין עם העבר היהודי המפואר בעיירות והערים. הטיול כולל את אזורהאגמים המיזורים שבצפון, עיירות מרתקות בגליציה, הרי הטטרה הגבוהים, ומכרות המלח.  כמובן שאי אפשר בלי העבר היהודי וסופן של הקהילות. טיול שמאפשר היכרות עם פולין היפה יחד עם זיכרון היהודים הרבים שחיו בה.בגלל ההדרכה – מדריכי הטיולים שלנו לפולין הם מדריכים המכירים מצויין הן את הפן התרבותי המרתק של המדינה על רקע ההיסטוריה המרתקת של מאבקים בין אימפריות לאורך ההיסטוריה, אבל גם כאלה הבוחרים לצאת אל מחוץ למסלול התיירים הקלאסי

    

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................  
דרגת קושי: קלה- בינונית
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: סתיו, אביב, קיץ
Facebook Favorites

מסלול הטיול המאורגן לפולין 


  

יום 1 > ת"א – ורשה

נצא בטיסת בוקר לוורשה, לאחר הנחיתה נפגוש את האוטובוס, נתרענן מהטיסה עם ארוחת בוקר עצמית ואחר כך נצא להיכרות עם העיר העתיקה של ורשה. עיר שהיתה לפני מלחמת העולם השניה אחת הערים הנחשבות באירופה. העיר נהרסה כמעט לחלוטין בזמן המלחמה, לאחר המלחמה החלו התושבים לבנותה מחדש על פי ציורים ותמונות מהזיכרון. למרות עברה הצליחה ורשה לחזור לחיי שפע מבחינה תרבותית, מסחרית וחינוכית. היום החדש מתקיים ליד הישן המשוחזר וכל זה מתובל בנגיעה מהמשטר הקומוניסטי., נצא לחצי יום סיור מודרך בעיר הבירה ורשה, נכיר את העיר לא דווקא מנקודת הראות היהודית , נטייל בעיר העתיקה, שנבנתה בימי הביניים ונפגעה קשות במלחמה, העיר שלאחר שיקומה הפכה לרובע תוסס עם שלל, בתי קפה פאבים ועוד... נבקר בפארק Lazienki ונשמע את סיפורו של המלחין הפולני החשוב-שופן, נטייל בין ארמונות האצולה הפולנים, אחר הצהרים צ'ק אין במלון, לינה בורשה. (ע)

 

יום 2> טירת מלברוק- האגמים המיזוריים

לאחר ארוחת בוקר ניסע צפונה לעבר טירת מאלברוק, הטירה נבנתה על ידי אבירי המסדר הטבטוני והיא נחשבת לטירת הלבנים הגדולה בעולם ולמבנה הגותי המבוצר והגדול באירופה. הטירה הינה דוגמה לאדריכלות טירות קלאסיות מימי הבינים והוכרזה כאתר מורשת עולמית. נבקר בטירה ובתום הביקור ניסע לעבר אזור האגמים המיזוריים. זהו אזור בצפון מזרח פולין המכיל מעל 2000 אגמים, האגמים מחוברים על ידי נהרות ותעלות חלקן נבנו במאה ה- 18 . התעלות ואזור האגמים הם מהמפורסמים באירופה. הדרך אל האגמים עוברת בנוף של שדות ירוקים, כפרים קטנים וקיני חסידות רבים על עמודי החשמל, מרבית החסידות בעולם מקננות בפולין. נבקר באגמים, וביער פיסקה הגדול. לינה באזור. (ב, ע)

 

יום 3 > האגמים המיזוריים- ביאליסטוק

לאחר ארוחת בוקר נסע לעיירה מיקולאגי עיירה עתיקה מהגדולות באזור האגמים לאחר מכן נמשיך למאורת הזאב- מקום שהיה המפקדה של היטלר והיום היער כיסה והשתלט על הרוע, נבקר במקום אחר כך נצא לשייט באגמים בתום הביקור נסיעה לביאליסטוק, העיר קיימת מאז המאה ה- 15 והיא קרובה לגבול בלארוס. השלטון בביאליסטוק עבר מיד הפולנים לרוסים וחוזר חלילה, את השפעות השלטון הרוסי ניתן לראות עד היום דבר שעושה את ביאליסטוק מיוחדת ושנוה משאר פולין. נסייר בעיר נשמע את סיפור הקהילה היהודית, תנועות הנוער, בית ספר תרבות שפעל בה, וכמובן נרחיב על מרד גטו ביאליסטוק, שהיה המרד הראשון בגרמנים. לינה בביאליסטוק (ב,ע ) 

 

יום 4> ביאליסטוק- לובלין

לאחר ארוחת בוקר נמשיך דרומה ללובין המכונה קרקוב הקטנה. לעיר יש אווירה מיוחדת במיוחד בתחומי העיר העתיקה. ניתן לראות בה אדריכלות היסטורית ומבנים מרשימים. נצא להכיר את העיר העתיקה, נשמע את סיפורם של יהודי העיר. נבקר בחלק שמחוץ לעיר העתיקה שם הוקמה ישיבת חכמי לובלין החשובה והידועה. נבקר בישיבה ובבית הקברות לינה בלובלין (ב, ע)

 

יום 5 > לובלין- מידאנק-קז'ימייש דולני-ז'שוב

לאחר ארוחת בוקר ניסע לביקור מצמרר במחנה ההשמדה מיידנק, המחנה פעל בין השנים 1941-1944. מבני המחנה שרדו ולא הושמדו על ידי הנאצים וליד התנורים יש אנדרטה ובה אפרם של הנרצחים. במקום קיים מוזיאון ממלכתי בו ניתן ממש לחוש בזוועות המחנה.לאחר שנתאושש מהביקור ניסע אל העיירה הקטנה והנעימה קז'ימיש דולני – עיירה היושבת על גדות נהר הויסלה. נבקר בחלק ההיסטורי של העיר ובו כיכר המקושטת במבנים מעוטרים בסגנוןרנסנס, במרכז העיר נמצאת באר מים עם גג עץ שהיה במאה ה- 19 מקום כינוס להמוני מקומיים. לינה בז'בוש (ב, ע)

 

יום 6 > יום בגליציה- קרקוב

את היום נקדיש לאזור גליציה, זהו חבל ארץ בדרום מזרח פולין ובו עיירות ציוריות והרבה ירוק שצובע את הגבעות מסביב. נשמע את סיפורי השטייטלים היהודים ונבקר בבתי כנסת מיוחדים. בדרך לקרקוב נעצור בכמה מקומות מענינים. לנצוט- שטייטעל קסום עם בית כנסת מהמרשימים בפולין, בית הכנסת דומה במראהו למבצר ועל קירותיו ציורים ותבליטים מרשימים. בסמוך לבית הכנסת נמצא ארמונו של הגראף פוטוצקי וסביבו גנים מטופחים בהם נבקר. מכן נמשיך למרקובה- כפר פולני בו חייתה משפחת אולמה, משפחה של חסידי אומות העולם, נשמע את סיפורם ונראה איך הנציח הכפר את פועלם ואת סיפור המלחמה. ליז'נסקי - עיירה נוספת בה היתה שושלת חסידית של רבי אלימלך מליז'נסק, גדול אדמו"רי פולין בדור השלישי לתנועת החסידות. נשמע ונכיר את תנועת החסידות. לאחר מכן נסיעה לקרקוב, עיר יפיפייה בעלת ניחוח כמו של בירות אירופה הגדולות. בעיר מבנים עתיקים, קתדרלות, פסלים מרשימים, כיכר מרכזית, ושוק גדול. העיר לא הוחרבה בזמן המלחמה ומכן יופיה. נבקר ברובע קאז'ימייז'-הרובע היהודי ובו כתובות בעברית, אוכל כשר ואווירת שלווה מיוחדת.. לינה קרקוב (ב, ע)

 

יום 7 > קרקוב- זקופנה

לאחר ארוחת בוקר נשנה אווירה ונצא לטיול בהרי הטטרה, אבן שואבת למיליוני תיירים הפוקדים את פולין מדי שנה, נטפס בין ההרים התלולים אל העיירה הציורית ראבקה, שם נשמע סיפור מיוחד וכאוב על תושביה היהודיים של העיירה. משם נמשיך לעיר המחוז המרכזית, עיירת הנופש והסקי – זקופנה, שם נסייר בין שווקיה הססגוניים, נתרשם ממראות הרחוב הראשי המיוחד ובו נמכרים פרטי לבוש מצמר, גבינות מקומיות, יצירות מעץ ועוד. נעלה עם הקרונית החשמלית אל ההר ונערוך תצפית אל סלובקיה השכנה. לאחר מכן נשוב אל העיר קרקוב. לינה קרקוב (ב,ע)

 


יום 8 > קרקוב – מחנות ההשמדה אוושוויץ ובירקנאו

היום יוקדש לסיור במחנות אושוויץ. מחנות הנמצאים במרחק נסיעה של למעלה משעה מקרקוב. את תחילת סיורנו נקדיש למחנה בירקנאו, שהוקם כמחנה השמדה ליהודים. נסייר במבנים ששרדו במקום נערוך טקס זיכרון והתייחדות, נשמע עדויות וסיפורים, ונמשיך משם אל מחנה אושוויץ, נבקר במוזיאון שהוקם במבני המחנה, המספר בעיקר את סיפורם של היהודים שנרצחו במחנה בירקנאו. בתום הביקור נחזור לקרקוב. בתום הביקור ננסה לחזור לסדר היום וניסע אל מכרה המלח וייליצ'קה – נבקר במכרות עתיקים בני 1,000 שנה, הבנויות ממחילות ומעברים תת קרקעיים, המגיעים עד לעומק של 135 מטר מתחת לאדמה. רוב רובם של הפסלים, התמונות, החדרים, האולמות והכנסייה עשויות ממלח, והם מרהיבים ביופיים. נסייר במכרה העצום ונחזה בפיסול המיוחד בליווי הדרכה. נחזור לקרקוב ובערב נהנה מארוחת ערב ומופע פולקלור. לינה בקרקוב (ב, ע)

 

יום 9 > קרקוב- לודז'-וורשה

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל העיר השנייה בגודלה בפולין – לודז', עיר מסחר ותעשייה מהגדולות בפולין בה גם בימי מלחמת העולם השנייה היה ממוקם הגטו השני בגודלו בפולין. את הביקור בעיר לודז' נתחיל בכיכר השילוחים הממוקמת בתחנת הרדגסט, מנקודה זו נשלחו יהודי לודז' אל מותם. לא נוותר על ביקור באנדרטת "הלב השבור" ממנה נמשיך אחר הצהריים בנסיעה לוורשה (ב, ע)

 

יום 10 > וורשה – טיסה לתל אביב

לאחר ארוחת בוקר נסייר בעיר ונכיר את פניה היהודים מלפני המלחמה ואת דמויות המפתח של הקהילה. נתחיל את סיורנו בעיר בבית הקברות היהודי בן 200 השנים, אשר נפגע קלות בזמן המלחמה, שם נעמוד על גודלה, עוצמתה וגיוונה של הקהילה הגדולה ביותר בפולין, ערב המלחמה. ונמשיך משם לסיור מרגש ב"נתיב הגבורה", סיור בו נתוודע לעוז רוחם ולסבלם של יהודי הגטו, לדמויות שהטביעו את חותמם בתקופת המרד, ונסיים באנדרטת "השואה והגבורה" של נתן רפפורט, הממוקמת באזור בו התחולל מרד גטו ורשה באפריל 1943. נבקר גם בבית הקברות היהודי ובמוזיאון פולין. לסיום ינתן זמן חופשי לקניות וטיול במרכזי הקניות החדשים שצמחו בשנים . העברה לשדה לטיסה חזרה.(ב,ע)

 

חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015