ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

פורטוגל ומדיירה "אי גן העדן", 15 יום

הפעם מחכה לנו טיול באמת טיול מיוחד במינו.בטיולנו נכיר ונחווה, בנוסף לפניה הידועות והאהובות של פורטוגל, גם את פינות החמד, העיירות האותנטיות השמורות המקסימות, שמחוץ למסלול המטיילים החבוט;  נכיר את מכמני עמק הדואורו הנהדר, נבקר בגנים הנהדרים של בומבראל, נבקר בחוות יינות בה אף נטעם את יין הפורט הייוחדי.  וכמובן מדירה. אי גן עדן הקסום, העשיר בנופים קסומים ומפתיעים.  נכיר ונהנה גם מהמאכלים המיוחדים של פורטוגל ובהם האספדה המפורסם

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לפורטוגל ומדירה? 

 

המסלול המקיף ביותר - רק באיילה גיאוגרפית אנו בוחרים לשלב את מכלול האיים של מדיירה שטופת השמש בכל השנה. שילוב מרתק של נופים קסומים, חופים יפהפיים, תרבות והיסטוריה מרתקת. 

  

בגלל ההדרכה-  פורטוגל ומדירה הם יעדי טיול נהדרים. אבל הערך המוסף של הדרכת תמי פורטיס לא יסולא בפז.תמי אשר גרה בעבר מספר שנים בפורטוגל, מכירה את פינותיה החבויות ואת תושביה, שפתם ותרבותם, וניחנה ביכולת ונועם המאפשרים לה להעביר את החוויה מכלי ראשון.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: כל השנה
Facebook Favorites

מסלול הטיול לפורטוגל ומדירה


 

 

יום 1 > תל אביב- ליסבון, גני בומבאראל, אובידוש, נאזארה

נמריא מנתב"ג בטיסה ישירה לליסבון. לאחר איסוף המזוודות  נצא מליסבון צפונה ונבקר בגן פסלים מיוחד במינו הממוקם בחוות יין. נמשיך בנסיעה למתנת הכלולות של מלכות פורטוגל – העיירה הקטנה, העתיקה והציורית אובידוש (Obidos) ונשוטט בסמטאותיה שבין החומות.ניסע אל עיירת הדיג נאזארה (Nazare) היושבת לחופו של מפרץ גדול ויפה ומעליה מתנשא מצוק אדיר (O Sitio) – ממנו נצפה על העיירה. נלון בנאזרה.

 

יום 2 > אלקובסה, באטאליה, פאטימה, תומר. 

נגיע לכנסיה של אלקובסה (Alcobaca), בה נתוודע לסיפורם הרומנטי והמרתק של פדרו ואינש.   נמשיך לביקור באתר המפורסם "כנסיית מריה של הניצחון" בבאתאליה (Batalha ).ב-14 באוגוסט 1385 היכה ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה בקרב אלז'ובארוטה (Aljubarota) והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש את נדרו והקים את הכנסייה/המנזר המפורסם. ניסע לפאטימה. (Fatima). ב-13 במאי 1917 נתגלתה כאן הבתולה הקדושה לרועת הצאן לוצ'יה ושניים מחבריה ובישרה להם בשורת שלום בעצם ימי מלחמת העולם הראשונה. מאז הפך המקום לאתר העלייה לרגל הגדול ביותר בפורטוגל (עד 300,000 איש במועדי ההתכנסות). נסייר באתר ונשמע את סיפור ההתרחשות.ניסע לעיר טומר (Tomar). נהלך בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-15 ע"ש אברהם זכות. נעפיל למרומי המבצר/מנזר הטמפלרי – הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם שבו. נלון באזור.

 

יום 3>  קוימברה, יער בוסקו, חוף קושטה נובה, אויירו, פורטו.

נסיעה צפונה תוביל אותנו לעיר האוניברסיטאית קוימברה (Coimbra), בירתה הראשונה של פורטוגל. נמשיך להתרשם מיופייה של הארץ ונטייל ביער בוסאקו (Bucaco) המשתרע על שטח של כ- 1000 דונם ומהווה את אחת משמורות הטבע הידועות של פורטוגל. נהלך להנאתנו בשבילי היער, נהנה מעושר הצמחייה ונראה את בקתת הצייד, של אחרון מלכי פורטוגל המשמשת היום כמלון יוקרתי הבנוי בסגנון ניאו מנואלי.נשלים את סיורנו בנסיעה אל עיר התעלות אווירו (Aveiro) "ונציה של פורטוגל", היושבת בלב אזור של ביצות, נבקר גם בקושטה נובה (Costa Nova), עיירת החוף בעלת הארכיטקטורה המעניינת. לקראת הערב נגיע למלוננו באזור פורטו.

 

יום 4>  פורטו

יום שלם נקדיש לפורטו (Porto), בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה בפורטוגל. העיר היושבת לגדת נהר הדואורו ולשפכו ומזוהה עם יינות הפורט הייחודיים לפורטוגל, העיר שאזרחיה מכונים "טריפיירוש" (טריפה זו הקיבה של הפרה) והמושג "אופורטיוניזם" נגזר משמה, העיר שהשפיעה על הסופרת ג'יי קיי רולינג לכתוב את סדרת הארי פוטר...עיר עתיקה, תעשייתית ומתחדשת, יפה ומעניינת.מסע ההכרות שלנו עם העיר יכלול שייט על הנהר, בו נוכל לראות את 6 הגשרים המגשרים בין פורטו לגדה הדרומית של הנהר, ביקור בהיכל המוסיקה – פרי תכנונו של האדריכל ההולנדי Rem Koolhas, ביקור בתחנת הרכבת סאו בנטו הידועה באריחי האזולייז'וש היפים המעטרים אותה, ביקור בקתדרלה הבנויה בסגנונות הרומנסק, הגותי והבארוק, ביקור במדרחוב סנטה קטרינה ובשוק בוליאו, הליכה לאורך שתי גדות הנהר – קייש דו ריביירה וקייש דה גאיה, נראה את בית הכנסת "מקור חיים" ע"ש כדורי, נכיר את שדרות בואה וישטה, את כיכר העיר – פראסה דוש אליאדוש, את פארק הקריסטל ועוד. נצא לארוחת ערב במסעדה ולאחריה נערוך סיור (ממונע ורגלי) בחלקיה המוארים של העיר.נשוב למלוננו.

 

     

טיולים מאורגנים למדירה והאיים הקנריים טיול מאורגן למדירה והאיים הקנריים

    

 
יום 5> ברסלוש, ויינה דו קשטלו, פונט דה לימה, סואז'ו, ישו הטוב, ברגה.

היום יוקדש לחבל ארץ צפוני, ירוק ויפה הנושא את השמות "חבל מיניו" ו"קושטה ורדה" (Costa Verde) שפירושו – החוף הירוק. בבוקרו של היום נגיע לעיירה בארסלוש (Barcelos) – המקום בו נולדה אגדת התרנגול – הסמל הפופולרי ביותר של פורטוגל. נסייר בעיירה ונצטלם עם תרנגוליה... ניסע צפונה לעיירה ויינה דו קשטלו, ממנה נערוך תצפית יפה על האזור ועל שפך נהר לימה. נמשיך מזרחה, לעבר חלקו המערבי של פארק פנדה ג'רש ונעצור בעיירה פונט דה לימה בעלת ההיסטוריה העתיקה. בהמשך דרכנו נגיע לביקור בכפר קטן ומיוחד בשם סואז'ו. בהמשך נגיע לאתר הבארוקי הנושא את השם "ישו הטוב" (Bom Jesus) ונרד, בהליכה, לאורך גרם המדרגות המפואר המדמה את דרך הייסורים של ישו. בסופו של יום הטיול נתמקם במלון בעיר ברגה.

 
יום 6> גימרייש, עמק הדואורו; למגו, פסו דה רגואה, פינייהו, טראנקוסו.

נבקר בעיירה גימרייש (Guimaraes), בה, בשנת 1139, הכריז המלך הראשון, יליד המקום, אלפונסו הנריקה, על עצמאותה של פורטוגל. נבקר בעיר העתיקה השמורה ע"י אונסק"ו. נמשיך בנסיעה לעמק הדואורו (Vall do Douro) המיוחד במינו. נבקר בחוות יינות בה אף נטעם את יין הפורט, נכיר את פסו דה רגואה – בירת העמק, נגיע לעיירה פינייהו (Pinaho) היושבת בליבו של העמק ולעיירה למגו (Lamego), בה נבקר באתר הבארוקי "גבירתנו של התרופות". בתום הסיור המרתק ניסע לעיירה טראנקוסו (Trancoso), אחת מערי המבצר המוקפות חומה, השוכנות קרוב לגבול עם ספרד השכנה ממזרח. במקום זה נתחיל ללכת בעקבות ההיסטוריה של יהודי חצי האי האיברי. נלון בטרנקוסו.

 

יום 7> טראנקוסו, וילאר פורמוסו, רכס הרי הכוכב, מונסנטו, אלפלאו

בבוקרו של היום ניכנס אל בין חומותיה של העיירה טראנקוסו (Trancoso) ונתוודע לסיפורם של אנוסי ספרד ופורטוגל, נהלך ברחובות ובסמטאות ונכיר את תחריטי הקירות היוצרים שפה של סימנים מוסתרים. נבקר בעיירת הגבול וילאר פורמוסו (Vilar Formoso) בה נבקר במוזיאון על שם של חסיד אומות העולם, אריסטידיס דה סוזה מנדס. בתום הסיור ניסע דרומה, לעבר רכס ההרים הגבוה ביותר בפורטוגל – רכס הרי הכוכב. בנסיעתנו נעפיל לנקודה הגבוהה בפורטוגל (1993מ') במקום הנקרא טור (Torre) שפירושו מגדל. נמשיך בנסיעתנו מזרחה ונגיע לכפר הייחודי מונסנטו (Monsanto) שבתיו בנויים בינות לבולדרים ענקיים שלפני מיליוני שנים גלשו מההר ונשארו נטועים במקומם. בתום הביקור ניסע דרומה, לחבל הארץ אלנטז'ו (Alentejo) ונגיע למלוננו שבעיירה אלפלאו (Alpalhao).

 
יום 8> קשטלו דה וידה, פורטאג'ם, מרוואו, אבורה, ליסבון

נתחיל את טיולנו בסיור בעיירה קסטלו דה-וידה (Castelo de Vide), שם ניפגש עם קרולינו, צאצא למשפחת אנוסים, ונשמע את סיפורם של יהודי פורטוגל ואנוסיה. נבקר ברובע היהודי שבו גם מוזיאון יהודי שהיה בעבר בית כנסת ונשמע מפי קרולינו את סיפורו האישי וסיפורם של "יהודיה הנסתרים" של העיירה. ניסע אל פורטאג'ם (Portagem) – מעבר גבול בין ספרד לפורטוגל דרכו, בשנת 1492, עברו מגורשי ספרד לפורטוגל. נצעד בעקבותיהם על גשר הרומנסק החוצה את הנחל. נמשיך אל מארוואו (Marvao), אחד הכפרים הציוריים ביותר המעטרים את ראשי הגבעות המזרחיות של פורטוגל ונבקר במבצר החולש על סביבתו. נמשיך בנסיעתנו דרומה ונגיע אל העיר אבורה (Evora), בירת חבל אלנטזו', שבמאות 16-14 פרחה ושגשגה, היה זה "תור הזהב" של העיר. בשנים אלו היא הפכה לחביבת בית המלוכה (שושלת אביש) ולמקום מושבם. משכילים ואמנים רבים הסתופפו בצל מוסדות השלטון. באמצע המאה ה-16 התיישב בה גם הארכיהגמון. אבורה ירדה מגדולתה החל משנת 1580 – עם השתלטות ספרד על פורטוגל. נבקר בקפלת העצמות שבכנסיית סן-פרנסיסקו, נראה את הקתדרלה העתיקה, את המקדש הרומי המשויך לאלת המלחמה דיאנה, את כיכר ג'ירלדו ואת מוצרי השעם המוצגים בחנויות. בתום הסיור ניסע לליסבון ונתמקם במלוננו באזור ליסבון.

 
יום 9> ליסבון

יום זה נקדיש לבירת פורטוגל – ליסבון. נפתח את סיורנו בעלייה למבצר סנט ג'ורג' (Sao Jorge), ממנו נרד בסמטאות רובע אלפמה (Alfama) העתיק. נכיר את רובע באיישה (Baixa) הסואן, ליבה של העיר ואת רובע ביירו אלטו (Bairo alto) הצופה על העיר. ניסע לאורכו של שפך נהר טז'ו ונגיע לאזור בלם (Belem) שבו נבקר בכנסיית ז'רונימוש הידועה בעיטוריה המנואלים, נראה את מגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים, את המצודה עם האנדרטה לזכר חיילי פורטוגל. נבקר באתר האנדרטה לכבודם של המגלים שיצאו מפורטוגל וגילו את העולם החדש, ובראשם הנרי הספן.נבקר גם באחד מהמוזיאונים המעניינים שבעיר.

את ארוחת הערב נאכל במועדון פאדו, בו גם נאזין לשירת הפאדו הייחודית לפורטוגל. נשוב למלוננו.

 
יום 10> רכס הרי סינטרה – קאבו דה רוקה – קשקייש – ליסבון

סינטרה (Sintra), עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי – הלורד ביירון, יושבת בלב רכס הררי מיוער, הנושא את שמה, המקנה לעיירה מיקרו אקלים נעים. נבקר בארמון הלאומי ונכיר את העיירה על סמטאותיה הצבעוניות, החנויות והמסעדות. נמשיך לביקור בנקודה המערבית של אירופה – קאבו דה רוקה (Cabo da Roca) הצופה על מרחבי האוקיאנוס האטלנטי. נמשיך לאורך קו החוף המצוקי ונסור לבקר ברחובותיה היפים של עיירת הנופש קאשקייש (Cascais). בתום הטיול נשוב למלוננו שבליסבון. בערב נצא לסיור רגלי באזור האקספו הוא "פארק התגליות", השטח הענק בו, בשנת 1998, נערך היריד הבינלאומי הגדול וכיום הוא משמש כמרכז בילויים ומגורים וכולל תצוגה ארכיטקטונית מרהיבה של מבנים שתוכננו ע"י מיטב אדריכלי העולם. בתום הסיור נשוב למלוננו.

 
יום 11> ליסבון- מדירה, פונשל

בשעות הבוקר נגיע לנמל התעופה של ליסבון, ממנו נטוס לאי מדירה (Madeira). 

לאחר הנחיתה נטייל בפונשאל (Funchal) ובסביבתה הקרובה: בעזרת רכבל הנוסע מעל לעיר פונשל, נעפיל לישוב הקטן מונטה (Monte) וניכנס לגנים הייחודיים בעלי האוספים המרשימים של אבנים יקרות ומבחר פסלים אפריקנים. בתום הסיור בגנים נגלוש במזחלות נצרים – טובאגון (tobagon), ששימשו כאמצעי תחבורה מקומית לפני יותר מ 100 שנים וכיום זו חוויה נחמדה.
נבקר בגנים הבוטניים העשירים במיני צמחים ופרחים ונמצאים בתצפית יפה על פונשל. נלון בבירת האי – פונשל (Funchal).

 
יום 12> יום טיול לצפון מערב האי והרמה המרכזית, פונשל.

בבוקר ניסע לאורך החוף הדרומי לכיוון מערב האי. נגיע אל הצוק האדיר קאבו ג'יראון (Cabo Giraon) המתנשא ישירות מאות מטרים מעל חוף הים. נמשיך לעיירה היפה ריבירה בראווה (Ribeira Brava) ושם נפנה צפונה לחציית האי. נעלה אל ראש המעבר בבוקה דה אנקומדה (Boca de Encumeada), המקום ממנו אפשר לראות ביום טוב את שני חלקי האי – הצפוני והדרומי. ניסע לאורך הרמה ונרד לפורטו מוניז (Porto Muniz). כאן, לנוכח 'הבריכות הוולקניות' (שנוצרו בפעילות וולקנית והתמלאו במי ים), נאכל ארוחת צהרים. לאחר הארוחה ניסע לאורך החוף הצפוני לעיירה סן וינסנטה(S. Vincente) ונבקר במערות הוולקניות. 

בתום הטיול נשוב למלוננו שבפונשל.

 

יום 13> סביבות פונשל

נעזוב את המלון ניסע לתצפית הנפלאה פיקו דוש ברסלוש (Pico dos Barcelos) הצופה על העיר, נמשיך לתצפית מרהיבה בשם אירה דו סראדו ( Eira do Serrado) ולעמק הנזירות – Curral das Freiras. 

נחזור לפונשל להכרות עם מרכז העיר: נבקר בשוק הפרחים, הפירות, הירקות והדגים של פונשל ונכיר את מרכזה של בירת האי. במהלך היום נעלה על סירת קטאמאראן, לשייט בן 3 שעות, בו נוכל לראות דולפינים ואולי גם לוותינים. בתום הטיול נשוב למלוננו.

 
יום 14> יום טיול שלם למזרח האי. פונשל

נתחיל את סיורנו בעיירה קאמאשה (Kamacha) נבקר במרכז התיירותי שבו תצוגה מרשימה של אמנות עממית – עבודות עץ, קש, נצרים, קרמיקה, רקמה ועוד. לעתים ניתן אף לפגוש את האמנים היוצרים במקום. נמשיך בנופים וולקאניים כהים אל פיקו דו אריירו (Pico do Arieiro), הפסגה השנייה בגובהה במדירה (1818מ'), ממנה נשקיף על כל מרכזו ומזרחו של האי. בדרכנו צפונה נעצור בריביירו פריו (Ribeiro Frio) ונלך לצידה של לבדה (Levada) – תעלת מי נגר עילי, ביער גשם מקסים שכאילו נלקח מסיפורי פיות היער ובו נקודות תצפית מרהיבות. בסיום הטיול הרגלי נחזור לרכב ונרד אל החוף הצפוני אל העיירה סאנטאנה (Santana), בה נראה דוגמאות יפות של אדריכלות המגורים המקומית. נמשיך מזרחה אל סנט לורנצו (Sao Lorenso) ונשלים את הקפת חלקו המזרחי של האי בדרכנו חזרה אל מלוננו שבפונשאל. בערב נצא לסעוד במסעדה מקומית המגישה את המאכל המקומי הפופולרי (סוג של שישליק) Espetada ומפגישה את הסועדים עם הפולקלור המקומי. בתום הבילוי נשוב למלוננו בפונשל.

 
יום 15> פונשל - ליסבון – ת"א

נשלים את טיולנו בפונשל ובהתאם לשעת הטיסה פרד מהאי הקסום, ונצא לשדה התעופה בדרכנו לליסבון והביתה בטיסת המשך.

 

 
• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריכה לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לפורטוגל עם שמורת ג'רש וגני בומברל, 11 ימים
טיול מאורגן לפורטוגל וקומפוסטלה, 11 ימים
טיול מאורגן לפורטוגל, טיול עומק בארץ מגלי העולמות, 8 ימים
פורטוגל, ארץ מגלי העולמות 9 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי שייט
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015