ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מיוחד לפורטוגל ומדירה,ומדירה עם פארק ג'רש ופסטיבל אטלנטיק במדירה, 15 ימים

הפעם מחכה לנו טיול באמת טיול מיוחד במינו.
בטיולנו נכיר ונחווה, בנוסף לפניה הידועות והאהובות של פורטוגל, גם את פינות החמד, העיירות האותנטיול והשמורות המקסימות, שמחוץ למסלול המטיילים החבוט; נטייל בשמורת ג'רש, הפארק הלאומי היפה ביותר בפורטוגל. עם רכבי שטח נכיר את מכמניו של עמק הדואורו המרהיב, ואת אתר ציורי הסלע הקדומים. נבקר בגנים הנהדרים של בומבראל ובאגם היפה של נהר זזרה וכמובן מדירה. אי גן עדן הקסום, בימי הפסטיבל האטלנטי. נצטרף לתושבי האי בחגיגות עם שפע אירועים, מופעי זיקוקים מרהיבים ומוזיקה אופיינית למדירה. נכיר ונהנה גם מהמאכלים המיוחדים של פורטוגל ובהם האספדה המפורסם.

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לפורטוגל ומדירה? 

 

המסלול המקיף ביותר - רק באיילה גיאוגרפית אנו בוחרים לשלב את מכלול האיים של מדיירה שטופת השמש בכל השנה. שילוב מרתק של נופים קסומים, חופים יפהפיים, תרבות והיסטוריה מרתקת. 

  

בגלל ההדרכה-  פורטוגל ומדירה הם יעדי טיול נהדרים. אבל הערך המוסף של הדרכת תמי פורטיס לא יסולא בפז.תמי אשר גרה בעבר מספר שנים בפורטוגל, מכירה את פינותיה החבויות ואת תושביה, שפתם ותרבותם, וניחנה ביכולת ונועם המאפשרים לה להעביר את החוויה מכלי ראשון.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: כל השנה
Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לפורטוגל ומדירהיום 1> תל אביב- ליסבון.

בשעות אחה"צ נמריא מנתב"ג בטיסה ישירה לליסבון. הגעה לליסבון בשעות הערב המאוחרות. נלון בליסבון 

 
יום 2> רכס הרי סינטרה – קאבו דה רוקה – קשקייש – ליסבון. 

סינטרה (Sintra), עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי – הלורד ביירון, יושבת בלב רכס הררי מיוער, הנושא את שמה, המקנה לעיירה מיקרו אקלים נעים. נבקר בארמון הלאומי ונכיר את העיירה על סמטאותיה הצבעוניות, החנויות והמסעדות. נמשיך לביקור בנקודה המערבית של אירופה – קאבו דה רוקה (Cabo da Roca) הצופה על מרחבי האוקיאנוס האטלנטי. נמשיך לאורך קו החוף המצוקי ונסור לבקר ברחובותיה היפים של עיירת הנופש קאשקייש (Cascais). בתום הטיול נשוב למלוננו שבליסבון. בערב נצא לסיור רגלי באזור האקספו הוא "פארק התגליות", השטח הענק בו, בשנת 1998, נערך היריד הבינלאומי הגדול וכיום הוא משמש כמרכז בילויים ומגורים וכולל תצוגה ארכיטקטונית מרהיבה של מבנים שתוכננו ע"י מיטב אדריכלי העולם.בתום הסיור נשוב למלוננו. 

 
יום 3> ליסבון

יום זה נקדיש לבירת פורטוגל – ליסבון. נפתח את סיורנו בעלייה למבצר סנט ג'ורג' (Sao Jorge), ממנו נרד בסמטאות רובע אלפמה (Alfama) העתיק. נכיר את רובע באיישה (Baixa) הסואן, ליבה של העיר ואת רובע ביירו אלטו (Bairo alto) הצופה על העיר. ניסע לאורכו של שפך נהר טז'ו ונגיע לאזור בלם (Belem) שבו נבקר בכנסיית ז'רונימוש הידועה בעיטוריה המנואלים, נראה את מגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים, את המצודה עם האנדרטה לזכר חיילי פורטוגל. נבקר באתר האנדרטה לכבודם של המגלים שיצאו מפורטוגל וגילו את העולם החדש, ובראשם הנרי הספן.נבקר גם באחד מהמוזיאונים המעניינים שבעיר.בערב נצא למסעדה/מועדון פאדו, בה נאכל ארוחת ערב ונתוודע לשירת הפאדו המיוחדת לפורטוגל.

    

טיולים מאורגנים למדירה והאיים הקנריים טיול מאורגן למדירה והאיים הקנריים

   

יום 4> גני בומבאראל, אובידוש, נאזארה, באטאליה, פאטימה, תומר.

נצא מליסבון צפונה ונבקר בגן פסלים מיוחד במינו הממוקם בחוות יין. נמשיך בנסיעה למתנת הכלולות של מלכות פורטוגל – העיירה הקטנה, העתיקה והציורית אובידוש (Obidos) ונשוטט בסמטאותיה שבין החומות.

ניסע אל עיירת הדיג נאזארה (Nazare) היושבת לחופו של מפרץ גדול ויפה ומעליה מתנשא מצוק אדיר (O Sitio) – ממנו נצפה על העיירה.
נמשיך לביקור באתר המפורסם "כנסיית מריה של הניצחון" בבאתאליה (Batalha ). ב-14 באוגוסט 1385 היכה ז'ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה בקרב אלז'ובארוטה (Aljubarota) והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש את נדרו והקים את הכנסייה/המנזר המפורסם.
ניסע לפאטימה. (Fatima). ב-13 במאי 1917 נתגלתה כאן הבתולה הקדושה לרועת הצאן לוצ'יה ושניים מחבריה ובישרה להם בשורת שלום בעצם ימי מלחמת העולם הראשונה. מאז הפך המקום לאתר העלייה לרגל הגדול ביותר בפורטוגל (עד 300,000 איש במועדי ההתכנסות). נסייר באתר ונשמע את סיפור ההתרחשות.
ניסע לעיר טומר (Tomar). נהלך בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-15 ע"ש אברהם זכות. נעפיל למרומי המבצר/מנזר הטמפלרי – הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם שבו. בתום הסיורים נתמקם במלוננו.

 
יום 5> נהר זזרה, יער בוסקו, אויירו, חוף קושטה נובה.

נשכים לצאת לביקור בעמק נהר זזרה (Zezere) השופע מים ונתרשם מיופיו של העמק. נמשיך להתרשם מיופייה של הארץ ונטייל ביער בוסאקו (Bucaco) המשתרע על שטח של כ- 1000 דונם ומהווה את אחת משמורות הטבע הידועות של פורטוגל. נהלך להנאתנו בשבילי היער, נהנה מעושר הצמחייה ונראה את בקתת הצייד, של אחרון מלכי פורטוגל המשמשת היום כמלון יוקרתי הבנוי בסגנון ניאו מנואלי.

נשלים את סיורנו בנסיעה אל עיר התעלות אווירו (Aveiro) "ונציה של פורטוגל", היושבת בלב אזור של ביצות, נבקר גם בקושטה נובה (Costa Nova), עיירת החוף בעלת הארכיטקטורה המעניינת. לקראת הערב נגיע למלוננו.

 
יום 6> פורטו – וילה נובה דה גאיה.

נמשיך בנסיעתנו צפונה ונגיע לפורטו (Porto), בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה במדינה. פורטו יושבת על שפך נהר הדואורו (Douro) בדרכו לאוקיאנוס האטלנטי. נטייל בגן הקריסטל, מכאן נפרשות תצפיות מרהיבות אל הנהר, שתי גדותיו וגשריו. נרד לסיור בעיר ונבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו (Sao Bento), הידועה באריחי הקרמיקה האזולייז'וש הכחולים המעטרים אותה. נבקר בשוק בוליאו ובמדרחוב סנטה קטרינה. נבקר בקתדרלה (Se') וממנה נרד בסמטאות רובע ריביירה עד לגדת הנהר. נצא לשייט על הנהר ונבקר באחד מיקבי יינות הפורט המפורסמים אשר בוילה נובה דה גאיה (Vila Nova da Gaia), היושבת מעברו השני של הנהר מול פורטו. ננסה ללמוד על תעשיית יין הפורט המשגשגת בעיר, כולל טעימות, כמובן. בתום הסיור נגיע למלוננו.

 

יום 7> ברסלוש, ישו הטוב, פארק שמורת ג'רש .

היום יוקדש לחבל ארץ צפוני, ירוק ויפה הנושא את השמות "חבל מיניו" ו"קושטה ורדה" (Costa Verde) שפירושו – החוף הירוק. בבוקרו של היום נגיע לעיירה בארסלוש (Barcelos) – המקום בו נולדה אגדת התרנגול – הסמל הפופולרי ביותר של פורטוגל. נסייר בעיירה ונצטלם עם תרנגוליה... נמשיך בנסיעה ועליה לאתר הבארוקי הנושא את השם "ישו הטוב" (Bom Jesus) ונרד, בהליכה, לאורך גרם המדרגות המפואר המדמה את דרך הייסורים של ישו.ושוב נמשיך בנסיעה ונגיע לאזור הפארק הלאומי הגדול ביותר בפורטוגל – פארק ג'רש ובו העיירה הקטנה ג'רש, הידועה במרחצאותיה הרפואיים. נעלה על רכב מקומי היכול לנוע בדרכי הפארק ונצא לסיור ממונע, בן כמה שעות. בתום הסיור נחזור לעיירה ג'רש ונתמקם במלוננו.

 
יום 8> עמק הדואורו; חוות מתיאוס, פינייהו, פוז'-קואה (טיול ג'יפים), טראנקוסו.

היום יוקדש בעיקרו לעמק הדואורו (Vall do Douro) המיוחד במינו. נתחיל בביקור בחוות מתיאוס (Mateus) הידועה בבית האצולה ובגנים היפים שבה. נגיע לעיירה פינייהו (Pinaho) היושבת בליבו של העמק וניסע לעיירה פוז' קואה (Foz Coa) שבחלקו המזרחי של העמק, קרוב לגבול עם ספרד. כאן נעלה על ג'יפים וניסע בדרכי עפר יפות לביקור באתר פרהיסטורי השמור ע"י אונסק"ו, ומתייחד בציורי סלע בני אלפי שנים. בתום הסיור המרתק ניסע לעיירה טראנקוסו (Trancoso), אחת מערי המבצר המוקפות חומה, השוכנות קרוב לגבול עם ספרד השכנה ממזרח. נלון בטרנקוסו.

 
יום 9> טראנקוסו, רכס הרי הכוכב, מונסנטו.

בבוקרו של היום ניכנס אל בין חומותיה של העיירה טראנקוסו ונתוודע לסיפורם של אנוסי ספרד ופורטוגל, נהלך ברחובות ובסמטאות ונכיר את תחריטי הקירות היוצרים שפה של סימנים מוסתרים. בתום הסיור ניסע דרומה, לעבר רכס ההרים הגבוה ביותר בפורטוגל – רכס הרי הכוכב. בנסיעתנו נעפיל לנקודה הגבוהה בפורטוגל (1993מ') במקום הנקרא טור (Torre) שפירושו מגדל. בדרכנו נהנה מהנופים ומפריחות האביב הצובעות את הרכס בעיקר בצהוב וסגול. נמשיך בנסיעתנו מזרחה ונגיע לכפר הייחודי מונסנטו (Monsanto) שבתיו בנויים בינות לבולדרים ענקיים שלפני מיליוני שנים גלשו מההר ונשארו נטועים במקומם. בתום הביקור ניסע דרומה, לחבל הארץ אלנטז'ו (Alentejo) ונגיע למלוננו שבעיירה אלפלאו (Alpalhao).

 
יום 10> קשטלו דה וידה, פורטאג'ם, מרוואו, אבורה.

נתחיל את טיולנו בסיור בעיירה קסטלו דה-וידה (Castelo de Vide), שם ניפגש עם קרולינו, צאצא למשפחת אנוסים, ונשמע את סיפורם של יהודי פורטוגל ואנוסיה. נבקר ברובע היהודי שבו גם מוזיאון יהודי שהיה בעבר בית כנסת ונשמע מפי קרולינו את סיפורו האישי וסיפורם של "יהודיה הנסתרים" של העיירה. ניסע אל פורטאג'ם (Portagem) – מעבר גבול בין ספרד לפורטוגל דרכו, בשנת 1492, עברו מגורשי ספרד לפורטוגל. נצעד בעקבותיהם על גשר הרומנסק החוצה את הנחל. נמשיך אל מארוואו (Marvao), אחד הכפרים הציוריים ביותר המעטרים את ראשי הגבעות המזרחיות של פורטוגל ונבקר במבצר החולש על סביבתו. נמשיך בנסיעתנו דרומה ונגיע אל העיר אבורה (Evora), בירת חבל אלנטזו', שבמאות 16-14 פרחה ושגשגה, היה זה "תור הזהב" של העיר. בשנים אלו היא הפכה לחביבת בית המלוכה (שושלת אביש) ולמקום מושבם. משכילים ואמנים רבים הסתופפו בצל מוסדות השלטון. באמצע המאה ה-16 התיישב בה גם הארכיהגמון. אבורה ירדה מגדולתה החל משנת 1580 – עם השתלטות ספרד על פורטוגל. נבקר בקפלת העצמות שבכנסיית סן-פרנסיסקו, נראה את הקתדרלה העתיקה, את המקדש הרומי המשויך לאלת המלחמה דיאנה, את כיכר ג'ירלדו ואת מוצרי השעם המוצגים בחנויות. בתום הסיור נתמקם במלוננו.

 
יום 11> מונסאראז, נמל תעופה של ליסבון- מדירה

נעזוב את אבורה וניסע מזרחה, לעבר הגבול עם ספרד. נגיע לעיירה מונסאראז (Monsaraz) הנישאת על גבעה מעל נהר גוודיאנה (Guadiana) – קו גבול שבין שתי המדינות. עיירה עתיקה זו ידועה במבצר שלה ובנוף המרהיב המתגלה לצופים מראשה. בשעות אחה"צ נגיע לנמל התעופה של ליסבון, ממנו נטוס לאי מדירה (Madeira). נלון בבירת האי – פונשל (Funchal).

 
יום 12> סביבות פונשל.

היום נטייל בפונשאל ובסביבתה הקרובה ; נבקר בגנים הבוטניים המשקיפים על העיר ומתהדרים בתכנון שובה לב ובשפע של פרחים וצמחים הגדלים באי. בעזרת רכבל הנוסע מעל לעיר פונשל, נעפיל לישוב הקטן מונטה (Monte) וניכנס לגנים הייחודיים בעלי האוספים המרשימים של אבנים יקרות ומבחר פסלים אפריקנים. בתום הסיור בגנים נגלוש במזחלות נצרים – טובאגון (tobagon), ששימשו כאמצעי תחבורה מקומית לפני יותר מ 100 שנים וכיום זו חוויה נחמדה.

ניסע לתצפית הנפלאה פיקו דוש ברסלוש (Pico dos Barcelos) הצופה על העיר, נמשיך לתצפית מרהיבה בשם אירה דו סראדו ( Eira do Serrado) ולעמק הנזירות – Curral das Freiras. בתום הטיול נשוב למלוננו. לאחר ארוחת הערב נצא לרחוב לראות את המופע המרהיב של זיקוקי הדינור ונשמע את המוזיקה, שהם חלק נכבד באירועי פסטיבל האטלנטי.

 
יום 13> יום טיול לצפון מערב האי והרמה המרכזית.

בבוקר נצא ופנינו מערבה. נגיע אל הצוק האדיר בקאבו ג'יראון (Cabo Giraon) המתנשא ישירות מאות מטרים מעל חוף הים. נמשיך לעיירה היפה ריבירה בראווה (Ribeira Brava) ושם נפנה צפונה לחציית האי. נעלה בעלייה מסחררת אל ראש המעבר בבוקה דה אנקומדה (Boca de Encumeada) ונרד אל החוף הצפוני לעיירה סן וינסנטה(S. Vincente), נבקר במערות הוולקניות. דרך יפהפייה לאורך החוף הצפוני תביא אותנו לפורטו מוניז (Porto Muniz). כאן, לנוכח 'הבריכות הוולקניות' (שנוצרו בפעילות וולקנית והתמלאו במי ים), נאכל ארוחת צהרים. אחר הצהרים נשלים את הקפת חלקו המערבי של האי תוך נסיעה ביערות שופעים ומבטים יפים אל הים לינה בפונשל.

 

יום 14> יום טיול שלם למזרח האי.

נתחיל את סיורנו בעיירה קאמאשה (Kamacha) נבקר במרכז התיירותי שבו תצוגה מרשימה של אמנות עממית – עבודות עץ, קש, נצרים, קרמיקה, רקמה ועוד. לעתים ניתן אף לפגוש את האמנים היוצרים במקום. נמשיך בנופים וולקאניים כהים אל פיקו דו אריירו (Pico do Arieiro), הפסגה השנייה בגובהה במדירה (1818מ'), ממנה נשקיף על כל מרכזו ומזרחו של האי. בדרכנו צפונה נעצור בריביירו פריו (Ribeiro Frio) ונלך לצידה של לבדה (Levada) – תעלת מי נגר עילי, ביער גשם מקסים שכאילו נלקח מסיפורי פיות היער ובו נקודות תצפית מרהיבות. בסיום הטיול הרגלי נחזור לרכב ונרד אל החוף הצפוני אל העיירה סאנטאנה (Santana), בה נראה דוגמאות יפות של אדריכלות המגורים המקומית. נמשיך מזרחה אל העיירה מאשיקו (Machico) ונשלים את הקפת חלקו המזרחי של האי בדרכנו חזרה אל מלוננו שבפונשאל. בערב נצא לסעוד במסעדה מקומית המגישה את המאכל המקומי הפופולרי (סוג של שישליק) Espetada.

 
יום 15> פונשל – ליסבון – תל אביב

את שעות הבוקר ננצל להכרות עם פונשל. נבקר בשוק הפרחים, הפירות, הירקות והדגים של פונשל. נהלך ברחוב סנטה קתרינה הידוע בציורי הדלתות של בתי העסק שלארכו, נראה את בניין העירייה, נהלך בשדרה המרכזית ובטיילת החוף. בהתאם לשעת הטיסה ניפרד מהאי הקסום ונצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

 

• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריכה לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
הטיול המקיף לפורטוגל עם ג'יפים בעמק הדואורו וגני בומבאראל', 11 ימים
טיול מאורגן לפורטוגל וקומפוסטלה, 11 ימים
טיול מאורגן לפורטוגל 11 יום
טיול מאורגן לפורטוגל, טיול עומק בארץ מגלי העולמות, 8 ימים
פורטוגל, ארץ מגלי העולמות 9 ימים
טיול לפורטוגל ומדירה, 11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015