ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

פורטוגל ומדירה, אי גן העדן, 16 ימים

הפעם מחכה לנו טיול באמת טיול מיוחד במינו.בטיולנו נכיר ונחווה, בנוסף לפניה הידועות והאהובות של פורטוגל, גם את פינות החמד, העיירות האותנטיות השמורות המקסימות, שמחוץ למסלול המטיילים החבוט;  נכיר את מכמני עמק הדואורו הנהדר, נבקר בגנים הנהדרים של בומבראל, נבקר בחוות יינות בה אף נטעם את יין הפורט הייוחדי.  וכמובן מדירה. אי גן עדן הקסום, העשיר בנופים קסומים ומפתיעים.  נכיר ונהנה גם מהמאכלים המיוחדים של פורטוגל ובהם האספדה המפורסם

 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לפורטוגל ומדירה? 

 

המסלול המקיף ביותר - רק באיילה גיאוגרפית אנו בוחרים לשלב את מכלול האיים של מדיירה שטופת השמש בכל השנה. שילוב מרתק של נופים קסומים, חופים יפהפיים, תרבות והיסטוריה מרתקת. 

  

בגלל ההדרכה-  פורטוגל ומדירה הם יעדי טיול נהדרים. אבל הערך המוסף של הדרכת תמי פורטיס לא יסולא בפז.תמי אשר גרה בעבר מספר שנים בפורטוגל, מכירה את פינותיה החבויות ואת תושביה, שפתם ותרבותם, וניחנה ביכולת ונועם המאפשרים לה להעביר את החוויה מכלי ראשון.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: בינונית 
........................................................ 
קהל היעד: בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: כל השנה
Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לפורטוגל ומדירה
יום 1>תל אביב- ליסבון, גני בומבאראל, אובידוש, נאזארה

נמריא מנתב"ג בטיסה ישירה לליסבון. לאחר איסוף המזוודות נצא מליסבון צפונה לביקור בגן פסלים מיוחד במינו הממוקם בחוות יין. נמשיך בנסיעה למתנת הכלולות של מלכות פורטוגל – העיירה הקטנה, העתיקה והציורית אובידוש (Obidos) ונשוטט בסמטאותיה שבין החומות.
ניסע אל עיירת הדיג נאזארה (Nazare) היושבת לחופו של מפרץ גדול ויפה ומעליה מתנשא מצוק אדיר (O Sitio) – ממנו נצפה על העיירה. נלון בנאזארה.

 
יום 2> אלקובסה, באטאליה, פאטימה, תומר

ניסע לאלקובסה (Alcobaca), לביקור בכנסיה המיוחדת, כאן נתוודע לסיפורם הרומנטי והמרתק של פדרו ואינש. נמשיך לביקור ב "כנסיית מריה של הניצחון" בבאתאליה (Batalha ). ב 1385 היכה ז'ואאו הראשוiן מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה בקרב אלז'ובארוטה (Aljubarota) והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש את נדרו והקים כאן את הכנסייה/המנזר המפורסם. 

ניסע לפאטימה. (Fatima). כאן נתגלתה הבתולה הקדושה לרועת הצאן לוצ'יה ושניים מחבריה ובישרה להם בשורת שלום, בעצם ימי מלחמת העולם הראשונה. מאז הפך המקום לאתר העלייה לרגל הגדול ביותר בפורטוגל (עד 300,000 איש במועדי ההתכנסות). נסייר באתר ונשמע את סיפור ההתרחשות הפנטסטי.
ניסע לעיר טומר (Tomar). נהלך בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-15 ע"ש אברהם זכות. נעפיל למרומי המבצר/מנזר הטמפלרי – הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם. בתום הסיורים נתמקם במלוננו בתומר.

 
יום 3> קוימברה, יער בוסקו, חוף קושטה נובה, אויירו, פורטו.

נסיעה צפונה תוביל אותנו לעיר האוניברסיטאית קוימברה (Coimbra), בירתה הראשונה של פורטוגל. נמשיך להתרשם מיופייה של הארץ ונטייל ביער בוסאקו (Bucaco) המשתרע על שטח של כ- 1000 דונם ומהווה את אחת משמורות הטבע הידועות של פורטוגל. נהלך להנאתנו בשבילי היער, נהנה מעושר הצמחייה ונראה את בקתת הצייד, של אחרון מלכי פורטוגל המשמשת היום כמלון יוקרתי הבנוי בסגנון ניאו מנואלי.

נשלים את סיורנו בנסיעה אל עיר התעלות אווירו (Aveiro) "ונציה של פורטוגל", היושבת בלב אזור של ביצות, נבקר גם בקושטה נובה (Costa Nova), עיירת החוף בעלת הארכיטקטורה המעניינת. לקראת הערב נגיע למלוננו בפורטו.

     

טיולים מאורגנים למדירה והאיים הקנריים טיול מאורגן למדירה והאיים הקנריים

    


יום 4> פורטו

יום שלם נקדיש לפורטו (Porto), בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה בפורטוגל. העיר היושבת לגדת נהר הדואורו ולשפכו ומזוהה עם יינות הפורט הייחודיים לפורטוגל, העיר שאזרחיה מכונים "טריפיירוש" (טריפה זו הקיבה של הפרה) והמושג "אופורטיוניזם" נגזר משמה, העיר שהשפיעה על הסופרת ג'יי קיי רולינג לכתוב את סדרת הארי פוטר...עיר עתיקה, תעשייתית ומתחדשת, יפה ומעניינת.

מסע ההכרות שלנו עם העיר יכלול שייט על הנהר, בו נוכל לראות את 6 הגשרים המגשרים בין פורטו לגדה הדרומית של הנהר, ביקור בהיכל המוסיקה – פרי תכנונו של האדריכל ההולנדי Rem Koolhas, ביקור בתחנת הרכבת סאו בנטו הידועה באריחי האזולייז'וש היפים המעטרים אותה, ביקור בקתדרלה הבנויה בסגנונות הרומנסק, הגותי והבארוק, ביקור במדרחוב סנטה קטרינה ובשוק בוליאו, הליכה לאורך שתי גדות הנהר – קייש דו ריביירה וקייש דה גאיה, נראה את בית הכנסת "מקור חיים" ע"ש כדורי, נכיר את שדרות בואה וישטה, את כיכר העיר – פראסה דוש אליאדוש, את פארק הקריסטל ועוד. נצא לארוחת ערב במסעדה ולאחריה נערוך סיור (ממונע ורגלי) בחלקיה המוארים של העיר. נשוב ללינה במלוננו.

 

יום 5> ברסלוש, ויינה דו קשטלו, ולנסה דו מיניו, פונט דה לימה, ישו הטוב, ברגה

היום יוקדש לחבל ארץ צפוני, ירוק ויפה הנושא את השמות "חבל מיניו" ו"קושטה ורדה" (Costa Verde) שפירושו – החוף הירוק. בבוקרו של היום נגיע לעיירה בארסלוש (Barcelos) – המקום בו נולדה אגדת התרנגול – הסמל הפופולרי ביותר של פורטוגל. נסייר בעיירה ונצטלם עם תרנגוליה... ניסע צפונה לעיירה ויינה דו קשטלו, ממנה נערוך תצפית יפה על האזור ועל שפך נהר לימה. ניסע עוד צפונה לעיירת הגבול ולנסה דו מיניו הידועה במבצרה העמוס בחנויות ובתצפית יפה לעבר נהר מינוי – הגבול הצפוני עם ספרד. מכאן נרד דרומה לעיירה פונט דה לימה בעלת ההיסטוריה העתיקה. נעלה בנסיעה לאתר הבארוקי הנושא את השם "ישו הטוב" (Bom Jesus) ונרד, בהליכה, לאורך גרם המדרגות המפואר המדמה את דרך הייסורים של ישו. בסופו של יום הטיול נתמקם במלון בעיר ברגה.

 

יום 6> גימרייש, עמק הדואורו; למגו, פסו דה רגואה, פינייהו, טראנקוסו.

נבקר בעיירה גימרייש (Guimaraes), כאן, בשנת 1139, הכריז המלך הראשון, יליד המקום, אלפונסו הנריקה, על עצמאותה של פורטוגל. נבקר בעיר העתיקה השמורה ע"י אונסק"ו. נמשיך בנסיעה לעמק הדואורו (Vall do Douro) המיוחד במינו. נבקר בחוות יינות בה אף נטעם את יין הפורט, נכיר את פסו דה רגואה – בירת העמק, ונגיע לעיירה פינייהו (Pinaho) היושבת בליבו של העמק. בעיירה למגו (Lamego), נבקר באתר הבארוקי "גבירתנו של התרופות". בתום הסיור המרתק ניסע לעיירה טראנקוסו (Trancoso), אחת מערי המבצר המוקפות חומה, השוכנות קרוב לגבול עם ספרד השכנה ממזרח. כאן נתחיל ללכת בעקבות ההיסטוריה של יהודי חצי האי האיברי. נלון בטרנקוסו.

 

יום 7> טראנקוסו, וילאר פורמוסו, רכס הרי הכוכב, מונסנטו, אלפלאו

בבוקרו של היום ניכנס אל בין חומותיה העתיקות של העיירה טראנקוסו (Trancoso) ונתוודע לסיפורם של אנוסי ספרד ופורטוגל. נהלך ברחובות ובסמטאות ונכיר את תחריטי הקירות היוצרים שפה של סימנים מוצפנים. נמשיך לעיירת הגבול וילאר פורמוסו (Vilar Formoso), כאן נבקר במוזיאון על שם של חסיד אומות העולם, אריסטידיס דה סוזה מנדס. בתום הסיור ניסע דרומה, לעבר רכס ההרים הגבוה ביותר בפורטוגל – רכס הרי הכוכב. בנסיעתנו נעפיל לנקודה הגבוהה בפורטוגל (1993מ') , לטור (Torre) שפירושו מגדל. נמשיך בנסיעתנו מזרחה לכפר הייחודי מונסנטו (Monsanto) שבתיו בנויים בין ומתחת לבולדרים ענקיים שלפני מיליוני שנים גלשו מההר ונשארו נטועים כאן. בתום הביקור ניסע דרומה, לחבל הארץ אלנטז'ו (Alentejo) למלוננו שבעיירה אלפלאו (Alpalhao).

 
יום 8> קשטלו דה וידה, פורטאג'ם, מרוואו, אבורה

נתחיל את היום בסיור בעיירה קסטלו דה-וידה (Castelo de Vide), אם יתאפשר ניפגש עם קרולינו, צאצא למשפחת אנוסים, ונשמע את סיפורם של יהודי פורטוגל ואנוסיה. נבקר ברובע היהודי שבו גם מוזיאון יהודי שהיה בעבר בית כנסת ונשמע את סיפורם "יהודיה הנסתרים" של העיירה. ניסע אל פורטאג'ם (Portagem) – מעבר הגבול בין ספרד לפורטוגל דרכו, עברו מגורשי ספרד לפורטוגל בשנת 1492. נצעד בעקבותיהם על גשר הרומנסק החוצה את הנחל. נמשיך אל מארוואו (Marvao), מהכפרים הציוריים ביותר המעטרים את ראשי הגבעות המזרחיות של פורטוגל. נבקר במבצר החולש על סביבתו ונמשיך בנסיעתנו דרומה לאבורה (Evora), בירת חבל אלנטזו', שבמאות 16-14 פרחה ושגשגה, ב"תור הזהב" של העיר. בשנים אלו ישב כאן בית המלוכה (שושלת אביש). והזמינו משכילים ואמנים רבים להסתופף בצילם. באמצע המאה ה-16 התיישב בה גם הארכיהגמון לכבודו נבנתה הקתדרלה העתיקה בה נבקר. נתרשם גם מקפלת העצמות שבכנסיית סן-פרנסיסקו והמקדש הרומי המשויך לאלת המלחמה דיאנה. נשוטט בכיכר ג'ירלדו ונראה את מוצרי השעם המוצגים בחנויות. בתום הסיור נתמקם במלוננו שבאבורה.

 
יום 9> מונסאראז, נמל תעופה של ליסבון- מדירה, פונשל

נעזוב את אבורה וניסע מזרחה, לעבר הגבול עם ספרד. נגיע לעיירה מונסאראז (Monsaraz) הנישאת על גבעה מעל נהר גוודיאנה (Guadiana) – קו גבול שבין שתי המדינות. עיירה עתיקה זו ידועה במבצר שלה ובנוף המרהיב המתגלה לצופים מראשה. בשעות אחה"צ נגיע לנמל התעופה של ליסבון, מכאן נטוס לאי מדירה (Madeira). נלון בבירת האי – פונשל (Funchal).

 
יום 10> סביבות פונשל

היום נטייל בפונשאל ובסביבתה הקרובה ; נבקר בגנים הבוטניים המשקיפים על העיר ומתהדרים בתכנון שובה לב ובשפע של פרחים וצמחים הגדלים באי. בעזרת רכבל הנוסע מעל לעיר פונשל, נעפיל לישוב הקטן מונטה (Monte) וניכנס לגנים הייחודיים בעלי האוספים המרשימים של אבנים יקרות ומבחר פסלים אפריקנים. בתום הסיור בגנים נגלוש במזחלות נצרים – טובאגון (tobagon), ששימשו כאמצעי תחבורה מקומית לפני יותר מ 100 שנים וכיום זו חוויה נחמדה.
ניסע לתצפית הנפלאה פיקו דוש ברסלוש (Pico dos Barcelos) הצופה על העיר, נמשיך לתצפית מרהיבה בשם אירה דו סראדו ( Eira do Serrado) ולעמק הנזירות – Curral das Freiras. בתום הטיול נשוב למלוננו.

יום 11 > צפון מערב האי והרמה המרכזית, פונשל

בבוקר ניסע לאורך החוף הדרומי לכיוון מערב האי. נגיע אל הצוק האדיר קאבו ג'יראון (Cabo Giraon) המתנשא ישירות מאות מטרים מעל חוף הים. נמשיך לעיירה היפה ריבירה בראווה (Ribeira Brava) ושם נפנה צפונה לחציית האי. נעלה אל ראש המעבר בבוקה דה אנקומדה (Boca de Encumeada), המקום ממנו אפשר לראות ביום טוב את שני חלקי האי – הצפוני והדרומי. ניסע לאורך הרמה ונרד לפורטו מוניז (Porto Muniz). כאן, לנוכח 'הבריכות הוולקניות' (שנוצרו בפעילות וולקנית והתמלאו במי ים), נאכל ארוחת צהרים. לאחר הארוחה ניסע לאורך החוף הצפוני לעיירה סן וינסנטה(S. Vincente) ונבקר במערות הוולקניות. 

בתום הטיול נשוב למלוננו שבפונשל.


יום 12> יום טיול שלם למזרח האי פונשל

נתחיל את סיורנו בעיירה קאמאשה (Kamacha) נבקר במרכז התיירותי שבו תצוגה מרשימה של אמנות עממית – עבודות עץ, קש, נצרים, קרמיקה, רקמה ועוד. לעתים ניתן אף לפגוש את האמנים היוצרים במקום. נמשיך בנופים וולקאניים כהים אל פיקו דו אריירו (Pico do Arieiro), הפסגה השנייה בגובהה במדירה (1818מ'), ממנה נשקיף על כל מרכזו ומזרחו של האי. בדרכנו צפונה נעצור בריביירו פריו (Ribeiro Frio) ונלך לצידה של לבדה (Levada) – תעלת מי נגר עילי, ביער גשם מקסים שכאילו נלקח מסיפורי פיות היער ובו נקודות תצפית מרהיבות. בסיום הטיול הרגלי נחזור לרכב ונרד אל החוף הצפוני אל העיירה סאנטאנה (Santana), בה נראה דוגמאות יפות של אדריכלות המגורים המקומית. נמשיך מזרחה אל העיירה מאשיקו (Machico) ונשלים את הקפת חלקו המזרחי של האי בדרכנו חזרה אל מלוננו שבפונשאל. בערב נצא לסעוד במסעדה מקומית המגישה את המאכל המקומי הפופולרי (סוג של שישליק) Espetada ומפגישה את הסועדים עם הפולקלור המקומי. בתום הבילוי נשוב למלוננו בפונשל.

 
יום 13> פונשל – ליסבון

נעזוב את המלון ונגיע לנמל, שם נעלה על סירת קטאמאראן, לשייט בן 3 שעות, בו נוכל לראות דולפינים ואולי גם לויתנים. את שארית היום ננצל להכרות עם פונשל. נבקר בשוק הפרחים, הפירות, הירקות והדגים של פונשל. נהלך ברחוב סנטה קתרינה הידוע בציורי הדלתות של בתי העסק שלארכו, נראה את בניין העירייה, נהלך בשדרה המרכזית ובטיילת החוף. לקראת הערב, בהתאם לשעת הטיסה ניפרד מהאי הקסום ונצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה לליסבון. נלון בליסבון.

 
יום 14> ליסבון.

יום זה נקדיש לבירת פורטוגל – ליסבון. 

נפתח את סיורנו בעלייה למבצר סנט ג'ורג' (Sao Jorge), ממנו נרד בסמטאות רובע אלפמה (Alfama) העתיק. נכיר את רובע באיישה (Baixa) הסואן, ליבה של העיר ואת רובע ביירו אלטו (Bairo alto) הצופה על העיר. ניסע לאורכו של שפך נהר טז'ו ונגיע לאזור בלם (Belem) שבו נבקר בכנסיית ז'רונימוש הידועה בעיטוריה המנואלים, נראה את מגדל בלם החולש על מוצא הנהר לים, את המצודה עם האנדרטה לזכר חיילי פורטוגל. נבקר באתר האנדרטה לכבודם של המגלים שיצאו מפורטוגל וגילו את העולם החדש, ובראשם הנרי הספן.
נבקר גם באחד מהמוזיאונים המעניינים שבעיר.
את ארוחת הערב נאכל במועדון פאדו, בו גם נאזין לשירת הפאדו הייחודית לפורטוגל. נשוב למלוננו שבליסבון.

 
יום 15> רכס הרי סינטרה – קאבו דה רוקה – קשקייש – ליסבון.

סינטרה (Sintra), עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי – הלורד ביירון, יושבת בלב רכס הררי מיוער, הנושא את שמה, המקנה לעיירה מיקרו אקלים נעים. נבקר בארמון הלאומי ונכיר את העיירה על סמטאותיה הצבעוניות, החנויות והמסעדות. נמשיך לביקור בנקודה המערבית של אירופה – קאבו דה רוקה (Cabo da Roca) הצופה על מרחבי האוקיאנוס האטלנטי. נמשיך לאורך קו החוף המצוקי ונסור לבקר ברחובותיה היפים של עיירת הנופש קאשקייש (Cascais). בתום הטיול נשוב למלוננו שבליסבון. 

בערב נצא לסיור רגלי באזור האקספו הוא "פארק התגליות", השטח הענק בו, בשנת 1998, נערך היריד הבינלאומי הגדול וכיום הוא משמש כמרכז בילויים ומגורים וכולל תצוגה ארכיטקטונית מרהיבה של מבנים שתוכננו ע"י מיטב אדריכלי העולם.
בתום הסיור נשוב למלוננו.

 
יום 16> ליסבון – ת"א

נשלים את טיולנו בליסבון ובהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה כבדרכנו חזרה הביתה.

 
• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריכה לטובת הטיול.

לכל הטיולים המאורגנים לפורטוגל
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
טיולים דומים
טיול לפורטוגל עם שמורת ג'רש וגני בומברל, 11 ימים
טיול מאורגן לפורטוגל וקומפוסטלה, 11 ימים
טיול מאורגן לפורטוגל 11 יום
טיול מאורגן לפורטוגל, טיול עומק בארץ מגלי העולמות, 8 ימים
פורטוגל, ארץ מגלי העולמות 9 ימים
טיול לפורטוגל ומדירה, 11 ימים
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים לשומרי מסורת
טיולי פסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
טיולי סוסים
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית בגוגל פלוס איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
טיולים מאורגנים לאירופה
טיולים מאורגנים לאיטליה
טיולים מאורגנים  לאיסלנד
טיולים מאורגנים לגיאורגיה 
טיולים מאורגנים ליוון
טיולים מאורגנים לנורווגיה
טיולים מאורגנים לסלובניה
טיולים מאורגנים לסלובקיה
טיולים מאורגנים לספרד
טיולים מאורגנים לפורטוגל
טיולים מאורגנים לקרואטיה
טיולים מאורגנים לרומניה
 

טיולים מאורגנים לאסיה
טיולים מאורגנים לאינדונזיה
טיולים מאורגנים לבורמה
טיולים מאורגנים לדרך המשי
טיולים מאורגנים להודו
טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה
טיולים מאורגנים ליפן
טיולים מאורגנים לסין
טיולים מאורגנים לסרי לנקה
טיולים מאורגנים לפיליפינים
טיולים מאורגנים לקירגיזסטאן


 טיולים מאורגנים
טיולים מאורגנים לאתיופיה
טיולים מאורגנים לטנזניה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיולים מאורגנים למרוקו
טיול מאורגן לקובה
טיולים מאורגנים למקדוניה
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
טיולים מאורגנים למקסיקו
  

טיולים מאורגנים למשפחות
טיולי ג'יפים בסלובקיה
טיולי משפחות לאפריקה
טיולי משפחות לגיאורגיה
טיולי משפחות לטנזניה
טיולי משפחות ליוון
טיולי משפחות למונטנגרו
טיולי משפחות לסלובקיה
טיולי משפחות לפירנאים
טיולי משפחות לרומניה
 ספארי בטנזניה
 
   
קישורים נוספים
טרקים
גלריה
טיולי ג'יפים
ספארי בטנזניה
המדריכים שלנו
לוח ההרצאות
לוח הטיולים
דרושים באיילה גיאוגרפית
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015