ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לדרום אפריקה ולסוטו, 18 ימים

טיול מאורגן לדרום אפריקה טומן בחובו מגוון אדיר של נופים - מנופים מדבריים צחיחים ועד לנופים הירוקים המטובלים בנהרות ומפלים שוצפים וקוצפים, כל זאת לצד מגוון אנושי ותרבותי גדול ומיוחד. בטיול המאורגן לדרום אפריקה נשוטט בין חופי ים כחול, דיונות אדומות לוהטות, טבע עשיר בבעלי חיים, ערים נפלאות ועיירות מקסימות הפרושים להם לאורכה ולרוחבה של מדינת הענק הנמצאת לה בין כף התקווה הטובה שבדרום מערב לפארק קרוגר שבצפון מזרחה. מדינה עם היסטוריה עשירה וגיבורי תרבות מרתקים המוסיפים לטבע הציורי המיוחד של המדינה גם מימד מעניין של תרבות והיסטוריה מרתקת. 

 
 

 מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית לדרום אפריקה ולסוטו? 

 

מסלול מעמיק ומקיף - דרום אפריקה היא ארץ רחבה רבת פנים ומאוד מגוונת. היות וככל הנראה מטיילנו לא יזכו לטייל שוב ביעד קסום זה אנו בוחרים להתמקד בשלל האטרקציות המרהיבות שיש לדרום אפריקה להציע: שמורות הטבע העשירות, מפגשים מרגשים עם התושבים, מפלי ויקטוריה אליהם מגיעים בטיסה מדרום אפריקה והערים המרתקות קייפטאון ויוהנסבורג. 

 

בגלל השילוב של לסוטו - מסלול הטיול המיוחד משלב גם את הנופים ההרריים הקסומים של הממלכה הקטנה לסוטו, המוסיפים לחויית הטיול המקיף לדרום אפריקה נופך מרהיב של טבע עוצר נשימה. 

 

מדריכי הטיול - את הטיולים שלנו מדריכים אנשים שחיים, נושמים ואוהבים במיוחד את אפריקה. גם אם הם טיילו ומדריכים ביעדים שונים ומגוונים ברחבי העולם, תמיד הם ירצו לשוב ולהדריך ביבשת השחורה.

 

 

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 

דרגת קושי: קלה
........................................................ 

קהל היעד: בוגרים
........................................................ 

עונות מומלצות: כל השנה
Facebook Favorites

מסלול הטיול לדרום אפריקה


 

יום 1> תל אביב – קייפטאון

נמריא מנתב"ג דרך יעד ביניים אל קייפטאון. עיר הקייפ היפה שבדרומה של המדינה הענקית. לאחר התרעננות קלה במלון נצא לסיור בעיר הממוקמת למרגלות הר השולחן המפורסם. נתרשם מהשדרות הרחבות, הכיכרות המיוחדות והארכיטקטורה הקולוניאלית הייחודית לעיר. נשוטט בשוק התוסס בכיכר גרין מרקט ונתרשם מהמבנים המרשימים של בית העירייה הישנה, הכנסייה המתודית ועוד, ככול שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב במלון. נלון בקייפטאון

 

יום 2> כף התקווה הטובה

הבוקר נצא לסיור בכף התקווה הטובה, כף הנישאת לגובה של 256 מטר מעל לפני הים. את יומנו נפתח בנסיעה לאורך החוף המערבי דרך פרברי גרין פוינט, סי פוינט, קאמפס ביי, קליפטון ועוד. כאשר נגיע אל העיירה נוט ביי, נצא ממנה לשייט מנמל הדייג הקטן והציורי אל האי דויקר, מושבה בה חיים מאות ולעיתים גם אלפים של כלבי ים וציפורי ים. משם נמשיך בנסיעה דרך אחת הדרכים המרהיבות ביותר בדרום אפריקה, דרך צ'פמן המובילה אל נקודת תצפית עוצרת נשימה של מפרצי החול שמתחת. נמשיך לסייר בשמורת כף התקווה הטובה על נופיה המרהיבים וחיות הבר שבה ככול שיותיר לנו הזמן (חלק מהעלייה אל כף התקווה הטובה באמצעות פוניקולור) אחר הצהריים נשוב אל קייפטאון ובדרכנו אל העיר נעצור לביקור בשמורת הפינגווינים בחוף בולדרס, שם נבקר במושבת קינון של פינגווינים דרום אפריקאים. לקראת ערב נמשיך ונטייל בקייפאון שם נבקר בגני קירסטנבוש, גנים בוטניים המוקדשים לצמחיית דרום אפריקה. את יום הטיול הגדוש נקנח באזור הנמל ההיסטורי.
עם ערב נשוב למלוננו בקיפטאון.

 

טיולים מאורגנים לדרום אפריקה טיול לדרום אפריקה טיול מאורגן לדרום אפריקה

     צילום: מוטי בלושטיין

 
יום 3> הר השולחן – נתיב היין – קייפטאון

הבוקר נעלה ברכבל להר השולחן (אם מזג האוויר יאפשר זאת), שם נתרשם מהנוף הנשקף בגובה של 1,067 מטר מעל המפרץ. לאחר התצפית המרתקת נשוב לקייפטאון ונבקר במוזיאון היהודי המציג את תולדות הקהילה המעניינת ותרומתה לחברה המקוטבת בדרום אפריקה. אחה"צ נעזוב את העיר ונצא בנסיעה לאורך נתיב היין הידוע כחבל ארץ עשיר בכרמים, יקבים ועיירות היסטוריות. במסגרת סיורנו בדרך היין, נעצור לביקור בסטלנבוש, שם נתנסה גם בטעימת יין באחת מחוות היין הסמוכות לעיר. לקראת ערב נשוב למלוננו בקייפטאון.

 

יום 4> הרמנוס – מוסל ביי – אאודסהורן

ניפרד מקייפטאון וניסע בדרך הכרמים מערבה לאורך חוף האוקיינוס ההודי להרמנוס, העיירה היושבת לפתחו של מפרץ יפה. אם יתמזל מזלנו נראה לוויתנים מהתצפית המפורסמת במפרץ. נמשיך בנסיעה מזרחה בדרך החוצה גנים ירוקים עד הגיענו אל מוסל ביי, מפרץ אליו הגיע לראשונה לפני יותר מ 500 שנה, מגלה הארצות הפורטוגלי ברתולומיאו דיאז. מעיירה זו החלה ההתיישבות הלבנה בדרומה של היבשת השחורה. נבקר במוזיאון המוקדש אל אותו מגלה ארצות ונתרשם מרפליקה מרשימה של הספינה שלו, עץ הדואר ועוד.
מהמפרץ נמשיך מזרחה אל אאודסהורן ועם הגיענו לעיר נצא לבקר במרכז גידול יענים. כאן נתרשם מאורח חיי העוף הגדול ביותר בעולם. הנועזים מבינינו יוכלו לנסות ולרכב על אחד מהיענים. נלון באאודסהורן.

 

יום 5> אאודסהורן –מערת קנגו – מעבר סוורצברג – חוות הצ'יטות- שייט במפרץ נייזנה

הבוקר נחל את סיורנו בביקור בחוות חיות הבר בה נסייר בינות מגוון זוחלים וטורפים. לאחר הביקור נעזוב את אאודסהורן ונצא לסייר במערת קנגו המעוטרת בשלל זקיפים ונטיפים מרשימים בני מאות אלפי שנים.
כאן נעלה על רכבי השטח ונצא אל מעבר סוורצברג המרהיב ביופיו.
נמשיך בנסיעה לאורך כביש החוף, נחצה מפרצים ולשונות ים, גשרים ומנהרות עד הגיענו אל תחנתנו הבאה העיר נייזנה, השוכנת על גדות לגונה קסומה. לאחר התארגנות קלה נצא לשייט לקראת שקיעה בלגונה הרוגעת. המוקפת מצוקי אבן חול מיוערים. נלון בנייזה.

 

יום 6> נייזנה - שמורת ציציקמה

נפרד מנייזנה ונצא בנסיעה לעבר מפרץ פלטנברג ועיירת הנופש היוקרתית שלחופו. נעצור במצפור בלוקרנס, נשקיף על מבצעי קפיצות הבנג'י באחת הנקודות הגבוהות בעולם. נמשיך לסיור בשמורת הטבע של ציציקמה, שמשמעות שמו היא "המקום של המים השופעים" בין הרכסים הירוקים הנושקים לחופי האוקיינוס הכחול. נטייל ברכב וברגל לאורך ערוצים עמוקים ומרשימים הזורמים מטה אל קו החוף היפהפה בדרכנו אל שפך נהר הסערות. נחצה מעל לשפך גבי גשר תלוי שיובלנו אל נקודת סיום מסלול ההליכה ביער טבעי המשלב צמחייה מגוונת ונוף מדהים. נלון באזור.

 

יום 7> ציציקמה – דרך הגנים – פורט אליזבט- טיסה לדרבן- סאני פאס - לסוטו

ניפרד מציציקמה בנסיעה מזרחה בדרך נתיב הגנים אל פורט אליזבט. עם הגיענו נצא לסיור הכרות עם בתיה העתיקים וגניה הייפים של עיירת המתיישבים הבריטים הראשונים, שנאחזו בחוף המפרץ היפה .אחה"צ נמריא בטיסה לדרבן, ומכאן נעלה רכובים ברכבי 4X4 אל סאני פאס, מעבר הרים תלולים ומרהיבים ביופיים, בדרכנו ללסוטו. המדינה הקטנה והגבוהה שזכתה לכינוי 'ממלכת השמיים'. נרים כוסית בפאב הגבוה ביותר באפריקה ונמשיך בנסיעה צפונה לעבר ההרים השחורים. נצפה בשקיעה מעל הרי מונומנג ומכאן ניסע למלון בו נבלה את הלילה.

 

יום 8> ההרים השחורים – אגם קטסה

נשכים לגמוע עוד מנופי ההרים הקסומים המקיפים אותנו וניסע מערבה אל נופי אגם קטסה. האגם הגדול השולח לשונות כחולות אל כל הערוצים היורדים אליו נאגם אל דפנות הסכר השני בגודלו ביבשת. סכר,קטסה המרשים שגובהו כמעט 200 מטרים, נטייל באזור, בין כפרים אפריקנים טיפוסיים ונזכה לראות מעט מהשגרה וחיי היום יום של תושבי המקום המנהלים אורח חיים מסורתי במסגרתו הם מספקים לעצמם את כל צרכיהם..
נחון ליד אגם קטסה.

 

יום 9> גנים בוטנים - מסרו- יוהנסבורג

נצא מאגם קטסה בדרך יפה החוצה את המדינה לביקור בגנים הבוטניים המפורסמים של לסוטו, כאן נגלה להפתעתנו מגוון רחב של צמחים אלפיניים המאפיינים את הממלכה הגבוהה, שהנקודה הנמוכה ביותר בה היא בגובה 1,400 מ'. ניסע בדרכנו אל מסרו, ונצא להכיר את בירת בממלכה הקטנה. מסרו, שפירוש שמה הוא מקום אבן החול האדומה, ניצבת על חוף נהר קלדון, ומפורסמת בתוצרת השטיחים והנרות שלה. נבקר בבית מלאכה מסורתי לייצור נרות, וניפרד מלסוטו בטיסה קצרה חזרה לדרום אפריקה. ננחת ביוהנסבורג, כאן גם נלון.

 

יום 10> פניני מפומלנגה - כפר צונגה

מיוהנסבורג נצא אל נופי הטבע של מחוז מפומלנגה, חבל ארץ הררי ומיוער. נסייר בינות פינות החמד הרבות ומפלי המים הרבים. נחצה את מעבר ההרים לונג טום פאס בדרכנו לסאבי, העיירה הנטועה בליבו של יער מעניין. ונבקר במפלי לון קריק, 68 מטר של מים הנופלים אל הנקיק ומפזרים ענן רסיסים המבהיקים בכל צבעי הקשת. נתארח באחד מכפרי שבט הצונגה שנאחזו באזור ונכיר את מסורותיהם באמנות ובריקוד. נשוב למלוננו באחת העיירות באזור.

 

יום 11> קניון נהר בלייד , הדרך הפאנורמית

היום נמשיך וניסע בדרך הפנורמה היפהפיה ונתרשם מהנופים עוצרי הנשימה באיזור.נבקר במפלי ליסבון, הגבוהים ביותר באזור משם נעצור בחלון האלוהים, שקיבל את שמו בזכות הנופים הדרמטיים, הנשקפים מנקודות תצפית שונות, הצופות אל ירידה תלולה של 300 מטר לתוך גיא עטור יער אופייני. נבקר במפלי Mac Mac המרשימים, ונצפה בשלושת הרונדאבלים, מבני סלע גדולים בעלי תצורות מוזרות. נמשיך צפונה ונבקר בבורות המזל של בורקה, אשר נחצבו עד לעומק 6 מטרים על ידי עוצמת זרמי המים, שוייפו ע"י גרגרי החול והאבנים הנישאים בזרם, ויצרו צורות צילינדרים מרהיבות, חלקות וצבעוניות. בורות אל הם סמלו של קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם. המפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו. עם ערב נשוב למלון לארוחת ערב ולינה.

 

יום 12> פילגרים רסט- קרוגר

נתחיל בביקור בפילגרימ'ס רסט, עיירה קטנה ומקסימה שנוסדה לאחר גילוי הזהב בנחל הזורם דרך העמק. כיום פילגרימ'ס רסט היא כמו מוזיאון חי, שמורה בסגנון המדויק של תקופת בהלת הזהב עם בניינים רבים שלא השתנו כבר יותר ממאה. ניסע לשמורת הספארי קרוגר, משמורות הטבע היפות והגדולות ביותר באפריקה, הפארק המכסה שטח השווה בגודלו למדינת ישראל, מהווה בית גידול למספר מרשים של מינים (כ- 150 סוגי יונקים, יותר מ 500 סוגי ציפורים ו100 סוגי זוחלים. בין השאר נמצאים ביניהם גם חמשת הגדולים של כול טיול ספארי: אריה, נמר, קרנף, פיל ובופאלו) מספר מיני בעלי החיים הנמצאים בשמורה עולה על מספרם בכול שמורה אחרת בעולם. עם הגיענו נפנה לביקור בשמורת טבע פרטית. כאן יתאפשר לנו לצאת לטיולים רגליים ומפגש קרוב עם שוכני השמורה ונתוודע למגוון רחב של מיני בעלי חיים, טורפים ואוכלי עשב, ציפורים וזוחלים. לאחר התארגנות בלודג' נצא לספארי של אחה"צ בפארק המפורסם. . בעזרת מדריך מקומי המכיר היטב את צפונות השמורה ושוכניה נעקוב מקרוב אחרי יציאת פעילי הלילה לפעילותם והתנהגות טורפי הלילה האורבים להם.

 

יום 13> שמורה פרטית - יוהנסבורג

להשלמת הכרותנו עם מגוון בעלי החיים של המרתקים, נשכים לצאת לספארי בוקר בשמורה. נפגוש את בעלי החיים המשכימים לקולות ציוצי שלל הציפורים הצבעוניות, אל פעילות היום, בעוד פעילי הלילה מפנים את מרחבי השמורה והולכים לישון. נחזור להתרענן בלודג' המפנק שבשמורה ולקראת צהרים ניסע ליוהנסבורג. בהתאם לשעת הגעתנו, נצא להכיר את העיר הגדולה. נלון ביוהנסבורג.

 

יום 14> יוהנסבורג – טיסה למפלי ויקטוריה- שייט על נהר הזמבזי

היום נצא בטיסה אל מפלי ויקטוריה, אחד משבעת פלאי עולם וללא ספק אחד ממחזות הטבע המרהיבים ביותר. המפלים שהוכרזו כאתר מורשת עולמית והעיירה בעלת אותו השם מהווים רק חלק מפארק לאומי גדול. המפלים עצמם נמצאים בגבול שבין המדינות זימבבווה וזמביה. אחר הצהריים לקראת שקיעה נצא לשייט על נהר הזמבזי, נצפה בשקיעה האפריקאית הקסומה ונתרשם מנופי הפלא הציוריים של הנהר על רקע ציוץ הציפורים והצפרים הנערכות לשנת הלילה. נלון בעיירה ליד מפלי וקטוריה.

 

יום 15> שמורת הטבע צ'ובה (בוצוואנה)

יום ארוך לפנינו; בבוקר נחצה את הגבול לבוצוואנה, כאן נצא לאחת משמורות הטבע המפורסמות ביותר באפריקה, שמורת צ'ובה. הידועה בעולם בזכות אוכלוסיית הפילים הגדולה בשמורה ובעושר של מגוון מיני החיים בה. ארוחת צהרים כלולה בשמורה. לא נוותר גם על שייט בנהר הנושא את שם השמורה בערב לאחר שנשוב מהשייט נצפה במופע פולקלור ססגוני הכולל ריקודים מסורתיים ממנו נלמד על השבטים המאכלסים את זימבבואה ונשוב אל מפלי ויקטוריה ללינה. ארוחת ערב ב- Boma כולל פולקלור מקומי. עם ערב נשוב למלוננו במפלי וקטוריה.

 

יום 16> מפלי ויקטוריה - יוהנסבורג

מוקדם בבוקר נצא לביקור בדובדבן שבקצפת ;מפלי ויקטוריה האדירים שזכו בפי בני המקום לשם הציורי מוסי אואה טוניה, שמשמעותו "העשן הרועם". המפלים התגלו ב 1,855 על ידי ליוינגסטון, שקרא להם על שם המלכה המכהנת ויקטוריה. נטייל בשביל הנפתח לתצפיות נהדרות אל המפלים השוצפים. נמשיך לסייר ככול שהזמן יותיר לנו. לא נוותר גם על עצי הבאובב העתיקים, שאחדים מהם צופים אל המפלים כבר למעלה מ- 1,500 שנה. אחר הצהריים נפרד מפלאי הטבע של משולש הגבולות ונסע לשדה התעופה המקומי לקראת טיסתנו ליוהנסבורג בה נבלה את הלילה.

 
ימים 17-18> יוהנסבורג – תל אביב


את יומנו האחרון נקדיש לבירה הכלכלית של דרום אפריקה יוהנסבורג. תחילת ביקורנו תהיה בביקור במוזיאון האפרטהייד המציג את ההיסטוריה העגומה של המשטר הגזעני. נתרשם מהמרכז המודרני התוסס ונמשיך להתרשם מאופי המבנים הקולוניאליים בגרעין הקדום של העיר ברובע אוטון, ביניהם נמצא גם ביתו של נלסון מנדלה. נמשיך לסייר ככול שיותיר לנו הזמן ונצא בנסיעה אל נמל התעופה הבינלאומי ממנו נמריא בדרכנו חזרה הביתה.

 

*ייתכנו שינויים עקב שעות הטיסה, הוראות השלטונות , מזג האוויר ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול
.

 

לכל הטיולים המאורגנים לדרום אפריקה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי רגל קל לאוהבי לכת
משהו קצר וטוב
טיולי ג'יפים
טרקים
טיולי שייט
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולים לנוסע העצמאי
טיולים בארץ
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015