ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030
צור
קשר
המדריכים
שלנו
לוח
הרצאות
מדריכים
מספרים
טיולים לפי
נושא
טיולים לפי
מדינות
לוח
טיולים
אודותינו
About Us
איילה גיאוגרפית

טיול מאורגן לטוסקנה ואומבריה 7 ימים

טוסקנה היפה, ואומבריה המסתורית. שמות המשרים אווירת חלום קסומה.
חבל ארץ מרהיב ביופיו, המשלב נופים כפריים ציוריים לצד ערים קסומות ומסקרנות המצטיינות בהיסטוריה עשירה, קולינריה משובחת, מסורת ייצור יין מהעתיקות בעולם וכמובן תרבות ואמנות. נבקר בעיירות רנסנסיות הנאחזות בראשי הגבעות, בהן הזמן עצר בהם מלכת. סמטאות עתיקות ומגדלי שמירה מימי הביניים. כרמי גפנים עוטפים את הגבעות הרכות שלרגליהן, עם מטעי זיתים, חוות חקלאיות, פלגי מים זכים ויערות ירוקים.
נבקר כמובן בערים המפורסמות העשירות בהיסטוריה כמו פירנצה סיינה ואסיזי,
בהן נספוג מאווירת הרנסנס ונתפעל מאדריכלות ואמנות מופתית.

 

 

מדוע לטייל עם איילה גיאוגרפית בטוסקנה ובחבל אומבריה?


בגלל המסלול- מסלול ייחודי, המשלב את שני האזורים הנהדרים במרכז איטליה - נופי טוסקנה ואומבריה; עיירות ציוריות מימי הבינים ותקופת הרנסנס, ניצבות ברעשי הגבעות הפסטורליות. כרמי זיתים וגפנים מוריקים המשתרעים כים גלי לרגלי חומות העיירות.
לא נוותר על ביקורים במוזיאונים חשובים, המציגים את מיטב אוצרות רומא והרנסנס.
חוויה אסתטית, תרבותית, אמנותית ואנתרופולוגית מרשימה
קבוצה קטנה- החל מ-15 משתתפים
טיסות בחברת אל על
מלונות מרכזיים בערים העתיקות בדרגת תיירות טובה או ראשונה
3 ארוחות ערב ברמה גבוהה כולל שתיה.
סיור עומק מודרך במוזיאון אופיצי
אמנות, שווקים
קולינריה מיוחדת
אויר צח וצלול
מדריך מנוסה

בגלל ההדרכה- בהדרכת אריה קורן, מדריך שנים רבות באיטליה דובר איטלקית ומתמחה בתרבות המקומית

 

  

סוג הטיול: עומק גיאוגרפי
........................................................ 
דרגת קושי: 
קלה
........................................................ 
קהל היעד: 
בוגרים
........................................................ 
עונות מומלצות: 
אביב, קיץ, סתיו
Facebook Favorites

מסלול הטיול לטוסקנה ואומבריה
נופים, אמנות, היסטוריה,גיאוגרפיה,רומנטיקה
אוכל טוב ויין מעולה


 

יום 1> תל אביב –רומא- פיטיליאנו- סובנה- אורוויטו

נמריא מנתב"ג לרומא וממנה ניסע לאורך חוף הים צפונה לעיירה הנפלאה פיטיליאנו,(Pitigliano) עיירה עתיקה המכונה גם "ירושלים של טוסקנה", בשל הנוכחות ארוכת השנים של הקהילה היהודית בה . העיירה משתרעת בנינוחות על מצוקי הטוף הוולקני שיצרו קו רקיע שאין לטעות בו, מעל נהר ועמק ירוק ותלול. פיטיליאנו וסביבתה היו מיושבים מאז המאה השישית לפני הספירה על ידי האטרוסקים ואחר כך שלטו בה הרומים ובני שושלות שהותירו בה חותם כמו לוריין ומדיצ'י. העיר העתיקה מוקפת חומות ובתוכן בית כנסת עתיק, "סינגוגה" - באיטלקית, שנהרס במפולת סלעים ב-1971 ושוחזר על ידי הכורמים האיטלקים בפיטיליאנו. נבקר בבית הכנסת ונשוטט בסימטאות ונהנה ומהאוכל והיין המקומי.
נמשיך לסובנה- וסנטוריה-עיירות אטרוסקיות קטנות ונסתרות, בהן נתרשם מאוירת ימי הביניים. מכאן ניסע לאורווייטו ללינה וארוחת ערב בעיר העתיקה.

 

יום 2> אורוויטו- מונטפולצ'יאנו- פיאנצה- סיינה

נסייר בין שכיות החמדה של אורוויטו היושבת על לוע כבוי של הר געש את סיורנו נתחיל בקתדרלה המופלאה הנמנית עם מהיפות בעולם. חזיתה עשויה פסיפסים נהדרים ומעוטרת בפסלים ותגליפים מרשימים. נמשיך לכיכר פופולו וכיכר הרפבליקה, ולקינוח טיולנו באורוויטו נטעם יין לבן מקומי הנקרא אורוויטו קלאסיקו.
ניסע למונטפולצ'יאנו- עיירה טוסקנית טיפוסית, היושבת על פסגת לוע געשי,המשקיף על נופי כרמי הזיתים והגפנים שלרגליו. נעלה בעזרת מיניבוס לפיאצה גרנדה, המוקפת במבנים רבי רושם. נראה את בית העירייה- פאלאצו קומונלה, את הקתדרלה , את ארמון נובילי טארוג'י ואת הבאר המפורסמת המעוטרת בפסלי אריות הנושאים אל על את שלטי הגיבורים של משפחת מדיצ'י.
לאחר הפסקת צהריים נמשיך לפיינצה (Pienza). עיירה קטנה ורומנטית, הניצבת על גבעה מוקפת חומות בהן חרכי הצצה אל נופי העמקים הירוקים הסובבים אותה. ב-1996 החליטו באונסק"ו להפוך את מרכז פיינצה לאתר מורשת עולמית ולא קשה להבין מדוע - מעבר לעובדה ש-Piazza Pio II, הכיכר המרכזית הרמונית ויפה, מקיפים אותה מבנים היסטוריים נאים עד מאוד ; קתדרלה ושלושה ארמונות. נטייל בין סמטאותיה המקושטות בעציצים פורחים ונסקור את מגוון חנויות הגבינה המקומיות. באחת מהן נטעם את גבינת הפקורינו הידועה. לקראת ערב ניסע דרך עמק האורצ'ה המרהיב ללינה בסיינה. כאן נלון בשני הלילות הקרובים.

 
 
יום 3> סיינה- מונטלצ'ינו -בניו ויניוני- סיינה

את הבוקר נבלה בסיור בסיינה, המוקפת חומות איתנות ומשמשת מרכז חשוב של אמנות סוף ימי הביניים. סגנון שנשען על מסורות יווניות וביזנטיות. הבולט באמנים אלה היה סימונה מרטיני.
העיר משתרעת על שלוש גבעות העשויות חרסית אדומה, חומר הגלם ממנו נבנו בתי העיר האדומה. סיינה סגסגה במאות 13-14,כשהיתה רפובליקה עצמאית, כאשר כלכלתה התבססה על מסחר ובנקאות
נבקר בקתדרלה המרשימה- הדואומו מהמאה ה-13, נתרשם מעושר עיטוריה שנעשה על ידי ג'ובאני פיזאנו, נבקר בספריית פיקולומיני, המכילה אוסף מרשים של ציורי קיר וספרים. נמשיך לבית הטבילה העטור בפרסקאות מהמאה החמש עשרה ומוקדש ליוחנן המטביל.
.בתום הביקור במרכז הדתי של העיר נמשיך למרכז האזרחי -פיאצה דל קאמפו- הכיכר שנחשבת למושלמת בעולם. אל הכיכר הנהדרת מובילים 11 רחובות והיא סוגרת חלל הרמוני ונשלטת על ידי "הפאלאצו פובליקו"- בית העירייה המשמש היום כמוזיאון. פעמיים בשנה מתקבצים אל הכיכר פרשי מירוץ ה"פאליו"- תחרות פרשים המייצגים את רובעי העיר- מסורת מפורסמת של ימי הביניים.
לאחר הפסקת צהריים ניסע למונטלצ'ינו (Montalcino) אשר ככל ערי ימי הביניים, נבנתה אף היא על פסגת הר. חיפשתם את הקלאסיקה של הקלאסיקה בטוסקנה? הכירו את מונטלצ'ינו. מעל העמק הטוסקני, ניצבת העיירה שלא השתנתה במשך דורות רבים, ובמרכזה תמצאו סמטאות בהן כדאי ללכת לאיבוד. גן ציבורי של עצי אלון עתיקים ובכלל, הנוף הנשקף ממנה מרהיב לא פחות מהרחובות הצרים. מכאן ניסע לעמק אורצ'יה - Val d'Orcia. אין תצלום של טוסקנה בלי העמק הנ"ל. נעצור בעיירה הקטנה והציורית מימי הביניים "באניו ויניוני" שבניגוד לכפרים ועיירות אחרים, במקום כיכר נמצא במרכזה בריכה טבעית של מים מינרליים. עם ערב נשוב למלוננו בסיינה.

 

יום 4> סיינה- סן ג'ימיניאנו –דרך הקיאנטי- פירנצה

היום נמשיך לגמוע את הנופים הרומנטיים של טוסקנה; כרמי זיתים וגפנים, בתי חוות עתיקים וכפרים טיפוסיים. לאחר נסיעה קצרה נגיע לסן ג'ימיניאנו היושבת המתנשאת מעל סביבתה. מעוזי האצולה המגדלים המציירים את קו הרקיע של העיירה, העניקו לה את הכינוי-"סן ג'ימיניאנו דלה בלה טורי" שפירושו סן ג'ימיניאנו של המגדלים היפים. במאה ה-12 היתה העיר קומונה עצמאית משגשגת ונבנו בה עשרות מגדלים. ננסה ללמוד את סוד בנייתם ותכליתם.
נעלה לכיכר הבאר, נראה את הקתדרלה, נתרשם מהמגדלים הרבים מימי הביניים שבמרכז העיירה, הכיכרות היפות: כיכר פופולו וכיכר הדואומו ונשוטט בסימטאות הציוריות.
מכאן נמשיך לדרך הקיאנטי המובילה לפירנצה ולאורכה עיירות, כפרים ויקבים לרוב.
ניסע בין כרמי ענבים והיקבים ונעצור לביקור בגרבה אין קיאנטי בדרכנו לפירנצה.
נעצור לתצפית מרהיבה על העיר מכיכר מיכלאנג'לו ונמשיך למלון בו נלון בשני הלילות הבאים.בערב נצא למרכז העיר להתרשמות ראשונה ולארוחת ערב חופשית באחת מהמסעדות הטובות בעיר.

 

יום 5> פירנצה

עם בוקר נצא לסיור רגלי בבירת הרנסנס- פירנצה. עיר שהיא בעצם מוזיאון ענק של יצירות אמנות של גדולי אמני הרנסנס. נפתח בביקור מודרך במוזיאון האופיצ'י המציג אוסף גדול ומרשים של מיטב אמני הרנסנס; ג'יוטו, בוטיצילי, מיכלאנג'לו, ליאונרדו דה וינצ'י ואחרים. מכאן נצא לכיכר הסיניוריה-המרכז האזרחי של העיר. נראה את הארמון הישן, את אוסף הפסלים ב"לוג'יה" ובכיכר המרכזית. נמשיך ל"פונטה וקיו" הגשר הישן, הנטוי מעל נהר הארנו המחלק את העיר לשניים, ונבנה כדי לקשר בין האופיצ'י לבין ארמון פיטי. נמשיך למרכז הדתי של העיר. נתרשם מהקתדרלה המפורסמת ומגדל הפעמונים. וכמובן בית הטבילה "שערי גן העדן" שעוצבו ע"י גיברטי.

נלך לשוק המקורה ונשוטט בין דוכניו המעוררים ונמשיך לטייל בסימטאות העיר המשמרות את אווירת ימי הביניים והרנסנס, כאילו הזמן עמד כאן מלכת.
בערב נצא לעיר לא ערב חופשית.

 

יום 6> ארצו- קורטונה- גוביו

ניפרד מפירנצה וניסע לביקור בארצו – אחת הערים האטרוסקית העתיקות בדרום מזרח טוסקנה. נטייל במרכז העיר, בפיאצה גראנדה המוקפת מבני ציבור מימי הביניים ומתקופת הרנסנס. הכיכר שימשה רקע לסרטו המפורסם של רוברט בניני- “החיים יפים”.
נלמד על פטררקה המשורר והוגה הדעות ונבקר בבסיליקת סן פרנסיסקו שהתפרסמה בזכות ה פרסקאות מעשה ידי האמן פיירו דלה פרנצסקה.
נמשיך לקורטונה- עיירה קטנה ושלווה מוקפת חומות מימי הביניים שהוקמה על גבעה נטועה עצי זית, ושימשה החל מהמאה ה-14 אבן שואבת לציירים בהם בן העיר הנזיר פראנג'ליקו ולוקה סיניורלי. נראה את ארמון הפרטורים ונבקר בכיכר הדואומו ובמוזיאון ההגמונות המכיל אוסף אמנות מדהים של יצירות דוצ'ו, סיניורלי פראנג'ליקו ואחרים.
נמשיך לחבל אומבריה לביקור בגוביו, עיירה קטנה היושבת על מדרונות הר אינג'ינו.
חומותיה מקיפות בתים בנויים אבן גיר צהובה, עליהם משקיפים מגדלים גבוהים המשרים אוירה של ימי הביניים. מאז מתמחים אומני גוביו ביצור כלי חרס מעוטרים ; מאיוליקה. סוד הנשמר בקפדנות ומייחד רק את גוביו. נבקר בעיר העתיקה, נתרשם מארמון הקונסולים וארמון הדוכסים ומהמכיכר הגדולה , פיאצה גרנדה, אליה מובילים רחובות צרים ותלולים. נלון בגוביו.

 

יום 7> אסיזי- ספולטו- רומא -תל אביב

נצא לביקור בעיירה הידועה אסיזי- עיר הולדתו של פרנציסקוס הקדוש. העיירה משמת כמוקד עלייה לרגל של מיליוני ציליינים. נבקר בסיור מודרך בבזיליקה, נלמד על חייו של פרנציסקוס הקדוש, נראה את קברו ואת עשרות ציורי הקיר המופלאים בשתי קומותיה של הכנסייה, מעשה ידיהם של סימונה מרטיני, מאסו, צי'מבואה וג'וטו שעבודותיו מציינות את תחילת הרנסנס.

נעלה למרכז העיירה לכיכר הקומונה בה נראה מקדש רומי מקורי-מינרבה מהמאה ה-1 לפנה"ס,נראה את ארמון הקפיטנים ומגדל העיר.
מכאן ניסע לספולטו,בירת דוכסות לומברדית חשובה בימי הביניים. נעלה למרכז העיר ,לכיכר הדואומו, ונמשיך לתצפית יפה מרחבת גשר המבצר. ולאחר הפסקת צהריים נשים פעמינו לכיוון
לשדה התעופה של רומא, בדרכנו חזרה הביתה.
ננחת בארץ לפנות בוקר של היום השמיני.
.

 
• ייתכנו שינויים במסלול עקב הטיסות, מזג האויר, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך

שימו לב-
בטיולי חו"ל של איילה גיאוגרפית רשאים להשתתף רק נרשמים מחוסנים או מחלימים מקורונה בעלי תעודת מתחסן אות תעודת מחלים

לכל הטיולים המאורגנים לאיטליה
חיפוש טיול
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
ללוח ההרצאות המלא
טיולים לפי נושא
טיולי עומק גיאוגרפיים
טיולי אופנועי שלג
טיולי ג'יפים
טיולי ג'יפים למשפחות
טרקים
טיולי רגל קלים
טיולי משפחות
טיולים מאורגנים לשומרי מסורת
טיולי קרנבלים ופסטיבלים
טיולים לנוסע העצמאי
טיולי שייט
טיולים מאורגנים לקבוצות סגורות בלבד
ביוטיוב איילה גיאוגרפית מחבקים עולם
בפייסבוק איילה גיאוגרפית מבית איילה נסיעות
ערוץ איילה גאוגרפית ביוטיוב איילה גיאוגרפית בפייסבוק איילה גיאוגרפית באינסטגרם
03-943-6030 איילה גיאוגרפית
צור קשר הצהרת נגישות אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
חברות קבוצת איילה        
UX ועיצוב גרפי קידום אתר ע"י    CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות לאיילה גיאוגרפית © 2015